Ako sa vysporiadať s angrešt škodcov, skúmanie spôsobov

Chuť egrešu je známa mnohým z nás už od detstva, ale nepríjemné "nuansy", s ktorými sa často stretávame pri zbere, vás môžu trochu rozrušiť: hmyz po celom kríku, biely kvet na ovocí alebo sieť medzi vetvami už túto rastlinu tak populárne. napriek tomu, Ak chcete získať nielen zdravé, ale aj atraktívne plodiny, potom by ste mali vedieť, ako sa vysporiadať s angreštovými škodcami.

Ako sa vysporiadať s angreštovým krmivom

Pre egreše, vzhľad škodcov je pomerne typický a jeden z najpopulárnejších je požiarnej škodcu. Tento malý motýľ je v našej oblasti veľmi bežný. Rozpätie krídel tohto angreštového škodcu dosahuje 3 cm, motýľ má sivú farbu a na jeho krídlach sú jasne viditeľné hnedé hnedé pruhy. Objavuje sa z húsenice, natretej nasýtenou zelenou farbou, ktorej kukla trávi zimu v hornej vrstve pôdy.

Motýľ sa objavuje na jar, počas tvorby púčikov. Samice lariev ležia v púčikoch a kvetenstvách, keď rastú, jedia mäso z bobúľ s výsledkom, že plody nemajú čas dozrieť a vysušiť.

Charakteristickým znakom "živého" ogniye na vašej rastline bude vzhľad bieleho webu. Na boj proti tomuto egrešovému škodcovi môžete použiť tradičné metódy a "chemický útok". Účinným prostriedkom v boji je vykopať pôdu pod kríkom, ktorý sa koná koncom jesene a prispieva k zničeniu kukiel. Dobrá pomoc pre Bush bude odstránenie pavúk hniezda z konárov a kvetenstvo.

Nemenej efektívna je ochrana egrešov s roztokom popola, aplikovaná na puzdro počas jarného a jarného spracovania. Po odkvitnutí sa rastlina môže postriekať insekticídmi, napríklad karbolitom, etafosom a kríkom.

Je to dôležité!Záhradníci jednomyseľne hovoria, že je nemožné liečiť rastlinu insekticídmi pred kvitnutím, avšak ak je váš krík vážne zasiahnutý, potom môže byť liečba vykonaná.

Opatrenia na boj proti výhonkom vošky na egreše

Shoot vošky je "čistý", malý hmyz zelenej farby a vajcovitého tvaru. Larvy kladú vajíčka do kôry mladých výhonkov, ktoré tam zime. Vajcia sú čierne s lesklým leskom. Tieto angreštové škodcovia sa rodia v čase pučania a živia sa mladými listovými stopkami. Voška nasáva šťavu z obličiek, v dôsledku čoho list vyschne a krúti. V prvých letných dňoch sa objaví žena, ktorá „rozprestiera“ svoje mláďatá po celej záhrade.

Akékoľvek angreštové škodcov je potrebné čo najskôr odstrániť, a preto účinný boj s nimi umožňuje integrovaný prístup k riešeniu problému:práca s ľudovými prostriedkami (hilling, mulčovanie, výsadba rastlín so silnou, korenistou vôňou) a chemickými prostriedkami (môžu byť ošetrené insekticídmi PRED vzhľad prvých listov a po zbere). Obzvlášť účinný je "oparenie" kríka s vriacou vodou na začiatku jari, avšak toto by sa malo uskutočniť v období, keď nie sú žiadne mrazy.

Viete?Môžete bojovať vošky s pomocou lienky a afelinus, že zničiť.

Ako sa zbaviť shitovki na rastline

Než začnete bojovať s rôznymi škodcami angrešt, musíte vedieť, ako sa líšia od seba navzájom. Náš ďalší „hosť“ sa dá pomerne ľahko naučiť, aj keď existuje mnoho druhov (akátový falošný kryt, čiarkovitý štít, vŕbový štít). Shchitovki zima v poškodenej kôre rastliny, alebo na vonkajšej strane pobočky.

Samotné telo hmyzu je pod "ochranou" štítu, ktorý môže byť žltohnedý až červenohnedý, oválny alebo konvexný. Je to dosť malý škodca, Veľkosť teliat nie je väčšia ako 4,5 mm. Samica kladie vajíčka (zvyčajne na jar) a zomiera. V priebehu mesiaca sú vajcia "v prístrešku", potom prilepené na konáre a mladé výhonky.

Shchitovki sať šťavu z konárov a výhonkov, v dôsledku čoho oslabiť a vyschnúť. Bojovať so štítom výhonky, ktoré sú už poškodené, môžu byť rezané. Okrem toho je užitočné použiť dostupný liek DNOC, dodávané v kvapalnej forme v pomere 100 gramov liečiva k 10 litrom vody. Angreštové vetvy môžete navlhčiť nitrafénom alebo použiť jeden z „nástrojov babičky“ - bielenie konárov hydratovaným vápnom.

Je to dôležité!Ošetrenie škodcov gooseberry by malo byť až do bodu, kedyprebudiť saobličiek.

