Zoznámte sa s odrodami hrušky Kokinskaya

Hruška je obľúbená u záhradkárov, pretože jej chutná a šťavnatá ovocná dužina, nenáročnosť v pestovaní a rôzne odrody. V súčasnosti existuje veľký výber odrôd rôznych období dozrievania, ktoré sú odolné voči chorobám a poveternostným podmienkam - mrazuvzdornosť, suché obdobia. Na jednej z odrôd hrušiek - Kokinskoy hovorí v tomto článku.

Popis odrody hrušky Kokinsky

Kokinskaya - hrušková jesenná doba dozrievania, pomenovaná na počesť Kokinského ústavu záhradníctva, kde bola chovaná krížením dvoch odrôd: Popular and Cure. Autorom získanej odrody je A. A. Vysotský.

Viete? V starovekom Grécku boli hrušky prinesené do chrámov Afrodity a Hery, v starovekom Ríme boli zasvätené Juno a Venuši. V mytológii oboch národov boli tieto bohyne symbolom plodnosti. Počas námorných plavieb s pomocou hrušiek sa zmiernili príznaky morskej choroby.

Charakteristiky stromu

Výška stromu Kokinskaya je až štyri metre, priemer koruny je až tri metre. Kmeň je rovný, štíhly, vetvy sa odkláňajú od trupu pod uhlom. Koruna nie je príliš hrubá, potrebuje prerezávanie, tvar korunky je pyramídový. Plodenie začína vo štvrtom roku, výnos je vysoký - vyrastajú stromy až do 100 kg hrušiek.

Odroda je mrazuvzdorná, v mrazu, keď sa ľadviny zmrazia, výnos sa môže znížiť, ale strom sám nezomrie. Odroda Kokinska hruška je opísaná ako rezistentná voči chorobám, ako je chrastavitosť. Menej odolná voči chrastavitosti je lístie ako ovocie.

Ovocie Charakteristické

Hrušky sú upevnené na pevnom, hrubom, strmom, dlhom, zakrivenom tvare. Plody sú vymaľované vo svetle zelenej farbe, pretože dozrievajú žltozelené, hrušky, obrátené na slnko, pokryté ružovočerveným červenaním. Ovocná hmota hrušky Kokinska dosahuje 250 gramov, dužina je krémovo biela, šťavnatá, má sladkú dezertnú chuť s mierne kyslosťou.

Výhody a nevýhody odrody

Výhody kokinskej hrušky zahŕňajú vysoký výťažok, dobu skladovania v chladničke, mrazuvzdornosť, odolnosť plodov voči chorobám a hnilobu. Ovocie hrušky majú svetlú chuť a veľkú váhu, navyše čas dozrievania hrušky Kokinsky umožňuje sviatok na plodoch v septembri. Plody sú vhodné na zber čerstvých a zimných plodín.

Nevýhody: napriek vysokej imunite ovocia proti chrastavitosti a iným chorobám sú na ne citlivé listy. Tam je mrazuvzdornosť, ale pri silnom poklese teploty, obličky môžu zamrznúť, čo ovplyvní plodnice.

Dátumy pristátia a výber lokality

Ak chcete úspešne pestovať hrušky, musíte vedieť všetko o podmienkach, a vhodné pre Kokinsky miesto hrušky pristátie. Dátumy pristátia závisia od klimatických podmienok regiónu. V severnom podnebí je lepšie zasadiť na jar v apríli, v teplom počasí bez nočných mrazov. V regiónoch s skorým jarom je lepšie postup odložiť na jeseň, do septembra. Horúce počasie často spôsobuje vysychanie mladých rastlín. Vzhľadom k tomu, rastlina netoleruje transplantácie, by sadenice Kokinskaya hrušky by mali byť zasadené okamžite na trvalé miesto. Hruška zapadá do mierne ťažkej, voľnej pôdy s dobrou drenážou. Nie je žiaduce blízke umiestnenie podzemných vôd, so stagnáciou vlhkosti, koreňový systém je ovplyvnený hubovými baktériami. Pre strom si musíte vybrať dobre osvetlený, vetraný, ale bez miesta na ťah. Najlepšie je západná, juhozápadná alebo južná strana záhrady.

