Benzínový zastrihávač, ktorý je lepšie vybrať

Benzínové kosačky a kosačky sú veľmi pohodlné, kompaktné a ovládateľné, vhodné na prácu v každej chate. Zvládajú trávu v oblastiach s rôznym terénom a rôznou veľkosťou. Obzvlášť výhodné je použitie v úzkych, ťažko dostupných miestach pre kosačky na trávu. Okrem toho sú lacnejšie a ľahšie sa udržujú ako kosačky na trávu.

Viete? Výber, ktorý zastrihávač je lepší - benzín alebo elektrický, skúsení záhradníci majú tendenciu k benzínu. Elektrické do značnej miery obmedzuje pohyb (určitú dĺžku šnúry), vyžaduje neprerušované napájanie a nie je veľmi nákladovo efektívne. Náklady na elektrický zastrihávač sú však niekoľkonásobne lacnejšie ako benzín a ticho.

Benzínový zastrihávač: účel náradia v krajine

Zastrihávač trávnikov je v skutočnosti pľuvadlom na trávu na benzíne. Používa sa na kosenie okrasnej trávy (vyrovnávanie, rezanie), na kosenie trávy, na kosenie trávy na sene.

Zastrihávač to robí rýchlo a starostlivo, navyše, je ľahké a pohodlné na údržbu a nevyžaduje veľké úložné priestory - hlavná vec, ktorá robí trenažér odlišný od kosačky na trávu.

So zastrihávačom môžete nielen kosiť trávu a trávnaté rastliny, ale dokonale odreže vetvy stromov a kríkov, ktoré nie sú hrubé (priemer 2,5-3 cm), takže nahradí záhradnícke záhradky.

Viete? Existujú špeciálna modely vyžínačov, ktoré sa okrem hlavného účelu dajú použiť aj na čistenie snehu, odpratávanie koľají. Snehové pluhy sú súčasťou ich súpravy.

Typy vyžínačov na benzínovom motore

Zvážte rôzne typy benzínových orezávačov a zistite, ktoré práce sú pre každú z nich najvhodnejšie.

domácnosť

Používa sa na kosenie burín a trávy na domácich miestach. Jedná sa o ľahký nástroj so zakrivenou rukoväťou a výkonom 1 koňa alebo o niečo viac. Takéto vyžínače sú vhodné pre malé množstvo práce alebo zriedkavé kosenie.

Pri nákupe náradia pre domácnosť musíte vedieť, ako používať kosačku na trávu - potrebuje odpočinok každých 20-25 minút práce, inak sa môže rozbiť. Súčasne má však zastrihávač pre domácnosť mierny kilometrový výkon a vynikajúcu ovládateľnosť.

Je to dôležité! Čím teplejšie počasie, tým častejšie je potrebné si oddýchnuť od zastrihávača, čo vám ušetrí pred prehriatím a zlomením.

profesionálny

Ich sila je vyššia - 2-3 litre. p. a benzín pre profesionálne zastrihávače spotrebuje viac. Vykonáva takýto vyžínač oveľa viac práce a má nôž v konfigurácii, to znamená, nožnice a trávu, a tenké konáre, kríky.

Je tiež vybavený ramenným popruhom a antivibračným systémom. Ale aj počas práce si vyžaduje odpočinok každých 30 minút a čistenie reznej časti trávy.

univerzálne

Sú podobné profesionálnym, ale môžu tiež zastrihávať trávniky, to znamená, že plátno orezané nimi bude jednotné, rovnomerné a krásne.

motorové kosy

Nielen trávu, konáre a kríky sa kosia, ale aj mladé stromy môžu byť porezané. Majú kapacitu viac ako 3 litre. a. Môže fungovať bez problémov niekoľko hodín na plochách veľkých veľkostí.

Je to dôležité! Takmer vždy kompletné s vyžínačmi a motokos sú osobné ochranné pomôcky - nezabudnite nosiť okuliare alebo masku na tvár a rukavice. Ak tam nie sú, potom si kúpte samostatne - práca bez nich je nebezpečná pre vaše zdravie!

Ako si vybrať benzínový zastrihávač, ktorý vám poskytne kritériá výberu

Pred výberom plynového zastrihávača musíte aspoň stručne poznať základné parametre nástroja. Kľúčom pri výbere zastrihávača plynu bude, ako často ho plánujete používať a na úpravu oblastí, na ktoré je určený.

