Krásne hrozno s hromadným bobule - stupeň Sofia

Toto hrozno je všetko dobré - krásne, silné trsy, hromadné červené bobule, dych berúca chuť. Tiež chcel Sofia do jeho vinice?

Nie tak rýchlo - najprv odpovedzte na otázku, ako ste pripravení sa starať o „mladú dámu“. Starostlivosť a úsilie bude potrebné nie tak málo, dokonca aj s odolnosťou odrody voči chorobám.

Aký je to druh?

Sofia patrí medzi stolové odrody s skorým dozrievaním. Berry je pripravený na odvoz na začiatku posledného letného mesiaca. Najlepšie zo všetkého je, že toto hrozno ide do potravín: veľké, šťavnaté a veľmi sladké bobule s vôňou muškátového orieška a bohatou dochuťou, ktorá sa v ústach rozpustí.

Včasné dozrievanie je tiež Red Delight, Pleven a dar nevidiacich.

Používa sa aj v šťavách a výrobkoch na nich založených, aj keď hovoria, že Sofia je príliš dobrá na jam.

Uložené dobre, ale s prepravou by mali byť opatrní.

Sophia tiež plní dekoratívny cieľ dokonale - červené žiariace klastre sú viditeľné z diaľky a spôsobujú závist medzi tými, ktorí prechádzajú.

Takéto vonkajšie odrody ako Romeo, Taifi a Chocolate sa môžu pochváliť špeciálnou vonkajšou krásou.

Hroznová Sofia: opis odrody

Sofia je úplne iná vysoká sila. Listy sú veľmi veľké, mierne členité, často zvlnené, bohaté na zeleno (na jeseň sa pridáva žltkastosť).

Horné mladé listy a korunky výhonky bohaté zelené, nie dospievajúce. Kvety sú funkčne samice, ale v prítomnosti mnohých hermafroditických odrôd nie je problém s opeľovaním (najlepší opeľovač pre Sofia je odroda Arcadia).

Ženy majú kvety a kráľa, Ruta, výročie Letného rezidenta Chersona.

Klaster je veľký (asi jeden kilogram hmotnosti, môže dosiahnuť aj dva, niekedy dokonca tri), kužeľovité, mierne husté, zriedka hrášok. Bobule sú veľké (do 15-16 g), svetločervené, vajcovité, s 2-3 semenami vo vnútri. Koža je mierne hrubá. keď sa necítite. Dužina je šťavnatá, mäsitá. Vinič žiarivo hnedý, silný.

fotografie

Foto hrozno "Sofia":História chovu

Sort Sofia vytvoril amatérsky chovateľ V.V. Zagorulko. "Rodičia" - Arcadia a Kishmish žiarenia. Distribuované v južných a centrálnych regiónoch, ale iba tam, kde nie sú žiadne závažné zimy.

Ruka rovnakého chovateľa vlastnila odrody Asya, Vodogray a Viking.

charakteristiky

Stupeň je veľmi dobré proti hubovým infekciám - múčnatka: oídium a pleseň, rôzne druhy hniloby. Je pravda, že to vyžaduje preventívne "duše" fungicídov (Ridomil a TILT-250). Mráz neodolá veľmi dobre: ​​maximálne "mínus" - 21 stupňov Celzia.

Bobule nemajú rád dlhé zásielky, prasknú z dažďov, môžu sa rozpadať.

Nepáči sa im nadbytok dusíkatých hnojív, ale hnojivo na báze fosforu a draslíka sa veľmi dobre používa. Vyžaduje úkryt pre chladné mesiace.

Dlhé teplo, tiež, "nemá prosím" Sophia: uistite sa, že na pokrytie bobúľ s listami. odroda výťažky preto, aby sa zachovala kvalita plodenia, je potrebné prerezávať krík. Orezávanie vytvára šesť až osem očí. Rezne sa rýchlo zakorenia a prispôsobia prostrediu.

Tie isté znaky majú Karmakod, Rumba a Super Early Seed.

To môže "uraziť" na daždivé leto a neprinesie úrodu vôbec, alebo priniesť veľmi vzácne, ale nemá rád nadmerne suché pôdy.

Starostlivosť by sa mala venovať očkovaniu - musíte sa starostlivo uistiť, že Sofia je očkovaná niekomu, kto nie je horší ako jej vlastnosti. Ak sú odovzdané nízko rastúcim poddruhom, potom bude aj dieťa s nízkym rastom.

Choroby a škodcovia

Bez ohľadu na to, aká je pozoruhodne stabilná odroda typickým chorobám hrozna a škodcov, stále nie je bez námahy. Aspoň kúpiť ochrannú sieť pred vtákmi. V opačnom prípade vtáky urobia všetko, čo bude pokaziť vašu vinicu.

Z osy pomôže dichlorvos, lepkavá insekticídna návnada. To by malo prečistiť celé územie panstva nájsť vosí hniezda. Nálezy sa musia spáliť a zhluky by sa mali baliť do ochranných sieťových vriec. Vosa jednoducho nemôže dosiahnuť bobule.

Ale nenechajte sa mýliť - niektorí záhradníci úmyselne vyberajú návnady páchnuce, mysliac si, že ostrý jantár bude lákať pruhovaných únoscov. V skutočnosti, opak je pravdou: jeho osy sú vystrašené. Výsledok: starostlivo usporiadané „vosy“ vosy neboli zaznamenané a bobule boli opäť pokazené.

Sophia sa nebojí chorôb a fyloxov, ale aj tu je potrebné prijať opatrenia - vykonávať preventívne postreky zmesou Bordeaux, karbofos, vitriol a antrakolové fungicídy, TILT-250. Antracnóza, bakterióza, chloróza a rubeola vás obíde, ak podržíte udalosť úplne a včas.

Sofia je dobrá ako navonok, tak aj interne. Mimoriadna krása klastrov poteší oči tých, ktorí prechádzajú, a chuť nenechá ľahostajný ani najnáročnejší labužník. Ak nie je ľúto času alebo úsilia, ktoré budete musieť investovať do značného množstva hrozna, potom je táto odroda pre vás!

Ak hľadáte ľahko rastúcu a úplne nenáročnú odrodu, potom dávajte pozor na Ideal Delight, Giovanni alebo Denisovsky.

Vizuálne sa zoznámte s hroznom „Sofia“ uvedeným nižšie:
//youtu.be/VcFFQhPu_Yc