Ako sa vysporiadať s škodcami hrušky

Všetky ovocné plodiny sú napadnuté škodcami a hrušky nie sú výnimkou. Neužívajte žiadne prostriedky na ochranu stromov aspoň bezohľadne, pretože to môže viesť nielen k smrti plodiny, ale celý strom.

V tomto ohľade sa začínajúci záhradníci veľmi obávajú otázky: "Aký hmyz je nebezpečný a aké prostriedky musíte použiť, aby škodcovia hrušky opustili strom navždy?" A preto, aby nedošlo k panike žiadny veľký motýľ alebo chrobák na hruške, musí byť nepriateľ poznať osobne.

mlynárik ovocný

mlynárik ovocný je veľmi nenásytný a s mohutným výsevom stromu veľmi rýchlo konzumuje všetky kvety, vaječníky a zelené. Po ňom zanechá iba holé, nahlodané vetvy.

Hibernates hmyzu v dome suchých listov skrútené do trubice, ktorá sa drží spolu s pavučinami. Je veľmi ľahké nájsť húsenice húsenice na konci jesene, keď strom už stratil všetky svoje listy.

Je to dôležité! Včasná liečba insekticídmi a kopanie pôdy pomôže rýchlo zničiť škodcu.
Dobré výsledky sa získajú odobratím a zničením hniezd pavúčieho škodcu. Na jeseň, po páde listov, sa odporúča odstrániť všetky stočené listy zo stromov ako zimoviská pre hmyz. Hawthorn motýle sú často usadil na noc na kvitnúce buriny, ktoré rastú v záhrade, odkiaľ môžu byť zhromaždené neskoro večer alebo skoro ráno.

Zimná mora

V skutočnosti zimné mol nie menej nebezpečné ako hloh. Rozpätie krídla samčieho hmyzu je 3 centimetre, zatiaľ čo samice majú málo rozvinuté krídla, takže nemôžu lietať. Samice hmyzu majú hnedastú sivú farbu, opuchnuté brucho a dlhé nohy.

Dospelí dosahujú dĺžku 28 mm, ich telo má žltozelenú farbu. Húsenica nie je vybíravá a raduje sa na všetkých ovocných stromoch, okusuje ich púčiky, listy a kvety.

Je to dôležité! Na zničenie škodcu používajte rovnaké prostriedky ako na boj s hlohami.
Zničiť zimnú moru by mala spreje stromov pred kvitnutím s takýmito insekticídmiako "Zolon", "Metathion", "Nexin", "Chlorophos" alebo "Olekuprit".

Aby sa úplne eliminovala možnosť šírenia škodcov, mala by byť zničená spolu s pavúčnymi hniezdami, systematicky čistiť kôru z mŕtvych oblastí a machu, ako aj vápniť ich kmene.

Po vyblednutí hrušky je potrebné vykopať pozemok priľahlý ku kmeni, ktorý pomôže zničiť kolísky bradaviek.

Vynikajúce výsledky sa dosahujú tým, že sa na kmeň kmeňa uložia záchytné pásy, ktoré neumožnia samiciam hmyzu preniknúť do koruny a budú musieť položiť vajíčka na dno stromu, kde ich možno ľahko zničiť.

Galitsa hruška

Galitsa hruška - hmyz, ktorý často infikuje hrušky a zbavuje nás chutných a voňavých plodov. Dospelí nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo pre hrušky, ale ich larvy môžu ľahko zničiť celú plodinu.

Larvy škodcov majú zhutnené telo, dobre vyvinutú kapsulu hlavy a horizontálne sa pohybujúce, proti sebe navzájom silné háčiky úst.

Larvy sa usadzujú v rastlinných tkanivách a vyvolávajú v nich charakteristické žlčovité výrastky. Hmyz ovplyvňuje vaječník ovocia a živí sa jeho buničinou, toto sa stáva dôvodom, že časom sa ovocie zafarbí na čierno, zastaví jeho vývoj a pády.

Hruška ovocie Galley

Hruška ovocie Galley - Jedná sa o malý hmyz hnedej farby, ktorý je vo vzhľade veľmi podobný moskytu a má veľkosť približne 4 milimetre. Larvy hmyzu sa živia tkanivami ovocia a listov stromov.

