Ako sa správne starať o Hydrangea Limelight?

Hortensia paniculata Limelight je ker až do výšky 3 metrov so zaoblenou korunou, s tmavozelenými listami, zamatom na dotyk a podlhovastým tvarom so špičatým vrcholom. Kvitnúce od júla do septembra, veľké kvetenstvo svetlého citróna alebo nazelenalý odtieň, ktoré sa postupne stávajú bledoružové.

Výsadba a starostlivosť

Najlepšie obdobie na pestovanie mladých hortenzie je obdobie od konca apríla do začiatku mája, pretože v tomto čase sa počasie neustále zahrieva s ťažkými, teplými zrážkami. Teplo, vlhkosť a absencia vyčerpávajúceho tepla sú optimálnymi podmienkami pre úspešnú adaptáciu mladých výhonkov.

DÔLEŽITÉ. Mladé hortenzie by nemali byť zasadené v príliš veľkých výsadbových jamách, pretože majú plytký koreňový systém a hlboké jamy môžu spôsobiť kmeň kmeňa.

Pri pestovaní hortenzie kríky musia brať do úvahy jeden z ich majetku. Spočíva v tom, že zástupcovia rodu hortenzií žijú veľmi dlho a pri výsadbe je potrebné určiť. tiché prostrediekde v najbližších 15-20 rokoch nebude veľa stavebných alebo iných zmien, ktoré by mohli narušiť jeho koreňový systém.

Táto potreba konzistencie je spôsobená rootMá široko povrchný charakter, v dospelých rastlinách sa nachádza v blízkosti vrchnej vrstvy pôdy a zároveň koreňové rozpätie často presahuje korunový rozsah rastliny. Keď sa snažíte transplantovať zrelú rastlinu, jej koreňový systém sa musí poškodiť, čo bude mať veľmi negatívny vplyv na jej celkový stav.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať zloženiu živného substrátu, v ktorom sa chystáte zasadiť hortenzie.

UPOZORNENIE. Mierne okyslené pôdy sú považované za ideálne pre pozorovanie hortenzie, ako napr černozem a hliny s množstvom hnojiva.

Najčastejšie sa používa špeciálny obväz pre vres, rododendrony alebo azalky. Popol a dusičnanové hnojivá by mali byť ošetrené opatrne, pri ich používaní sa zníži odolnosť rastliny voči mrazu a zníži sa turgor stoniek.

DÔLEŽITÉ. Výsadba hortenzie v pôde vápennej kompozície kategoricky neodporúčav takýchto podmienkach sa rastlina začne chradnúť a môže nakoniec viesť k usmrteniu rastliny, neodporúča sa tiež piesčitá pôda.

Mladé rastliny skôr tolerujú mrazy, najmä ak je zima mrazivá a bez snehu. Aby mladé hortenzie neboli zamrznuté, potrebujú hromadiťa zóna kmeňa rastliny by mala byť pokrytá dosť hustou vrstvou pilín, rašeliny a spadnutého lístia.

Pestované rastliny sa rýchlo stávajú mrazuvzdornými a dokážu prežiť aj drsné zima, takže nie je potrebné, aby boli vyškolení na zimnú sezónu.

osvetlenie

Hortensia Limelight môže celkom dobre tolerovať tieň, a dokonca aj kvitnúť za takýchto podmienok. Ale ak kvetinárka chce mať hojne kvitnúce rastliny, potom hortenzie by mali byť zasadené v mieste osvetlené a chránené pred ponormi.

zalievanie

Hortensia neobvykle miluje voduPreto musí byť pôda, v ktorej rastie hortenzie, veľmi dobre hydratovaná počas celej sezóny. Novo vysadené rastliny potrebujú najmä silné zavlažovanie.

prerezávanie

V kvitnúcich hortenzie by malo byť včasné prerezávanie. Kvôli veľkej hustote krovín sú kvetenstvo malé a nenápadné.

Výhonky nachádzajúce sa v hlbinách nebrúseného stromu môžu trpieť nedostatkom slnka, živín a zvýšenou stratou vlhkosti v dôsledku príliš veľkého počtu listov.

