Príležitosti "Kirovtsa" v poľnohospodárstve, technické vlastnosti traktora K-9000

Traktor Kirovets série K-9000 je vzorom novej šiestej generácie strojov vyrobených v známom petrohradskom závode. Traktor K-9000 dostal šancu existovať vďaka skúsenostiam a uplatňovaniu najnovších technologických pokrokov v tejto oblasti. Stroj má neuveriteľne vysokú technickú ako aj prevádzkovú charakteristiku, ktorá mu umožňuje nielen nedávať, ale aj prekonať väčšinu zahraničných analógov v mnohých smeroch. Všetky modely strojov tejto série sú spojené rozsiahlym rozsahom, najvyššou produktivitou, úspešnými konštrukčnými rozhodnutiami kontrolovanými časom, využitím posledných technologických úspechov a praktickou kompatibilitou s rôznymi poľnohospodárskymi zariadeniami.

Kirovets K-9000: popis traktora a jeho modifikácie

Traktor "Kirovets" - unikátna technika, a preto by jeho opis mal začínať históriou jeho vzniku. Dá sa povedať, že ruský traktorský priemysel začal s Kirovským závodom. Treba pripomenúť, že prvé výrobné zariadenie opustilo svoju montážnu linku v roku 1924. Už v roku 1962 sa v rámci štátneho poriadku začala sériová výroba legendárnych Kirovcov. V tej dobe, pre rozvoj poľnohospodárstva, krajina potrebovala vytvoriť silné zariadenia. Uvoľnenie "Kirovtsa" urobilo skutočný prielom v traktorskom priemysle a umožnilo niekoľkokrát zvýšiť produktivitu v poľnohospodárstve.

Viete? Od roku 1962 až do dnešného dňa vyrábalo viac ako 475 000 traktorov Kirovets, z ktorých približne 12 000 bolo odoslaných na export a viac ako 50 000 pracovalo na ruských poliach.
Dnes, vydanie "Kirovtsa" je založená na CJSC "Petersburg Traktor Plant", ktorá je pobočkou závodu Kirov. Teraz je CJSC PTZ jediným ruským podnikom, ktorý zahájil výrobu energeticky úsporných strojov takej vysokej triedy. Jedenásť rôznych modelov traktorov sa montuje na dopravníkových zariadeniach, vrátane traktora Kirovets série K-9000 a viac ako dvadsiatich jeho priemyselných úprav.

Viete? Palivová nádrž K-9000 pojme 1030 litrov. Pri testovaní "Kirovtsa" bolo možné preukázať, že táto technika môže byť prevádzkovaná nepretržite na ploche okolo 5 000 hektárov bez toho, aby sa znížili jej technické vlastnosti s prevádzkovým časom približne 3000 hodín.

Pred začatím opisu traktora treba poznamenať, že "Kirovets" nie je názov konkrétneho modelu, ale názov celej série modifikácií rôznych traktorov. Poďme sa pozrieť na názov traktora a zistiť, čo to znamená. V názve auta, veľké písmeno "K" znamená "Kirovets", a číslo 9, v súlade s medzinárodnou klasifikáciou, naznačuje, že máme energeticky účinný vysokovýkonný traktor s pohonom všetkých kolies vybavený sklopným solárnym rámom. Čísla po 9 označujú výkon motora.

Existuje len päť modifikácií týchto traktorov, ktoré sa od seba líšia predovšetkým výkonom motora. Okrem toho existujú určité rozdiely v rozmeroch posledných dvoch modifikácií, ale inak sú všetky vozidlá takmer identické, a preto má model K-9520 takmer rovnaké vlastnosti ako modely K-9450, K-9430, K-9400, K-9360. Pri výrobe novej série traktorov "Kirovets" ich výrobca tradične vybavil kĺbovým rámom, pohonom všetkých kolies, ale ich veľké kolesá možno zdvojnásobiť.

