Návod na použitie lieku "Tanrek" z chrobáka zemiakov Colorado

Každý rok v záhradách je škodca, ktorý je známy ako chrobák zemiakový Colorado.

Tento hmyz, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, miluje nielen zemiaky, ale aj iné plodiny solanaceus: paradajky, papriky, baklažány. Najlepšie v boji proti parazitom na recenzie záhradkárov je liek "Tanrek."

Zloženie a všeobecné informácie o lieku "Tanrek"

Hlavná aktívna zložka, ktorá má vo svojom zložení „Tanrek“ - Imidacloprid, insekticíd triedy neonikotinoidov. Táto látka je schopná preniknúť do rastlinného tkaniva a zničiť škodcov - okrem bradaviek zemiakov Colorado, omnoho viac sania a hlodajúcich parazitov. "Tanrek" je insekticíd črevnej kontaktnej činnosti. Liek sa vyrába v ampulkách, liekovkách a veľkých fľašiach na použitie v priemyselnom meradle. 1-2 ml ampulky sú vhodné na použitie pre izbové rastliny, 10, 20 a 100 ml fľaše sa používajú na domácich a letných plochách. "Tanrek" sa používa na záhradné rastliny, izbové rastliny a na záhradu, ovocie a bobuľoviny.

Mechanizmus účinku

Účinná látka insekticídu "Tanrek", ktorá sa dostáva na povrch a korene rastliny, sa okamžite vstrebáva do buniek tkanív a rozširuje sa v celej rastline spolu so šťavou. Stačí, ak škodca konzumuje minimálnu dávku s rastlinou alebo jej šťavou, ktorá sa prejaví v priebehu niekoľkých hodín.

Nástroj "Tanrek" paralyzuje centrálny nervový systém hmyzu, v dôsledku toho je imobilizovaný, samozrejme, nemôže jesť a umiera. K úmrtiu parazitov dochádza v priebehu 24 hodín. Liek je účinný nielen u dospelých, ale aj ich lariev. Okrem toho, rastliny ošetrené "Tanrek" tolerovať útok škodcov menej bolestivé, liek stimuluje rastlinu na hojný rast zelene.

Viete? Chrobák zemiakový, pôvodom z Ameriky, bol prvýkrát objavený v Skalistých horách a opísaný v roku 1824. S veľkým prílevom európskych emigrantov tu v Novom svete padol neznámy zemiak. Beetle prišiel k obľúbeným, a keď v roku 1859 v štáte Colorado zničil chrobák takmer všetku výsadbu zemiakov, názov Colorada bol na to upevnený.

Miera nárazu a doba ochranného pôsobenia lieku

Droga "Tanrek" začína pôsobiť tri až štyri hodiny po aplikácii. Jeho výhoda oproti mnohým insekticídnym činidlám je, že ich trvanie nie je ovplyvnené zrážkami, zalievaním alebo zmenami teploty. Použitie tohto konkrétneho liečiva znižuje spracovanie rastlín. Jeho ochranný účinok trvá až štyri týždne. Liek je pre rastliny bezpečný, navyše sa jeho látky neskladujú ani v koreňoch, ani v plodinách plodín.

Kompatibilita s inými liekmi

Neustále používanie "Tanrek" môže spôsobiť závislosť hmyzu od účinnej látky, preto sa odporúča striedať s inými prostriedkami.

Skúsení pestovatelia rastlín poznamenávajú, že tankové zmesi sa najlepšie získavajú v kombinácii s fungicídmi.

Je to dôležité! "Tanrek" je kompatibilný s mnohými insekticídmi a fungicídmi, výnimka znamená vysokú alkalickú alebo kyslú reakciu.

Aplikácia: ako pripraviť riešenie

"Tanrek" z chrobáka zemiakov Colorado podľa návodu na použitie sa pripravuje bezprostredne pred použitím. Správne množstvo liečiva sa zriedi vodou, potom sa upraví na objem potrebný na spracovanie, opäť sa zriedi vodou. Ak chcete zvýšiť účinok lieku, môžete pridať tekuté mydlo, ale vždy s neutrálnou reakciou.

Na použitie na zemiakoch rozrieďte 1 ml na 10 litrov vody, na iný hmyz - 5 ml na 10 litrov vody. Odporúča sa zvládnuť výsadbu raz za sezónu, počasie by malo byť pokojné, ráno alebo večer. Ak je to potrebné, druhotné spracovanie sa vykonáva najskôr dvadsať dní po prvom. Spracovanie "Tanrekom" sa vykonáva počas vegetačného obdobia rastlín, najneskôr tri týždne pred zberom úrody.

Viete? Schopnosti chrobákov Colorado sú jednoducho úžasné. Tieto chrobáky sú skutoční cestujúci: hmyz môže lietať pomerne dlhú vzdialenosť za deň a jeho letová rýchlosť je až 8 km / h.

Toxicita a bezpečnostné opatrenia pri práci s liekom

"Tanrek" z chrobáka bradavičnatého Colorado predstavuje hrozbu pre včely, je nežiaduce ho používať v blízkosti včelínov, je nežiaduce spracovávať rastliny počas letu včiel. Odporúčané hodiny používania sú ráno alebo večer.

Je to dôležité! Tiež nebezpečné "Tanrek" pre ryby, jeho použitie je zakázané v blízkosti vodných útvarov bližšie ako dva kilometre od pobrežia.

Pre človeka a teplokrvných živočíchov je "Tanrek" treťou triedou nebezpečenstva, to znamená, že ak sa prijmú preventívne opatrenia, nie je to nebezpečné. Pri práci s liekom na ochranu pokožky a nosenie respirátora. Po práci sa osprchujte. V práci s riešením nie je možné používať potraviny. Pri práci s insekticídom nefajčite, nepite ani nejedzte potraviny.

Prvá pomoc pri otrave

Ak pri práci s Tanrekom jeho častice narazí na pokožku alebo sliznicu, dôkladne opláchnite tečúcou vodou, po ktorej je potrebné navštíviť lekára. Koža môže byť umytá roztokom sódy, sliznice (oči) by mali byť umyté pod vodou po dobu 15 minút v otvorenom stave.

V prípade náhodného požitia je potrebné vyvolať emetické nutkanie, aby sa pred príchodom sanitky odstránil žalúdok, aby sa zobralo aktívne uhlie alebo iný absorbent.

Podmienky skladovania

"Tanrek" podľa návodu na použitie by mal byť skladovaný v uzavretom obale, v rozsahu teplôt -25 až +35 ° C. Skladovanie by malo byť vetrané, suché, tmavé. Liek by nemal byť umiestnený vedľa krmiva pre zvieratá, liekov alebo potravín. Nenechávajte insekticíd prístupný deťom.

Droga "Tanrek" - širokospektrálny insekticíd a, ako už bolo spomenuté, aktívne ničí nielen chrobáky zemiakov Colorado, ale môže byť tiež použitý proti škodcom izbových rastlín a okrasných rastlín, najmä preto, že komerčne dostupné ekonomické balenie je k dispozícii na jednorazové použitie v malých oblastiach.

Loading...