Stupeň hrozna "Aleshenkin"

Stolové odrody sa vyznačujú vynikajúcou chuťou a nádherným vzhľadom.

Je nemožné prejsť okolo zrelých zrelých zhlukov bez toho, aby ste si do úst dávali bobule.

A jantárová farba a úžasná chuť veľkých bobúľ „Alyosha“ nenechá nikoho ľahostajného.

Popis odrody

Hrozno "Aleshenkin" možno tiež nájsť pod názvom "Alyosha" alebo "č. 328". Patrí k odrodám stolov a je vynikajúcim príkladom pre vinohradníctvo, a to tak v chuti, ako aj v jej vonkajších vlastnostiach. Vychádza z kríženia zmesi peľu z odrôd na východe s hroznom "Madeleine Anzhevin", z ktorého prevzal veľký počet dôstojných vlastností.

Vlastnosti triedy

Kríky sa vyznačujú silným rastom. Listy strednej veľkosti, tmavozelenej farby a lesklého stredne rozrezaného povrchu sa líšia od ostatných odrôd v päťramennej forme. Najčastejšie má výstrel dva kvetenstvo. Kvety bisexuálne. Ovocné púčiky na viniči sa z roka na rok ukladajú. Rezne sa na novom mieste dostávajú do koreňa a rýchlo sa zapustia. Výhonky majú dobrú úroveň starnutia a rukávy hrozna majú obdobie plodenia až 6 rokov.

hrozno

Klastre tejto odrody sa najčastejšie vyskytujú kužeľovitý tvarzriedkavo rozvetvené, mierne drobivé. Hmotnosť je veľmi veľká, niektoré exempláre dosahujú dva kilogramy, zatiaľ čo hmotnosť priemerného zväzku je asi 500 g. Priemerná hmotnosť bobúľ je 4,5 g. Vína svetlej jantárovej farby, s miernym voskovým náterom, mierne oválne.

Dužina je šťavnatá, sladká, príjemná chuť a chrumkavá. Obsah cukru v šťave dosahuje 20%, kyslosť - 7 g / l. Podľa stupnice ochutnávky dosahuje hodnotenie chuti odrody Aleshenkin 8,8 bodov. Kefa má až 40% plodov bez semien.

produktivita

Tento druh hrozna patrí k vysoko výnosným odrodám. S jedným dospelým puzdrom môžete zbierať až 25 kg zrelých zväzkov. Na to, aby sa vinič úspešne z roka na rok plodil, je potrebné dodržiavať všetky základné pravidlá starostlivosti o vinicu, o ktorej budeme diskutovať nižšie.

Termín dozrievania

Hrozno "Aleshenkin" sa vzťahuje na veľmi skoré odrody, jeho obdobie zrenia nepresahuje 118 dní s CAT najmenej 2000 ° C (súčet aktívnych teplôt je súčtom všetkých priemerných denných teplôt pre určitý segment sezóny). Zvyčajne sa zber môže zbierať už od posledných júlových dní až do konca leta.

dôstojnosť

Hlavnými výhodami odrody „Aleshenkin“ sú vysoká plodnosť, úžasná chuť, malé množstvo semien v bobuliach, dobré zakorenenie odrezkov a dobré dozrievanie viniča aj v zlých rokoch.

nedostatky

Hlavnou nevýhodou odrody „Aleshenkin“ je nízka odolnosť stonku hrozna, ktorý sa nachádza v podzemí, voči mrazu. Preto sa tento druh odporúča očkovať na mrazuvzdorné zásoby. Ale časť viniča, ktorá sa nachádza nad povrchom pôdy, má pomerne vysokú toleranciu zimných mrazov. Zrelé kefy majú vysoké percento hrášku, takže ich treba spracovať pomocou stimulátora rastu. Má strednú odolnosť voči hubovým ochoreniam.

