Nenáročné a vysoko produktívne kurčatá na vysokej úrovni

Mnohí leto obyvatelia a poľnohospodári zaoberajúci sa chovom hydiny v priemyselnom meradle, hovoria pozitívne o nosniciach High-Line. Hybrid je široko distribuovaný po celom Rusku. Získajte viac informácií o pôvode, vlastnostiach a obsahu týchto vrstiev.

Chickens High Line vyšľachtený v Spojených štátoch. Vaječné hybridné plemeno vzniklo vďaka plodnej práci amerických chovateľov zo spoločnosti Hy-Line International. Dôležitým smerom jej činnosti je chov hybridov pre priemyselný chov.

Zamestnanci genetického centra si stanovili cieľ: chovať sliepku, ktorá by sa vyznačovala neokázalosťou a dobrou produkciou vajec. Odborníci priniesli niekoľko high-line krížov. Ich vlastnosti sú takmer identické.

Hlavným rozdielom je farba vajec. Niektoré krížiky (Silver Brown, Sonya) majú hnedé vaječné škrupiny, iné (W-36,77,98) - biele.

Popis plemena

High Line - smer vajec kurčiat. Telo - stredne veľké, farba pera - biela. Hrebeň - tmavo ružová.

Rodičovské stáda sliepok sú len v Európe. V Indii, Číne, USA existujú progenitori hybridu. Toto plemeno je široko rozšírené v otvorených priestoroch Južnej Ameriky av krajinách západnej Európy.

Odborníci odporúčajú nákup kurčiat na veľkých hydinárskych farmách, kde sú splnené podmienky bývania a vykonáva sa povinné očkovanie hydiny.

rysy

Dlhodobé pozorovanie kurčiat High Line nám umožňuje s istotou konštatovať: žiadny z chovateľov nepozoroval významné nedostatky. Povaha vtáka je pokojná, neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na udržiavanie podmienok.

U nosníc - dobrá imunita. Bezpečnosť vtákov je vysoká - až 96%. Tento ukazovateľ určuje vysokú ziskovosť chovu kurčiat. Úmrtnosť vtákov a tým aj náklady na získanie nových jedincov sú minimálne.

Dospelý vták konzumuje mierne množstvo krmiva v množstve tuctov vajec - do 1,2 kg. Skúsení chovatelia hydiny neodporúčajú šetriť peniaze a kupovať iba vysoko kvalitné krmivo., Nevyvážená výživa znižuje produktivitu a znižuje nutričnú hodnotu vajec.

Obsah a kultivácia

Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na teplotu, osvetlenie, vlhkosť. Podmienky zadržania sú štandardné.

Vták sa rýchlo prispôsobí aj náročným podmienkam, Odborníci odporúčajú nezanedbávať čistotu priestorov, ktoré obsahujú vrstvy. Venujte osobitnú pozornosť mladým.

Vták je dobre tolerovaný ako bunkový obsah a vonku. Tento faktor nemá vplyv na produkciu vajec. Uistite sa, že sa očkujú, aby sa zabránilo infekcii nebezpečnými chorobami.

charakteristiky

Váha dospelého dosahuje 1,7 kg. Kurčatá sa ponáhľajú 80 týždňov. Produktivita od 340 do 350 vajec. Silné, veľké vajíčko má hmotnosť 60 až 65 g.

Cross High Line White a Brown majú v niektorých ukazovateľoch malé rozdiely. Oboznámte sa s ich stručným popisom.

High Line Brown

V reprodukčnom období dosahuje hmotnosť dospelých vrstiev 1,55 kg, bezpečnosť - až 98%. Jednotlivci vo veku od 19 do 80 týždňov vážia až 2,25 kg.

Poteší vysoký návrat. Konzumácia nosníc až do 110-115 g krmiva denne produkuje 241 až 339 vajec ročne. Škrupina je hnedá.

Reprodukčné obdobie začína na 153 dní. Neokázavosť, pokojná dispozícia, kontakt, vysoké percento uchovania nám umožňujú odporučiť kríženec Hnedá čiara pre hromadný chov.

High Line White

Živá hmotnosť jedincov je o niečo nižšia ako hmotnosť podobného kríža hnedého. Kurčatá vážia 18 týždňov až 1,55 kg. Maximálna hmotnosť v reprodukčnom období je až 1,74 kg.