Postupné vysádzanie sadeníc

Podľa pravidiel agrotechniky pre hrušku Kokinskaya pozemok pre výsadbu pripravený vopred. Pozemok je vykopaný, očistený od burín a vyrobiť 10 kg humusu na meter štvorcový a 100 g nitrofosu.

Jeseň pre sadenice na jar je pripravený na jeseň. Veľkosť jamy: 70 x 70 metrov hlboká. Drenáž je umiestnená na dne jamy, zhora - vrstva humusu alebo kompostu do 20 cm, pokrytá zeminou. Pri páde výsadba jamy pripravené za tri týždne. Zo živnej vrstvy pôdy, rašeliny, humusu sa pripraví zmes zeminy v rovnakých dieloch s prídavkom 20 g hnojiva s obsahom fosforu draselného a 100 g popola. Pre výsadbu hrušky Kokinsky vybrané dvojročné kópie sadeníc, s hladkou, rovnomerne farebnou kôrou. Pobočky zdravej sadenice sú pružné, korene sú vlhké a svetlé pri reze. Pred zákrokom sú korene ponorené do stimulačného roztoku na jeden deň. Po skrátení koreňov na 10 cm, a bočné výhonky sú rez. Výška stredného kmeňa dobrého stromčeka je až 85 cm, stromček sa spúšťa do diery, narovnáva korene a posype pôdou, mierne podkopáva. Korenový krk sadenice by mal byť vo vzdialenosti 3 cm od povrchu zeme. Po výsadbe sa sadenice hojne napojí, keď sa pôda v jamách usadí, pokropí na vrchol. Na konci výsadby je pôda mulčovaná a je vytvorená podpora pre hrušku.

Je to dôležité! Mulč by sa nemal dotýkať kôry kmeňa, môže dôjsť k hnitiu. Umiestnite mulč v určitej vzdialenosti od kmeňa sadenice.

Zvláštnosti starostlivosti o odrody hrušky Kokinskaya

Pre Kokinsky hrušky, správne susedov sú dôležité pri pestovaní a starostlivosti. Jabloň bude najlepším susedom, neodporúča sa pestovať v blízkosti horského popola: stromy majú rovnaké choroby a škodcov.

Prevencia a ochrana pred škodcami a chorobami

Najlepšou prevenciou pre hrušky bude včasná a náležitá starostlivosť. Kmeň stromu by mal byť udržiavaný čistý, voľný a burinu pôdy. Odstráňte všetky zvyšky vegetácie a spadnuté listy. Suché a slabé výhonky podliehajúce sanitárnemu prerezávaniu, zalievanie by mali byť správne dávkované, to isté platí pre obväzy.

Po olistení hruškových kvapiek spracujte drevo Bordeaux alebo roztok síranu meďnatého - to zníži percento chorôb. Biologické prípravky sa môžu konzumovať počas vegetačného obdobia a počas zberu bez rizika poškodenia ich zdravia. Plody v tomto prípade budú skladované dlhšie. Najlepšie biopreparácie sú: "Fitosporin-M", "Farmod", "Trichodermin", "Hamair", "Fitolavin", "Planriz". Z tejto série sa obzvlášť odlišuje Gaupsin, ktorý má ako fungicídne tak insekticídne vlastnosti. Tieto lieky účinne ničia plesňové, bakteriálne a vírusové infekcie, "Gaupsin" tiež pomáha proti škodcom.

Polievanie, uvoľňovanie a odstraňovanie burín

Prvý rok hrušky zalievanie dosť raz týždenne, dva vedierka na strome. Ako strom rastie, frekvencia zalievania je znížená na dvakrát za mesiac, ale dávka je zvýšená. Dospelé hrušky by mali byť navlhčené postrekovaním. Uistite sa, že uvoľnenie pre prístup vzduchu do koreňového systému a burín z burín. Po všetkých postupoch sa pôda mulčuje, aby sa zachovala vlhkosť.

hnojenie

Každé tri až päť rokov sú hrušky Kokinska hnojené organickými hnojivami. Minerálne zlúčeniny prispievajú každoročne, pretože veľké množstvo živín ide do žatvy. Odporúča sa aplikovať hnojivo na priekopy kopané v blízkosti kruhu kmeňa, miešať ich so zemou tak, aby nespálili korene. Spolu s organickou zložkou fosfor-draslík (40 g) pokrýva humus. V rokoch, keď sa organická hmota nepoužíva, pomerne vyvážené komplexné minerálne hnojivo.

