Ako pestovať a pestovať odrody slivky "Eurázia" v jeho záhrade

Nákup pozemkuMnoho ľudí chce získať nielen záhradu, ale aj záhradu. O tom, čo zelenina rastie v záhrade, často vznikajú otázky, ale vyzdvihnúť sadenice pre záhradu trochu ťažšie. Skúseným záhradníkom sa odporúča vziať do úvahy výnos a zimnú odolnosť vybraných ovocných plodín. Zo sliviek bude veľmi dobrou voľbou odroda s názvom "Eurázia".

História slivky "Eurázia"

Táto odroda sliviek je známa od roku 1986, od jej vstupu do štátneho registra centrálnej Chernozem okresu. Odroda sa objavila vo Voronezh, v GAU náhodnou hybridizáciou odrody "Lacrescent", produkovanej A. N. Venyaminov a A. G. Turovtsev.

Opis vlastností slivky "Eurázia" t

"Eurasia" - druh skorej odrody slivky, ktorej plody sú zasiate začiatkom augusta. Strom, korene a puky kvetov dobre znášajú mráz.

Budete tiež potrebovať pravidlá pre starostlivosť o broskyne, kobeya, ipomoea, vavrín, dyha topánky, euonymus.

Popis stromu

Dôležité bodové charakteristiky slivky "Eurázia" je, že jej výška môže byť až 6 m. Strom má stredne hustú korunu a má polorozvetvený objem.

Farba kôry je hnedá s odtieňom šedej. Listy sú stredne veľké, podlhovasté s ostrými hranami, majú malé zárezy. Lístie je tmavo zelené, ťažko sa dotýka. Počas kvitnutia, malé kvety pokrývajú strom vo veľkých množstvách.

Popis ovocia

Ovocie "Eurázia" bordó ovocie značnej veľkosti s hmotnosťou asi 30 g. Mäkká drobivá dužina žltej farby s oranžovým nádychom, sladká chuť s kyslou. Ovocie má výrazný zápach. Kosť, ktorá má priemernú veľkosť, nie je ľahké oddeliť od buničiny.

Viete? Inštalované počas kvitnutia slivky "Eurasia" daždivé a chladné počasie povedie k nižším výnosom.

Výhody a nevýhody odrôd

Slivka "Eurasia" má dobrý výnos a plody tejto odrody je možné získať už v piatom roku po výsadbe. Medzi ďalšie výhody „Eurázie“ patria:

 • za priaznivých podmienok môžete získať asi 50 kg z jednej slivky;
 • dobrá znášanlivosť za studena stromami, puky a korene;
 • dobrá odolnosť voči chorobám a hmyzu;
 • veľké ovocie;
 • ovocie môže byť uskladnené po dlhú dobu.
Medzi nedostatky odrôd emitovať:

 • rozmery stromu;
 • zrelé plody netrvajú dlho na konáre a rýchlo začínajú odpadávať;
 • pri suchu pokožka na trhlinách slivky;
 • počas prepravy sa väčšina ovocia kazí;
 • nízka hustota buničiny.

Opeľovanie odrôd slivky "Eurázia"

Slivka "Eurázia" v opise odrody má jeden dôležitý detail - peľ tejto rastliny je samo-neplodný, to znamená, že je potrebné krížové opelenie inými odrodami. Pre tieto účely sú vhodné druhy sliviek, ako je Pamäť Timiryazev, Mayak, Kolektívna farma Renklod, Golden Fleece, Volha Beauty. Môžete tiež použiť špeciálne zmesi peľu.

Ako si vybrať slivkové sadenice pri nákupe

Ak chcete kúpiť najlepšie sadenice, je lepšie ísť do škôlky alebo do profilu obchodu. Výsadba materiálu je lepšie kúpiť pestované v oblasti, v ktorej bude zasadená. O zdravotnom stave sadeníc hovoria, že ho vizuálne charakteristiky:

 • oblasť, v ktorej bolo očkovanie dané, je viditeľné;
 • kôra, vetvičky a korene sú neporušené;
 • silné korene asi 10 cm.
Strom môže byť s uzavretým alebo otvoreným koreňovým systémom.

Budete mať záujem dozvedieť sa o pravidlách pestovania rastlín, ako je jasmín, skalník, turecký karafiát, mladý, dráč, vlčí bôb.