Vlastnosti pristátia

Hoci hrozno je považované za nenáročný plod, ktorý môže rásť v rôznych podmienkach, ale napriek tomu stojí za to venovať pozornosť tomu, že tento Bush má rád svetlé a teplé miestaa tiež zle reaguje na nadmernú vlhkosť v pôde. Samozrejme, vo voľnej prírode, táto plodina tiež rastie na chudobných pozemkov, ale ak chcete dosiahnuť dobrú úrodu a dlhý život pre vaše vinice, bude užitočné analyzovať pôdu pred výsadbou odrezkov.

Je jednoducho potrebné presne zistiť, ktorá kompozícia na pozemku si vyberiete, pretože minerálny komponent je veľmi dôležitý pre kvalitný rast vinice. V prípade ak pôda obsahuje veľa ílupotom je potrebná ďalšia vrstva drenáže, ale ak na mieste prevláda rašelinisko, potom by sa táto pôda mala riediť pieskom. V oblastiach s prebytkom piesku sa praktizuje miešanie v podzemnom komposte alebo humus.

Je potrebné sa vyhnúť - to sú soľné močiare a mokrade. V takýchto podmienkach zomrie hrozno.

Riešili sme pôdu, teraz je čas si vybrať miesto na pozemku, kde bude rozbité vinice, Ideálnou voľbou by bol mierny svah smerom na juh alebo juhozápad. Ak neexistuje takáto možnosť pre výsadbu viniča, potom vyberte miesto v blízkosti steny budovy.

Budova postavená z kameňa rozdá svoje teplo rastúcej vinici. Nie je povolené vysádzať kríky v oblastiach s vysokou úrovňou podzemnej vody a stagnáciou studeného vzduchu. Keď je určený pozemok a miesto na výsadbu vinice na ňom, je potrebné pripraviť pôdu. K tomu je potrebné vykopať oblasť na dva týždne pred možným pristátím, a pôda s nadmernou kyslosťou zmiešané s vápnom (200g / 1kv.m pozemku).

Vzhľadom k tomu, pozemná časť hrozna "Aleshenkin" veľmi zle znáša mrazy, je potrebné zasadiť na mrazuvzdorné zásoby a zasadil na jar, takže vinič bude posilňovať dosť v zime na novom mieste a koreňový systém Bush bude dobre rásť. Takže je už celkom teplo, pôda je ohrievaná a pripravená, miesto je vybrané, môžete štart a výsadbu kríkov.

• začneme s prípravou otvorov na odrezky, odporúčaná hodnota je 85-85-85 cm;

• Vylejeme drenáž do vyťaženej dutiny, ktorá môže pozostávať zo sutiny, štrku alebo iných malých kamienkov. Obvyklá drenážna hrúbka je 10 cm, ale môže to byť viac, ak je podzemná voda tesne umiestnená;

• uprostred otvoru upevníme podperu (kolík alebo silnú výstuž) a naplníme drenážnu vrstvu zeminou a vrstvou hnojiva v pomere: tri vedrá na hnoj alebo kompost / 100 g draselnej soli / trochu drevného popola / asi 300 g superfosfátov;

• dôkladne vylejte pristávaciu jamu;

• naplníme sa zeminou, aby sme vyplnili 1/3 dutín;

• okolo kolíka vytvoríme hromadu zeminy a upevníme stromček;

• narovnáme korene v spodnej časti jamky a naplníme ju až po vrchol zeminou tak, aby úroveň očkovania alebo miesto vetvy výhonkov boli vyššie o 3 cm nad úrovňou pôdy;

• opatrne, aby ste nepoškodili korene, zdrsnite pôdu rukami;

• opäť hojne vody;

• mulčovanie pôdy rašelinou alebo humusom.

Pri výbere hrozna na výsadbu venujte pozornosť jednostranným alebo dvojročným kríkom so zdravými, rozvinutými koreňmi a dostatočne zrelými výhonkami. Pred výsadbou skráťte hlavné korene v spodnej časti sadenice na 15 cm. S nedostatočne vyvinuté korene použitie technika šikmého pristátiaktorý umožňuje použitie všetkých uzlín na klíčenie. Samotné sadenie sadenice, až štyri najväčšie púčiky.

