Návod na použitie insekticídu "Iskra Zolotaya"

Od začiatku letnej sezóny sa staráme o stromy, zeleninu a iné rastliny, ktoré sa snažíme na našom pozemku pestovať. Hlavnou úlohou chaty je získať dobrú a zdravú úrodu, ktorá poteší v lete iv zime. Hlavným problémom v pestovaní rastlín je boj proti škodcom. Populárny pesticíd je liek "Spark Gold". Pozrime sa na to, čo je tento nástroj a ako ho aplikovať.

Insekticíd "Spark Gold": čo je tento liek

Spark Gold je nový liek, ktorý sa široko používa v boji proti hmyzím škodcom. Tento insekticíd bol úspešne použitý v 120 krajinách pri spracovaní 140 rôznych plodín. Zlatá jiskra účinne chráni proti chrobákom Colorado a jeho larvám vďaka svojmu jedinečnému zloženiu. Hlavnou látkou lieku je imidacloprid s koncentráciou 200 g / l.

Je to dôležité! Hlavnými formami uvoľňovania insekticídov sú ampulky s objemom kvapaliny 1 a 5 ml, prášok vážiaci 40 g balenia a 10 ml liekovka.

Iskra Golden má tiež prípravnú formu vo forme tyčiniek pre izbové rastliny. Okrem insekticídov je tu aj vrchný obväz. Počet tyčiniek závisí od priemeru nádoby.

Príprava pracovného roztoku

Príprava pracovného roztoku insekticídu závisí od konzistencie a koncentrácie liečiva. Zvážte, ako pripraviť roztok "Spark Gold", ako aj návod na použitie.

  • Príprava roztoku Spark Gold z kvapalného prostriedku

Ak chcete spracovať jednu väzbu zeleninovú záhradu, musíte zriediť 1 ml kvapaliny na 5 litrov vody. Tento objem pripravenej zmesi postačuje na sto dielov. Po spracovaní záhradných škodcov prestať jesť a zomrieť do jedného alebo dvoch dní.

Prípravok "Spark Gold" sa používa na ničenie škodcov hrušiek, kdoule, čerešne, čerešne, jahod, hrozna, papriky, baklažánu, repy, kapusty, mrkvy, kukurice, slnečnice, melónov.

Pri spracovaní zemiakov z takých parazitov, ako je chrobák zemiakový, lienka, voška, ​​sa pripraví insekticíd s koncentráciou 1 ml na 5-10 litrov vody. Toto množstvo pripraveného insekticídu postačuje na 1 väzbu.

Pri spracovaní zeleniny v skleníkoch (uhorky, paradajky) z vošiek, skleníka muška, strapky pripravte roztok v pomere 2 ml na 10 litrov vody. Roztok postačuje na sto.

Pri spracovaní okrasných rastlín a ruží z vošiek a hmyzu z listov je potrebné pripraviť roztok s koncentráciou 5-10 ml pesticídu Iskra Gold na 10 litrov vody. Tento objem pripraveného roztoku Spark Gold sa používa v závislosti od počtu škodcov.

  • Príprava roztoku z prášku

Spark Gold "vo forme prášku má všetky vlastnosti tekutého prípravku. Balenie o hmotnosti 40 g je určené na spracovanie 5 hektárov zeleninovej záhrady.

Na spracovanie zemiakov zo škodcov (Colorado chrobák, vošky, lienka) musíte pripraviť roztok v množstve 8 g prášku na 5-10 litrov vody. Tento objem pracovného insekticídu stačí na sto zemiakov.

Pri spracovaní zeleniny v skleníkoch zo skleníka sa pripravuje insekticíd na 40 g práškového pesticídu na 10 litrov vody. Pri manipulácii s voškami a strapkami v skleníkoch pripravujú zmes s koncentráciou 16 g prášku na 10 litrov vody. Na jednej väzbe rastlín v skleníku spotrebuje 5-10 litrov pripraveného roztoku.