Pravidlá pestovania sliviek "Eurázia"

Na získanie dobrej úrody by sa mali dodržiavať pravidlá výsadby:

 • dostatok slnka;
 • prítomnosť množstva stromov vhodných pre úlohu opeľovačov pre slivky "Eurázia";
 • pristáť na zemi.

Načasovanie a výber miesta pristátia

Priaznivý čas na výsadbu stromčekov sliviek Eurasia je začiatok jari, kedy sa už sneh roztopil. Vhodná pôda je stredne hlinitá alebo ílovitá, ktorá má neutrálnu kyslosť. Splnenie tejto podmienky je dôležité pre získanie bohatej úrody.

Strom „Eurázie“ rastie vysoko, takže miesto pre jeho výsadbu by malo byť zvolené s minimálnym vplyvom vetra, aby nepoškodilo dlhé vetvy.

Prípravné postupy pred pristátím 1. T

Miesto pre budúcu výsadbu sadeníc sa pripravuje na jeseň, na tento účel je do zeme vykopaná diera asi 85 cm hlboká, asi 75 cm v priemere, je vhodné ju hnojiť organickými a minerálnymi látkami.

Na jar, záhradníci odporúčajú pridať ďalšie hnojivo: kompost, karbamid a popol.

Proces výsadby sadeníc sliviek

Bezprostredne pred výsadbou by mal byť sadenica umiestnená vo vode alebo na záhrade. Zelené listy majú byť odstránené. Technológia pristátia:

 1. V oblasti zozbieranej vopred vykopať dieru v kruhu dvojnásobku veľkosti koreňov sadenice. Hĺbka by mala byť okolo 0,5 m.
 2. Uvoľnite spodok pôdy, zakryte vaječné škrupiny a urobte malé vyvýšenie zo zeme.
 3. V strede umiestnite drevený kôš.
 4. Do výklenku vložte výsadbový materiál tak, aby bol koreňový krk o 5 cm vyšší ako zem.
 5. Na korene vyplniť zem, postupne priminaya to. Hlaveň a drevený kolík na uviazanie vhodného materiálu.
 6. Vytvorte otvor s priemerom asi 0,5 m a nalejte 3 nádoby s vodou.
 7. Mulč s rašelinou alebo hoblinami z dreva.

Je to dôležité! Ak plánujete zasadiť viac ako jeden strom, je dôležité umiestniť ich do bezpečnej vzdialenosti od seba. Medzi sadenicami by sa malo ponechať 3 ma medzi radmi 4,5 m.

Pravidlá pre starostlivosť o sezónne slivky

Kvalita slivkovej plodiny je daná gramotnosťou výsadby a včasnou starostlivosťou o strom. „Eurázia“ musí byť kŕmená, napojená, správne odrezaná, chránená pred chorobami a hmyzom.

Starostlivosť o pôdu

Slivka je veľmi citlivá na množstvo vlhkosti a hnojiva v pôde, preto by sa tieto body mali veľmi starostlivo kontrolovať.

Po výsadbe potrebujú stromy každých 10 dní 35 litrov vody. Dospelý strom je dosť vody 2 krát mesačne na 60 litrov. Po každom postupe je potrebné pôdu uvoľniť, aby sme zaviedli racionálnu frekvenciu zavlažovania, musíme brať do úvahy počasie a zrážky.

Je to dôležité! Skutočnosť, že slivka nemá dostatok vlhkosti, bude indikovaná popraskaným ovocím. A na jeho prebytok bude hovoriť zažltnuté listy a mŕtve vrcholy.

hnojenie

V prvom roku stromček nepotrebuje ďalšie živiny a v budúcnosti nemôže bez nich rásť do zdravého ovocného stromu. Pre neustále kŕmenie budete potrebovať dusíkaté hnojivá. K pádu vhodných fosfátových alebo draslíkových doplnkov. Pred vykonaním vrchného obväzu je potrebné pôdu uvoľniť. Prvýkrát sa uplatňujú hnojivo pred obdobím kvitnutia, ďalšie - na začiatku júna, finále - na konci leta.

