Najbežnejšie typy trávnych porastov

Horský popol je veľmi jednoduchý ker, ktorý s mnohoročnou kultiváciou poteší oko s jeho kvitnutím takmer celé leto. Pšenica v krajinnom dizajne má viac ako 10 odrôd, ale považujeme len päť najobľúbenejších a najatraktívnejších.

Opis a vlastnosti horského popola

Popol horský ako živý plot je veľmi populárny, pretože výška dospelého kríka môže presiahnuť 2 metre a zároveň široko rozširuje jeho listy. Vzhľadom k tomu, že táto rastlina má listy podobné horskému popola, tento názov sa mu tiež pripisuje. Na rozdiel od horského popola majú listy v blízkosti horského popola ostré hrany a špicatý hrot. Na jar, keď listy len kvitnú, koruna kríka má atraktívnu ružovo-oranžovú farbu. Ale v budúcnosti sa stáva zvyčajnou zelenou, ako sa objavuje ďalšia dekorácia - kvetenstvo. Ale na jeseň listy opäť zmenia svoju farbu a zmenia sa na žlto-červenú. Ale kvetenstvo má bielu a žltú farbu, rovnako ako silnú príjemnú arómu a veľkú veľkosť. Ako kvetenstvo na latách.

Obdobie kvitnutia na poľnej ceste trvá tri mesiace - od júna do konca augusta. Prvé kvitnutie na kríku sa však objavuje iba od 2 - 3 rokov, po ktorých sa poľný vojak každoročne raduje z kvetov. Po odkvitnutí je laťka lepšie rezať, pretože v budúcnosti nie sú tvorené celkom atraktívnym ovocím.

Čučoriedky plemená v mnohých smeroch, najmä, to môže byť zasadené na mieste prostredníctvom klíčenia rezanie alebo delením Bush. Ale ak máte na mieste veľa kríkov, potom budete mať tiež prístup k spôsobu chovu mladých rastlín - mladých procesov, ktoré sa objavujú okolo kríka od jeho koreňov. Potrebujú len kopať a transplantovať na vhodnom mieste.

Je to dôležité! Pri pestovaní trávnatých plôch mladými rastlinami je možné presádzať sadenice aj na jeseň, keďže rastlina je pomerne odolná voči chladu. Je však lepšie to urobiť na konci septembra, aby sa závod mohol prispôsobiť a na zimu je lepšie skrývať.

Pokiaľ ide o vlastnosti pristátia, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim vlastnostiam horského popola:

 • rastlina prežije dobre aj na tienistých miestach;
 • môže pristáť samostatne a skupinové výsadby, najmä ak chcete vytvoriť živý plot;
 • vhodné na pristátie na brehu nádrže;
 • dobre reaguje na pravidelné zrážky.
Môže rásť na takmer akejkoľvek pôde, ale len s dostatočným množstvom vlhkosti. Z tohto dôvodu môže počas sucha potrebovať ďalšie zalievanie.

Je to dôležité! Pri výsadbe poľa berte do úvahy skutočnosť, že počas rastu bude tvoriť veľký a silný koreňový systém. Z tohto dôvodu môže byť použitý na posilnenie pôdy, ale z toho istého dôvodu ostatné plodiny nebudú rásť v blízkosti, pretože pôda bude pravidelne vyčerpaná aj vlhkosťou.

Stojí za to dospieť k záveru, že poľný cestovný ruch je vynikajúci pre stredný pruh, pretože väčšina jeho odrôd je dosť vytrvalá a môže zimovať bez toho, aby sa kopala vonku. Okrem toho, v ľudovom liečiteľstve, vlastnosti trávnatých sú cenené, pre ktoré často používajú ker kvety.

Toto zariadenie je účinné v:

 • reumatizmus, pri ktorom sa požívajú vodné infúzie kvetov, ktoré práve kvitli;
 • závažné krvácanie, vrátane vnútorného, ​​maternicového a častého krvácania z nosa. Na takéto ošetrenie sa používa odvar z listov a kvetov;
 • používa sa hnačka a tuberkulóza dokonca aj korene;
 • gynekologické ochorenia, pri ktorých sa pripravujú infúzie z kôry a listov kríka;
 • hlíst a iných problémov v črevách;
 • Bylinné čaje vyrobené z dobre premyslených lamiel sa používajú na prechladnutie a bolesť v krku.

Druhy poľných plodín

Popol je spoločný ker v Číne, južnej Sibíri, Mongolsku a južnom Japonsku. Selektívnou metódou bolo vytvorených asi 10 okrasných odrôd. Najatraktívnejšie sú opísané nižšie.

Frittgrain plsť (Sorbaria tomentosa)

Hovoríme o horskom popole do výšky 6 metrov. Môže dosiahnuť podobnú výšku v priebehu 6 - 7 rokov aktívneho rastu, ak sa nevykonávajú pravidelné zrážky. Vlasť tejto odrody je východná Ázia, kde sa často nachádza v prírodných podmienkach aj na svahoch hôr. Cez taký veľký rastový potenciál a vonkajšiu príťažlivosť, cítil fieldfare nekvitne. Ďalšou nevýhodou je nízka tolerancia chladného počasia. Z tohto dôvodu sa odporúča pristáť len v južných oblastiach Ukrajiny.

