Správna výživa húsenice z prvých dní života

Husi patria k vyberavej hydine.

Starostlivosť o ne, ako aj príprava správnej výživy pre vás nebude veľkým problémom.

Prvý mesiac novorodenca hrá veľmi dôležitú úlohu v ich životoch.

V tejto dobe je potrebné organizovať správnu údržbu a výživu kurčiat.

Zvláštne miesto je obsadené jedlami húsenice. Hlavnou vecou je, že to bolo vysoko kvalitné a racionálne.

V našom dnešnom článku sa dozviete o kŕmení húsenice v rôznych obdobiach ich veku.

Jesť húsenice v prvom živote

Čo je zahrnuté v potravinách húsenice, ktoré sa práve narodili?

V súčasnosti existuje dosť rôznorodý výber krmiva pre kurčatá.

Základom ich výživy od prvých dní života sú: obilniny (dodávať ich vo forme kaše alebo práškovej formy), pšeničné otruby, výrobky, ktoré obsahujú mlieko (rôzne hmoty tvarohu), varené varené vajcia, koreňovú zeleninu, nasekané čerstvé zelené a t to, čo je potrebné dať, sú mušle a krieda (aby sa zabránilo nedostatku vápnika).

Dôležitým faktorom pri kŕmení húsenice je čerstvosť jedla a vody. Je tiež dôležité sledovať čistotu jedál, s ktorými jedia.

Treba dbať na to, aby sa krmivo v podávačoch nekyslo, forma sa tam neobjaví. Všetky tieto faktory môžu viesť k naštvaný žalúdok u malých kurčiat, a ešte horšie, spôsobujú choroby húsenice, ktoré ovplyvnia ich prežitie.

Napríklad sa môže vyvinúť aspergilóza plesňového ochorenia, môže viesť k smrti a tiež sa nedá vyliečiť.

V prvých dňoch života kuriatka kŕmte ich častoasi sedemkrát denne.

Kŕmenie housatiek závisí od smeru ich rastu.

zoznam požadované produkty, ktoré sú zahrnuté v krmivách v prvom období ich života: t

 • Varené vajcia, do ktorých je potrebné pridať pšenicu alebo obilniny (krupica, proso, ovsené vločky, jačmeň, jačmeň).
 • Ďalej by ich strava mala obsahovať zmäkčený biely chlieb.
 • Treťou nevyhnutnou zložkou je krmivo, ktoré si môžete pripraviť sami alebo zakúpiť v sklade.
 • Ďalšia vec, ktorú musíte pridať, je otruby.
 • Užitočnou zložkou je pridanie k diéte mliečnych výrobkov: tvarohová hmota, jogurt atď.
 • A posledná, ale aj veľmi dôležitá je čerstvá nasekaná zelenina alebo zelenina: mrkva, repa atď.

Je nevyhnutné nezabudnúť, že krmivo je drvené alebo mleté.

Približné množstvo jedla pre húsenice vo veku od jedného do piatich dní:

 • Obilie v množstve 15 gramov.
 • Pšeničné otruby v množstve 3 gramy.
 • Suché krmivo v množstve 2 gramy.
 • Mrkva v množstve 5 gramov.
 • Zelení v množstve 5 gramov.
 • Mlieko v množstve 25 gramov.
 • Shell v množstve 0,3 gramu.

Jedlá housie vo veku od šiestich do desiatich dní života:

 • Obilie v množstve 21 gramov.
 • Pšeničné otruby v množstve 6 gramov.
 • Suché krmivo v množstve 4 gramy.
 • Mrkva v množstve 20 gramov.
 • Zelení vo výške 20 gramov.
 • Mlieko v množstve 50 gramov.
 • Shell v množstve 0,5 g.

Jesť húsenice vo veku od 6 do 10 dní, ak strava obsahuje varenú zeleninu:

 • Obilie v množstve 15 gramov.
 • Pšeničné otruby v množstve 5 gramov.
 • Zelení vo výške 30 gramov.
 • Varené zemiaky alebo repa v množstve 20 gramov.
 • Krmivo pre zvieratá v množstve 7 gramov.
 • Koláč v množstve 4 gramy.
 • Mlieko v množstve 50 gramov.
 • Shell v množstve 0,5 g.

Ak sa pýtate na správnu výživu húsenice, je potrebné pamätať na to, aby ste do svojej dennej stravy pridávali čerstvé zelené. Je veľmi dôležité pre ich telo v prvom období života.

Malé húsenice ako jemne nasekaný ďatelina, žihľava, lucerna, púpava, euphorbia, pšeničná tráva, strukoviny a mnoho ďalších bylín s malými listami.

Je potrebné pripomenúť, že všetky zelené musia byť čerstvé, pomalé, hrubé a s hustými stonkami trávy, ktoré nebudú.

Už vo veku piatich dní od narodenia mláďatá môžu do svojich potravín pridávať ryby alebo mäsovú a kostnú múčku. Aj v ich strave môžete pridať zemiaky a tortu.

