Najmenšie kurčatá na svete - malajský seram

Malajský Serama je mladé plemeno kurčiat, ich história neprekračuje ani 20 rokov. Názov plemena odráža názov krajiny, kde boli chované - Malajzia.

Plemeno je založené na japonských trpasličích plemenách krížených s divokými kurčatami z Malajzie. Výber spočiatku vykonávali profesionálni chovatelia hydiny.

Už dve desaťročia sa malajský Serama - najmenšie kurčatá zo všetkých existujúcich plemien - stali známymi po celom svete, ale, samozrejme, ešte nie je možné nazývať ich spoločným plemenom.

Jedným z obmedzujúcich faktorov víťazného pochodu vtáčími dvormi celého sveta týchto drobkov je pomerne vysoká cena.

To však nezastaví skutočných chovateľov hydiny, preto sa v ruských hydinárňach čoraz častejšie vyskytujú sliepky a samce plemena Seramma.

Popis plemena Malajský Serama

Toto plemeno sliepok má veľmi nezvyčajné vlastnosti.

Telo je umiestnené takmer zvisle, chvost je zdvihnutý v pravom uhle 90%, krk je klenutý vo výraznom oblúku. Mierne klenutý hrudník a chvost, stojaci pod uhlom menším ako 90 stupňov, sa považujú za vady plemena.

Kohouti majú nohy široko od seba, chvost s niekoľkými kositsami. Krídla visia na podlahe, Perie nie je husté.

Hrebeň kohúta je v tvare listu, odtiene sú od ružovej až jasne červenej farby, laloky sú v rovnakej farebnej škále. Zobák je silný, mierne zakrivený, žltkastý.

Zaujímavé je, že vo výstavných exemplároch tohto plemena sa dá chvost postaviť pomocou špeciálnych pomôcok (manipulácia je podobná manipulácii u uší, keď sú dobermania narovnané). Zakrivené prsty mladých jedincov, ktorí majú na výstave demonštrovať, sú narovnané pomocou špeciálnych krúžkov.

Vzhľad kurčiat vyzerá oveľa skromnejšie a menšie ako samce tohto plemena. Majú rovnaké dlhé krídla visiace na podlahu počas stánku. Ocas je tiež nastavený na 90%.

rysy

Chované v juhovýchodnej Ázii, sliepky tohto plemena netolerujú prievan, sú veľmi radi tepla.

Zaujímavé fakty: hrudný stojan je nielen geneticky začlenený, ale aj tento typ prsnej a chvostovej masáže.

Miera, do akej kohúrov hrudník vyčnieva, je určená veľmi originálnym spôsobom: kurčatá sú umiestnené na hrudi a ideálne by sa do nich zmestili tri kurčatá. Doma, v Malajzii, veľký význam je spojený s čistotou plemena a pravidelne držať monobreed súťaže pre malajský Ceram.

Podľa informácií od chovateľov, farba tohto plemena neprodukuje kurčatá, vzor je odlišný pre všetky kurčatá. Americkým chovateľom sa podľa neoficiálnych údajov podarilo v plemene opraviť biele.

Dôstojnosť - veľmi zaujímavý vzhľad, sledujúci tieto vtáky - skutočné estetické potešenie, Nevýhodou je zložitosť obsahu, chovatelia ich považujú za hýčkané a rozmarné (tieto informácie sa získavajú na fórach chovateľov hydiny).

Obsah a kultivácia

Vzhľadom k malej veľkosti kurčiat je toto plemeno často držané doma, v klietkach, ako sú ozdobné králiky alebo potkany.

Uvoľňujúc sa na prechádzku z klietky, sa na vtáky kladie špeciálna zástera (tak, aby nevyhadzovali odpad do miestnosti). Možno, že obsah vo voliére, ale potom to stojí za zváženie otázku ich bezpečnosti: z dôvodu svojej malej veľkosti, môžu trpieť väčšími vtákmi.

Jeden z chovateľov na on-line fóre chovateľov hydiny sa podelil o svoje pozorovania: kurčatá tohto plemena sa vo vode cítia celkom istotne, udržiavajú nad vodou.

Tieto detské kurčatá dosahujú sexuálnu zrelosť 6-9 mesiacov (tento faktor závisí od výživy). Inštinkt sa v sliepke nestratí, ale je dôležité si uvedomiť jednu dôležitú nuanciu: hneď ako kurčatá dosiahnu vek týždňov, je lepšie ich odstrániť zo sliepok, inak sa zastavia.

