Tvorba peňažného stromu: od prvej špiny k bonsajom.

Peniaze Strom (Crassula, Crassula) môže byť nielen finančné maskot feng shui, ale aj skutočná dekorácia interiéru - veľkolepý strom s hustou korunou veľkých lesklých listov.

Samotný strom peňazí ako všetko, čo žije a rastie, obráti sa na svetlo. Výhonky sú ťahané (najmä pri slabom osvetlení), vyvíjajú sa jednostranne a zameriavajú sa na ľahšie miesta.
Stonky a listy tejto rastliny, napriek zdanlivej hrúbke, sa nelíšia v sile a ľahko sa oddelia pod svojou vlastnou váhou, keď sú dlhé. Tvorba koruny pomôže závodu je lepšie niesť svoju vlastnú váhu a rásť rovnomerne.

Aby sa váš Crassula vyvíjal harmonicky a získal si slušný, dobre upravený vzhľad, musíte správne aplikovať dve jednoduché operácie: zovretie a orezanie.

Tvorba korunky zovretím

Tento spôsob spočíva v včasnom odstránení rastových pukov krakovky v správnom období a na určitom mieste.

V prvom rade je potrebné zvážiť, že by sa mali vykonávať všetky operácie tvorby koruny počas obdobia aktívneho rastu: na začiatku vegetačného obdobia - na jar alebo v jeho výške - v lete, aby sa peniaze strom pestovať listy z nových, stimulované štipkou, púčiky.

Najlepšie je štiepiť trhliny v počiatočných štádiách rastu, keď sa vyvinul z korene.

Keď na tomto mladom sukulentnom, rozprestierajúcom sa nahor, rástol štyri páry listov a medzi listovými doštičkami štvrtého páru sa objavil nový rastový púčik, ktorý by mal byť zovretý a snažiť sa nepoškodiť už existujúce listy. Tak vzniká prvé vetvenie kmeňa.

Namiesto toho sa vytvorí odstránená rastlina obličiek dve, niekedy tri, nové púčikyvzniknú prvé dve (tri) pobočky.

Občas sa objaví namiesto diaľkového ovládača len jedna oblička, V tomto prípade je tiež odstránený, čo zaisťuje vzhľad presne dvoch výhonkov.

Neskôr, s týmito rastúcimi výhonkami, sledujú rovnaký vzor: štiepia rastový púč, ktorý sa tvorí medzi listami štvrtého páru na každej vetve

V dôsledku tohto kontrolovaného vetvenia nerastú výhonky príliš dlho a zachovávajú si dostatočnú pevnosť.

Tuková žena má krásny tvar - stačí poskytnúť dobré osvetlenie, dostatočné, ale nie nadmerné zalievanie a čas od času nezabudnite otočenie to tak, že prírastok ide rovnomerne, bez „preváženia“ na viac osvetlenej strane.

V mladých rastlinách na vytvorenom kmeni, aj keď je drevený, listy môžu pretrvávať, S vekom zmiznú.

Orezávanie tvarovania

Ako znížiť peniaze strom doma?
Táto metóda sa používa pre dospelé tukové dievčatá.

Orezanie sa vykoná vo fáze aktívneho rastu - v období jar-leto. Je možné skrátiť bastarda zima alebo jeseň? - Nie.
Pri prerezávaní starostlivo vyberte miesto, kde bude pobočka začať.

Najlepšie je nasledovať „zlaté pravidlo“: odpočítavať štyri páry listov a ostrihajte kmeňovú stopku priamo nad štvrtým párom a snažte sa, aby sa nad ňou nepozorovali peňbude pokračovať aj v budúcnosti.

Rezný povrch môže byť spracovaný drevené uhlie alebo mletá škoricaa odrezať časti na použitie ako výstrižky.

V blízkosti rezu sa objavia nové výhonky, ktoré spôsobia vznik mladých konárov. Tieto výhonky budú musieť štipku, dosiahnutie jednotného vetvenia a vytvorenie krásnej koruny peňazí stromu rovnakým spôsobom: štipka po štvrtom páre listov.

