Brojlery už nie sú potrebné - Bress Gali plemeno kurčiat

Na východe Francúzska, v provincii Bresse, sa nachádza malý pozemok s rozlohou iba štyri tisíce kilometrov. Tu sú jediní vtáci na svete, ktorí majú povolené nosiť značku kvality AOC od roku 1957. Toto je znamenie, na ktorom je napísané miesto pôvodu vtáka.

Krásne vtáky snehobielej farby s jasne červenými lastúrami a modrými nohami pre svoju chuť sa stali známymi z kroník z roku 1591.

Kronika opisuje, že počas útoku Savoys na malé provinčné mesto Bug-en-Bresse, Burgundians pomohol poraziť nepriateľa miestnych obyvateľov. A ako znamenie vďačnosti ich osloboditeľom, obyvatelia mesta im dali kurčatá.

Zo spoľahlivých zdrojov je známe, že francúzsky kráľ Jindřich IV. Po prvýkrát ochutnal toto kurča, vyjadril želanie, aby každý roľník na stole aspoň raz týždenne mal také kurča.

Jeho prianie sa však neuskutočnilo a nemohlo sa to splniť, pretože takýchto kurčiat bolo málo a nemohli byť dosť pre všetkých. Ale aj dnes je toto nádherné kurča od Bress pochúťkou a každá reštaurácia vo Francúzsku bude poctená, že ju dostane.

Popis Bress Gali

Kurčatá Bress Gali sú jedným z troch plemien povolených na chov v západnej Európe.

Tieto kurčatá majú štyri farby farby: biela, čierna, modrá a červená. Ale najčastejšie biele a čierne farby kurčiat.

Kurčatá Bress Gali majú odlišné formy mäsapreto sa týkajú mäsových plemien. Tieto kurčatá majú snehovo biele perie, jasne červené lastúry a modré nohy. Sliepky Bresse - Gali - národný poklad Francúzska. Farba kurčiat má farby národnej vlajky Francúzska.

Tieto kurčatá boli do Ruska dovezené pomerne nedávno. Veľmi zaujímajú ruských poľnohospodárov. Ako dobré mäsové plemeno, to je druh náhrady brojlerov. Avšak mäso zo šunky je omnoho drahšie ako brojler. Jeden kilogram takéhoto kurča stojí asi 100 eur.

Pri povahe sliepok sú pomerne pokojné, a to ako v ranom veku, tak aj pre dospelých, takmer sa neboja osoby.

rysy

Bresse - Gali kurčatá sú považované za najchutnejšie na svete.

Vo Francúzsku je neoficiálnym symbolom kohút Gali, ktorého obraz je razený na minciach. Francúzi sú veľmi láskaví k kurčatám tohto plemena a pri rastúcom striktnom dodržiavaní určitých pravidiel.

V množstvách reprodukčných kurčiat sú v celej oblasti len tri. Tam sú kurčatá chované v inkubátoroch. Keď kurčatá vyrastú, poľnohospodári dodávajú mladým kurčatám počas sezóny. Po tom, poľnohospodári držať kurčatá vnútri po celý mesiac a až potom uvoľniť mäso na ulicu.

Bresse capon (eunuch) je veľmi cenný. Kohútiky sú kastrované, po ktorých už nespievajú, nešliapajú kurčatá, ale veľa jedia a veľmi tuku.

Krmia kurčatá, ktoré obsahujú deväťdesiat percent pšenice a kukurice krupice, a desať percent sú mliečne výrobky.

V posledných dvoch mesiacoch pred zabitím sa kurčatá premiestnia do špeciálnej diéty, ktorá zahŕňa sucháre nasiaknuté v mlieku, kukurici a zelený šalát. Poularos a mačky tridsať dní pred vyhladením sú zatvorené v tmavej miestnosti a tam sa vykrmujú.

V tomto ohľade sa Francúzi domnievajú, že nie všetky vtáky možno nazvať Bress. Po takomto krmive má mäso z týchto kurčiat chuť mlieka, je veľmi jemné a chutné.

Bressean Capon je populárny vo Francúzsku aj preto, že kvôli tomuto vtákovi francúzsky usporiadajú celú kuraciu show, známu po celom svete. Takáto nevesta na najlepšom jatočnom tele usporiada francúzsky výrobca od roku 1863.

Súťaže sa konajú raz ročne, pred vianočnými sviatkami. Všetci poľnohospodári Bresse prichádzajú na okraj Burgu do miesta konania súťaže..

Kožušiny jatočných tiel sú položené na podložky a zviazané stuhami, korzety sú z nich vopred odstránené. V korzety "ozdobte" kohúty, aby sa rovnomerne rozdeliť tuk pod kožou jatočných tiel. Vďaka tomu sa jatočné telo stáva jemne béžovou farbou, ktorá je vyrazená na hrudi.

Kurčatá Amrox majú pestrú sivú farbu. O ich jedinečných vlastnostiach sa môžete vždy dozvedieť na našich webových stránkach.

Ak neviete, ako navrhnúť obývacia izba v dome, potom choďte sem: //selo.guru/stroitelstvo/sovetu/dizajn-gostinoj-v-chastnom-dome.html.

Takéto kurčatá majú na nohe ešte prstenec, ktorý označuje meno farmára - výrobcu, jeho adresu, pečať bitúnku, kde bola zabitá. Tam je tiež štítok, kde je uvedené osídlenie a tam je pečať. Ak je to vták, potom je na ňom napísaný Poularde a ak je to capon, potom je napísaný Chapon.

Víťazom je poľnohospodár, ktorý má štyri jatočné telá, ktoré spĺňajú šestnásť požiadaviek na províziu. Za to mu je odovzdaná drahá váza zo Severského porcelánu, ktorá je darom prezidenta republiky. Vzájomným gestom je poslať mŕtve telá najlepšieho kohúta do Paríža.