DÔLEŽITÉ. Prerezávanie hortenzie Limelight sa najlepšie vykonáva pred začiatkom aktívneho pohybu životných štiav, to znamená začiatkom jari.

Jarné prerezávanie poskytne stimul pre vznik čerstvých výhonkov, ktoré zaručujú svieži kvitnúci hortenzie v budúcej sezóne.

rozmnožovanie

Najlepší čas na hniezdenie hortenzie je jar. Rozmnožovanie pancierovej hortenzie odrody Limelight sa vykonáva rezanie a delenie puzdra.

Potom nezabudnite na prerezávanie prerezávanie, a počas letného obdobia, odrezať staršie kvetenstvo, pretože začínajú vysychať.

Choroby a škodcovia

Časté ochorenia hortenzie sú blednička, Toto ochorenie spôsobuje žltnutie a padajúce lístie, suchosť a krehké vetvy, ako aj postupné brúsenie kvetenstiev. Hlavným príznakom múčnatky je výskyt mastných škvŕn na listoch, ktoré neskôr žltnú a tmavnú, postupne sa zväčšujú. Chloros môže spôsobiť nadmerné množstvo vápna v pôde, a plesni hniezdo je príliš vlhké. Pre prevenciu chlorózy je potrebné vykonávať pravidelné komplexné hnojenie pôdy.

Aj hortenzie môžu byť ovplyvnené hmyzími škodcami, ktorí parazitujú mladé listy. Spider mite, mšica zelená, lúka bug, piť miazga rastliny a spôsobiť listy spadnúť, čo vedie k zhoršeniu dekoratívnych vlastností rastliny.

Príliš vysoká vlhkosť a tesnosť môžu spôsobiť inváziu. slimáky a slimáky, ktoré môžu značne poškodiť rastlinu.

Ak existuje príliš veľa škodlivých organizmov, rastliny sa liečia liekmi ako napr Karbofos, Fitoverm, Aktellik, Odporúča sa používať liek proti slimákom metha.

Ako vidíte, starostlivosť o rastlinu nie je veľmi náročná, najmä ak je už dospelá. Pre úspešnú kultiváciu potrebuje mier, svetlo a vlhkosť. Dodržiavaním týchto jednoduchých odporúčaní získate vynikajúci výsledok, jeho vzhľad vás poteší.

fotografie

Pozrite si ďalšie fotografie hortenzie paniculite limelight:

Užitočné informácie

Môžete sa zoznámiť s inými materiálmi o záhrade hortenzie:

 1. Ako sa správne starať o bobo paniculate hortenzie? Pestovanie a príprava na zimu
 2. Ako sa zima Duboliferous hortenzie?
 3. Mrazuvzdorné hortenzie Pinky Winky na vašich stránkach
 4. Hortensia paniculata grandiflora - vlastnosti starostlivosti a rozmnožovania na záhradnom pozemku
 5. Hydrangea kučeravá (stopka, lezenie) - živý plot vo vašej záhrade!
 6. Hydrangea strom Annabelle - snehobiely dekorácie vašich stránok
 7. Strom hortenzie vo vašej záhrade - výsadba a starostlivosť, chov, zimovanie
 8. Ako sa spriateliť s vrúbkovaným hortenzie?
 9. Japonské hortenzie Kyushu vo vašej záhrade
 10. Mrazuvzdorné hortenzie veľké
 11. Ako sa starať o fazuľa fazuľa? Výsadba, zimovanie, chov
 12. Ako sa správne starať o panilla hydrangea vanilla fraze?
 13. Voňavé "princezná" hortenzie paniculata vo vašej záhrade: funkcie starostlivosti
 14. Tajomstvo hniezdenia hniezdnej záhrady
 15. Záhradné hortenzie: výsadba a starostlivosť, okolie v záhrade
 16. Nedovoľte, aby záhrada hortenzie zmraziť! Ako pokryť hortenzie na zimu?
 17. Ako chrániť záhradné hortenzie pred chorobami a škodcami?

Loading...