Tropics v meste byt, alebo čo je výsadba orchidea s vlastnými rukami na bloku?

Orchid - krásna exotická rastlina, z ktorej nie je možné trhať oči. Kvetinárstvo často po získaní jedného druhu orchideí nemôže zastaviť a začne vytvárať celú zbierku týchto nádherných kvetov doma.

Ale závod je pomerne objemný, a na oknách parapety miesto pre inštaláciu kvetináčov rýchlo končí. V tejto situácii môžete ušetriť miesto výsadbou kvetu s rukami na závesných blokoch. Nielen šetria miesto, ale sú aj najprirodzenejším spôsobom pristátia.

Čo je to?

Blok je kúsok kokosového orecha, kôry, jednoduchého úderu, na ktorý je rastlina pripevnená a zavesená na stenu alebo strop. To je skvelá alternatíva k bežným hrncom a kvetináčom.

Čo musíte zvážiť?

Vývoj, rast a životnosť rastliny závisí od toho, kde je rastlina zasadená., Ale mali by ste vedieť, aké podmienky sú najvhodnejšie pre konkrétny typ orchidey, pretože je potrebné brať do úvahy vlhkosť, teplotu a vnútorné prostredie. Pristátie na zádrhe znamená určité črty starostlivosti a vytvorenie určitej mikroklímy pre rastlinu.

Porovnanie s inými rastovými metódami

Ako viete, orchidea je epifyt, ktorý rastie vo voľnej prírode na kmeňoch stromov. Preto je použitie blokov na výsadbu pre tento typ rastlín najvýhodnejšie. Takže budú čo najbližšie k prírodným podmienkam obsahu. Výhody tohto spôsobu výsadby veľa, hlavné - vynikajúce prevzdušňovanie.

Korene rastliny neustále potrebujú vzduch a blok je skvelá voľba., S takou výsadbou nedôjde k hnilobeniu koreňov, ako sa to často stáva pri pestovaní orchideí v kvetináčoch.

Okrem toho, orchidea rastie na bloku v interiéri bude vyzerať veľmi organické. Postačí opraviť niekoľko takýchto predmetov v miestnosti a stane sa krásnymi a sviežimi, zatiaľ čo vzhľad interiéru sa stane exotickým.

Pre akú metódu je vhodná?

Väčšina orchideí rastie na bloku., Medzi hlavné typy patria:

 1. Oncidium;
 2. Aerangis;
 3. felanopsis;
 4. Cattleya;
 5. ascocentrum.
Je dôležité: Výsadba bude oveľa jednoduchšia, ak sa kvet vyschne, alebo jej listy rastú.

Aký materiál si vybrať?

Existujú určité vlastnosti, ktoré musí blokovací materiál vlastniť.:

 • trvanlivosť a pevnosť, keďže orchidea by sa často nemala presádzať;
 • zároveň si musíte vybrať materiál, ktorý nebude hniť;
 • Je veľmi dôležité, aby materiál neobsahoval nečistoty škodlivé pre zariadenie.

Na výsadbu môžete použiť kúsok kôry:

 • Smrek a borovica - môžete použiť ako poslednú možnosť. Materiál je veľmi rýchlo stratifikovaný, netoleruje zmeny vlhkosti a netrvá dlho.
 • Korková kôra - môže byť použitá stlačená aj normálna.
 • Dubová kôra je vynikajúci, trvanlivý materiál.
 • Elderberry a Amur Velvet.

V mestách je veľa topoľov, ale nemôžete použiť túto kôru, pretože obsahuje látky, ktoré sú veľmi škodlivé pre orchidea.

Normálne drevo nie je možné použiť na blok, pretože sa rýchlo začne hniť., pleseň a huba sa na ňom objavuje vlhkosťou. Môžete použiť:

 • mingrovy záhyby;
 • drevené červené, čierne a železné stromy;
 • viniča;
 • paprade korene.

Môžete tiež použiť neutrálnu syntetiku - penu.

