Hruška Lada

Hruška Lada

Všetci sa tešia na jar, leto, aby si užili nielen teplo a pekné dni, ale aj hostinu o daroch prírody. Samozrejme, každý chce rýchlo ochutnať obľúbený druh ovocia a profesionálnych záhradníkov a amatérski záhradníci majú sklon k skorej úrode.

Bolo to s takým účelom, že odroda Lada hrušky sa objavila nie tak dávno. Zamestnanci Poľnohospodárskej akadémie v Moskve túto odrodu chovali krížením odrôd "Lesnej krásy" a "Olga". Strom bude úspešne rásť aj v podmienkach oblačnosti a poteší majiteľa nádherným sladkokyslým ovocím.

Popis odrody hruška Lada

ovocný Lada hrušky rastú strednej veľkosti s hladkou, tenkou kožou, ich tvar pripomína vajcia. Hmotnosť zrelých hrušiek v rozmedzí 100-110 gramov.

Je tiež zaujímavé čítať o neskorých odrodách hrušiek.

Povrch plodu je svetložltej farby s niekedy sa vyskytujúcou svetločervenou stranou. Stonka hrušky je krátka a nie príliš hrubá, nie sú tu žiadne lieviky, ako u iných druhov. Šálka ​​ovocia je otvorená a tanierik je malý, úzky a kopcovitý. Rúrka pod šálkou je stredne veľká.

Hruška má priemernú axiálnu dutinu. Jadro je oválneho tvaru, slabo vyjadrené, obsahuje menej ako päť semien. Dužina je žltkastobiela, má stredne šťavnatosť, stredne hustú, jemnozrnnú. Chuť je sladkokyslá, nie jasná vôňa. Plody majú atraktívny vzhľad.

Odroda rýchlo zaseje a prináša ovocie na začiatku leta aj v podmienkach stálej oblačnosti. Maximálna trvanlivosť zrelého ovocia je šesťdesiat dní (0 ° C). Prenosná kapacita ovocia nie je príliš vysoká.

Plody majú univerzálny účel, môžu byť samoopelené, ale je lepšie mať odrody opeľovačov: "Vesmír", "Severyanka", "Chizhovskaya", "Rogneda", "Otradnenskaya".

Začne niesť ovocie čoskoro - v treťom alebo štvrtom roku, po tom, čo prešiel v materskej škôlke. plodová vysoký a pravidelný - možný je až päťdesiat kilogramov. Vysoká odolnosť voči chorobám a negatívnym environmentálnym podmienkam.

Strom je stredne veľký. Koruna mladých stromov má lievikovitý tvar a po začatí plodenia sa stáva pyramídovým. Pokrytie listov je priemerné. Strom má šedé kostrové vetvy, sessile finálne vlákno.

Výstrely "Lada" majú hnedú farbu, mierne zakrivený, zaoblený prierez, dlhý a majú priemernú hrúbku. Krátke internódy nie sú vynechané, majú malý kúsok šošovky bližšie k povrchu. Púčiky sú mierne odmietnuté a majú tmavohnedú farbu a kužeľovitý tvar.

Listy tohto typu hrušky sú strednej veľkosti a hrúbky, oválneho tvaru a upevnené pomocou stonky strednej veľkosti. List je mierne zakrivený pozdĺž centrálnej žily, skôr pružný a hladký. Neexistuje žiadna pubescencia. Pozdĺž okraja listov majú malé zuby.

Hruškové kvety odrody "Lada" neprekračuje priemernú veľkosť, majú tvar misy. Koruna je biela a okraje okvetných lístkov sú pevné a stredne uzavreté. Kvety rastú vo forme kvetenstvo päť až sedem kusov.

Hruška odrody "Lada" nemá takmer žiadne nedostatky, pričom má veľa výhod. Ako sme už uviedli, strom dáva skoré plody, je odolný voči mnohým chorobám, dobre znáša mrazy a percento výťažku je pomerne vysoké.

Vlastnosti pestovania hrušky

Vysadiť sadenice hrušky môžu byť na jeseň aj na jeseň, ale na jeseň je lepšie urobiť to isté. V tomto čase sa pohyb šťavy spomaľuje a lístie padá.