Pripravené puzdro umiestnite do nádoby s vodou. Vzhľadom k tomu, hrozno "Aleshenkin" neznáša mrazy v dolnej časti Bush, je odporúčané pre neho kopať drážku až 50 cm do hĺbky. Podzemná časť hrozna a koreňový systém tak bude dobre prehlbovaná a nebude podliehať nadmernému zamrznutiu. Uistite sa, že vzdialenosť medzi plodinami bola asi 1,5 m, a vzdialenosť medzi radmi hrozna - až 2 m.

Ak sú hrozno zasadené pozdĺž steny budovy, vzdialenosť medzi stenou a sadenicami je asi 50 cm za predpokladu, že voda prúdiaca zo strechy nespadá na kríky. S rastom hrozna, všetky lezenie výhonky sú stanovené na plot.

Dátumy pristátia

Čas na výsadbu tohto hrozna je lepšie zvoliť jar. Je len potrebné počkať, kým pôda na pozemku už vyschne a zahreje sa. Na juhu je to okolo 15. mája a na severe, o niečo neskôr, na konci mája.

starostlivosť

Ak chcete získať bohatú úrodu a zdravé kríky hrozna, je potrebné organizovať správnu starostlivosť o vinič. Tu sú niektoré funkcie:

1. táto odroda je nevyhnutne izolovaná na zimu, pretože neznáša mrazy;

2. vyžaduje dávkovanie plodín;

3. potrebuje dodatočnú ochranu proti hubovým chorobám a škodcom;

4. uprednostňuje jarnú výsadbu stromčekov;

5. potrebuje dlhé alebo stredné prerezávanie;

6. Rovnako ako ostatné odrody hrozna, je náročná na pôdnu vlhkosť a dodatočné kŕmenie.

zalievanie

Po výsadbe potrebuje stromček zalievanie, aby sa koreňový systém zapustil rýchlejšie na novom mieste. Keď sa to stane, prebytočná vlhkosť už nie je potrebná.

S nadmerným prietokom vody do pôdy sa bobule na rukách začínajú prasknúť, čo zhoršuje ich vzhľad a obchodnú hodnotu.

Posledné hojné zavlažovanie, ktoré sa nazýva zaťaženie vlhkosťou, sa vykonáva na jeseň po zbere, čím sa pripravuje vinič na prezimovanie.

Aby sa zlepšil prístup vlhkosti do koreňového systému, môžu sa vybudovať úzke drážky, potom sa vlhkosť nebude šíriť okolo puzdra. Ak sa navyše po zavlažovaní uvoľní aj zem, zlepší sa tým prístup vzduchu a udržiava sa vlhkosť dlhšiu dobu. Pri plánovaní zalievania by si mali byť vedomí týchto vlastností:

• vlhkosť vzduchu a zrážky v regióne;

• priemerná denná teplota;

• minerálne zloženie pôdy na mieste;

• blízkosť k podzemnej vode.

S prihliadnutím na všetky vlastnosti možno konštatovať, že kríky vysadené na pieskovcoch sú napojené častejšie a hrozno rastie na ťažkých ílovitých pôdach - menej často a s veľkým množstvom vody.

mulčovanie

Na čo je potrebné mulčovanie pôdy a čo je to? Ak potrebujete

• chráňte korene pred mrazom;

• prispieť k lepšej výžive viniča;

• udržiavať vlhkosť v okruhu koreňového systému;

• potlačiť alebo úplne zabrániť rastu burín;

• na svahu, kde rastie ker, znižuje jeho vyluhovanie;

• zabrániť vzniku hustej kôry okolo kmeňa, pretože bráni prístupu kyslíka do koreňového systému;

• chrániť korene a podzemnú časť hrozna pred zamrznutím počas obdobia silného chladu, potom použiť metódu mulčovania pôdy.

Smrekové a borovicové labky, ktoré dokonale chránia pred mrazom, vytvárajú pod prístreškom dodatočnú cirkuláciu vzduchu, ktorá zabraňuje baktériám a plesniam na hrozne.

