Najlepšie tipy a odporúčania pre pestovanie odrôd hrušky Augustus Rosa

Dnes, obrovské množstvo odrôd hrušiek, z ktorých augustová rosa zaberá čestné miesto Zamilovala sa do záhradkárov za neokázalosť a veľkorysú úrodu. Čo ešte je pozoruhodná rosa hrušky Augustus, ako aj jej opis a základné pravidlá starostlivosti, ktoré popisujeme nižšie.

Hruška Augustova rosa: opis odrody

Augustová rosa bola vyšľachtená v roku 2002 krížením odrôd Tenderness a Triumph Pakgam slávnym chovateľom S. P. Jakovlevom.

Táto odroda patrí poddimenzovanú (maximálnu výšku - 3 metre), ale rýchlo rastúce plodiny. Je to stredne veľký strom a potrebuje opeľujúcich susedov.

Viete? Augustova rosa vzala od rodičov len pozitívne črty: od nehy - odolnosť voči mrazu a chorobám, od Triumph Pakgam - vysoké výnosy a skvelá chuť.
Korunka tejto hrušky má strednú hrúbku, mierne klesá. Plody sú stredne veľké (100-150 g), hruškovité, bez rebier. Počas dozrievania sa farba ovocia mení zo zelenej na zelenožltú. Zrelé hrušky môžu mať červenanie a početné podkožné škvrny. Koža je hladká na dotyk, aj keď vyzerá matne. Dužina je biela, jemnozrnná.

Popularita Augustovej rosy súvisí aj s jej chuťovými vlastnosťami - harmonickou, kyslou sladkou chuťou, delikátnou arómou, šťavnatou a topiacou sa textúrou.

Odporúča sa používať túto stolovú odrodu v surovej aj spracovanej forme (džemy, zaváraniny, džem, sušené ovocie, kompóty atď.). Tieto hrušky sú užitočné nielen pre dospelých, ale aj pre deti - plody nespôsobujú nepohodlie, alergie a priaznivo pôsobia na organizmus ako celok, zvyšujú imunitu.

Viete? Hruška sa aktívne používa v tradičnej medicíne (s triaškou, kašľom, ochorením kameňa, zápalom urogenitálneho systému, na posilnenie stien ciev, udržanie kardiovaskulárneho systému, s hubami, dermatitídou).

Výsadba hrušiek augustová rosa

Ako už bolo uvedené, Augustova rosa hruška je nenáročná a rýchlo rastie, ale to je predmetom správnej výsadby a správnej starostlivosti.

Ako si vybrať sadenice na výsadbu

Správne zvolené sadenice - kľúč k budúcemu vysokému výnosu. Ak chcete vybrať správny strom na výsadbu, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Je potrebné vybrať stromčeky iba v škôlkach.
 2. Korene stromu by mali byť čerstvé, v žiadnom prípade nie suché a nemrazené. Čím dlhšie je chrbtica a koreňový systém vyvinutý, tým lepšie zárodky zakorenia.
 3. Koreň rezu by mal byť biely. Ak je farba iná, môže to znamenať, že sadenice zmrzla alebo vysušila.
 4. V koreňoch by nemali byť žiadne pľuzgiere - to indikuje prítomnosť chorôb.
 5. Kmeň sadenice by mal byť hladký a nepoškodený.
Je to dôležité! Pre výsadbu je najlepšie vybrať jedno-dvojročné sadenice so silným kmeňom a rozvinutými koreňmi.

Výber miesta pod hruškou

Napriek tomu, že augustová rosa je pomerne nenáročná odroda, sadenice sa dobre zakorenia v priaznivých podmienkach - v stredných a južných oblastiach, s prevahou čiernej pôdy.

Táto odroda miluje chránené pred vetrom, vznešenými a slnečnými miestami. Chudobný prežíva a ovocie na podmáčaných, nízko položených oblastiach.

Pri chate je možné vysadiť na západe alebo juhozápadnej strane. Optimálna pôda je hlinitá alebo piesčitá.

Pred výsadbou, miesto musí byť vykopané a kŕmené do pôdy (superfosfát, kompost, potaš hnojivá). Zároveň je potrebné zabezpečiť, aby korene sadenice neprišli do styku s hnojivami.

Hruška Avgustovskaya rosa patrí do samo-plodných odrôd, avšak úroveň samoopelenia nie je vysoká, preto na zvýšenie výťažku sa odporúča, aby sa rastliny opeľovali v blízkosti.