V súlade s ruskou klasifikáciou tieto stroje patria do triedy 5, ako aj 6 trakčných tried.

Ako používať "Kirovets" K-9000 v poľnohospodárstve

Spoločnosť nedávno začala vyrábať nové traktory, a preto je takmer nemožné nájsť tých, ktorí by sa mohli podeliť o svoje skúsenosti v novom „Kirovtsy“. Ďalším faktorom nízkej popularity stroja je jeho veľmi vysoká cena, a preto si ani majitelia veľkých fariem nemôžu dovoliť, aby si ich kúpili.

Avšak vlastnosti modelu K-9000 ho robia vítanou akvizíciou pre každého poľnohospodára. "Kirovets" je výkonný traktor s vysokou priepustnosťou, ktorý umožňuje jeho použitie pri práci na pôde s vysokou vlhkosťou. O kvalite traktora svedčí aj to, že takmer všetky jeho komponenty, zostavy a systémy vyrábajú najlepšie svetové značky, čo výrazne zvyšuje jeho spoľahlivosť, predlžuje prevádzku štyridsať a zvyšuje technické vlastnosti. Pri výrobe traktora dizajnéri venovali osobitnú pozornosť pohodlnej práci obsluhy. Ak sa však naozaj pozriete na niektoré z výhod stroja, zmenia sa na významné nevýhody.

Je to dôležité! Využívanie najkomplikovanejších mechanizmov zahraničných výrobcov v konfigurácii traktorov výrazne znižuje ich udržateľnosť. Niektoré systémy potrebujú pomerne komplikované nastavenie, ktoré sa nedá vykonať bez špeciálnych znalostí a vybavenia. Okrem toho, inštalácia dovážaných dielov zvyšuje náklady na stroj, ktorý umožňuje jeho nákup len pre veľké holdingové poľnohospodárske spoločnosti.

Avšak, ak nechcete ísť do detailov, môže použitie "Kirovtsa" výrazne urýchliť a zjednodušiť vedenie väčšiny poľnohospodárskych prác. Jeden K-9000 môže nahradiť niekoľko traktorov iných výrobcov naraz.

K-9000 sa vyznačuje vysokou návštevnosťou, ktorá výrazne rozširuje možnosti jeho použitia. Traktor je určený na orbu poháňanými a reverzibilnými pluhmi, hlboké kyprenie, pestovanie a lúpanie, drvenie, siatie pomocou mechanických a pneumatických sejačiek, úpravu pôdy a hnojenie.

Okrem toho, K-9000 môže byť efektívne využitý v doprave, plánovaní, zemných prácach a rekultivácii pôdy, podbíjaní a zadržiavaní snehu. Tento stroj môžete používať po celý rok, pretože sa nebojí najťažších podmienok.

Traktor K-9000: technické vlastnosti

Ako je zrejmé z nasledujúcej tabuľky, všetky modely K-9000 majú podobné technické vlastnosti. Jediný parameter, ktorý je individuálny pre každý model K-9000, je výkon motora.

Modelové radyK-9360K-9400K-9430K-9450K-9520
dĺžka7350 mm7350 mm7350 mm7350 mm7350 mm
šírka2875 mm2875 mm3070 mm3070 mm3070 mm
výška3720 mm3720 mm3710 mm3710 mm3710 mm
Maximálna hmotnosť24 t24 t24 t24 t24 t
motorMercedes-Benz OM 457 LAMercedes-Benz OM 457 LAMercedes-Benz OM 457 LAMercedes-Benz OM 457 LAMercedes-Benz OM 502 LA
krútiaci moment1800 N / m1900 N / m2000 N / m2000 N / m2400 N / m
Výkon (hp / kW)354 / 260401 / 295401 / 295455 / 335516 / 380
Počet valcovP-6P-6P-6P-6V-8

