Jednoduché spôsoby, ako reprodukovať ruže odrezkami

Ruže - ušľachtilá kvetina pestovaná na mieste.

Reprodukcia ruží odrezkami je jednoduchý spôsob „klonovania“ rastlín, uspokojovanie záhradkárov alebo dekoratívnych vlastností, alebo odolnosť voči poveternostným podmienkam miestneho podnebia, alebo s týmito dvomi parametrami naraz.

Okrem toho spôsob, akým si to môžu aj nováčikovia dovoliť, je znížiť vetvičky na samostatné kusy, všetci vieme, ako to urobiť od detstva.

Aby sa odrezky zakorenili, av budúcnosti ich potešili krásnymi púčikmi, musíte vedieť a dodržiavať niekoľko jednoduchých odporúčaní týkajúcich sa výberu sadivového materiálu a ako ho pripraviť na výsadbu v krajine a starostlivosť.

Zistite si odrody remeselného plamienku.

Prečítajte si tu funkcie plachtenie planéty jari.

Princíp prerezávania klematis: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/klematis/obrezka-klematisa.html

Aké ruže môžu byť darcami na rezanie odrezkov?

All. Dokonca aj z nadanej kytice. za predpokladu že kvety sú domáce a nie holandské, kŕmené konzervačnými látkami do stavu "sú schopní vydržať v celej svojej sláve rekordný počet dní, ale navždy stratili schopnosť" reinkarnovať sa.

Aj keď, ak má záhradník veľmi "ľahkú" ruku, tak prečo neskúsiť rozrastať ružicu od zahraničného hosťa, bez toho, aby ste dúfali v pozitívny výsledok?

Ako jednoduchý je kmeň vhodný na štepenie? Odlomte jeden z hrotov umiestnených na ňom.

Je tŕň ľahko oddelený? Preto môže byť ružica rozrezaná na odrezky.

Nie je čas na stuhnutie stopky má viac možností usadiť sa. Vykonávanie predbežného označenia na vetve, snažte sa mať odrezky s plochami so zelenkastou, šťavnatou kôrou, a nie prasknuté svetlo hnedé.

Niektorí pestovatelia kvetov zabezpečujú, že percento zakorenenia medzi odrezkami z júna je vyššie ako percento rezu a vysadenia neskôr.

Ak je klíma vášho regiónu charakterizovaná miernymi teplotami počas teplého obdobia, s dažďom na čas, potom áno, postup je najlepšie urobiť na začiatku leta.

Ostatní nadšenci, ktorí majú experimentovať s propagáciou kvetov odrezkami, by sa mali „pozerať“ na veternú ružicu a sezónne teplotné charakteristiky danej klimatickej zóny.

Majitelia skleníkov alebo objemových parapetov sa v každom ročnom období venujú odrezkom ruží.

S prihliadnutím na zvláštnosti klímy je potrebné rozhodnúť: ponechať zakorenené "sadenice" na zemi v zime, alebo ich presunúť pod strechu, presadiť ich do kvetináčov. V silných, pod 20 stupňov mrazu, aj chránené "sadenice" - pol roka nemôže prežiť studené.

Ako znížiť stonku ruže zo zeme?

Použitie darcov zo zeme, vyberte stonky s ešte netvoril až do konca púčiky. Po dôkladnom preskúmaní „pacienta“ okamžite, ak existuje, oblasť odmietnite kožou, ktorá sa podobá povrchu stromu.

Dlhý kmeň je rozdelený na niekoľko kusov až do dĺžky 7-8 cm, pričom sa uistite, že na segmente sú aspoň dva alebo tri púčiky a pár listov.

Ak je darcovská vetvička krátka, potom sa z nej vytvorí len jedna sadenice.

Oddelenie tela stonky od stonky, prvý rez je striktne kolmý na stonku, druhý - dno "deti" - pod uhlom 45 stupňov, ovládať čo najostrejšie s nožom.

Nižší strih sa vykonáva okamžite pod obličkami, ktorá slúži ako batéria živín, ktoré pomôžu stopke rýchlo získať korene.

Pri rezaní ruží z kytice?

Zvlášť zúfalí pestovatelia kvetov, ktorí nemajú silu zdvihnúť ruku k prezentovanej kráse hneď, rezané kytice po páde listov.

Kým tento okamih príde, kvety sú ponorené denne v nádobe s čistou vodou, čím sa zabezpečí, že spodné okraje púčikov neprichádzajú do styku s kvapalinou.

„Kúpele“ pomáhajú stonkám ruží zachovať čerstvosť a sú nasýtené vlhkosťou, čo ďalej zvyšuje mieru prežitia odrezkov z nich vyrezaných.

Avšak, ak naozaj chcete získať tú istú ružu vo vašej zbierke ako v kytici, potom je lepšie neriskovať a rozobrať pár kópií okamžite.

Vlastnosti pestovania a starostlivosti o dúhovky na dacha.

Pozrite sa na stránky pre dekoratívne cibule: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhivanie-tsvetov/dekorativnyj-luk-posadka-vyrashhivanie-osobennosti-uhoda.html

Čo robiť s odrezkami ruží po rezaní?

Rezané stonky sú zbavené všetkých púčikov, a zároveň takmer všetky listy, takže len pár vetvičiek, aby mohli vykonávať procesy fotosyntézy.

Aby nemohli intenzívne uvoľňovať vlhkosť, sú „rozomleté“ a odrezávajú polovicu každého kusa letákov.

