Royal pelargonium nekvitne - prečo? Ako napraviť situáciu?

Niekedy, po získaní obľúbenej kvetiny, existujú určité problémy, ktoré zakrývajú náladu.

Najhoršia vec, ktorú pestovateľ môže očakávať, je nedostatok kvitnutia. Článok sa bude zaoberať príčinami tohto fenoménu a riešeniami.

Ak na to máte pelargonium v ​​optimálnych podmienkach, je zaručené bujné kvitnutie.

Vlastnosti vzhľadu púčikov, čo sa stane s rastlinou v tejto dobe?

Keď sa kráľovský pelargonium prebudí po období odpočinku, začne hromadiť silu pre budúce kvitnutie. Reprodukčné orgány kvetu sa tvoria v rozvíjajúcich sa pukoch., Z púčika sa vynára dáždnik s púčikmi. V čase rozmnožovania sú odhalené. Po opelení kvitnú kvety.

Varovanie! Kvitnutie - hlavnou črtou rastliny v procese reprodukcie. Počas celého životného cyklu, presne v tomto čase, spotrebuje pelargonium najväčšie množstvo energie. Výmenné procesy prebiehajú oveľa rýchlejšie, zvyšuje sa aj spotreba a spracovanie živín.

Kedy kvitne?

Hoci kráľovský pelargonium sa vyznačuje sviežim a jedinečným kvitnutím, jeho termíny sú veľmi skromné. Napríklad pravidelné pelargonium kvitne skoro na jar, a mizne koncom jesene, Royal, poteší oko len 3-4 mesiace ročne. Približná doba kvitnutia je apríl - august.

Domáce zviera je dosť rozmarné a pri nesprávnej starostlivosti nemusí vôbec kvitnúť. Aby ste sa vyhli problémom, pred nákupom, mali by ste tento typ starostlivo preskúmať (aké odrody tento typ pelargonia má, prečítajte si tu).

predpoklady

 • teplota, Jeden z najdôležitejších ukazovateľov, ktorých požiadavky sa líšia v závislosti od ročného obdobia. V zime by teplotný režim mal byť v rozmedzí +13 +15 stupňov. To umožní, aby bol kvet v tzv. Pokojovom stave. Keď pelargonium začne aktívne rásť, malo by sa udržiavať na teplote +18 ... +23 stupňov. Silné teplo nepriaznivo ovplyvňuje zviera. V žiadnom prípade by nemal byť povolený návrh.
 • vlhkosť, Výskyt rôznych typov chorôb často vyvoláva suchý a horúci vzduch v blízkosti vykurovacích zariadení. Nadmerná vlhkosť je však tiež nežiaduca. Optimálny výkon od 40% do 60%.
 • osvetlenie, V zime sa slnečné svetlo stáva oveľa menej a vyžaduje sa pelargonium. Krátky svetelný deň s okolitým osvetlením je ideálny pre zariadenie. Jasné a dlhotrvajúce lúče slnka môžu prispieť k porušeniu biorytmov. V čase rastu a kvitnutia pelargonium preferuje viac slnka. Natiahnuté výhonky a bledé lístie - jasný znak nedostatku osvetlenia.
 • pôda, Pre kráľovský pelargonium sa vyžaduje úrodná a voľná zem, s neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou. Hlinitá a ílovitá pôda nie je vhodná. Na dne hrnca musí byť dobrá drenážna vrstva.

  Je to dôležité! Počas chladného počasia musíte starostlivo sledovať teplotu pôdy, pretože sa môže líšiť od teploty okolitého vzduchu. Tento jav je pozorovaný na studených parapetoch. Situáciu možno ľahko opraviť umiestnením malého kusa izolačného materiálu pod nádobu na kvety.
 • hrniec, Hlavnou požiadavkou pre kontajner - dodržiavanie jeho objemu a veľkosti koreňov. Pelargonium sa má presadiť, keď je koreňový systém stiesnený. Ak kvetina bola zasadená vo veľkom hrnci, potom kvitnutie nebude čoskoro, pretože všetky sily budú vynaložené na rozvoj priestoru. Nový kontajner sa vyberie len o 2 - 3 cm v priemere oproti predchádzajúcemu.

Návod na údržbu

 1. Správne zavlažovanie, V zime je pelargonium zriedkavo napojené, nestačí, aby sa zem nechal vyschnúť. V letnom období sa postup stáva častejším a zväčšuje sa objem. Preháňanie nie je potrebné. Za bezpečnú možnosť sa považuje zavlažovanie paletou. Takže korene sa nikdy nebudú hniť, pôda bude vždy dostatočne vlhká a vlhkosť okolo kvetu bude optimálna.
 2. Top dressing, Kvitnúce rastliny sú oplodnené komplexnými minerálnymi doplnkami. Začiatok odporúčaný od konca februára. Raz za 3-4 týždne sa pridá minerálny roztok, ktorý obsahuje draslík. S nástupom kvitnutia sa kŕmenie vykonáva častejšie, 1 krát za 14 dní.
 3. transplantácia, Toto je základný prvok v starostlivosti o pelargonium. Slúži na obnovu pôdy a zabezpečenie vhodného balenia. Transplantácia sa vykonáva na jeseň. Kráľovský pelargonium netoleruje silné vetry a spalujúce slnko, takže ak sa kvetinárka rozhodla umiestniť ho von na leto, potom by sa mal nový hrniec dať do altánku, na verandu alebo na iné chránené miesta.
 4. prerezávanie, Postup, ktorého cieľom je vyvážiť nadzemné a podzemné časti. Je vyrobený po skončení kvitnutia. Vedľajšie výhonky podliehajú odstráneniu, hlavné sú len skrátené, prebytočné lístie a stonky kvetov sú odstránené.

Prečo sa nerozpúšťa doma?

 • Nie je dostatok živín.
 • Hrnec je zdvihnutý príliš veľký.
 • Kráľovský pelargonium bol napadnutý škodcami.
 • Koreňový systém je poškodený.
 • Podmienky zadržania sa nerešpektujú.
 • Nesprávne zavlažovanie.

Ako urobiť kvet?

Čo robiť, ak vaša obľúbená kvetina stále prestala potešiť svoje bujné kvitnutie? Prvá vec je zabezpečiť optimálne podmienky, Ak sa rastlina odpočívala v zime, boli prijaté všetky opatrenia na to, ale jar končí a kráľovský pelargonium nekvitne, mali by ste prijať opatrenia:

 1. Vykonať externé vyšetrenie na tému hmyz a choroby. Nájdenie parazitov, okamžite podniknite kroky. Môžu byť odstránené ručne alebo ošetrené insekticídmi. Choroby sa liečia fungicídmi, ako sú:

  • Fundazol.
  • Topaz.
  • VitaRos.

 2. Ak má pelargonium zdravý vzhľad, ale z nejakého dôvodu dáva len listy, a nekvitne, potom by ste mali opatrne vytiahnuť kvetinu a pozrieť sa na korene. Ak sa zistí hniloba, poškodené oblasti sa odstránia a samotná rastlina sa presadí do novej pôdy.
 3. Ak je domáce zviera zdravé, môžete hnojiť hnojivami 1 krát za 2 týždne.
 4. Kľúčom k bujnému kvitnutiu je dodržiavanie všetkých podmienok zaistenia a poskytovanie náležitej starostlivosti.

Royal Pelargonium netoleruje zanedbávanieale nevyžaduje veľa pozornosti. Jediná podmienka - dodržiavanie všetkých pravidiel a odporúčaní pre starostlivosť. Vďačnosť za uvedenú pozornosť bude krásny a jasný kvet.

Loading...