Hroznová odroda "Original"

Pravdepodobnosť, že medzi našimi čitateľmi nie je jediná osoba, ktorá miluje hrozno, presne nula.

Koniec koncov, hrozno je nielen veľmi chutné, ale veľmi užitočné.

Navyše, prakticky každý z nás sníva o pestovaní tejto plodiny v blízkosti nášho domova alebo letného domu.

Koniec koncov, táto rastlina nie je len zdrojom chutného ovocia, ale aj najlepšou výzdobou dvora a záhrady.

Ale zároveň, pestovanie hrozna nie je tak jednoduché, takže najjednoduchší spôsob, ako vyzdvihnúť odolné a nie náladové odrody.

Z tohto dôvodu chceme venovať článok hroznu nielen s veľmi veľkým a sladkým ovocím, ale aj nezaujímať starostlivosť.

Bude to o odrode "Original", široko známy na Ukrajine av Rusku.

Aká je originalita tejto krásnej odrody?

Táto odroda sa zrodila vďaka úsiliu profesionálnych chovateľov z Ukrajiny. V dôsledku kríženia rodičovských foriem, ako sú hrozna Damascus Rose a Datier de Saint-Valle, má nová odroda hrozna atraktívny vzhľad ovocia a dobrú stabilitu. Hlavným účelom pôvodného hrozna je stôl, pretože keď je čerstvý, jeho bobule majú mimoriadnu príjemnú sladkosť a sú jednoducho odstránené zo stola.

Táto odroda je široko rozvetvená, ale na juhu Bieloruska je zber možný len vtedy, keď rastie krík vo filmovom skleníku.

Charakteristiky hrozna "Original": aký je rozdiel od iných odrôd?

Plody tejto odrody sú zastúpené veľkými klastrami s pomerne veľkými plodmi. Hmotnosť jedného stredného hrozna "Original" je 500 gramov, V závislosti od poľnohospodárskej technológie sa ich veľkosť môže znížiť alebo zvýšiť na 1,5 kilogramu. Tvar zhlukov sa nachádza hlavne kužeľovitý, v štruktúre sú drobivé alebo stredne drobivé. Bobule majú veľmi originálny a neobvyklý tvar.

Väčšina z nich je vajcovitá, ale v tvare bradavky s charakteristickou špičkou. Vďaka tejto forme sa plody tejto odrody často používajú na dekoráciu, najmä preto, že ich veľkosti sú tiež pomerne veľké - v priemere 3x2,2 cm. Priemerná hmotnosť bobule je asi 5-7 gramov.

Čo sa týka vzhľadu originálneho hrozna, vyznačuje sa krásnou ružovou alebo bielo-ružovou farbou pleti, ktorá má na slnečnej strane opálenie. Koža plodov je pomerne hustá, ale nemá vplyv na harmonickú hroznovú príchuť týchto plodov. Treba poznamenať, že osobitná jedinečnosť chuti hrozna tejto odrody dáva vysoký obsah cukru - asi 20%. Súčasne je úroveň ich kyslosti iba 5 g / l.

Vlastnosti zberu odrody "Original" a načasovanie jej zberu

Vďaka silne rastúcemu keru sú originálne hrozno schopné uspokojiť pozorného záhradníka s veľmi dobrými výnosmi, aj keď sú vzhľadom na vysoko výnosné odrody považované za stredné. Najmä optimálne zaťaženie na jednom puzdre je asi 35-40 dier. V rovnakej dobe, zrenie výhonkov tohto hrozna je veľmi vysoká - 65-80% - a je základom potenciálneho výnosu.

Na jednom výhonku kríkov dozrieva priemerne 1,2-1,7 zhlukov, čo je koeficient výnosu odrody. Preto aj pri amatérskej kultivácii má táto odroda veľmi vysoký potenciál pre plodenie.

Na zber hrozna "Original" môžete začať do konca augusta, vo viacerých severných oblastiach - na začiatku septembra. Rastové obdobie trvá len 135-145 dní.To nám umožňuje pripisovať mu odrody s priemernou dobou zrenia plodiny.

S čiastočným odstránením listov z kríka počas dozrievania ovocia dozrievajú hrozno nielen dobre, ale rovnomerne.