Kedy a ako zasadiť augustovú rosu

Najlepší čas na výsadbu je jeseň (začiatok októbra). Mnohí odporúčajú výsadbu na jar, na konci apríla. Robia záhradníci určitú technológiu výsadby hrušiek, ktorú odporúčajú dodržiavať:

 • vykopať dieru (0,5 m hlbokú a 1 meter v priemere) a uvoľniť pôdu v nej;
 • na stromček musíte odtrhnúť listy a na každej vetve nechať len niekoľko;
 • ak je strom nakúpený a zasadený na jar, môžete okamžite prerezať vetvy (v žiadnom prípade nie sú korene - čím viac je, tým rýchlejšie bude hruška zakoreniť);
 • 30 cm hlboko, položte podložku na sadenice;
 • umiestnite semená do diery, narovnajte korene a posypte zemou (koreňový krk by mal byť mierne nad povrchom);
 • zhutniť pôdu a ticho s lístkami alebo vetvičkami;
 • dodržujte optimálnu vzdialenosť medzi sadenicami (najmenej 2 m).

Starostlivosť o odrody hrušky Avgustovskaya Rosa

Po sadení a výsadbe stromčekov začína augustová rosa.

Pravidlá zavlažovania

Pred zalievaním by mali byť zničené všetky buriny a zem okolo nej by mala byť uvoľnená.

V prvých a nasledujúcich rokoch života stromu by mala byť voda v lete napojená nie viac ako päťkrát mesačne (môžete aplikovať postrekovanie vodou). Norm - 1 vedro pod každým stromom.

Samotný proces zavlažovania by mal byť pomalý, aby voda mohla nasiaknuť do pôdy a zalievať korene. Ak je suché leto, potom voda lepšie ráno a večer na pol vedra naraz.

S nástupom jesene možno zredukovať alebo úplne zastaviť zavlažovanie. Na jar by sa malo zavlažovanie začať postupne.

Je to dôležité! Objem vody je potrebné upraviť v závislosti od ročného obdobia a množstva zrážok.

Hnojivá a kŕmenie hruškami

Augustová rosa miluje organické hnojivá, ktoré obsahujú všetky potrebné prvky (hnoj).

Najlepšie je kŕmiť v každom jar (spravidla v marci až apríli) - 1-2 kg hnoja na meter štvorcový kmeňov stromov. Počas kvitnutia môže byť hruška hnojená 0,1% roztokom kyseliny boritej (10 g - 10 g liečiva).

Na jeseň sa používajú dusíkaté hnojivá (dusičnan amónny, močovina) alebo hnoj. To sa vykonáva po páde listu.

V neskorej jeseni, na ochranu pred spálením od slnka a škodcami, sa odporúča ošetrovať drevo vápennou maltou alebo špeciálnou farbou stromov. Pred zimovaním je oblasť kmeňa stromov zbavená listov, zavlažovaná (70-100 l), pôda v blízkosti koreňov je mulčovaná pilinami (hrúbka vrstvy - 15 cm).

Všetko o prerezávanie odrôd hrušky Avgustovskaya Rosa

Kompetentné prerezávanie umožňuje nielen vytvoriť korunu dospelého stromu, ale aj regulovať výnos, veľkosť plodu a dokonca zmierniť choroby.

Prerezávanie sadeníc

Pri výsadbe mladého stromu sa orezáva o 1/3. Hruška teda začne koruna vytvárať rýchlejšie. Samotný kmeň hrušky je zbavený vetiev pod prvou vrstvou.

Nasledujúci rok sa dirigent rozreže na 25 cm a kostrové vetvy - 5-7 cm. V tomto prípade by mali byť vetvy v hornej vrstve kratšie ako v dolnej.

Dospelé rastliny prerezávanie

Prerezávanie dospelého stromu by sa malo vykonávať každú jar, kým nezačne prúdenie miazgy (zvyčajne v marci), Neodporúčame rezať hrušky na jeseň. Ak je vetva úplne odrezaná, musíte to urobiť na samom základe, aby konope nezostalo.

Prerezané v paralelných a úzko rastúcich vetvách, obzvlášť dlhé, prerezané tak, aby sa dosiahla rovnaká dĺžka vrstvy. Miesta narezané na plátky so záhradnou smolou alebo drveným uhlím.

Ak konáre s ovocím padajú (alebo dokonca padajú) na zem, mali by byť odrezané. Z mladých výhonkov opustiť najsilnejší, najslabší prerezané. Aj keď existuje veľa silných a dokonca aj výhonkov, nenechávajte ich všetky. Mladé výhonky by nemali byť väčšie ako ¼ celkovej hmotnosti koruny.

Je to dôležité! Počas obdobia prerezávania nemôžete používať suplementy dusíka - musíte čakať, kým sa časti liečia.
V jesennom období (od konca augusta do začiatku októbra) je potrebné odstraňovať choré a zlomené vetvy, ktoré sú po prerezaní spálené. Mladé výhonky sú skrátené o 1/3, pričom im ponechávajú niekoľko púčikov.

Metódy chovu odrôd hrušiek augustová rosa

Hrušky sa môžu množiť rezaním, vrstvením, semennou metódou (generatívnou) alebo štepením. Šírenie semien je najčastejšie využívané chovateľmi pre chov nových odrôd, hybridov, pre zásoby voľne žijúcich a kultivovaných druhov.

