Charakteristiky pestovania zeleného stebla: pravidlá výsadby a starostlivosti

Zeler je cenná potravina, ktorá obsahuje veľa užitočných látok. Je to tiež liek. Rastlina spomaľuje starnutie, upokojuje nervový systém, pomáha správne fungovať trávenie a pôsobí dobre na kardiovaskulárny systém.

Viete? Zeler je najlepší produkt na chudnutie.

Opis stonkového zeleru

Lúpaný zeler môže byť rozpoznaný veľkými listami na vysoko mäsitých stopkách. Je to ich použitie v potravinách. Zeler je dvojročná rastlinka. Patrí do rodiny zeleru, na svete je asi 20 druhov zeleru. Pestuje sa v prvom roku, aby sa získali korene a zelené, a v druhom roku rastlina tvorí ovocie so semenami a zomrie. Kriedový zeler rastie až do výšky 1 metra v otvorenom teréne.

Viete? Rastlina bola považovaná za prinesenú šťastie a bola často zavesená v miestnostiach s cibuľou a cesnakom.

Kde je najlepšie miesto na pestovanie zelených stoniek, výber miesta v záhrade

Jedlá s čerstvými bylinkami, tj so zelenou cibuľkou, kôprom a inými druhmi bylín, sú populárne na stoloch akejkoľvek krajiny na svete. Špecifická aróma a korenistá chuť greeny by vás nemali vystrašiť, pretože prináša veľké zdravotné výhody.

Ak chcete zasadiť prenasledovaný zeler vo vašej záhrade, musíte vedieť, ako správne zasadiť rastliny a akú starostlivosť je potrebné poskytnúť.

Vlastnosti voľby osvetlenia pre prenasledovaný zeler

Miesto pre zeler je potrebné zvoliť slnečné, ale zároveň pritenyat. Optimálna teplota pre stopkový zeler je okolo 20 ° C , V miernom podnebí môže rastlina tolerovať ľahké mrazy.

Teplota a vlhkosť pre dobrú úrodu

Koreňové plodiny nemôžu odolať nízkym teplotám, preto je najlepšie ich odstrániť pred mrazom. Pre rast rastlín musíte dodržiavať vlhkosť pôdy na 80% HB. Vlhkosť by mala byť až 95%.

Viete? Niektorí výskumníci sa domnievajú, že milostný nápoj pripravený pre Tristana a Isolde sa skladal zo 100 gramov zelerovej šťavy, s pridaním 50 gramov jablkovej šťavy a 50 gramov hruškovej šťavy.

Aká pôda na pestovanie zeleru

Pôda pre prenasledovaný zeler musí byť úrodná. Mala by byť dobre uvoľnená a vypustená, pretože pôda musí zadržiavať vlhkosť. Kyslosť by mala byť neutrálna, ale ak je pôda kyslá, musí sa pred výsadbou pridať vápno. Humus sa tiež zavádza do pôdy.

Na jeseň sa pripravujú jamy s hĺbkou 25 cm a šírkou 35 cm, sú vyplnené kompostom a pokryté zeminou.

Výsadba zelene

Pred výsadbou mladých rastlín v otvorenom teréne, musíte pripraviť miesto pristátia. Zeler potrebuje hlbokú orbu, Toto sa vykonáva pri penetrácii koreňov.

Mali by sa používať aj dusíkaté hnojivá, ktoré prispievajú k bohatej úrode, približne 80 kg / ha. Pred výsadbou sa sadenice vysušia, aby vytvrdli pred mrazom, a potom sa hojne zavlažujú.

Výsadba zeleru v otvorenom teréne

Poľnohospodárske pestovanie zeleru v otvorenom poli nie je ťažké. Sadenice prevedené na trvalé miesto. Hĺbka jamiek by mala byť asi 10 cm, apikálny bud nie je pokrytý zeminou. Po intenzívnom raste sa vykonáva hilling.

Ak chcete získať šťavnaté zelené stopky a zbaviť sa horkosti, mali by ste držať bielenie stebiel. Pred zberom (12 dní) pritiahnite stonky do jedného zväzku a zabalte do papiera.

Zeler sledoval, zasadil sadenice, nelíšia sa od ostatných druhov zeleru pestovaním a starostlivosťou, s výnimkou bielenia a hilling.

Je to dôležité! Neinštalujte zeler v blízkosti petržlenu, ako riziko, že vaše rastliny budú trpieť zeler muchy sa zvýši.

Ako pestovať zeler v sadení spôsobom

Výsev semien pre sadenice vykonané na konci februára. Pre rýchle klíčenie namočte semená vo vode pri izbovej teplote na niekoľko dní. Po vysušení pokračujte siatím.

Pred výsadbou rastliny v zemi je potrebné pripraviť semenáčiky zeleného semena. Musíte vykonať nasledujúce kroky:

  1. Pripravte nádoby alebo drevené prepravky. Musia vyplniť substrát.
  2. Pôda musí byť mierne navlhčená a potom rovnomerne umiestnená na povrchu zelených semien.
  3. Sadenice sa vylisujú do zeme a krabica je pokrytá sklom alebo filmom. To vytvára skleníkový efekt.
Klíčenie semien nastáva do troch týždňov. V tejto dobe je potrebné sa o ne postarať: pravidelne sprejovať, udržiavať optimálnu teplotu v miestnosti a počas dňa vetrať "skleník".