Aké sú výhody hrozna "Original": stručne o najdôležitejších aspektoch

• Vzhľad hrozna a farba bobúľ robí odrodu dobre predávanou a rozpoznateľnou.

• Kvety hrozna tejto odrody tolerujú najmä nízke zimné teploty, najmä ovocie bud nie je poškodený pri -22ºС, Avšak, hrozno stále vyžadujú útočisko pre zimu.

• Zvýšená odolnosť voči najčastejším hubovým chorobám, ktoré môžu postihnúť vinice.

• Dobre odrezáva koreň. Najvyššiu kvalitu ovocia možno dosiahnuť naočkovaním na staré zásoby s veľkou zásobou dreva.

• Krík má bisexuálnu kvetinu, ktorá umožňuje pestovanie iba tejto odrody na mieste.

• Skvelá možnosť pestovania na súkromnom pozemku: aj jedna Bush stačí na uspokojenie potrieb hrozna pre jednu rodinu.

Nevýhody hroznové odrody "Original"

Napriek veľmi krásnemu vzhľadu tejto odrody sa jej plody zle prepravujú. Napriek schopnosti zachovať integritu, bobule sú veľmi ľahko oddelené od stonky, keď sa otrasie, veľmi rýchlo opúšťať banda nahý. Samotné bobule majú mierne vodnaté mäso, ktoré nie každý musí ochutnať.

Veľké problémy môžu priniesť veľké množstvo nevlastných synov a druhú plodinu, ktorá sa na nich vytvára. Táto plodina trvá veľa živín a sily kríkov, čo môže negatívne ovplyvniť hlavnú plodinu. Z tohto dôvodu nevlastných detí odporúča odtrhnúť, Úroda nevlastného syna okrem toho nemá vždy čas dozrieť v dôsledku pomerne dlhého vegetačného obdobia, ktoré je charakteristické pre túto odrodu.

Aj pri nepriaznivých podmienkach kvitnutia hrozna, bobule môžu hrach. Z tohto dôvodu je predajnosť plodín značne obmedzená, ale v žiadnom prípade to prakticky nie je možné ovplyvniť.

Pestovanie hrozna "Original" na pozemku: pokyny a odporúčania

Ak prvýkrát začnete sadiť hrozno, potom je veľmi dôležitá aspoň teoretická príprava na tento proces. V opačnom prípade riskujete jednoducho pokaziť aj tie najkvalitnejšie sadenice. Okrem toho je dôležité, aby hrozno vybral dobré miesto na pestovanie, kde bude ker chránený pred chladom vetrom, ale vzduch okolo neho nebude stagnovať. Zoberme do úvahy všetky aspekty tohto procesu.

Kedy je najlepší čas na pestovanie hrozna: dátumy výsadby

Hrozno patrí k tým typom záhradných plodín, ktoré sa môžu vysádzať na jeseň aj na jar. Zároveň je jednoznačné odpovedať na otázku, aký čas je vhodnejší, pretože každý má svoje vlastné výhody a určité podmienky pre pristátie.

Výhodou sadenia hrozna na jeseň je, že pôda je zvyčajne v tomto čase dobre zvlhčená bohatými jesennými dažďami. To znamená, že nebudete potrebovať veľkú pozornosť, pretože hrozno bude krásne uložené v zimnom období, pretože bude mať potrebnú vlhkosť. Okrem toho presne Na jeseň, špecializované škôlky na predaj veľké množstvo odrôd, medzi ktorými si môžete vybrať najviac zdravé a vysoko kvalitné.

Jesenná výsadba sa koná okolo polovice októbra, ale môže byť oneskorená v septembri alebo novembri, v závislosti od klimatických podmienok v regióne.

Okrem toho, jarná výsadba hrozna spočíva v tom, že sadenice má celé vegetačné obdobie dopredu, pre ktoré sa dobre prispôsobí a bude silnejšie. Okrem toho, na jar výsadby zelených sadeníc, ktoré boli pestované z odrezkov zasadených vo februári je možné. Vo všeobecnosti je jar najčastejšie zvolený, ak sa obávate, že stromček zasadený na jeseň zamrzne počas zimných mrazov, ktorým sa však dá ľahko vyhnúť, ak je starostlivo zakrytý.