Vlastnosti zariadenia K-9000

Pozrime sa bližšie na to, z ktorých jednotiek Kirovets pozostáva. Celkové rozmery rôznych modelov K-9000 sú rovnako dlhé, zatiaľ čo šírky modelu K-9430, K-9450, K-9520 sú o 195 mm väčšie ako šírky modelov K-9400 a K-9360.

motor

Tí, ktorí sa chystajú kúpiť Kirovets K-9000, sa budú zaujímať o otázku, ktorý motor je nainštalovaný? Niektoré modely sú vybavené OM 457 LA naftový šesťvalcový motor s objemom 11,9 litra vyrobený nemeckou značkou Mercedes-Benz, Existujú aj modely s osemvalcovým OM 502LA v tvare V s objemom 15,9 litra as kapacitou 516 hp.

Každý motor K-9000 je navyše vybavený turbodúchadlom. Pred privádzaním do turbíny je vzduch nútene ochladzovaný, vďaka čomu je možné do valcov privádzať viac vzduchu. Nastavenie vstrekovania paliva sa vykonáva prostredníctvom elektronických systémov. Každý valec má vlastné dýzové čerpadlá, prispôsobené na použitie pre domáce palivo.

Je potrebné poznamenať, že systém predohrevu motora je v základnej konfigurácii a zaručuje kvalitu štartu pri mínusových teplotách. Hmotnosť plnej palivovej nádrže je 1,03 t. Každá palivová nádrž je vybavená prvkami pre dodatočné čistenie a automatické ohrievanie paliva, ak jej teplota klesne pod -10 stupňov. Každý model traktora K-9000 má iný výkon motora, ktorý sa môže pohybovať od 354 do 516 k. Spotreba paliva K-9000 je 150 (205) g / hp za hodinu (g / kW za hodinu).

Prevodovka

Všetky verzie traktorov vybavené elektrárňami nie sú vybavené viac ako 430 hp Automatická prevodovka Powershift, ktorého dizajn je založený na dvojitom pripojení dvoch mechanických boxov.

Okrem toho má prevodovka dvojitú spojku s dvomi nezávisle pracujúcimi kotúčmi, čo umožnilo použiť ju ako normálnu prevodovku bez straty krútiaceho momentu. Prevodovka pracuje v štyroch rozsahoch, z ktorých každá má štyri rýchlosti dopredu a dve späť, čo celkovo dáva šestnásť dopredu a osem späť.

Traktory s motorom od 450 do 520 koní, vybavenie Box TwinDisc, ktoré poskytujú spínacie rýchlosti v rovnakom rozsahu, pričom úplne eliminujú tok energie. Počet prevodov v rozsahu - 2 vzad a 12 dopredu.

Traktor dosahuje rýchlosť 3,5 až 36 km / h.

Podvozok

Obidve nápravy traktora sú vedené, vďaka čomu sa dosahuje jeho jedinečná priepustnosť, čo je tiež uľahčené použitím technológie „know-spin“. Každá prevodovka s nápravou je vybavená samosvornými mechanizmami diferenciálneho krížového hriadeľa. Prevodovky v prevodovke nápravy a na prevodovkách sú umiestnené tak, aby poskytovali maximálnu agrotechnickú vôľu. Prevodovky a nápravy sú vyrábané na high-tech zariadeniach s maximálnou presnosťou. Hlavné časti skrinky sú vyrobené z vysokopevnej ocele. Brzdový systém je vybavený pneumatickým bubnovým pohonom.

Ovládanie riadenia

"Kirovets" je známy svojou vysokokvalitnou sklopnou konštrukciou. Na výrobu sústružníckych mechanizmov sa používajú závesy, ktoré účinne pracujú v horizontálnych a vertikálnych rovinách, čo zabezpečuje najhladší pohyb vozidla, zvyšuje jeho manévrovateľnosť a schopnosti na bežkách. V horizontálnej rovine je uhol natočenia rámu 16 stupňov v každom smere, zatiaľ čo polomer otáčania vonkajších kolies je 7,4 m.

