Popis a fotografia odrôd fialiek "Cherry". Vlastnosti "Frosty" a "Winter", starostlivosť o ne

Voľba fialovej ako darček pre ženu sa nemôže mýliť. Pre svoju vizuálnu príťažlivosť, krásu a svetlé farby okvetných lístkov si fialová získala sympatie a dokonca lásku záhradníkov. Zvlášť dobré fialové odrody "Cherry".

V článku nájdete popis vzhľadu a fotografií odrôd "Frosty Cherry" a "Winter Cherry", rovnako ako jemnosť starostlivosti o ne.

Všeobecný popis a fotografie rastlín

Fialky - trvalky s listnatými listami. Kvety vo fialkách prichádzajú v rôznych farbách, jednoduché. Listy rastliny majú podobu srdca, stonka sa plazí. Ovocie predstavuje krabica s roletami.

Chovatelia neprestávajú odvodzovať viac a viac nových druhov a odrôd fialiek, a preto sa stáva čoraz ťažšou voľbou. Obyčajný na prvý pohľad, rastliny sú schopné obrátiť počas jeho kvitnutia, a to aj najmenší parapet v ohromujúci krásu kvetu. Z rôznych odrôd ich elegancie vyniknúť odrody fialiek "Cherry", konkrétne "Frosty Cherry" a "Winter Cherry".

Charakteristickým rysom odrôd fialky "Frosty Cherry" a "Winter Cherry" je, že majú nádhernú tmavú třešňovú farbu s bielym okrajom na okrajoch okvetných lístkov. To je veľmi pripomínajúce jasne červené čerešne v snehu, práškované mrazom, ktorý dal názov odrôd.

Kedy a ako sa objavili?

Očarujúca odroda "Frosty Cherry" sa objavila vďaka tvrdej práci ruského chovateľa Konstantina Morevu v roku 2005. 11 rokov práce korunovaný vytvorením mimoriadnej rastliny s dokonalými kvetmi. Kvety rôznych bohatých čerešňových odtieňov, s jasnými ťahmi alebo ako by boli pokryté námrazou, vyzerajú rovnako magicky. Tu sa môžete zoznámiť s inými odrodami fialiek chovaných K. Morevom.

Najzaujímavejšia odroda "Winter Cherry" vznikla v roku 2006 aj ruským chovateľom Elenou Korshunovou. Je to talentovaný špecialista, za ktorého ramenami je veľa úspešnej práce.

Povedali sme o najlepších odrôd fialiek slávneho pestovateľa kvetov a chovateľ E. Korshunova tu.

Obidve odrody "Čerešne" sú medzi mladými, veľmi populárne vďaka ich farebným, veľmi účinným kombináciám čerešňovej a bielej farby kvetov.

Opis vzhľadu: listy, kvety a iné

"Frosty Cherry" je fialová s veľkými dvojitými kvetmi asi 4 cm. Farebná škála je prezentovaná ako karmínové, tak aj svetloružové odtiene. Okvetné lístky predstavujú prechod farieb z bohatej čerešňovo-červenej v strede na bledo biely pruh pozdĺž okraja.

Pôsobivou charakteristikou pestovateľa je schopnosť kvetu meniť farbu so zmenou teploty v prostredí. Kvety sa pri vysokých teplotách stmavnú a pri poklese teploty dochádza k čisteniu. A tiež, v závislosti na dobe kvitnutia, stability svetla, saturácia tiež zmení.

Rozeta rastliny má štandardný vzhľad a veľkosť, reprezentované jednoduchými listami špicatého tvaru. Dlhé, až 10 mesiacov, a bohaté kvitnutia tlačí závod medzi obľúbené záhradkárov. Počet stopiek možno zvýšiť pomocou špeciálnych hnojív. Biologický odpočinok je mimoriadne užitočný. Vzhľad tmavnúcich okvetných lístkov spravidla označuje starnutie rastliny.

Fialová "zimná čerešňa" má obrovské, polo-dvojité na dotyk kvety, s vlnitými okrajmi. Okvetné lístky v strede sú husto čerešňové, takmer čierne, so slabým mrazivým okrajom. Táto odroda sa tiež vyznačuje zmenou farby s teplotou.

Starostlivosť o tieto odrody

Optimálna teplota pre život je 10-15 stupňov Celzia. Keď je teplota pod 5 stupňov mrazu alebo nad 30 stupňov tepla, rastlina zomrie. Fialová poteší svojho majiteľa krásnymi kvetmi v teplotnom rozsahu od 20 do 25 stupňov Celzia.