Ako množiť hrozno "Original": ktoré metódy výsadby je najlepšie vybrať?

Vo všeobecnosti sa hrozno môže šíriť štyrmi spôsobmi:

• Vysádzanie hroznových stromčekov, ktoré sa pestovali z odrezkov, na ich vlastné korene.

• Inokulácia odrodových odrezkov hrozna na sklade s trvalým drevom.

• Pestovanie sadeníc hroznových semien požadovanej odrody.

• Ofsety z veľkého kríka s veľkým počtom výhonkov.

Odborníci na to poukazujú najlepšiu kvalitu plodov hrozna "Original" možno dosiahnuť len štepením na starú trvalkuktorý sa už podarilo zásobiť množstvom dreva. Vďaka nej a tiež dobre vyvinutému koreňovému systému, kmeň, ktorý sa po štepení zakorenil, dostáva veľké množstvo živín a schopnosť rásť rýchlejšie a silnejšie.

V prípade, že nemáte takúto zásobu, dobrá voľba je aj výsadba hrozna na vlastné korene. S náležitou starostlivosťou, ktorú opisujeme nižšie, je takýto vinič schopný vykazovať aj dobré výsledky. Zostávajúce dve metódy pestovania hrozna sú tiež pomerne účinné, avšak menej populárne.

Tiež zaujímavé čítať o vnútorné hrozno

Aké miesto uprednostňuje pestovanie hrozna?

Hrozno nemá žiadne zvláštne rozmary, ale treba vziať do úvahy niektoré slabé miesta rastliny. Už sme spomenuli, že v ňom sú kontraindikované studené prievany. Z tohto dôvodu najlepšie miesto na pestovanie hrozna bude na juhu alebo juhozápadnej strane vášho domu alebo inú štruktúru dvorku. V tomto prípade bude rastlina nielen chránená, ale dostane aj veľké množstvo slnečného svetla a tepla.

Prakticky každá pôda bude vyhovovať hroznom, aj keď je vhodnejšie vybrať si úrodnú a ľahkú pôdu. V prípade, že vaše stránky majú len piesok alebo len ílu, môžu byť viac úrodné, ak budete neustále používať veľké množstvo hnojiva po dobu 1-2 rokov.

Je tiež dôležité brať do úvahy úroveň podzemnej vody, ktorá môže nepriaznivo ovplyvniť krík. Optimálna hĺbka pre ne nie je vyššia ako 1,5 metra. Je dôležité brať do úvahy vzdialenosť medzi kríkmi, takže si navzájom neberú vlhkosť a živiny. Medzi silno rastúcimi kríkmi v rovnakom rade je potrebné ustúpiť minimálne 2 metre, aj keď optimálne - 6 metrov. Ak sú hrozno zasadené v blízkosti suterénu budovy, mali by ste sa od neho pohybovať asi 1 meter.

Očkovanie pôvodných odrezkov na zásoby

Rastlinný štep na podnož je veľmi jednoduchý. Je oveľa ťažšie pripraviť dobré odrezky a zásoby. Rezy sú odrezané z výhonkov plodnice. Optimálny počet očí na rukoväti - 2-3, Príprava odrezkov sa vykonáva na jeseň, keď krík prechádza do obdobia pokoja. Ak ho nebudete naočkovať na jeseň, môžete ho uložiť naplnením pieskom a nechať ho v miestnosti, kde teplota neklesne pod 12ºС. Aby stonka mohla zadržať vlhkosť, musí byť voskovaná.

Pri priamom štepení je rezanie rezané na dne. Okraj by mal byť zároveň vytvorený v tvare klinu, pričom na bokoch zostávajú dve ramená. Tiež, tak, že sa rýchlo zakorenil, pred štepením, rezanie je znížená do vody a roztoky špeciálnych stimulantov, ako je "Humate".