Formatívne, hygienické a omladzovacie prerezávanie

Vzhľadom na rýchlosť rastu odrôd odrody slivky Eurasia v prvých dvoch rokoch pestovania sa jej trikrát za 12 mesiacov ukazuje prerezávanie. Potom len na jeseň a na jar. Tu sú základné informácie o tomto postupe.:

 • Prvé prerezávanie stráviť v septembri a nechať 2/3 dĺžky hlavného kufra pestovať bočné výhonky a tvoril korunu. Okrem toho sú všetky ostatné výhonky skrátené, takže 1/3 dĺžky.
 • Pozorovanie rastu stromu, musíte sa zamerať na skutočnosť, že jeho vetvy by mali mať vzdialenosť asi 20 cm medzi nimi a byť nasmerovaný v rôznych smeroch.
 • Letné prerezávanie v júni a nemá vplyv na hlavný kmeň. Počas tohto postupu sa bočné výhonky skrátia približne o 20 cm.
 • jeseň a zima obdobie je eliminované vetvami s dlhou životnosťou, alebo na ktorých sa choroba vyvíja, alebo hmyz žije, ako aj s inými zraneniami.
Po každom postupe sa odpadový materiál musí zničiť a čerstvé plochy kmeňa by sa mali utrieť záhradným ihriskom.

Prevencia a ochrana pred chorobami a škodcami

Aby ste predišli poškodeniu stromu v dôsledku choroby alebo hmyzu, mali by ste pravidelne vykonávať preventívne opatrenia:

 1. V jesenných mesiacoch vykopať pôdu v blízkosti kmeňa.
 2. Uvoľnite a burinu zeme.
 3. Na skrátenie času tak, aby koruna nebola príliš hrubá.
 4. Po páde ovocia a listov ich včas odstráňte a spálte.
 5. Podľa inštrukcií, zaobchádzať s týmito liekmi: roztok močoviny, Bordeaux kvapalina, Actellic, oxychlorid meďnatý.
 6. Ak chcete vystrašiť hlodavce okolo kmeňa, nalejte popol, rašelinovú štiepku, piliny, predtým nasiaknuté petrolejom.
Pre priamu kontrolu škodcov alebo chorôb slivky Eurasia najčastejšie používané:

 • roztok karbamidu;
 • Tekutý roztok Bordeaux;
 • "Malatión";
 • "Spark";
 • "Fitosporin".
Na ochranu proti škodcom v záhrade vám pomôžu nasledujúce prípravky: „Strobe“, „Fundazol“, „Alirin B“, „Korado“, „Ridomil Gold“, „Skor“, „Kvadris“, „Inta-vir“, „Abigag“. Vrchol, Alatar.
Je tiež potrebné sa zbaviť postihnutých oblastí rastlín a plodov.

Príprava na zimu

Záhradné stromy nás už roky potešili a aby sa to robilo čo najdlhšie, našou úlohou je postarať sa o ne po celý rok. Zimná odolnosť odrody slivky Eurasia je jednou z jej vlastností, avšak v jesennom období je dôležité, aby bola pripravená na zimovanie. Za týmto účelom:

 1. Odstráňte odumretú kôru a zarastený mach.
 2. Podobné akcie na výrobu a so základmi kostrových vetiev.
 3. Peelingové oblasti bielia. Na tento účel sa pripraví prípravok z: vody, síranu meďnatého, vápna alebo kriedy a lepidla na drevo.
 4. Na konci procedúry by mal byť strom pokrytý papierom alebo vreckom.

Zber a skladovanie

Štyri roky po výsadbe je už možné hodiť sa na lahodnej slivke odrody Eurasia, keď je zrelá začiatkom augusta. V prvých troch rokoch môžete čakať asi 30 kg ovocia z každého stromu av nasledujúcich obdobiach - do 50 a v niektorých prípadoch do 100 kg.

Je to dôležité! S cieľom udržať slivky dlhšie, skúsení záhradníci radia zberu 7 dní pred ich úplnou zrelosťou.

Koše alebo boxy sú vhodné na skladovanie ovocia. Teplota by sa mala udržiavať v miestnosti od 0 do 1 stupňa a vlhkosť by mala byť 80%. Slivky Eurázie sa môžu jesť čerstvé, vyrábať slivky, džemy, džemy a džúsy.