Rozrezané odrezky na jeden deň sa umiestnia do vodného roztoku nejakého hnojiva, ktoré stimuluje tvorbu koreňov (napríklad heteroauxín, korene). Nasledujúci deň sa semenáčky umiestnia na zakorenenie v:

  • zem;
  • zemiakové hľuzy;
  • v kvetináčoch;
  • v nádobe s vodou.

Ako zakoreniť odrezky ruží v krajine?

Po výbere odľahlého miesta, kde sa v lete popoludní nebudú kvety cítiť ako na panvici, vytiahnu niekoľko zárezov s hĺbkou 15 cm.

Tri štvrtiny z nich sú naplnené živnou zmesou bahna, listovej pôdy a piesku - jeden po druhom.

Chernozem, humus alebo staršie rašeliny - dve časti. Hrúbka horného zásypu 2 cm by mala byť vyrobená z piesku, predtým preosiateho a umytého.

Odnímateľný drevený alebo kovový rám je inštalovaný nad každým hrebeňom alebo bezprostredne nad ním - na natiahnutie fólie, ktorá poskytne podmienky pre skleníky pre „sadenice“.

Ak sú odrezky malé, budú vysadené oddelene, potom môže byť úloha skleníka pre každú vykonaná pomocou orezanej plastovej fľaše alebo sklenenej nádoby.

Odrezky sa vysádzajú do hotového hrebeňa s predpätím v jednom smere tak, aby spodný okraj drieku neprišiel do styku s nutričnou zložkou výkopu.

Korene sa vyvíjajú lepšie v piesočnom prostredí, dobre priepustné pre vlhkosť. To zabráni rozvoju hnilobných procesov okolo výsledného koreňového systému.

Po pristátí v zemi sú odrezky izolované od sveta, natiahnuté na ráme filmu. Na udržanie teploty vo vnútri skleníka na vopred určenej úrovni - v rozsahu 25 stupňov, je štruktúra tienená, keď je vonku príliš horúca. Trikrát denne rozprášia hrebeň čistou vodou a zdvihnú kryt.

To vám umožní udržiavať priaznivé pre "sadenice" vlhkosť. Pri nadmernej vlhkosti sa skleník vetrá a krátko zdvíha jeden z okrajov filmu.

O tri týždne neskôr sa odrezky začnú zakoreniť. Púčiky „sadeníc“ sa tiež začínajú aktivovať, čo je determinované rastom výhonkov.

Potom by sa mala vlhkosť vnútri skleníkov postupne znižovať kvôli dlhšiemu vetraniu v dopoludňajších hodinách.

Aktívny rast výhonkov a prvých listov vám povie, že rastliny už nepotrebujú skleníkové podmienky. Avšak, pritenyat ruže z horiaceho poludnia slnka je stále potrebné.

Ako zakorenené odrezky v zemiakových hľúzach?

Zemiakové maternice poskytujú sadenice ruží nielen vlhkosťou, ale aj škrobom, ktorý je veľmi užitočný pre odrezky, ktoré ešte nemajú svoj vlastný koreňový systém alebo dostatočné pokrytie listov pri fotosyntéze.

Rezy zozbierané obvyklým spôsobom. Triedené, bez škvŕn rozkladu a iných vredov, zemiaky zbavené špiny a očí, preraziť rezne, prehlbuje dolný okraj "sadenice" centimeter dva.

"Výsadba" všetky dostupné "sadenice" v maternici, ktoré sú umiestnené v zákopoch-hrebene naplnené čistým pieskom. Horné hľuzy hľúz by sa mali trochu pozerať zo zeme.

Hrebeň je úplne pokrytý rámom s filmom, alebo je zakrytý každou z "sadeníc" v nádobe z plastu / skla.

Zalievanie sa vykonáva ako suchá pôda. Raz týždenne sa voda zavlažovania obohacuje cukrom pridaním niekoľkých čajových lyžičiek granulovaného cukru do pohára kvapaliny.

14 dní sa pravidelne vysádzajú semenáčiky. Po ďalších 14 dňoch je prístrešok odstránený - za priaznivých poveternostných podmienok.

Vyznačuje sa samo-propagáciou tureckého karafiátu.

Kvety brčál sa stanú farebným kobercom na dacha, prečítajte si o nich kliknutím na odkaz: //rusfermer.net/sad/tsvetochnyj-sad/vyrashhananie-tsvetov/barvinok-posadka-uhod-i-ispolzovanie-lechebnyh-svojstv.html

Ako zakorenené rezne vo vázach?

V kvetináče rezne z ruží zasadených rovnakým spôsobom ako v krajine.

S jediným rozdielom, že spodná vrstva zeminy v hrnci by sa mala skladať z kameňov, expandovanej hliny - na odvodnenie.

Nad ňou sa naleje úrodná pôda z obrábanej záhradnej pôdy. Posledná vrstva je piesok.

Umiestnenie rezu v hrnci sa vykonáva rovnakým spôsobom ako v záhradnej pôde.

Ako pestovať koreňový systém "sadeníc" ruží vo vode?

Lúpané z listov odrezkov vložených do nádoby s čistou vodou a nádobu uskladnite v teplej miestnosti s rozptýleným svetlom.

Kvapalina sa vymieňa každé dva dni, pričom sa súčasne kontrolujú odrezky na výskyt plesne (rezanie, ktoré sa začalo zhoršovať, sa musí okamžite zlikvidovať).

Po 21-23 dňoch sa okolo spodného okraja stoniek začína tvoriť belavý oblak, kalus. Vymazanie "sadenice" z nej by nemalo byť, pretože je predchodcom vývoja koreňového systému.

Vyzerajúce skutočné korene vyzvú, aby nastal čas zasadiť budúce ruže do zeme, kde by mali byť prvýkrát umiestnené pod film alebo banky.

Loading...