Príprava zásob je na odstránenie starého puzdra a vyčistenie povrchu rezu na dokonalú hladkosť a čistotu. Presne v strede zásoby s malou sekerou a kladivom sa vytvorí plytké rozdelenie. To je miesto, kde je rezanie umiestnené. Zároveň je potrebné prehĺbiť do štrbiny len jej časť, aby všetky oči zostali na povrchu. Rezanie je ďalej pevne upnuté zásobou, ktorá je vtiahnutá silnou tkaninou.

Miesto očkovania je rozmazané vlhkou hlínou., Po tomto je zásoba hojne napojená a pôda okolo nej je pokrytá mulčovaním. Nezabudnite na podporu pre budúcnosť Bush, ktorý je potrebné kopať vedľa zásoby.

Vlastnosti výsadby sadenice odrôd "Original"

V prípade, že nemáte nič na pestovanie hrozna na, je najlepšie ísť nakupovať na sadenice. Jeho kvalitu môžete určiť podľa bielej farby koreňového systému a zeleného rezu jeho vrchu. Nakúpené sadenice sa môžu vysádzať okamžite alebo skladovať až do jari iba ich vykopaním v pôde a starostlivo zakrytým. Tesne pred pristátím je niekoľko dní umiestnený vo vode. Korene môžu byť ošetrené stimulátorom rastu, ako aj rezaním.

Pitie hrozna je potrebné pripraviť niekoľko týždňov pred výsadbou. Hĺbka musí byť veľmi veľká, najmenej 0,8 metra, aby sa na dno položilo veľké množstvo hnojiva. Ako posledné 2-3 nádoby s dobrým humusom a úrodnou pôdou, odobraté z hornej časti zemskej gule, sa používa. Táto zmes má vyplniť takmer celú jamu, ponechávajúc len koreňový systém sadenice.

Pri pestovaní hrozna, Je veľmi dôležité, aby koreňový krk jeho sadenice nebol pod zemou, Preto je potrebné ju zvýšiť na takú výšku, že aj pri zohľadnení poklesu pôdy bola nad povrchom. Tak, správne upustiť stromček do jamy, pristúpime k jeho instilácii. To by sa malo robiť opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. V polovici tohto procesu, môžete naliať vedro vody do jamy na utesnenie pôdy a nenechajte vzduchové medzery v ňom.

Plne zaplniť jamu stromčekom, stále je potrebné ju preliať 2 nádobami s vodou a, rovnako ako pri štepení, mulčovať pôdu okolo stromčekov.

Starostlivosť o hrozno "Original": vytvárame príjemné prostredie pre rast plodov

Na podporu dobrého rastu kríkov a tvorby plodín, uistite sa, že voda a krmivo. Obzvlášť dôležité je najmä zavlažovanie, aby sa vykonávali obdobia pred kvitnutím kríka a na samom začiatku tvorby budúcej plodiny. Voda nemusí byť nalievaná priamo pod shtamb. Je lepšie, aby okolo neho bolo niekoľko výrezov a aby sa tam pridala všetka potrebná vlhkosť.

Potom sú drážky pochované a pokryté mulčovaním, takže vlhkosť v pôde dlhšie zotrváva. Najlepší mulč pre hrozno je čerňané piliny alebo lesný mach.

Na zvýšenie výnosov potrebuje krík pravidelné kŕmenie a prerezávanie. Hrozno môžete kŕmiť minerálnymi hnojivami, medzi ktorými sú najlepšie draslík a fosfor, ako aj organické. Ale s hnojivami je veľmi dôležité, aby ste to nepreháňali a nepriviedli priamo ku koreňom (môžete robiť rovnaké manipulácie ako pri zavlažovaní).

Prerezávanie hrozna „Original“ je veľmi silné, na každom plodnom výhonku sa odporúča odstrániť 8 až 12 očí, Okrem toho, na začiatku leta, uistite sa, že odstrániť nevlastné deti a riediť listy. Kvôli tomu bude ker lepšie vetraný a zber je lepšie dozrieť.

Je dôležité preventívne postriekať hroznovú kašu tejto odrody z hubových ochorení. Takéto ošetrenia sa vykonávajú v rovnakom čase ako zavlažovanie. Odborníci odporúčajú používať lieky ako Antracol, Oxid meďnatý alebo Horus.

Loading...