Pri spracovaní dekoratívnych kvetov a ruží z hmyzích škodcov je potrebné pripraviť roztok s koncentráciou 40-80 g prášku (v závislosti od počtu škodcov) na 10 litrov vody. Objem 5-10 litrov sa spotrebuje na 1 väzbu. Pri rovnakej koncentrácii sa môže roztok „Golden Spark“ použiť aj pre izbové rastliny.

Pri ošetrovaní jabloní z vošiek a jabĺk sa pripravuje insekticíd - 40 g prášku na 10 litrov vody. Na jeden strom použite 2-5 litrov hotového pracovného roztoku.

Prípravok "Spark Golden" možno tiež použiť na boj proti škodcom izbových rastlín: aspidistra, gloxínia, miláčik, krotón, papraď, yucca, scinapsus, zygocactus, datlovník, jalovec.

Návod na použitie lieku

Látka "Iskra Gold" má široké možnosti použitia proti škodcom rôznych typov. Tento pesticíd dobre ničí škodcov na okrasných plodinách, kvetinách, zelenine. Liek sa vstrebáva cez listy a preniká do vzdušnej časti rastliny. Vďaka rýchlemu vstrebávaniu do listov sa pesticíd nevypiera z povrchu rastliny vodou počas zavlažovania alebo po zrážaní, čo zaručuje dlhodobý účinok proti parazitom.

Tento insekticíd sa účinne zbaví chrobáka zemiakového, larvy zemiakov zemiakových, aleurodidov, vošiek a strapcov. Hmyz zomrie 1-2 dni. Insekticíd funguje skvele v horúcom počasí, čo je vhodnejšie pre južné oblasti.

Viete? Tento insekticíd je možné použiť v miestnostiach pri spracovaní vnútorných okrasných rastlín, pretože pri správnom používaní nie je toxický pre ľudí a domáce zvieratá.

Obdobie ochranného opatrenia

Golden Spark má dlhodobý ochranný účinok. Po postriekaní rastliny sa látka adsorbuje v horných bunkových vrstvách lístia a rozloží sa po celej časti rastliny nad zemou. Vzhľadom k tejto vlastnosti drogy, nie je zmyť v daždi alebo zalievanie.

"Spark Golden" je v závode viac ako 25 dní, bez ohľadu na spôsob aplikácie. Insekticíd teda chráni nové výhonky, ktoré rástli po ošetrení rastliny, a tiež chráni pred inými škodcami, ktorí môžu lietať zo susedných oblastí.

Skladovanie a toxicita

"Spark Gold" - liek, ktorý eliminuje ľudskú toxicitu pri použití podľa pokynov. A tiež netoxické pre teplokrvné zvieratá, vtáky a ryby, užitočný hmyz a dážďovky. Pri spracovaní rastlín je potrebné nosiť rúcho, respirátor a rukavice. Počas postrekovania je zakázané jesť, piť a tiež fajčiť. Po ošetrení rastlín je potrebné dôkladne umyť ruky a tvár s mydlom a opláchnuť ústa.

Viete? Tento prípravok má tretiu triedu nebezpečnosti pre ľudí (ide o triedu stredne nebezpečných látok, maximálna povolená koncentrácia insekticídu vo vzduchu je 10 mg na 1 m3) a prvá trieda nebezpečnosti pre včely (ide o vysoko nebezpečné pesticídy pre včely. ráno alebo neskoro večer, hraničné pásmo na ochranu včiel je 4-5 km).

Odporúča sa skladovať pesticíd pri teplote od +30 do -10 ° C v suchej a tmavej miestnosti, oddelene od potravín a liekov, mimo dosahu detí a zvierat.

Tak, Spark of Gold pomôže zbaviť sa nepríjemných škodcov hmyzom a chrániť vaše plodiny, zatiaľ čo zostáva absolútne bezpečný spôsob pre ľudí. Podľa týchto odporúčaní sa starostlivosť o dachu stáva jednoduchou a jednoduchou.