V zime av lete je pokrytá farbou: ako dosiahnuť kvitnutie domáceho balzamu počas celého roka?

Predkovia vnútorných balzamov pochádzajú z afrických a ázijských trópov - a mnoho moderných odrôd s farbami všetkých odtieňov a kombinácií bielej, oranžovej, červenej a fialovej, ktoré sú zdedené po svojich „divokých“ predkoch. schopnosť kvitnúť takmer počas celého roka.

V skutočnosti sa púčiky dobre upravenej rastliny vyvíjajú veľmi skoro na jar a pokračujú vo formovaní a kvitnutí až do neskorej jesene, ktorá už prechádza do zimy.

Prečo kvitne rozkvet miestnosti?

Ak sa balzamový kvet náhle zastaví alebo sa vôbec nezačne, musíte ho starostlivo zvážiť kontrolovať podmienky, v ktorých je zariadenie obsiahnutédoslovne:

osvetlenie

V tropickej Ázii a Afrike, rodisku balsamínov, je deň dlhý a plný slnečného svetla. Preto tie rastliny, ktoré nie nedostatok pokrytia, Musíte presunúť kontajner na svetlejšie miesto (ale nie na slnku). Ak to nie je možné, alebo ak sa letný čas znížil o sezónu, je potrebné usporiadať dodatočné osvetlenie.

Časté permutácie sú tiež nežiaduce.

teplota

Optimálna teplota v lete - 20-22 stupňov, v zime - nie menej ako 15 stupňov, Táto hodnota + 15ºC - kritické: pri nižších teplotách zastaví kvitnutie.

Náhly pokles teploty, silné ťahy tiež viesť k pádu púčikov.

zalievanie


Pozemok v kontajneri by mal byť vždy zvlhčený (ale nie stojatý a mokrý).

Vlhkosť a čerstvý vzduch

Ak je rastlina udržiavaná na teplote 20 stupňov a vyššieSa uistite, pravidelné postrekovanie; v tomto prípade by sprej nemal padať na kvety.

V lete veľmi žiaduce vonkajšie dovolenky, na balkóne, s ochranou pred intenzívnym poludňajším slnkom.

Pristávacia kapacita

Kvitnutie bude len hojné v malom stiesnenom hrnci.

Ak je kontajner príliš veľký, hlavné sily balzamu idú k rozvoju koreňového systému a rozvoju pôdy, a nie kvitnú.

Top dressing

Od marca do septembra-októbra by sa malo vykonávať dvojtýždňové kŕmenie komplexnými hnojivami s povinnou prítomnosťou. draslíka a fosforu - prvky potrebné pre kvitnúce rastliny. Prebytok dusíkatých zlúčenín, "kŕmenie" len zelenej hmoty, by nemal byť.

Jedlo by zároveň nemalo byť nadmerné: rastlina „overfed“ kvitne.

Porážka škodcov a chorôb


Musíte starostlivo preskúmať závod: možno to spider roztoč, muška alebo vošky oslabuje vitalitu. V prípade núdze aplikujte ošetrenie postihnutých oblastí mydlovou vodou, teplou sprchou. Tento hmyz sa však najúčinnejšie eliminuje systémový insekticíd.

Ak je stály nadbytok vlhkosti v pôde kombinovaný s nízkou teplotou (príliš chladná miestnosť alebo zalievanie studenou vodou), je možné hnilobné stonky a koreňový systém.

V tomto prípade balzam nie je až do kvitnutia. potrebovať odstráňte poškodené časti a urýchlene optimalizujte zavlažovanie a teplotu.

V prípade ďaleko-ďaleko procesu, mali by ste si vybrať zdravé odrezky pre reprodukciu, koreň je a udržať v optimálnych podmienkach, a zbaviť sa zvyšku rastliny a umyť hrniec dobre.

Zdravá rastlina v mierne stiesnenej nádobe, ktorá nie je ovplyvnená škodcami, stojí na svetlom, väčšinou rozptýlenom, svetlom, pri teplote asi 20 stupňov, mierne zalievaná pravidelným postrekom, plne prejaví svoju bohatú tropickú prírodu.

Kvety charakteristického tvaru s ostruhami, jednoduché a froté, s okrajmi alebo škvrnami, biely, ružový, karmínový a fialový bude balzamom pokrývať od marca do novembra.

fotografie

Ďalej uvidíte fotografiu kvety Balsam:

  Nižšie je uvedený zoznam článkov, ktoré by vás mohli zaujímať:

 • Typy balzamu:
  1. Balsam Waller
  2. Balsam Camellia
  3. Balsam Novogvineysky
  4. Balsam Terry
  5. Záhradný balzam
 • Starostlivosť o balzamín:
  1. Choroby a škodcovia Balzam
  2. Reprodukcia balzamu
  3. Správne pristátie Balzam

Loading...