Kvitnúce gloxíny a hlavné problémy, ktorým čelia pestovatelia kvetov

Jeho kvet gloxínia (iný názov je synningia) dobyl mnohé kvetinové srdcia a stal sa jedným z najobľúbenejších izbových rastlín na svete.

kvitnúce

Sľub bohatého a dlhodobého kvitnutia akýchkoľvek izbových rastlín je kompetentnou starostlivosťou. A gloxínia nie je výnimkou z tohto pravidla. Nádherná zásuvka s veľkými, svetlými a atraktívnymi farbami, charakteristickými pre modrotlač, môžu s touto kyticou konkurovať.

Bud maturácia

Pučanie sa vyskytuje len ako dôsledok správnej kultivácie. Púčiky v závode objaví sa okamžite po tom, čo počet párov listov dosiahne tri alebo štyri. Počet samotných pukov závisí od podmienok, v ktorých bola synningia obsiahnutá (teplota, svetlo a vlhkosť), ako aj od veku a hmotnosti hľuzy.

Doba kvitnutia a jeho vlastnosti


Trvanie je asi 5 mesiacov a spravidla trvá od apríla do augusta (s prihliadnutím na opakované kvitnutie). Tento faktor ovplyvňuje aj rozmanitosť tejto izbovej rastliny.

kvety

Hriešne kvety vyzerajú zvony, Kvôli tomu dostala rastlina svoje obľúbené meno - gloxinia (preložené z nemčiny - „bell“).

Farby gama neodmysliteľnou súčasťou farieb gloxínie je jej úžasná rozmanitosť. Hlavné farby sú biela, ružová, červená a fialová. V závislosti na triede, tam sú froté a nie froté, multi-farebné, s hranami vo forme kudrlinky verzie kvetov.

Typ rastliny sa líši vôňa modrých kvetov syngia, Existujú druhy, ktoré nemajú žiadny zápach, ale existujú aj tie, ktoré jednoducho vonia sladko. Vôňa kvetov v týchto odrodách gloxínie je výrazná a jemná, môže pripomínať trochu jasmínových kvetov.

Starostlivosť o pučanie

Počas vývoja pukov a kvitnutia potrebuje synningia náležitú starostlivosť:

 • závod by mal dostať dostatok svetla v tomto okamihu.
  Gloxínia sa nesmie umiestniť na priame slnečné svetlo (aby sa zabránilo popáleninám)
 • Zabráňte vyschnutiu pôdy v hrnci. Zalievanie je potrebné pravidelne, a dokonca aj skúsení pestovatelia odporúčajú umiestnenie rastliny na tácku s mäkkou a teplou vodou (asi 10 minút).
  Nedovoľte, aby vlhkosť na kvety a listy (to môže spôsobiť ich hniloby)
 • Je žiaduce kŕmiť 1 krát za 7 dní pomocou hnojív pre kvitnúce rastliny.

Odchod po kvitnutí


Doba kvitnutia výrazne rozšíriť s náležitou starostlivosťou, Mnohé odrody a typy siningii majú tendenciu re-kvitnúť, najmä ak prvý bol skorý. Zvyčajne nie je tak svieža a bohatá a kvety sú oveľa menšie.

Po odkvitnutí treba starostlivo zvážiť prítomnosť rastového bodu na stonke. Ak je jeden, v mesiaci bude závod dať nové kvety.

prerezávanie

Niekedy je možné stimulovať opakované kvitnutie potrebujú prerezávanie Hreší. V tomto prípade je odrezaná zemná časť (listy a stonky, 2 - 4 spodné listy nemôžu byť odstránené) a je ponechaná úniková dĺžka asi 2 cm.

Nie nevyhnutne ponechajte všetky bočné výhonky, jeden alebo dva z najsilnejších budú stačiť - zvyšok je odrezaný tak, aby nedošlo k oslabeniu rastliny. O mesiac neskôr začnú vyvíjať nové púčiky.

Počas sady pukov musí byť syngony kŕmené hnojivom

Prečo kvitne a ako sa s tým vysporiadať?

Často si pestovatelia všimnú, že ich maznáčik nie je v žiadnom zhone, aby ich potešil rýchlym kvitnutím. Príčinou tohto javu je často negramotná starostlivosť o rastlinu. Nesprávny obsah môžete posúdiť, ak:

 • rastlina je podvyživená dusíkatými hnojivami. Dusík pôsobí ako stimulátor rýchleho rastu zelene a zároveň prekážka kvitnutia. Najlepším krmivom pre gloxíniu je hnojivo fosfát - draslík;
 • chýba. Sinningia je svetlo-milujúca rastlina, a osvetlenie je len potrebné pre to, aby záložku nové púčiky a krásny tvar kvetu.
  S nedostatkom prirodzeného svetla gloxinia, môžete usporiadať ďalšie umelé osvetlenie.
 • veľkosť hrnca, kde rastie, sa nehodí do závodu. Ideálny hrniec na syngony je nízky, široký a malý, s priemerom asi 9-15 cm, vo veľkom a hlbokom, vynakladá sily na rast hľúz na úkor kvitnutia.
 • žiadny transplantát. Transplantácia by sa mala vykonávať raz ročne;
 • pôda, v ktorej rastie synningia, je skreslená. Gloxínia vyžaduje úrodnú pôdu s obsahom humusu, ihličnatých a listových zemín, piesku, perlitu (alebo hydrogélu) a rašeliny. Výsadbová zmes pre rastliny môže byť vykonaná samostatne, alebo kúpiť ready-made.
  Pred vysadením rastliny musí byť pôda zapálená asi pol hodiny v peci - na zničenie patogénov.

kvitnúce - nádherná podívaná, ktorá môže dať more estetického potešenia. Na to, aby bola svieža, bohatá a dlhá, je potrebné poskytnúť túto nenáročnú krásu kompetentnej starostlivosti.

fotografie

Nižšie môžete vidieť fotografiu:

Užitočné materiály

Nižšie je uvedený zoznam článkov, ktoré môžu byť pre vás užitočné:

 1. Reprodukcia Gloxínia
 2. Rastlinná gloxínia
 3. Choroby a škodcovia Gloxínia
 4. Ako sa starať o Gloxíniu v zime
 5. Druhy gloxínie

Loading...