Vhodné sú aj organické hnojivá (hnij, hnus a kompost), ktoré poskytujú doplnkové hnojenie koreňom rastlín počas zimného obdobia, spadaného lístia (ak nie je infikovaný škodcami alebo chorobami), suchej kosenej trávy, rašelinovej drviny, pilín, trstiny a iných materiálov , Mulčovanie môže byť kombinované (pozostávajúce z niekoľkých druhov materiálov) a homogénne.

Je veľmi dôležité vedieť, mulčovanie má v niektorých prípadoch negatívnu stránku. Ak ste si vybrali slamu alebo piliny ako kompost, mali by byť vopred kompostované. V opačnom prípade veľké množstvo sacharidov v nich zvýši príjem dusíka z pôdy mikroorganizmami. Tým sa zbavuje koreňový systém tohto nevyhnutného prvku. V tomto prípade pomôže aj pridanie ďalšieho množstva dusíkatých hnojív.

Znalí pestovatelia radšej používajú mulčovanie ročne, pretože na povrchu je pôda vysoko vystavená prostrediu: teplotné zmeny, suchosť, mráz a zrážky. Je potrebné pripomenúť, že keď je horúci, mulčuje sa na pozemku s pôdou v blízkosti barelu kruhu, a pri príprave Bush na zimu, to zapadá do hornej vrstvy pôdy, čím sa zlepšuje výživa koreňového systému.

• Pretože Hlavnou výhodou mulčovania je zabrániť vysušeniu povrchu pôdyTo znamená, že sa neodporúča používať túto poľnohospodársku metódu na nadmerne zmáčaných pôdach. Jeho použitie je obzvlášť dobré na miestach, ktoré sú príliš suché, ako aj na piesočnatých a ľahkých piesočnatých pôdach.

vylučovanie

Aby sa zabránilo poškodeniu viniča mrazom, musí byť zakrytý. Na tento účel sú vhodné rôzne materiály: staré handry, olejové plátno, zemina, piliny, ihly atď. Najvhodnejšou alternatívou pre prístrešie sú borovicové a smrekové vetvy, ktoré zabezpečujú voľnú cirkuláciu vzduchu, ktorá nevedie k hroznu a zároveň dobre ohrieva krík.

prerezávanie

Prerezávanie viniča uvažovanej odrody by sa malo vykonávať v dĺžke 8-10 púčikov, niekedy je dovolené priemerné prerezávanie výhonkov 5-6 púčikov. Vzhľadom k tomu, že táto odroda je veľmi dobré ovocie, musí byť predmetom prideľovania. Pre to, čo všetky slabé výhonky a dvojčatá výhonky sú rez.

umelé hnojivo

Najbežnejšie používané hnojivá pre túto odrodu sú minerálne (potašová soľ a superfosfát) a organické (jaseň, kompost a humus). Na dosiahnutie najlepších výsledkov sa odporúča pri zavlažovaní podávať tekuté hnojivá. Môžete použiť ako koreňové a listové vinice.

Je tiež zaujímavé čítať o najlepších bielych hroznach

ochrana

Vzhľadom k tomu, hrozno "Aleshenkin" má nízku odolnosť voči plesňovým chorobám, potrebuje dvojnásobnú liečbu systémovými látkami. Ako ochranný prostriedok si môžete vybrať ako bezpečný pre ľudí, biologické prípravky na kontrolu škodcov a chemické - pesticídy. Nevýhodou prvého je potreba ich týždenného používania, ako aj opakovanie spracovania viniča po zrážkach, čo je ekonomicky nákladné a časovo náročné. Druhou nevýhodou je nepriaznivý účinok na ľudské telo. Na zníženie úrovne toxicity je žiaduce použiť nízko toxické (IV stupne) prípravky na postrek. Mnohí skúsení pestovatelia používajú na ochranu kríkov roztok vápna.

Pozrite si video: Noga a Skrúcaný - Tequila Jumbo (December 2019).

Loading...