Potraviny tiež spotrebujú menej ako Brown - len 102 g denne. Vyžaduje kvalitný informačný kanál. Reprodukčné obdobie prichádza skôr: 144 dní.

Produkcia vajec je dobrá: do 60 týždňov - až 247 vajec počas roka, do 80 týždňov - do 350 ks. za rok. Imunita je vysoká. Bezpečnosť vtákov dosahuje 93-96%.

Kde môžem kúpiť v Rusku?

Hybridné vrstvy si môžete kúpiť na hydinárskych farmách v rôznych regiónoch Ruska.

Ľudia zaoberajúci sa chovom krížov kríženia vajec s vysokým riadkom si všimnú, že popularita týchto vrstiev je taká vysoká, že na ich nákup existuje fronta. Urobte si záznam vopred.

Je tiež možné kúpiť toto plemeno sliepok od súkromných osôb a dedinčanov predávajúcich v bazári, ale je nepravdepodobné, že by niekto dokázal dokumentovať dostupnosť očkovania.

Pokladanie tohto plemena je možné zakúpiť od IP Zolotov v súkromnom statku.Farma +Očkovanie a kontrola veterinára zaručená.

Adresa: Leningradská oblasť, okres Gatchina, Gatchina, 49ki, obec Pizhma.
Kancelária sa nachádza v Petrohrade: ul. 6. Krasnoarmeyskaya, d.15, lit.A, pom. 1 st
Kontaktný telefón: +7 (812) 932-34-44

analógy

Ešte sa vám nepodarilo získať vrstvy s vysokým riadkom? Nebojte sa! Existujú analógy, ktoré môžu nahradiť tento hybrid. Zoznámte sa s niektorými populárnymi druhmi baklažánov:

  • Hajseks. Holandský hybrid. Známy v Rusku od roku 1974. Malé kurča, hmotnosť dosahuje 1,8 kg. Perie - červené alebo biele. Konzervácia v reprodukčnom období - do 90%. Hmotnosť vajec - 65g. Rush denne. Hisex za rok dáva od 280 do 315 vajec.
  • Holiaci strojček. Chovaný v Holandsku. Farebné perie - biela, hnedá, čierna. Vajcia dobrej kvality, strednej veľkosti. Hmotnosť - 62 g. Počas produktívneho obdobia, kurčatá Shaver dať až 405 vajec. Nevyžadujú osobitné podmienky zaistenia.
  • Úplný popis dominantných kurčiat si môžete prečítať, ak budete postupovať podľa vyššie uvedeného odkazu. Budete milovať tieto kurčatá!

    A ak máte záujem o viac vzácnych vtákov, ako napríklad české zlaté plemeno kurčiat, potom by ste mali ísť sem: //selo.guru/ptitsa/kury/porody/yaichnie/cheshskaya-zolotistaya.html.

  • Loman Brown. Široko distribuovaný, uctievaný ruskými poľnohospodármi. Nenáročný, vysoké percento stáda. Nemecký hybrid. Hnedé perie. Hnedé vajíčko váži od 62 do 64 g. Produktivita - od 310 do 320 vajec ročne. Zaujímavé je, že jednodňové kurčatá sú ľahko rozlíšiteľné podľa pohlavia: kohúty sú biele, kurčatá sú plavé.
  • Kurčatá Tetra. Farba sa mení od bielej po hnedú. Veľké vajcia s tmavohnedými škrupinami, hmotnosť - 67g. Za rok môžu kurčatá Tetra prepraviť až 310 vajec vynikajúcej kvality. Spolu s high-line sú v dopyte. Tento vaječný kríž sa ľahko prispôsobuje podmienkam zadržania, odoláva chorobám. Vták je pokojný, kontakt.

Pestovanie vaječných plemien sliepok - ziskové podnikanie. Ziskovosť môže dosiahnuť 100%. Mnohé farmy a jednotlivci sa chovajú krížom vysoko.

Dobrá imunita, vysoká produktivita, vynikajúca kvalita vajec, nenáročnosť a primeraný príjem krmiva umiestnili kurčatá High Line medzi lídrov trhu s vajcami.

Loading...