Gooseberry sawfly: popis a metódy kontroly

Veľmi často na angreštových kríkoch možno vidieť drobný hmyz, natretý červenou a čiernou alebo žltou farbou, s podobným motívom. Pre listy je to veľmi nebezpečné, pretože dospelí ležia na ploche listu. Húsenice bielej a žltej farby môžu zničiť celý list za pár dní. Sawflies sú dvoch typov: žltý egreš a bledožravý egreš. Líšia sa len farbou: prvá - žltá - červená; druhá je načervenalá čierna.

Larvy tohto hmyzu zimy v zámotkoch v horných vrstvách pôdy pod kríkom, a šteňa s prvým otepľovaním. Rovnaký čas Tam sú motýle, ktoré sú schopné položiť až 150 (!) Vajec za sezónu. Húsenice sa rodia do desiatich dní a majú 20 nôh.

Viete?Počas leta sa na Vašom pozemku môžu vytvoriť 3-4 generácie píl, takže by ste mali začať bojovať s týmto hmyzom od okamihu, keď si ho všimnete.
V boji proti tomuto škodcovi egreše môžete použiť dve metódy: ručný zber hmyzu z rastliny a uvoľnenie pôdy pod kríkom, s povinným zberom spadaného lístia pred zimovaním. Liečba insekticídmi by sa mala vykonávať v dvoch fázach: prvá - od okamihu rozpadu budu a od pučania; druhá - bezprostredne po odkvitnutí. Tretia fáza sa vykonáva podľa potreby po zbere.

Ako sa vysporiadať s egreše moth

Žltkastá húsenica s obdĺžnikovými hnedými škvrnami na chrbte a žltými pruhmi po stranách (hmyz je pomerne veľký - až 4 cm). Pohybuje sa pozdĺž kurzu „slučky“ tak, že vytiahne vaše telo. Ak ste si všimli tento hmyz na krovi - viete, egreše moth sa čoskoro objaví - jeden z najčastejších egrešov škodcov.

Tento hmyz prezimuje "teplý" v zámotkoch, ktoré sú uložené pod zvyškami listov. Liahne na jar, motýľ do veľkosti 5 cm, má bledo sivohnedú farbu s tmavohnedými škvrnami na krídlach. V lete si kladie vajíčka na vnútornú stranu listu. "Princíp činnosti" mora je rovnaký ako princíp jedla a zabíjania listov.

Pre boj a vhodné ľudové prostriedky a chemikálie. Proces liečby insekticídmi prebieha v troch etapách, ako v boji s pílou. Ľudové prostriedky na ošetrovanie kríka z mora zabezpečujú vyliečenie vriacej vody cez oblasť uhryznutia a na zničenie lariev, manuálne pretrepávanie a potom ošetrenie kríkov rôznymi baktericídnymi prípravkami.

Je to dôležité! Pre dodatočnú ochranu Bush, môžete spud to pred hibernáciou, ale nezabudnite (!) Rozbiť jar.

Ako sa zbaviť roztoč

Prvé príznaky výskytu roztočov pavúkov (vrátane egrešov) možno pozorovať v máji, hoci rastlina začína „trpieť“ už na začiatku jari. Pavúk mite žije na vnútornej strane listu a opletá ho bielym pavučím. Tento malý, sací hmyz, až do veľkosti 0,4 mm, sa prejavuje tvorbou bielych malých bodiek na listoch, po ktorých sa stávajú "mramorom" a vysychajú.

Samičky kliešťov prezimujú v pôde, pod zvyškami listov. Veľmi často sa kliešte množia na burinách a potom sa pohybujú na kríky. Práca na zničení tohto škodcu egreše musí začať pred tvorbou pukov, potom môžete stráviť postrek akaricídov (vofatoks, kolonoidná síra, atď)

Viete?Ošetrenie na báze síry je jednou z najobľúbenejších možností kontroly hmyzu, jeho účinnosť je však o niečo nižšia a navyše látka môže spôsobiť popáleniny na rastline.
Populárne metódy riešenia roztočov sú: zber padlých listov, postrek v suchom počasí vodou, zalievanie kríka roztokom manganistanu draselného (mala by sa použiť vriaca voda) striekanie infúzie šupky cibule (treba trvať 2 dni).

Hubenie angreštu, ľudové recepty

Folk (recepty babičky) navždy zostanú najobľúbenejším riešením problémov záhradkárov, pretože sú najprístupnejšie a vždy po ruke. Napríklad veľmi populárny je výsadba vedľa krovinatých rastlín, ako sú paradajky, petržlenová vňať atď. tiež Môžete použiť mydlový roztok: 300 gramov mydla na 10 litrov vody.

V boji proti voškám je húsenica veľmi široká Používa sa horčica Sarepta: 10 litrov vody neberie viac ako 100 gramov prášku, najprv sa premieša v malom množstve vody a potom sa pridá k objemu kvapaliny. V boji so štítom a voškami je často tabaková tinktúra (jeden kilogram prírodného tabaku sa natiahne do 10 litrov vody a egreše sa postriekajú týmto roztokom 5-7 dní). Veľmi často sa pre dodatočnú dezinfekciu drieku puzdra t používať hydratované vápno.

Ako vidíte niektorý z týchto egrešov škodcov možno ľahko nájsť v garáži / sklad / kôlni, alebo nie je problém kúpiť v obchode. To vám pomôže v starostlivosti o Bush a zlepšiť jeho mrazuvzdornosť a výnos.

Loading...