Optimálna vlhkosť vzduchu je 60-80%. Nadmerná vlhkosť vzduchu je škodlivá, preto tieto odrody nevykazujú postrek. Listy sú očistené od prachu pomocou sprchy.

Osvetlenie závodu. Je potrebné zabezpečiť svetelný deň od 12 hodín denne. V zime a na jeseň potrebujú rastliny dodatočné osvetlenie. Natiahnutie smerom nahor smerom k svetlu, stopkám a listom indikuje nedostatočné osvetlenie.

Pri zmene osvetlenia, pozorovaní, môžete nájsť pozíciu v dome, kde fialky budú mať najkrajšiu farbu.

Pri vystavení priamemu slnečnému žiareniu sa môžu objaviť popáleniny na listoch.

Fialky by mali byť napojené včas, pretože vysychanie pôdy vo vnútri hrnca má škodlivý vplyv na rastlinu, ako aj nadmernú ponuku zalievania. Odporúča sa používať teplú vodu, kúsok po kúsku, ale pravidelne ju vylievame pozdĺž okraja hrnca. Prebytočná voda, ktorá po zavlažovaní pretečie do panvice, musí byť odstránená. Nenechávajte stagnujúcu kvapalinu.

Pre "Frosty Cherry" a "Winter Cherry" hustá a príliš živná pôda bohatá na živiny nie je vhodná. Inhibuje rastlinu, čo vedie k strate vzhľadu a zníženiu počtu stopiek a tiež zvyšuje riziko chorobnosti. Dospelé fialky sa kŕmia dvakrát mesačne špeciálnymi prostriedkami a oplodnia 2 týždne po transplantácii.

Odporúča sa dvakrát zasypať dvakrát ročne, so zväčšením priemeru nádoby bez zmeny výšky. Zdravá rastlina sa presadí na zem, ale ak sa objavia príznaky choroby, puzdro sa odstráni, opatrne vytrepe všetku pôdu a nahradí ju novou.

Fialky nechcú zostať v návrhu alebo otvorených oknách. Pohyb vzduchu má negatívny vplyv na vzhľad kvetu.

V zime, ak je to možné, je žiaduce znížiť teplotu na 15 stupňov, menej zalievanie. Kvitnutie po dormancii je zvyčajne hojnejšie.

Charakteristické rozdiely pri pestovaní

pristávacia

Na výsadbu dospelých rastlín sa odporúča použiť hrniec, ktorý nie je príliš hlboký, bez drenáže. Pôda by mala byť ľahká a voľná, a teda v zložení pôdy: 3 časti - rašelina, 1 časť - prášok do pečiva a 1 diel - pôda Vermion.

Pri pestovaní fialiek so semenami neexistuje žiadna záruka, že kvet zdedí všetky znaky matky.

Zmesi a hrnce

Môžete si vziať špeciálnu zmes pre fialky alebo zmes ihličnatých, trávnatých a listnatých zemín, pridajte trochu rašeliny, prášok do pečiva.

Popísané odrody fialiek nemajú rád hlboké veľké hrnce, pretože ich korene sa nachádzajú v hornej vrstve pôdy. Pre pohodlie je lepšie používať nízko položený riad.

choroba

Bohužiaľ, rastliny môžu ublížiť. Použitie nových kvetináčov a novej pôdy počas výsadby je opatrením na prevenciu vzniku a vývoja chorôb.

Choroby rastlín a ich pravdepodobné príčiny:

  1. Prítomnosť dier a žltých škvŕn na listoch - príliš jasné svetlo.
  2. Blanšírovanie listov, zakrivené hrany - studené.
  3. Hnijúce korene - prebytok zalievania studenou vodou.
  4. Padajúce kvetenstvo - príliš veľa hnojiva.
Chcete sa dozvedieť o vlastnostiach a pravidlách pestovania iných odrôd fialiek? Prečítajte si články našich odborníkov o milovaných druhoch série Optimar, Bronzový jazdec a Isadora, slávna Pansy, tajomný Poplatok, nezvyčajná Modrá hmla a svetlý Chanson.

záver

Neobvyklé svetlé druhy odrôd fialiek "Cherry" zanechávajú nezmazateľný dojem kvitnutia. Sú nenároční, starostlivosť o ne nespôsobuje zvláštne problémy. Dosiahnite svetlé kvitnutie, ktoré poteší takmer celý rok, pod silou a začínajúcim pestovateľom.