Prerezávanie stimuluje rast, a aby sa vytvorili nové výhonky správne a listy sa dobre vyvíjali, musia sa zabezpečiť vhodné podmienky - jasné svetlo, mierne zalievanie - a čas od času nádobu otočte so šťavnatým, čím sa dosiahne rovnomerné zvýšenie zelenej hmoty.

bonsai

Výška estetickej dokonalosti pri pestovaní Krassuly bude tvoriť ju. bonsai - trpasličí trpasličí strom.

Na jednej strane pozitívny účinok prerezávania samotnej rastliny a ľahkosť, s akou sa na nej vytvárajú nové ohniská rastu, uľahčuje tvorbu bonsai. Na druhej strane, krehké, krehké stonky a listy komplikujú túto úlohu.

Ak chcete bonsai bol úspech, najprv starostlivo vybrať kapacitu pre budúcnosť stromu.

kontajner by nemali byť príliš veľké a povrchné - to je hlavná podmienka. V závislosti od tvaru bonsai môže byť predĺžený alebo zaoblený. Musí mať drenážne otvory dostatočnej veľkosti: stagnácia vody na bastarda je škodlivá, rovnako ako akékoľvek šťavnaté - rodák z vyprahnutých oblastí.

Ak sa bonsai pestuje z zakoreneného porastu, zasadí sa do malého a plytkého hrnca a potom, ako sa vyvíja, sa presúva do rozsiahlejšej, ale stále plytkej nádoby.
Hlavnou úlohou takýchto malých jedál je zastaviť príliš výrazný rast len ​​smerom nahor, pretože čím hlbšie preniká hlavný, pivotný koreň, tým aktívnejšie sa výhonok vznáša.
Tak, že budúcnosť bonsai stromu sa nepretiahne, platia aj orezávanie koreňov - Najmä pre taproot. V prípade príliš rozvinutých koreňov sú skrátené o tretinu. Po prerezaní musí byť koreňový systém jeden deň sušený na vzduchu a potom len umiestnený do nádoby a pokrytý zeminou.

Crone crassula bonsai forma poleva (ak sa pestuje z odrezkov) a. t orezávanie (v prípade dospelej rastliny), podľa základného pravidla - okamžite po štyroch pároch listov zviera alebo prerezáva.

Takáto bežná prax medzi tvorcami bonsai je, ako pestovať bizarný kmeň. s upevnením do drôteného rámuJe to veľmi zriedkavé pre Crassula, čo je riskantný podnik, pretože kmeň kmeňa mastného mäsa nie je dostatočne silný.

Niektorí amatéri stále rastú miniatúrne peniaze stromy s miernym oblúkom ohyby v horizontálnom smere, veľmi postupne nakláňa strom a opatrne vinutie drôtom, kým stopka-stopka je drevený.

Výhodou pestovania bonsai keramiky je to tiež rýchly rast - výsledok nemusí čakať celé desaťročia, ako pri vytváraní bonsai obyčajných stromov - a jednoduchosť chovu: v prípade zlyhania, môžete vziať do úvahy chyby, zakoreniť nový rez a začať znova. Pri výsadbe niekoľkých rezne v malom, dlhom kontajneri, môžete vytvoriť celý háj bonsai stromov.

Tolstyanka-crassula-peniaze strom pozitívne reaguje na prerezávanie a štipka, a tu záujmy rastliny a človeka sú rovnaké: dobre-formoval sukulenty udržať pevnosť a husté listy, a kvetinárstvo zdobí interiéry s nízkymi stromami s mnohými brilantné listy a mince, ktoré navyše ako staroveké Čínska tradícia prináša svojim majiteľom finančné bohatstvo.

fotografie

Potom môžete vidieť fotografiu, ako správne vytvoriť korunku a stlačiť Money Tree:

Loading...