Varovanie! Hruška nemá rád nadbytok dusíka. Hnojivá s vysokým obsahom dusíka sa aplikujú v malých množstvách, inak to ovplyvní výťažok.

Správne prerezávanie

Prerezávanie hrá dôležitú úlohu v starostlivosti o Kokinského hrušku. Postup, ktorý tvorí rast koruny, sa uskutočňuje v prvých rokoch života rastliny. Hrušky hojne prinášajú ovocie a vetvy sa môžu roztrhnúť pod hmotnosťou plodov, preto pri formatívnom prerezávaní zostávajú najsilnejšie rovné vetvy.

Sanitárne prerezávanie odstraňuje slabé, suché alebo mrazené vetvy, ktoré tiež rastú hlboko v korune a narúšajú rast hlavných vetiev. Sanitárne prerezávanie sa vykonáva každý rok na jar alebo na jeseň. Procedúra umožňuje nastaviť hustotu korunky a odstrániť choré výhonky. Na jar, ročné výhonky z minulého roka sú znížené na jednu tretinu dĺžky. Omladzujúce prerezávanie hrušiek je prerezávanie kmeňa na bočné vetvy, prerezávanie niektorých kostrových vetiev, aby sa zabezpečil jednotný prísun živín pre všetky výhonky. Tento postup zvyšuje rodenie stromu.

Pri zbere a ako skladovať odrody hrušky Kokinskaya

Výnos hrušky Kokinsky je vysoký - až sto kilogramov hrušiek z dospelého stromu. Plody dozrievajú v prvom septembrovom týždni. Pri úplnom zrení sa hruška ľahko odstráni zo stonky, zrelé ovocie má bohatú arómu a jemnosť.

Je to dôležité! Hrušky sa odporúča odstrániť zo stromu, keď vysychajú z rosy, inak ich skladovanie nebude dlhé.
Zbierajte plody pred obedom tak, aby nemali čas sa veľmi horúco. Horké ovocie bude zakryté kondenzátom, keď sa uskladní a rýchlo sa zhorší. Ak chcete odstrániť ovocie, musí byť starostlivo, bez poškodenia. Záhradníci zvyčajne používajú špeciálny nástroj na dlhú tyč, takže môžete odstrániť vysoko rastúce ovocie bez poškodenia. Zberané hrušky kontrolujú, triedia, odhadzujú príliš mäkké alebo poškodené. Prenosnosť hrušiek Kokinsky nie je zložitá: plody sa ukladajú do krabíc, obložia mäkkými pilinami a papierom. Najvyššia teplota skladovania ovocia je -1 ° C až + 2 ° C.

Zaujímavé! V Číne je zvláštny vzťah k hruške: je považovaný za symbol nesmrteľnosti. Zlé znamenie je považované za rozbitie alebo poškodenie stromu. Zdieľať ovocie hrušky s niekým znamená čoskoro sa s touto osobou zúčastniť.

Príprava na zimu

Na zimu by mala byť pôda kruhov kmeňa Kokinovej hrušky pokrytá mulčovaním. Kufre a vetvy pokrývajú pytlovinou, pevne viazané. Mladé sadenice sú pokryté smrekovými listami, ktoré chránia kôru pred hlodavcami. V rastlinách do piatich rokov sa stonka ošetruje kriedovým roztokom, u starších dospelých - vápnom. Ako mulčovanie sa používa kosená tráva, ktorá ho pokrýva humusom alebo rašelinou na vrchole.

Ovocie tejto odrody sa používa v mnohých typoch polotovarov na zimu, takže je tak obľúbená medzi záhradkármi. Stupeň nie je náročný na odchod, zimu-mrazuvzdorný a má imunitu voči chorobám. Najlepšie pre opeľovače hrušky Kokinsky považujú odrody Yakovlev, Favorite, Bergamot Moskva.