Cochin Blue Mäso kurčatá: Pôvod, údržba a chov

Ako rastie populácia, je potrebné zvýšiť produkciu mäsa. Zvlášť populárne sú kurčatá Kokhinkhin, pretože toto plemeno nie je vrtošivé a môže byť vhodné na pestovanie vajec alebo mäsa.

Ďalej budeme hovoriť o jednej z najkrajších odrôd - kohinkhin blue.

pôvod

Názov plemena má veľa spoločného s juhovýchodným terénom. V Indočíne boli rozvedení genetickí predkovia Cochinquin. Nemôžete povedať 100% o ich pôvode.

Mnohí odborníci hovoria, že takéto vtáky boli chované vo Vietname. Boli použité na výzdobu dvore, a len najbohatší si mohli dovoliť kúpiť modré plemeno.

Tiež stojí za zmienku o vzhľad tohto druhu v Číne, o čom svedčia písomné zdroje. Kurčatá žili v paláci cisára, okrem toho boli prezentované ako prezentácia zahraničným diplomatom. Niektoré poddruhy boli chované v Šanghajipreto začali volať Šanghajské sliepky.

POMôŽTE! Veľký počet faktov naznačuje, že Modrý Kochinquin priniesli do Vietnamu Francúzi už v roku 1843. Tento druh bol zasiahnutý svojou krásou a vysoko kvalitným mäsom.

fotografie

Na fotografii môžete vidieť kurčatá Cochinquin blue.
Vzhľad a znaky plemena

Tento typ Cochinquin je druhý najobľúbenejší. Kurčatá sa nazývajú modré, pretože majú farbu peria - majú šedo-modrú farbu. Obojok, krídla, chrbát a hlava majú čierny odtieň. Dno dole môže byť tiež biele.

Dávajte pozor! Perie má zamatovú textúru a tí, ktorí majú hnedý alebo červený odtieň na chvoste, sa považujú za chybné.

Muž, ktorý prvýkrát videl modrú Kokhinkhin, pochopí, že rozmery týchto sliepok sú dosť veľké. Zástupcovia tohto plemena majú:

 • Svalnatý široký hrudník.
 • Krátky široký chrbát.
 • Ohýbanie, keď idete z ramien na krk.
 • Malá hlava.
 • Žltý zobák.
 • Čistý hrebenatkový listový typ.
 • Dlhé krídla, ktoré sa skrývajú pod perím.
 • Červenooranžové oči.

Kvantitatívne údaje

Toto plemeno sa považuje za ekonomické. Produkcia kuracích vajec sa pohybuje od 100 do 120 vajec ročne. Aby bolo možné plemeno modrej Cochin, je dôležité vziať do úvahy mnoho funkcií. Tento druh miluje mäkké hotové krmivá. Ak budete spĺňať túto podmienku, potom pri porážke bude mäso mäkké a jemné.

Výhody a nevýhody

V Rusku je toto plemeno veľmi populárne a spoločné. To možno vysvetliť takými výhodami:

 1. Odolnosť mladých a dospelých jedincov k zmenám podmienok bývania, ako aj teploty a vlhkosti.
 2. Vysoká produkcia vajec nosníc, ktoré začínajú znášať vajcia už 6 mesiacov. Počas jari a zimy môže jeden človek ležať od 100 do 120 vajec. Každý z nich bude vážiť približne 60 gramov.
 3. Rýchlosť rastu a prírastok hmotnosti sú pomerne veľké. Počas 4 mesiacov života mladiství získajú približne 2,5 kg. Dospelé kurča váži asi 3-6 kg.
 4. Modré mäso Kohinquin má výbornú chuť.

Každé plemeno má svoje nevýhody. Pokiaľ ide o to, môžu byť zastúpené takto:

 • Hrebeň je príliš veľký.
 • Veľké vypuklé oči.
 • Bledé laloky.
 • Malé perie plus.
 • Hrudník nie je dostatočne široký.
 • Zadná strana je veľmi dlhá.
Je to dôležité! Napriek tomu však poľnohospodári stále milujú toto plemeno vzhľadom na to, že má dobrú produkciu vajec a mäso vynikajúcej kvality.

Údržba a starostlivosť

Udržať kurčatá v domácnosti nie je tak ťažké, ako sa zdá, pretože takéto plemeno je nenáročné. Ona môže prezimovať a zametať v štandardnom kurníku. Svojou povahou je plemeno flegmatické, má rada pokojný a skrytý prístrešok.

Rovnako ako obyčajné kurčatá, aj kohinhyn blue nevie ako lietať, takže by ste nemali robiť príliš vysoké hrádze pre vrstvy.

Kŕmenie sliepok

Takéto kurčatá sa kŕmia rovnako ako iné odrody. A pre plný prírastok hmotnosti nie je zbytočné dodržiavať určitý režim. Môžete im dať mokré alebo suché jedlo. Musíte urobiť diétu rôznych druhov obilnín:

 1. Ovos.
 2. Corn.
 3. Hrášok.
 4. Pšenica.
 5. Znásilnenie.

Do obilnín sa často pridávajú soľ, múka, zemiaky a iná zelenina. Nezabudnite ani na vitamíny a vodu.

Modrá cochinquin má lenivú povahu, takže je veľmi náchylná k obezite. Je dôležité zabezpečiť, aby kurčatá nezvyšovali hmotnosť veľmi prudko, inak môžu nastať zdravotné problémy.

Čitateľ sa o takéto materiály môže zaujímať:

 • Charakteristika plemena sliepok Cochin black.
 • Aký je rozdiel medzi plemenami kurčiat Brahma a Cochins?

chov

Chov je možný nasledujúcimi spôsobmi:

 • Nákup násadových vajec a násadových vajec.
 • Nákup kurčiat alebo zrelých jedincov a po chove hydiny z inkubačného vajca.
Pomoc! V poslednej dobe, modrý kokhinhin choval zriedka, mali by ste kúpiť vajcia a nezávisle pestovať niekoľko kurčiat. Faktom je, že toto plemeno sa začalo používať ako dekoratívne.

záver

Na záver je potrebné poznamenať, že modrý kokhinhin je nielen krásny, ale aj veľmi chutný, rovnako ako vták, ktorým sa vajcia. Ak ju chcete chovať, vezmite do úvahy vyššie uvedené informácie.

Loading...