Na základe toho je pre výkon a výkon každého jednotlivého modelu zvolený najlepší zastrihávač benzínu pre konkrétne miesto.

Typ a výkon motora

Najlepší benzínový vyžínač nemusí mať najväčší výkon. Ak máte malý trávnik - na to nie je potrebný najvýkonnejší zastrihávač. Dobrý priemerný výkon benzínový zastrihávač je v poriadku. Ak je však obhospodarovaná plocha veľká a je potrebné na nej pracovať 6-7 hodín denne, potom je potrebný výkonnejší zastrihávač.

Podľa typu odpruženia sú vyžínače zapínané na remienok - najlepšia voľba pre zriedkavé použitie a vyžínače s odpružením batohu - to je lepšie, aby sa bremeno s konštantným, takmer denným zaťažením nástroja.

Ako pohon, benzínové trimry prichádzajú s rovným hriadeľom alebo kovovým káblom. Je lepšie vziať nástroj s pohonom z rovného hriadeľa - sú odolnejšie voči opotrebeniu. Podľa typu motora sú benzínové motory rozdelené na dvoj- a štvortaktné.

Prvé z nich sú naplnené olejom, ktorý je už zmiešaný s benzínom, tieto majú oddelené priestory na olej a benzín. Dvojtaktné sú považované za hlučnejšie a ich život je často menší. Štvortaktný - trvanlivejší, drahší na údržbu a opravu, ale funguje trochu tichšie.

Motor môže byť umiestnený v hornej alebo dolnej polohe. Na vrchole je vhodnejšie - sú vhodnejšie na použitie, lepšie chladené, viac chránené pred upchaním trávou a vnikaním nečistôt a spravidla majú viac energie.

Nôž a linka na zastrihávanie

Rybárska struna sa používa iba na kosenie trávy. Podľa typu vzoru existuje niekoľko druhov vlasec:

  • vo forme hviezdičky - pre zelený dekoratívny trávnik alebo mladú trávu;
  • vo forme štvorca - pre vysokú trávu so silnými stonkami;
  • vo forme kruhu - univerzálny vzhľad, vhodný ako na trávnik, tak aj na spevnené a suché trávne stonky, listy.

Na rezanie konárov potrebujú rezné kríky nôž. Existujú modely vybavené iba rybárskym vlascom a modely s rybárskym vlasom a nožmi.

Hmotnosť a typ benzínového zastrihovača

Podľa typu tyče (rukoväte) sú vyžínače vybavené zakrivenou rukoväťou pre malé záťaže alebo s rovnou rukoväťou - pre viac nákladu. Hmotnosť zastrihávača, spravidla nemá vplyv na prácu nástroja, záleží na osobe, ktorá s ním pracuje - ak je to človek, potom si môžete vziať model ťažší, ak je žena, potom si to ľahšie.

Pri výbere nástroja podľa hmotnosti je potrebné vziať do úvahy veľkosť plynového tanku vyžínača - čím väčšia je, tým bude orezávač orezaný (priemerne 0,6-1,5 kg).

Ďalšie zariadenia

Predtým, ako si vyberiete vyžínač na trávnik, preskúmajte všetky funkcie každého modelu - niektoré z nich sú vybavené ďalšími užitočnými funkciami. Môže ísť o hlavu na odstraňovanie snehu, antivibračný systém pre pohodlie rúk, rýchly štart kosačky s dekompresným zariadením, čo zvyšuje životnosť nástroja.

Treba poznamenať, že všetky vylepšenia pridávajú hodnotu produktu. Najlacnejšie sú vyžínače pre domácnosť a najdrahšie sú kosačky.

Je to dôležité! Čím väčšia je šírka kosenia, tým väčšia je jeho produktivita.

Výhody a nevýhody vyžínača plynu v záhrade

Medzi výhody patrí mobilita, univerzálnosť a efektívnosť nástroja. Nevýhody - nie vždy primeraná cena, najmä pre multifunkčné kosačky a hluk pracovného vyžínača, dokonca aj pre modely so zníženým hlukom.

Ale na druhej strane, nástroj má dobrú silu, výkon a okrem toho je možné pracovať s benzotrimérom za každého počasia (napríklad po daždi).

To je všetko, ako si vybrať zastrihávač, ktorý chcete dať alebo doma. Chceme sa rozhodnúť a vybrať si zastrihávač, ktorý vyhovuje vašej lokalite, trávniku alebo záhrade!

Loading...