Zvolené miesto sa musí najprv kopať a hnojiť kompostom (6-8 kg na meter štvorcový), soľou potaše (20-30 g), superfosfátom (40-60 g).

Najviac dobré na pristátie sú semenáčiky, ktoré sa už jeden alebo dva roky zmenili. Pri kúpe stromu by sa mala venovať osobitná pozornosť vzhľadu koreňov, konárov a kmeňa.

Pit Rozmery pre hrušky by mali trochu presahovať veľkosť odnože sadenice: najčastejšie vykopávajú dieru s priemerom 70 cm, s priemerom 100 cm, aby sa zabezpečila optimálna výmena vzduchu. Na zabezpečenie správneho vytvorenia stromu vo vzdialenosti 30 centimetrov od kmeňa je hrebeň poháňaný asi 60 cm nad povrchom zeme.

Ponorenie sadenice, musíte starostlivo sledovať, že koreň krku (určiť, spravidla nie je ťažké: meranie 3-5 cm od posledného koreňa vetvičky, môžete ľahko nájsť) pri pohľade z krajiny na 5-6 cm, a korene by mali byť starostlivo narovnané a pokryté pôdou, v ktorej rástli stromček.

Hruška musí byť vyšetrená na neprítomnosť trhlín a trup musí byť elastický a trvanlivý. Pri výbere času na výsadbu je lepšie dávať prednosť koncu septembra, aby čas strávený v koreňovom systéme umožnil bezbolestne zakoreniť koreňový systém v podmienkach pekného počasia v októbri.

Starostlivo zaplniť všetky korene, je potrebné pevne utrieť pôdu a zalejeme hojne, je potrebné naliať hnoj alebo humus okolo kmeňa. Po všetkých manipuláciách je strom opatrne pripevnený k uvedenému kolíku. Je potrebné pripomenúť, že tento typ hrušky preferuje hlinitú pôdu s pridaním hrubého riečneho piesku a rašeliny.

Starostlivosť o hrušky

Voda strom potrebné len počas dlhšieho sucha. V máji by ste mali pamätať na potrebu robiť kŕmenie, pretože sú vhodné: močovina, liadok. Sulfát meďnatý a roztok kyseliny boritej majú tiež priaznivý účinok. Top dressing rovnomerne prispievať vo vzdialenosti 25 cm od kmeňa.

Aby strom netrpel nedostatkom slnečného žiarenia, je potrebné ho pravidelne vykonávať orezávanie niektoré pobočky. Aj tento postup stimuluje vznik nových púčikov.

Obriezka sa najlepšie praktizuje dvakrát ročne na jar a na jeseň. Len zjavne zbytočné výhonky podliehajú rezaniu, osobitná pozornosť by sa mala venovať paralelným vetvičkám.

Príliš dlhé vetvy sú skrátené a dno je lepšie sa nedotýkať. Pozitívny efekt bude mať aj naháňanie tenkých vetiev. Aby sa strom menej traumatizoval, musí byť ostrie dostatočne ostrý a pohyby musia byť rýchle a jasné. Miesta, ktoré prešli prerezávaním, by mali byť mazané "záhradným ihriskom".

Pre účely na ochranu proti škodcom a rôzne choroby, hruška musí byť striekaná. Pre túto akciu je najlepšie vybrať si koniec apríla. Prvýkrát sa nastrieka počas vzniku a kvitnutia púčikov, a druhý - s výskytom prvých púčikov tejto odrody.

Na jeseň sa odporúča obiehať stonky na ochranu pred chorobami najzraniteľnejších miest rastliny. Pozdĺž cesty, musíte lesk na poškodené a holé miesta s oxidom železa.

November je skvelý čas na aplikáciu hnojív. Na tento účel ideálne: superfosfát, kompost, draslík, dolomit, popol, chlorid sodný. Hnojivá môžu byť rozmiestnené okolo hrušky okolo obvodu jej koruny.

Pôda okolo mladej rastliny by mala byť obohatená o rôzne užitočné látky, minerály a pre dospelých hrušky je vhodnejšia pocínovaná pôda.

Pozrite si video: LÁĎA HRUŠKA Nesmažený Smažák (Február 2020).

Loading...