Fotogaléria

Predstavujeme Vám niekoľko fotografií francúzskeho plemena. Na prvej fotografii, mladé kurčatá chodia na zelenej tráve s kohútom:

Zvedavý mladý hľadá jedlo v kríkoch: t

A takto vyzerajú kurčatá Bress Gali:

Mladé kurčatá sa nahromadili a pozerajú sa na kameru s veľkým záujmom:

Pestovanie a údržba

V Rusku sa kurčatá Bress Gali chovajú na farmách.

Kurčatá Bress Gali začínajú veľmi dobre. Jesť dobre a jesť veľa, takže sú dramaticky získať váhu. Ich silné nohy a prsia hovoria samy za seba.

Pokiaľ ide o krmivo, kŕmia sa pšenicami, kukuricami, krmivom, mliečnymi výrobkami a zeleninami atď. Sa pridávajú do obilnín, pričom kurčatá sú obzvlášť dobre kŕmené počas obdobia rýchleho rastu od 2 týždňov do 2,5 mesiaca.

V tomto čase dostávajú viac bielkovinových potravín. Patrí sem repa, mrkva, varené srdce alebo varené ryby. Väčšinou ide o zmiešané krmivá. Pre rôzne vekové kategórie - rôzne krmivá. Prirodzene sa pridávajú vitamíny.

Obsah vtákov v kurníku musí spĺňať požiadavky tohto plemena. V chladnom období by mali byť kurčatá ohrievané, aby sa zachovala pohodlná teplota pre vtáky.

Na zohrievanie podláh je lemovaná slama, namiesto slamky môžete plniť podlahu trieskami alebo pilinami. V kombinácii s trusom získate prirodzenú izoláciu, ktorá ušetrí náklady na vykurovanie.

Mimochodom, Bresses sú veľmi odolné, takéto vtáky lietajú na zjazdovkách celkom dobre. V tomto ohľade je pešia zóna, kde chodia kurčatá, obklopená vysokým oplotením.

Veľký význam pre kurčatá je dodržiavanie svetelného režimu.najmä v zime. Nedostatok svetla je zlý pre kladenie vajec. Sliepky menej spech. Mäso z týchto kurčiat je veľmi chutné, jemné, elitné, drahé.

Ak chcete získať takéto mäso, musíte správne kŕmiť kurča.Najdôležitejšia vec - potraviny musia byť vyvážené. Pre dobrú produkciu vajec zohráva veľkú úlohu pestrá strava, príjemná teplota na udržiavanie vtákov a trvalé svetelné podmienky.

charakteristiky

Sliepky začínajú znášať vajcia niekde okolo štyroch mesiacov za dobrých podmienok. Po dobu 30 dní taká sliepka fúka asi 28 vajec.

Vajcia nie sú veľmi veľké, s hmotnosťou asi 60 - 65 gramov farby slonoviny pravidelného zaobleného tvaru. Každý rok prináša každý z nich 180 až 220 vajec. To je celkom dobrý indikátor.

Líhnutie, mláďatá rastú veľmi rýchlo. V mesiaci, kedy majú plne perie, je ich hmotnosť 550 - 560 gramov. Za dva mesiace toto kurča váži asi 1,5 kilogramu. Jeho hmotnosť presahuje 2,5 kg. Zvyčajná hmotnosť takýchto kurčiat v produktívnom veku presahuje 3,5 kg. A kohútia vyrastú do 5 kilogramov.

analógy

Analogicky je možné prisúdiť sliepky Bress Gali Dzhirsiyskikh obri, Tieto kurčatá sú považované za najväčšie na svete. Kurčatá mäso, veľmi dobrá nosnosť. Kurčatá prinášajú od 200 do 240 kusov ročne. Toto mäsové plemeno. Štvormesačné kohútiky vážia od 2,0 do 2,6 kg. už vypitvané. 6 - 7 mesačne vypitvané kohúty vážia 3,8 - 4,0 kg.

Kurčatá sa začínajú hýbať od 6 mesiacov, spoločne sa ponáhľajú. Jirsian obri sú konkurenti brojlerov a kurčiat Bressky. V Rusku sa toto plemeno objavilo nie veľmi dávno.

Kde môžem kúpiť v Rusku?

V Rusku nie sú sliepky z plemena Bress-Gali toľko, takže je príliš skoro hovoriť o priemysle, pretože sa v krajine objavili len nedávno.

Ruskí poľnohospodári stále zvyšujú kapacitu na chov takéhoto plemena kurčiat, ktoré tvoria hniezda. Ale Bresse - Galsky kurčatá sú veľmi dobré mäsové plemeno vtákov, preto distribúcia v Rusku bude čoskoro všadeprítomná.

Na internete nájdete mnoho farmárov, ktorí chovajú kurčatá BressGalsky. Ak chcete, môžete nájsť a kontakty a adresy poľnohospodárov. Tu sú niektorí z tých, ktorí do predaja bresses.

Môžete si kúpiť takéto kurčatá:

  • Moskovská oblasť, okres Stupinsky, diaľnica M4 Don 65 km.
    Kontakty: tel. +7 (925) 504-96-31 (podľa dohody). E-mail: [email protected] Mäso kurčatá Bressy Gal. Dovezené hniezda, predregistrácia, cena - 500 rubľov.
  • Bird Village - škôlka číslo 1 v Rusku.
    Pre otázky prosím volajte: +7 (916) 795-66-55; +7 (905) 529-11-55. BressGalsky kurčatá (biela), cena - 2200 rubľov. Hmotnosť kurčiat je 2,5 kg, kohútiky - 3,5 kg. Vajcia 60 gr. Produkcia vajec je 170 - 190 kusov ročne.

Loading...