Strom popola (Sorbaria arborea)

To je ďalšia odroda, ktorá bola aklimatizovaná v strednom klimatickom pásme. Charakteristickým znakom stromového stravovania je pomalý rast. Avšak v priebehu 10 rokov môže tento ker dosiahnuť až 6 metrov, hoci sa to v strednom pruhu prakticky nedeje. Na rozdiel od plsteného poľa, kvitne strom a obdobie kvitnutia siaha od júla do augusta. Odolnosť voči mrazu je vynikajúca, takže aj pri výsadbe odrody na severe Ukrajiny prežíva dobre a odoláva krutým zimám bez poškodenia.

Viete? Pri starostlivosti o ker je veľmi dôležité pravidelne odstraňovať burinu, ale nestojí za kopanie okolo kmeňa. Nezabudnite na zavedenie organického obväzu, ktorý má rád trávnik, aj keď to dokáže bez nich.

Lindley Fieldkeeper (Sorbaria lindleyana)

Podobne ako zvyšok predstaviteľov, aj táto odroda je opadavý ker, ale je lepšie ju zasadiť v južných oblastiach. S aktívnym vegetačným obdobím sa ker môže natiahnuť až do výšky 3 metrov. Listy kríka sú dostatočne veľké, môžu mať dĺžku až 25 cm. V lete sa vyznačujú svetlo zelenou farbou, ale na jeseň sa stávajú karmínmi.

Prakticky jediná chyba v odrode Lindley - toto je vzhľad prvých kvetenstiev až v 4. až 5. roku rastu, ale kvitne od júla do konca augusta. Odolnosť voči mrazu je priemerná - puzdro odoláva poklesu ortuti na -20 ° C. Len v zriedkavých zime sa môžu jeho výhonky zmraziť. Pri výsadbe pre túto odrodu je lepšie vybrať si miesto, ktoré má veľa slnečného žiarenia, pretože Lindleyho poľný človek je jediný z odrôd, ktoré negatívne reagujú na tieňovanie.

Pallas poľný (Sorbaria pallasii)

Rodiskom Pallasovho popola sú vysokohorské kopce, kde sa nachádzajú aj na kamenistých svahoch, ako aj v krajinách Ďalekého východu a východnej Sibíri.

Charakteristické znaky triedy:

 • malá veľkosť puzdra, ktorá sa môže natiahnuť len do 2-3 metrov;
 • V mladom veku sú výhonky ker úplne holé a líšia sa hnedou farbou, avšak s vekom sa kôra na nich začína odlupovať;
 • listy Pallasovho horského psa sú pomerne dlhé - asi 15 cm, maľované tmavozelenou farbou, ktorá sa s príchodom jesene zmení na žltú;
 • kvety tvoria veľké kvetenstvo, líšia sa v bielej alebo krémovo bielej farbe;
 • odkazuje na skoré dozrievajúce rastliny, ktoré v druhom roku vegetačného obdobia potešia atraktívnym kvitnutím.

Pallas Fieldfare je možné využiť na masové okrasné výsadby a vytvorenie atraktívnych živých plotov v parkoch. Všetky metódy sú vhodné na jeho reprodukciu, vrátane rovnomerného osiva. Zimná odolnosť konárov tejto odrody je pomerne vysoká. Reaguje na prerezávanie, po ktorom sa rast výhonkov stáva ešte aktívnejším.

Ale Pallas má nevýhodu: pretože v priebehu rokov sa kôra začína odlupovať na svojich výhonkoch, čo znižuje ich dlhovekosť. Preto je čas od času potrebné odstrániť staré výhonky, na ktorých miestach sa mladí určite objavia.

Čučoriedka horská (Sorbaria sorbifolia)

Horský popol je najbežnejší a predstavil sa nášmu regiónu z ázijských krajín. V prírodnom prostredí sa nachádza na Sibíri. Vo výške je vytiahnutý len do 2 m, čo je dosť dosť pri pristávaní na dekoratívne účely. Rôzne vzpriamené výhonky a rozľahlá atraktívna koruna. V mladom veku, výhonky majú svetlo zelenú farbu, ale s vekom sa stanú sivohnedé.

Odroda sa vyznačuje veľkými listami, ktoré majú ružovú farbu skoro na jar, ale potom sa stávajú svetlozelenými a na jeseň tmavočervenými alebo žltkastými. Ale kvety, rovnako ako iné odrody, sú biele. Odroda je mrazuvzdorná, nemá problémy s transplantáciami a zrážkami. Zvlášť atraktívna je táto lúka v období masového kvitnutia mnohých výsadieb.

Viete? Ďalšia odroda podobná rowan rybinolistnom, je sam sam. Je to kompaktný ker, ktorý môže dosiahnuť výšku nie viac ako 1 m. Jeho charakteristickým znakom je medová farba listov, ktoré majú tiež zlatý odtieň. Najviac mrazuvzdorné.

Na záver treba poznamenať, že pri presádzaní tejto rastliny by sa malo brať do úvahy miesto, kde rastie popol. Koniec koncov, ak určitá odroda nevyhovuje terénu a klíme, môže zomrieť alebo nie prezimovať. Preto by sa s výberom odrôd malo zaobchádzať veľmi opatrne.

Loading...