Celá kŕmna zmes na kŕmenie húsenice musí byť vlhká a drobivá, ale nemôže byť lepkavá. Lepená výživa môže nepriaznivo ovplyvniť ich zdravie, pretože pri konzumácii takýchto potravín môže upchať dutiny, ktoré môžu neskôr spôsobiť ochorenia nosnej dutiny.

Je veľmi dôležité monitorovať vodný pomer húsenice. Je potrebné mať na pamäti, že voda neobsahuje žiadne nečistoty. Voda môže byť odoberaná zo systému zásobovania vodou, studne, tečúcej nádrže, ale hlavná vec je udržiavať ju čistú.

Je potrebné zabezpečiť, aby pre kurčatá bolo vždy dosť vody, inak môže nedostatok pitia ovplyvniť ich rastúce telo a ich chuť k jedlu.

Na jar a na jeseň, základom v strave nie sú len malé húsenice, ale aj dospelí tvoria čerstvá tráva. Treba však spomenúť, že kocúri vo veku do tridsiatich dní by nemali dostať trávu s kvapkami rannej rosy alebo kvapkami po daždi.

Je potrebné pamätať na to, aby ste do stravy pridali húsenice minerálnych látok. V blízkosti podávača s hlavným krmivom, musíte dať ďalší zásobník s drvenou kriedou, štrkom, škrupinami, štrkom alebo pieskom.

Čo by sa malo zahrnúť do výživy kurčiat skoro na jar, aby sa necítila absencia zeleného krmiva? Do krmiva pre húsenice v období skorého jari by mali patriť také látky ako: rybí olej, bylinná vitamínová múka, naklíčený ovos a jačmeň.

Aby sa znížila možnosť smrti mladých húsenic, je potrebné zabezpečiť ich výživu a správne kŕmiť mladých.

Ich jedlo by malo byť komplexné a rozmanité.aby sa posilnila ich imunita a zdravie, zabránilo sa výskytu chorôb, výrazne sa zvýšila ich životnosť, ako aj zvýšila ich produktivita.

Slabým húseniciam by sa mala dať zmes mlieka a žĺtok. Ak to chcete urobiť, vezmite pol pohára mlieka, jeden žĺtok, trochu cukru, penicilín a biomitsin na špičke noža, všetko toto premiešajte a kŕmte kurčatá až do konečného zotavenia.

Je dôležité, aby húsenice mali prístup k vode, aby sa zobák umyl. Pretože v prípade upchatia nosohltanu to môže viesť k smutným následkom.

Strava goslings v závislosti na ich veku

Systém kŕmenia kurčiat sa v súčasnosti zlepšil. Obsahuje všetky potrebné denné potreby rôznych živín, výživových doplnkov, v závislosti od ich veku a produktivity.

V závislosti od obsahu húsenice sa používajú tri spôsoby kŕmenia: mokré, kombinované a suché. Kombinovaný a vlhký typ potravín je najvhodnejší na kŕmenie husí, najmä tieto druhy sa používajú na hydinárskych farmách.

K tomu použite lacné zeleninové krmivo: zelenú trávu, mrkvu, zemiaky, tekvice, kapustové listy, repu, rutabaga, topy, zmiešanú siláž, a tiež na kŕmenie krmív pre zvieratá, ktoré obsahujú veľa vlhkosti: reverzné, srvátka, čerstvé a mnoho ďalších.

Pri kŕmení malých húsenice s mokrou rmut, musíte kŕmiť trikrát denne.

Prvýkrát, keď musia byť kŕmené ráno, ale je potrebné mať na pamäti, že môžu stráviť množstvo mokrej kaše, ktorá sa konzumuje ráno pred nasledujúcim kŕmením asi hodinu.

Druhé kŕmenie mokrým rmutom by sa malo vykonávať popoludní. Ak je mokrá kaša jedená húsenicami, musí byť odstránená, inak je takmer okamžite kyslá a zakryje sa plesňou, preto potrebné vyčistiť zvyšné krmivo zo zásobníkov aspoň raz týždenne.

Konzistencia húsenice mokrých potravín je nevyhnutná na to, aby sa hmota rozpadla na kúsky, keď ju vezmete do ruky a stlačíte. Ak sa takýto stav potravy nevyskytuje, ale naopak, jedlo sa zlepí a stane sa pastovitým, potom by sa nemalo dávať husi.

Dvadsať percent odpadu z mlyna možno pridať do krmiva pre husacie vlhké jedlá. A ak pridáte dvadsať percent otruby do kaše, dostanete veľmi dobrú konzistenciu kaše.

Čerstvá pšenica by mala byť pridaná do mokrej kaše, ale len hrubo mletá, inak sa môže kaša premeniť na cesto. Pšenica by nemala byť viac ako dvadsať percent.

Mokré jedlo je možné položiť na suché krmivo.

Aby ste mohli urobiť správnu diétu a režim pre husi, musíte vedieť o ich biologických vlastnostiach:

 • Prvým biologickým znakom je zohľadnenie obdobia rozmnožovania husí. Pretože počas tohto obdobia ich chuť do jedla klesá, preto v potravinách vyrábajú viac kalórií.
 • Druhá biologická vlastnosť: samice so zvýšenou produkciou vajec, viac ako šesťdesiat percent, viac energie sa spotrebuje, takže proteín sa pridáva do krmiva a pridáva sa aj kŕmny tuk na jeho obnovenie.
 • Tretia biologická vlastnosť: všetky husí trávia bielkoviny veľmi dobre, a najmä ako živočíšne bielkoviny: ryby a mäso a kostná múčka.