Po objavení sa prvých listov dodržiavajte rovnaký režim. To by malo byť vykonané pred presadením zelene sadenice do otvoreného terénu. Odporúčame, aby ste boli trpezliví, pretože rastú veľmi pomaly. Poskytnúť požadovanú zeler starostlivosti a získať dobrú úrodu.

Viete? Zeler rastie na všetkých kontinentoch, okrem Antarktídy. Áno, a tam je v zásade možné pestovať v kvetináčoch.

Čo potrebujete vedieť o starostlivosti o stalker zeler

Výsadba zeler stonka je polovica bitky, potom je potrebné poskytnúť závod s plnou starostlivosťou o dosiahnutie maximálneho výnosu.

Striedanie zeleru a starostlivosť o pôdu

Pri sadení zelených sadeníc sa stáva, že niekoľko semien dozrieva v jednom otvore. Keďže sa navzájom zasahujú, mali by byť zriedené. To môže byť vykonané ručne, odstránenie bočné výhonky a veľké alebo žlté listy.

Zeler zeler tiež potrebuje starostlivosť o pôdu, rovnako ako v zalievanie. Takáto starostlivosť spočíva v odburávaní a uvoľňovaní pôdy pod zelerom. To umožňuje zariadeniu získať požadovaný kyslík.

Po transplantácii zeleru je pôda pokrytá rašelinou, kosenou trávou alebo pilinami. Plevel by mal byť odstránený, rovnako ako šupky. Urobte to medzi riadkami. Brázdy sa niekoľkokrát uvoľňujú počas vegetačného obdobia.

Ako na vodu a ako hnojiť stalked zeler

Voda zeler by mal byť pravidelne, so zameraním na poveternostné podmienky.

Je to dôležité! Pôda by mala byť vždy mokrá, ale nenechajte vodu v studniach stagnovať.
Na 1 m² týždenne trvá 25 litrov vody. V horúcom lete voda závod denne. Toto by sa malo vykonať v koreňovom adresári.

Zeler zeler, keď rast potrebuje neustále kŕmenie. Prvé hnojivo sa aplikuje 20 dní po presadení. Hnojivá musia byť minerálne. Na každý štvorcový meter prispievajte 20 g dusičnanu amónneho a 15 g superfosfátu. Môžete tiež vytvoriť chlorid draselný.

Pred dažďom alebo zalievaním priveďte suché obväzy. Pred rozriedením vodou (pomer 1: 3) môžete hnojivo vyrábať aj vo forme kompostovanej trávy. Po 3 týždňoch po kŕmení urobia druhú, presne to isté ako po prvýkrát.

Pri veľkých koreňových plodinách odstráňte dusíkaté hnojivá a zvyšujte množstvo doplnkov potaše.

Viete? Gréckom, ktorí vyhrali Nemské hry, bol udelený veniec zeleru.

Obilniny, obilniny

Zeler stonka dáva dobrú úrodu, ak sa kultivujete a starostlivo sa staráte.

Zbierka stopiek začína v septembri alebo v októbri. Stelkovaný zeler je vykopaný len vtedy, keď je vytvorená veľká ružica.

Pomocou lopatky alebo vidlice vyberte rastliny z pôdy s koreňmi a nechajte ich na vlhkom mieste. Dajte ich do mokrého piesku a niekedy vykopali. Potom otvorte vetracie otvory do vzduchu. To vám pomôže vyhnúť sa rozpadu stoniek. Opakujte tieto kroky až do začiatku mrazu a skladujte zeler až do jari.

Zhromažďovanie úrody koreňovej zeleniny pre ďalšie skladovanie, odrezať zeler listy a nechať malé stopky. Mali by mať hladkú a rovnomernú pokožku. Ak zaklopáte na koreň a počujete zvonenie, znamená to, že vo vnútri koreňa sú prázdne miesta. Stlačením na vrchu môžete zistiť, či je zeler zhnitý.

Ak ho plánujete použiť po zbere, stačí obaliť zeler lepiacou fóliou a vložiť ho do chladničky. To mu pomôže zachovať chuť a chuť pikantnej chuti.

Zeler greeny veľmi rýchlo. Takže po odrezaní z postele by sa mal umyť, nechať uschnúť a zabaliť do hliníkovej fólie. Potom vložte do chladničky. Tráva sa suší do mesiaca a dá sa vložiť do papierového vrecka.

Ak chcete, aby zeler zelenej a voňavé, zmraziť v ľade plechovky. Vyberte si čerstvé zelené, odstráňte zažltnuté vetvy. Potom by mali byť rozdrvené a vložené do foriem. Potom sa naliajú vodou a umiestnia sa do mrazničky.

Zeler je vynikajúca a zdravá zelenina, ktorá by sa mala pestovať v záhrade. Týmto spôsobom si na zimu poskytnete vitamíny a živiny. Toto sú základné pravidlá, ako najlepšie pestovať zeler, ako sa oň starať a ako ho skladovať po zbere.

Loading...