Odporúčame sledovať video o funkciách blokov orchidejí:

Podrobný návod na pristátie

Nie je nič zložité, dajte zariadenie na kúsok kôry alebo zádrhel, Zvážte, ako to urobiť správne:

 • Pripravte si vhodný zábal tým, že mu dodáte tvar, ktorý sa vám páči.
 • Na vrchole otvoru, aby sa hák.
 • Držiak by mal byť vyrobený z mäkkého izolovaného drôtu alebo iného odolného materiálu.
 • Pripojte orchidea k zachyteniu. Je potrebné okamžite poznamenať, že listy rastliny by mali vyzerať striktne dole, takže vlhkosť nebude zhromažďovaná v mieste rastu.
 • Zariadenie je pripevnené mäkkou tkaninou alebo syntetickou sieťovinou, môžete použiť rybárske vlasce. Ak plánujete udržiavať vysokú vlhkosť, substrát pod koreňmi orchidey nie je potrebný.
 • Ale ak to nie je možné dosiahnuť, potom sa medzi kôru a orchidea položí vrstva špagátu, ktorá zabezpečí prívod vlhkosti ku koreňom a nebude vyschnúť.

Je tiež možné transplantovať do kôry všetky epifyty, ktoré v súčasnosti rastú v hrnci, Musíme si však uvedomiť, že transplantácia by sa mala vykonávať len počas obdobia aktívneho rastu.

Odporúčame sledovať video o funkciách presadenia orchideí na blokoch:

Prínosy starostlivosti

 1. Orchidea usadil na bloku bude vyžadovať vysokú vlhkosť, mala by byť aspoň 80%.
 2. Pokiaľ ide o osvetlenie a teplotu, nie je rozdiel v pestovaní orchideí v kvetináčoch alebo na zákaze.
 3. Tam by malo byť veľa svetla, najmä v období aktívneho rastu, teplota je 20-25 stupňov. Vylúčte priame slnečné svetlo.
 4. Malo by byť zrejmé, že rastlina by mala byť často napojená alebo striekaná, pretože korene budú v otvorenom stave.
 5. Postrekovanie by sa malo vykonávať raz za dva dni, ale v závislosti od podmienok uchovávania a typu orchideí to bude treba robiť viac-menej často - pozrite sa na rastlinu.
 6. Pred zalievanie, musíte sa uistiť, že korene nie sú mokré, aby nedošlo k hnilobe.
pozorOrchidey neradi často menia miesta, tak sa rozhodnú na mieste tak, aby sa blok s prevádzkou z miesta na miesto.

Odporúčame sledovať video o starostlivosti o orchideu pestovanú na bloku:

Možné problémy a ťažkosti

Mnohí ľudia si myslia, že nie sú žiadne problémy pri výsadbe orchidea na jeden blok., pretože rastlina je v tesnej blízkosti prírodných podmienok. Ale to nie je úplne pravda:

 1. Prvá vec, s ktorou sa môžete stretnúť pri presúvaní orchidey z hrnca na háčik, je neschopnosť koreňov konštantného prúdenia vzduchu. V hrnci je rastlina vo vlhkom prostredí a s minimálnym prívodom kyslíka a často po transplantácii sa orchidea nedokáže prispôsobiť. Staré korene môžu vyschnúť, ale nebojte sa, akonáhle budú nové procesy, ktoré sa budú cítiť skvele vonku.
 2. Problém je často neschopnosť vytvoriť správne množstvo vlhkosti vo vzduchu. Preto, keď sa rozhodnete zasadiť orchidea na blok, musíte zvážiť výhody a nevýhody.
 3. Ťažkosť je často voľba správneho miesta pre rast kvetu, pretože je dôležité vytvoriť pohodlnú teplotu a osvetlenie.

Ale najdôležitejšia vec v chove orchideí nie je spôsob výsadby, nie farba kvetináčov a typ bloku, ale podmienky, v ktorých bude rastlina. Ak to neurobíte, potom bez ohľadu na to, ako zasadíte orchidea, to bude cítiť zle, chorý.

Často, pri výsadbe rastliny na kôre, skúsení pestovatelia radia usporiadať mini teplichka, Bude jednoduchšie udržať optimálnu vlhkosť pre orchidea.

záver

Orchidea je veľmi rozmarná a náročná rastlina, ale veľmi ochotne reaguje na správnu starostlivosť aktívnym a dlhotrvajúcim kvitnutím. Chcete, aby sa váš interiér exotické a nezvyčajné, rastlín sóje krása na bloku, ktorý bude zavesený na stenu alebo strop.

Loading...