Pri kombinovanej metóde kŕmenia husí by ich kŕmenie malo pozostávať z krmiva aj zo šťavnatého krmiva. Napríklad na jeseň av zime by sa vtákom mala poskytnúť siláž v množstve 200 gramov, cukrovej repy v počte pol kilogramu, zemiaky v množstve 300 gramov na husu denne.

Počas obdobia rozmnožovania by kŕmenie husí malo byť výživnejšie. Nie je možné znížiť výživnú hodnotu ani množstvo krmiva, pretože hustejšie kŕmené husi produkujú viac vajec ako tenké.

Vtáky môžu jesť veľmi veľké množstvo čerstvých zelených, rovnako ako veľmi šťavnaté a hrubé krmivo, zatiaľ čo oni sú veľmi dobre vstrebáva.

Počas dňa môže dospelý vták konzumovať približne dva kilogramy zelene, čo uspokojí jeho potrebu všetkých živín a vitamínov.

Vtáky môžu jesť asi dvesto gramov drvených kukuričných klasov za deň, Ale to nie je všetko, môžu tiež jesť prosa alebo ovsené plevy, ďatelinovú múku asi tristo gramov na husi denne.

Pri kŕmení vtákov suchým hrubozrnným krmivom je potrebné pridať k ich krmivovému pomeru cukrový alebo tekvicový koncentrát, kŕmnu repu a zemiaky na lepšiu absorpciu. Suché krmivo je najlepšie kŕmiť husi v neproduktívnom čase.

Vo výžive husí sa používa kŕmenie obilia. Môžu byť kŕmené kukurica, ovos, jačmeň, pšenica, proso, ražný odpad. Je potrebné mať na pamäti, že by mal obsahovať minimálne nečistoty v srdcovkách až do 0,24%, námeľ do 0,05% a intoxikáciu plevami do 0,1%.

Aby sa zabezpečila úplná biologická bielkovinová časť potraviny v krmive pre husi, je potrebné monitorovať počet a pomer aminokyselín.

Väčšina krmiva pre husi nemá lyzín a metionín. Ako ich náhrada, môžete pridať do potravín syntetických zložiek týchto látok.

Pri kŕmení husí, ktorých hlavnou časťou je kukurica, slnečnicový alebo ľanový koláč, jedlo, lyzín nie je v takejto strave dostačujúce. A keď sa kŕmia husi, ktorých hlavnú časť tvoria obilniny a strukoviny, olejniny a jedlo, táto diéta nemá dostatok metionínu.

Syntetické zložky týchto aminokyselín sa najlepšie pridávajú do stravy husí, ktoré sa pestujú na mäso.

Na prítomnosť minerálov vo výžive husí sa pridávajú mušle, krieda, kostná múčka, fosforečnan vápenatý a soľ.

Stopové prvky obsiahnuté v krmive telo kurčiat nevyužíva v plnej miere. Preto sa pridávajú do krmiva ako profylaktické aditíva. Tieto stopové prvky umožňujú plné využitie vápnika a fosforu v tele húsenice, zlepšujú sa vitalita a metabolizmus minerálov.

Najdôležitejšie vitamíny pre kurčatá sú A, B2, B12, D, E, kyselina nikotínová a pantoténová, cholín a kyselina listová.

Vždy, keď je to možné, je potrebné kŕmiť húsenice tým istým krmivom, pretože veľmi zle reagujú na zmenu krmiva. Ale ak nahradíte jedno krmivo iným, potom sa musíte uistiť, že sú z hľadiska obsahu bielkovín rovnaké. Pri zmene krmiva je nevyhnutné pridať lyzín a metionín.

Je tiež zaujímavé čítať o pestovaní husí.

Obsah husí bez prístupu k nádrži

Samozrejme, ak majú húsenice prístup do nádrže, potom je to veľmi dobré. Niektorí poľnohospodári však nemôžu poskytnúť takéto podmienky vtákom, preto sa bojí vychovávať husi, pretože si myslia, že budú mať zlú produkciu vajec a z iných dôvodov.

Ale mnohé vedecké štúdie dokazujú opak. Pri riadnej údržbe a kŕmení husí na nich nebude mať žiadny vplyv nádrž na pastvinách. Rybník je nevyhnutný pre vtáky len na čistenie a umývanie. Ale takéto vodné procedúry môžu byť poskytnuté husí, ak čerpáte vodu vo veľkých nádržiach.

Najdôležitejšie je uvoľniť husi na pasenie. Čerstvý vzduch má veľký vplyv na ich zdravie a vývoj. Keď sa však husi pasú, musia mať prístup k východu do uzavretej miestnosti alebo pod prístreškom, aby mohli uniknúť zo spáleného slnka alebo z dažďa. Výhodou pastvy sú veľmi veľké úspory krmiva.

Loading...