Jedna sliepka sa môže inkubovať od 4 do 7 vajec, inkubačná doba je v priemere tri týždne pri teplote + 37,5-38 ° C a vlhkosti 65%.

V posledných dvoch alebo troch dňoch pred vyliahnutím kurčiat by mala byť vlhkosť takmer 100%. Chovatelia si všimnú, že kurčatá majú dobrú mieru prežitia, sú kŕmené špeciálnym vysokokalorickým jedlom až dva mesiace. Tieto kurčatá sú veľmi náročné na dostupnosť čistej vody v pitnej nádobe.

Obrie Jersey je plemeno kurčiat, tak pomenované podľa jeho veľkosti. Tieto kurčatá už nahradili brojlery na niektorých farmách.

Sliepky Brahma však patria medzi najobľúbenejšie vtáky v domácnosti. O nich podrobnejšie tu: //selo.guru/ptitsa/kury/porody/myasnie/brama.

Existujú informácie, že kurčatá tohto plemena môžu bez vody a jedla stráviť tri dni. Jednotlivci tohto plemena sa vyznačujú veselou, priateľskou dispozíciou. Relatívne k sebe nie sú agresívne. Vtáky sú pomerne dynamické, neustále v pohybe.

vlastnosť

Miniatúra - tak jedno slovo môže opísať malajzijské seramské kurčatá. Živá hmotnosť samcov 300-650 gr. (úradne zaznamenaný záznam ich nízkej hmotnosti kohúta - 250 gramov). Živá váha - 250-300 gr.

Podľa hmotnosti sú rozdelené do troch kategórií: A, B, C-trieda.

  • Trieda A: kohútiky od 225 do 350 gramov; kurčatá - od 200 do 325 gramov.
  • Trieda B: kohúty od 351 gr. do 500 kg; kurčatá od 326 do 425 gr.
  • Trieda C: kohútiky od 500 do 600 gr., Kurčatá od 430 do 535 gr.

Čím menšie kurčatá tohto plemena, tým viac ich odborníci oceňujú..

V roku slepice serami 50-60 vajcia vážiace v priemere 20 až 30 gramov sú zničené (vo veľkosti ako prepelica vajcia alebo o niečo viac). Vzhľadom k nízkej produkcii vajec, sú považované za nie veľmi plodné, ale v spravodlivosti je potrebné poznamenať, že ich hlavným účelom je stále dekoratívne. A so svojou úlohou - byť ozdobou vtáčieho dvora - dobre zvládajú.

Ak je teplota nižšia ako + 25 ° C, kurčatá keramiky sa zastavia. Za priaznivých podmienok sa ponáhľajte podľa harmonogramu: prestávka 7-10 dní každých 5-6 dní znášky. Vajcia majú dobrú chuť.

Adresy chovateľov

V Rusku sa kurčatá malajského Seramy chovajú prevažne v súkromných statkoch. Zástupcovia tohto plemena sa často dovážajú zo súkromnej škôlky v Bielorusku a z Bulharska (miesto chovateľa -www.serama.bg).

Na stránke "Rodokmeň vtákov"(//curci.ru/kontakty/) zobrazuje kontakty šľachtiteľa: Alexandria, telefón +38 095 475-29-25.

analógy

Kurčatá a kohúty malajzijského seramského plemena sú veľmi zvláštne navonok, čo sa týka miniatúry, nemajú rovnaké hodnoty. Analógmi tohto plemena môžu byť aj iné dekoratívne mini-sliepky, nosiče trpasličieho génu - bentham, redukované kópie takých produktov, ako sú Cochinchin, Araucan, Phoenix, Faverol a ďalšie.

Diskutujúc o zvláštnostiach chovu a udržiavania tohto dekoratívneho plemena mini-sliepok, chovatelia hydiny uvádzajú, že v našej krajine je ťažké potvrdiť, že získané vtáky budú mať rodokmeň s vynikajúcim génovým bazénom.

Napriek všetkým ťažkostiam (mláďatá sú dosť drahé, dospelí sú vyberaní v údržbe, atď.), Malajské séra už existujú v ruských vtáčích domoch.

Chov okrasných plemien kurčiat sa teraz aktívne rozvíja, čo znamená, že je pravdepodobné, že sa tieto mini kurčatá v priebehu času stanú početnými a známymi v Rusku.