Najjednoduchším spôsobom, ktorý je zakorenený medzi obyvateľmi, je rozmnožovanie vrstvením. A začnú prinášať ovocie pred sadenicami.

Reprodukcia odrezkami

Rezy určené na chov v zime. Na tento účel sa odoberá zrelá vetva (najmenej 2 roky stará) a praskne. V tomto prípade by kôra nemala byť roztrhaná. Ideálna dĺžka odrezkov je 15 - 20 cm, miesta lomu, bez narovnania, otočenie olupujúcou sa fóliou, páskou alebo lepiacou páskou, sú pripevnené k podkladu a upevnené.

Na jar v krajine rozbiť koncentrovať látky na spojenie tkanív. Do apríla je držiak odstránený, vetva v miestach prestávky rez do rezne.

V dvojlitrovej nádobe (najčastejšie sa používa tmavá plastová fľaša s odrezaným hrdlom) sa naleje voda vo výške 5-7 cm, pridajú sa 2 tablety aktívneho uhlia a odrezky sa umiestnia do spodných častí. Tara položila parapet (slnko by malo byť veľa). Po 20-30 dňoch sa na spodných častiach objaví vydutie kalusu a korene začnú rásť.

Akonáhle dĺžka koreňov dosiahne 5-7 cm, môžu byť zasadené v otvorenom teréne, chrániť prvýkrát od jasného svetla. Ak sú odrezky pravidelne zavlažované, kŕmené a burinované, potom na jeseň budú vyzerať ako dobré sadenice.

Reprodukcia vrstvením

Metóda ohýbania konárov k zemi (ako je tomu u kríkov) nie je vhodná pre hrušky. Preto sa používa iná metóda: Pod vetvou je nahradená škatuľa naplnená zeminou. Steny skrinky sú vopred potiahnuté filmom (na zníženie odparovania vlhkosti). Vetva sa ohýba k krabici a rezy sa robia v mieste kontaktu s pôdou na kôre. Potom je vetva stlačená a spadne do zeme.

Tak, že proces zakorenenia prebieha intenzívne, pred prikopat, vrstvy sú kŕmené špeciálnym roztokom alebo práškové. Potom je zem pokrytá fóliou (strešná krytina) a posypaná vrstvou kompostu. Zem v krabici by mala byť po celý čas mierne vlhká.

Tvorba koreňov trvá až do konca sezóny. Keď sa však tvoria korene, sú stále slabé a augustová rosa by sa nemala presádzať v prvom roku hrušiek. Zohrejte vetvu na zimu (môže byť orámovaná) a zakryte krabicu závesom. Termín kultivácie vrstvenia trvá v priemere 2 roky, po ktorom môže byť presadený do pôdy ako normálna sadenice.

Viete? Vrstvy začínajú kvitnúť a prinášajú ovocie skôr ako sadenice.

Zber a skladovanie

Prvé plody z tejto triedy hrušky je možné zbierať už 3-4 roky po pristátí. Dozrievajú v polovici augusta (v závislosti od poveternostných podmienok) a jeden mesiac pevne držia na pobočkách.

Úroveň výnosu je pomerne vysoká av prvých rokoch môže rosná srsť vyprodukovať 10-15 kg ovocia zo stromu. A čím starší strom, tým vyšší výnos.

Dobrý úrodu hrušky Avgustovskaya rosa dáva v blízkosti opeľovačov, ku ktorým sa okrem Yakovlevovej pamäti dajú pripísať aj iné samonosné druhy, ktoré sa zhodujú s ním v čase kvitnutia, rodenia atď.

Zber v suchom počasí a pre lepšie uskladnenie pomocou drevených debien alebo plastových nádob.

Komerčný vzhľad za normálnych skladovacích podmienok (pivnica) si uchováva až 14 dní. Hruška môže byť skladovaná v chladničke 3 mesiace bez straty jej kvality.

Je to dôležité! S obrovským komplexom užitočných látok môže hruška spôsobiť poškodenie: neodporúča sa používať pri gastritíde, vredoch, kolitíde. Nezrelé plody sú tiež nebezpečné.

Hruška Avgustovskaya rosa: klady a zápory odrody

Hruška Avgustovskaya rosa má veľa výhod, a popis odrody bude neúplný, ak si nevšimnete jeho výhody:

 • vysoký a stabilný výťažok (do 200 kg / ha);
 • odolnosť voči hubám (najmä chrastavitosti);
 • kompaktná koruna (umožňuje rast v malých oblastiach);
 • vysoká odolnosť voči mrazu;
 • nenáročnosť a ľahkosť pestovania;
 • dobrá tolerancia voči suchu;
 • výborná prezentácia a vynikajúca chuť.
Nevýhodou je frekvencia plodenia a pestovanie plodov s bohatými výnosmi.

Tento vynikajúci stupeň hrušky je tak nenáročný a jednoduchý odchod, ktorý umožní každému záhradníkovi vychutnať si voňavé ovocie každému záhradníkovi s malým úsilím.