Zlepšiť vlastnosti uloženého mechanizmu závesu. Pohyb závesu v horizontálnej rovine poskytuje vymeniteľný pár puzdier, ktorý sa posúva v rúrkovom prvku. Súčasne, aby sa znížil negatívny vplyv na životné prostredie, mechanizmus závesu je chránený špeciálnymi manžetami. Na zlepšenie kvality riadenia sa používa elektrohydraulický posilňovač s dávkovačmi Zaur-Danfoss. Na zabezpečenie presnejšieho pohybu môže byť jednotka vybavená GPS navigáciou.

Hydraulický systém a prídavné zariadenia

Kirovets K-9000 má dokonalé technické vlastnosti, ktoré umožňujú jeho použitie s väčšinou typov prídavných zariadení.

Hydraulický systém sa skladá z čerpadla Sauer-Danfos, hydraulického rozdeľovača Bosh-Rexroth, ktorý má prídavný filtračný prvok a chladič na chladenie pracovnej kvapaliny a zásobnú nádrž s objemom 200 litrov. Systém LS reguluje prietok pracovnej kvapaliny a rýchlosť jej prívodu.

Hlavnou výhodou systému je zníženie spotreby a zabránenie straty hydraulickej kvapaliny. Systém nezávisle znižuje tlak a znižuje prietok, pričom svoje parametre nastavuje na požadovanú záťaž. Hlavnou nevýhodou systému je jeho zložitosť, a preto si vyžaduje presnejšie nastavenie.

Viete? Vďaka starostlivo premyslenému dizajnu a montáži najvyššej kvality K-9000 málokedy zlyhá.

Kabína traktora

Kabína traktora je vybavená robustným rámom, ktorý poskytuje absolútnu bezpečnosť pre obsluhu. Vyznačuje sa zvýšeným komfortom, pretože vodič traktora v ňom je spoľahlivo chránený pred akýmkoľvek vonkajším hlukom, ktorý je dosiahnutý vysokou mierou zvukovej izolácie. Špeciálne vankúše, na ktorých je inštalovaná kabína, chránia vodiča pred vibráciami. Okrem toho je úplne utesnený, čo zabraňuje prenikaniu cudzích pachov a prachu. Traktor sa vyznačuje maximálnou ľahkosťou obsluhy a všetky jeho prevádzkové parametre sú neustále monitorované palubným počítačom.

Veľkosť pneumatiky a kolesa

K-9000 má priemer kolesa so šírkou profilu 800 alebo 900 mm. Pomer výšky a šírky profilu sa rovná 55,6% a priemer pristávacieho kolesa traktora je 32 palcov. Traktor K-9000 je vybavený pneumatikami, ktorých veľkosť je 900 / 55R32 alebo 800 / 60R32. Pneumatiky tohto typu majú zvýšenú manévrovateľnosť a možnosť zdvojenia, čo výrazne zvyšuje ovládateľnosť traktora.

Koľko z týchto rozmerov by malo vážiť koleso z "Kirovtsa"? Hmotnosť kolies K-9000 dosahuje viac ako 400 kg.

Výhody použitia "Kirovtsa" K-9000

Kirovets K-9000 má v porovnaní s traktormi iných výrobcov rad výhod:

  • dlhé obdobie bezúdržbového používania;
  • možnosť nepretržitého používania;
  • dlhodobé používanie bez doplňovania paliva;
  • zvýšená priepustnosť;
  • vysoký výkon;
  • zvýšený komfort kabíny;
  • vysoký výkon;
  • možnosť zdieľania s rôznymi typmi príloh.

K-9000 je nepochybne o jeden krok vyšší ako všetky modely traktorov vytvorené skôr v stenách továrne Kirov a predstavuje novú generáciu vynikajúcich multifunkčných zariadení schopných vyrovnať sa s realizáciou mnohých poľnohospodárskych operácií.

Loading...