Uhorky uhorky: najlepšie odrody

Väčšina ľudí nevie, čo uhorky sú, a mylne nazývajú ešte nezrelé malé plody obyčajných uhoriek. V skutočnosti, uhorky sú skupiny uhoriek, ktorých plody dosahujú dĺžku asi 5 cm, ale nepresahujú 8 cm, takzvané mini uhorky. Ako sa nazývajú malé uhorky, už sme prišli na to, teraz sa zoznámime s najobľúbenejšími odrodami uhoriek uhoriek na otvorené terény a skleníky.

Viete? India sa považuje za rodisko uhoriek a názov tohto druhu pochádza z francúzskeho jazyka.

Parížska uhorka

Najobľúbenejšou odrodou je uhorka Paríž. Je opelený včelami. Jeho plody dozrievajú po 40 dňoch a hmotnosť sa pohybuje v rozmedzí od 55 do 80 g. Pestovanie uhoriek nepotrebuje osobitnú starostlivosť, hlavne spočíva v odburiňovaní, plení a riadnom zavlažovaní.

Po 2-3 hodinách dňa, keď sa znižuje aktivita slnka, je potrebné vodu ohriať vodou, ktorá nie je tekutá. Mierne zavlažovanie je potrebné, keď rastlina opustí. Keď rastlina začne kvitnúť, zalievanie sa znižuje, a potom sa opäť zvyšuje vo fáze tvorby ovocia.

Obvykle sa uhorky pestujú v otvorenom teréne alebo v skleníku. Existujú však nezvyčajné spôsoby pestovania uhoriek: na balkóne, vo vreckách, v vedre, v sudoch, na parapete, použitím hydroponickej metódy.

"Moravská uhorka F1"

Tento hybrid sa pestuje na otvorenej pôde, začína plodiť 50 dní po vyklíčení, opelených včelami. Plody sú krátke, dlhé - od 8 do 10 cm a ich hmotnosť sa pohybuje od 70 do 95 g.

Hlavnými výhodami sú stabilný výťažok a odolnosť voči mnohým chorobám uhoriek.

"Advance F1"

Včasná uhorka, ktorá sa pestuje v otvorenom teréne av skleníkoch alebo pod filmom. Ovocie sa objaví po 40-45 dňoch. Dĺžka uhoriek je asi 9 cm a hmotnosť plodu môže dosiahnuť 130 g. Odroda má vysoký výťažok a odolnosť voči mnohým hubovým chorobám.

"Harmonist F1"

Rastliny sú samoopelené, môžu sa pestovať v otvorenom teréne alebo pod filmom. Plodenie začína 40 dní po vyklíčení. Táto odroda je zasadená zo sadeníc.

Je potrebné poznamenať, že si vyžaduje časté hilling. Dĺžka uhorky dosahuje 13 cm a jej hmotnosť je 120 g. V opačnom prípade sa jej charakter neodlišuje od väčšiny ostatných uhoriek.

Je to dôležité! Sadenice sa pestujú v rašeline, aby sa zabránilo poškodeniu klíčkov počas transplantácie.

"F1 pre deti"

Ide o samoopelivú rastlinu, počas ktorej je celý krík pokrytý kvetmi. Uhorky majú biele tŕne a dosahujú dĺžku 8 cm, hmotnosť nepresahuje 70 g. Odolná voči väčšine chorôb. Týka sa to aj odrôd, ktorým chýba horkosť.

"Brownie F1"

"Uhorka Brownie" self-opelené, vhodné pre pestovanie v otvorenom teréne z sadeníc. Má schopnosť viazať púčiky. Plodenie po 44-50 dňoch. Zelenets nie sú väčšie ako 13 cm a 120 g.

Pôda na výsadbu by mala byť neutrálna a dobre odvodnená. Táto uhorka má vynikajúcu chuť.

"Thumbelina F1"

Semená sú zasadené do zeme, vyhrievané na 15 ° C a pokryté fóliou. Plodenie začína v 37-41 deň. Dĺžka zelenej trávy dosahuje 9 cm a hmotnosť môže dosiahnuť 80-90 g. Rovnako ako predchádzajúce odrody, aj táto je odolná voči mnohým chorobám. Po západe slnka by mala byť napojená teplou vodou.

"Čínsky stabilný F1"

Rastliny sú vysoko kvalitné a odolné voči chladu, nízkemu svetlu a chorobám. Pestujte ho v otvorenom teréne alebo v zimnom skleníku. Plody sa objavujú po 50 dňoch, ktorých dĺžka presahuje 30 cm.

Viete? Ideálna veľkosť uhoriek pre "uhorky" je asi 4 cm.

"Marináda F1"

Táto odroda je odolná voči náhlym zmenám teploty a chorôb. Zasadil semená alebo sadenice. Môžete zberať v 32-41 dní. Zelené kravy sú veľké, s hustou dužinou, dosahujú dĺžku 12 cm.

V procese pestovania uhoriek, mnohí sa pýtajú otázky: čo kŕmiť uhorky, či je potrebné zaoberať sa prázdnymi kvetmi, ako sa vysporiadať s chorobami a škodcami.

"Moth F1"

Odroda sa týka stredného začiatku, obdobie pred plodením je asi 50 dní. Kvitne vo zväzkoch a dĺžka uhoriek je 6-8 cm, plody majú výraznú sladkosť, nie je horkosť.

"Nastya F1"

Samoopelivé skoré odrody uhoriek. Je zasiate v otvorenom teréne so semenami alebo sadenicami. Zelentsa nemá horkosť, dĺžku od 6 do 8 cm, hmotnosť cca 80 g. Rovnako ako väčšina hybridov uhoriek je odroda odolná voči chorobám charakteristickým pre uhorky.

"Sweet F1 crunch"

"Sladký chrumkavý", alebo "biely chrumkavý", má inú farbu a chuť. Farba uhorky je takmer biela, čo uľahčuje hľadanie ovocia v listoch. Priemerná hmotnosť je okolo 65 g. Miesto na trvalé vysadenie by malo byť chránené pred vetrom, malo by mať ľahkú pôdu a dobré osvetlenie. Odolné voči chorobám a koreňovej hnilobe.

"Syn pluku F1"

Odroda pestovaná domácimi chovateľmi. Dĺžka uhoriek nepresahuje 10 cm a hmotnosť sa pohybuje medzi 75-100 g. Je odolná voči múčnatke, má dobrú plodnosť.

Je to dôležité! Všetky tieto odrody sú vysadené na zemi koncom mája alebo počas celého júna.
Takmer všetky odrody, s ktorými sme sa stretli, sú predčasné a vhodné na pestovanie v otvorenom teréne, v skleníkoch alebo pod filmom. Vyžadujú rovnakú starostlivosť, ktorou je správne zavlažovanie a časté hojenie, a tiež odolnosť voči chorobám charakteristickým pre uhorky.

Pozrite si video: Nové oddelenia urgentnej a intenzívnej starostlivosti novej generácie v Spišskej Novej Vsi (Február 2020).

Loading...