Škodca je škodlivý najmä pre mladé stromy, ako aj pre tie, ktoré boli prerezané. Taktiež môže škodca vniknúť do semennej komory a kŕmiť tkanivá plodu.

Je to dôležité! Ak je hruška žlčový hrebeň alebo hruška ovocie žltej polnoci chované vo vašej záhrade, je najlepšie neodkladať boj s ním na dlhú dobu. Na zničenie škodcu sa stromy počas postrekovania vajec postriekajú chlórofosom, fosfamidom alebo metafosom.

Hruška

Škodlivý hmyz, ktorý ovplyvňuje iba hrušky - hruška. Dospelý má dĺžku tela 5 až 6 milimetrov. Samice položia jedno vajíčko do neotvorených pukov, pričom poškodia ovipozitor základne sepal a nádobky.

Larvy sa vŕtajú do stredu vaječníkov a živia sa jadrom, po ktorom sa prenášajú do susedných plodov. Počas obdobia aktívneho kŕmenia jedna larva poškodzuje 3 až 4 plody. Jedlo preč ich semennú komoru a semená, čo má za následok, že plody sa sčernali a časom odpadávali.

Aby sa zabránilo masívnemu útoku škodcov, na začiatku kvitnutia stromu ošetrené insekticídmi. Ak sa zmešká čas a hmyz poškodil ovocie, potom sa na podstielke odtrhnú a uložia do hĺbky najmenej 50 cm, čím sa zabráni ďalšiemu šíreniu škodcu.

Je to dôležité! Na zničenie škodcu sa stromová korunka postrieka organofosfátovými zlúčeninami, pyretroidmi, neonikotinoidmi. Sprejovanie sa musí uskutočniť 5 alebo 6 dní pred kvitnutím alebo bezprostredne po jeho ukončení.
Aby sa zabránilo šíreniu hruškových píl v záhrade, mali by sme dodržiavať základné pravidlá starostlivosti o stromy a systematicky vykopať pôdu okolo nich, odporúča sa tiež zbierať a ničiť hniezda hmyzej siete.

kliešte

kliešte ako žiadny iný typ škodcov hmyzu nemôže zničiť život každého záhradníka. Roztoče sú podtriedou článkonožcov - mikroskopických škodcov triedy pavúkovcov, ktoré môžu spôsobiť značné škody na rastlinách.

Viete? Ak by každá samičia kliešťka prežila 50 lariev (v skutočnosti by to znamenalo až 200 vajíčok), potom by 15 škodcov za 15 generácií ročne pokrylo glóbus dvojmetrovou vrstvou.

Hnedé ovocné roztoče

Hnedé ovocné roztoče nebezpečné pre všetky ovocné plodiny, ale jeho hlavný strom je jablko. Samica má široké oválne telo s dĺžkou 0,5 až 0,6 mm. Telo samca je pretiahnuté, hmyz má červenohnedú farbu a dlhé tenké nohy.

Škůdca sa vyhýba priamemu slnečnému žiareniu a osídľuje hlavne strednú a dolnú časť stromu.

Roztoče

Roztoče - Sú to rastlinné parazity, ktoré často tvoria hľuzy alebo iné poškodenie tkanív rastlín. Žlčový roztoč je mikroskopický parazit žltej, fialovej alebo ružovo-bielej farby. Má kruhové alebo špicaté telo a 4 páry nôh. Hmyz šíri vietor.

Roztoče rád ovocie všetky ovocné stromy, ale najmä nie je ľahostajný k jablkom a hruškami.

Červená jablká

Červená jablká - Ďalší škodca, ktorý postihuje ovocné stromy. Dĺžka tela škodcu sotva dosahuje 0,6 milimetrov, je ťažké si nevšimnúť: má jasne červenú farbu. Larvy sa rodia počas kvitnutia jablone, a preto sa zdá, že listy stromu sú pokryté načervenalým kvetom.

Roztoče sa usádzajú na listoch a z nich vylievajú šťavu, čo spôsobuje porušenie ich vodnej rovnováhy, čo vedie k zníženiu tvorby chlorofylu a spomaľovaniu procesov fotosyntézy. To spôsobuje oslabenie rastliny a je hlavným dôvodom, prečo produkuje menšie ovocie.

V miestach silného hmyzu akumulačných hál sú často tvorené, ktoré sú samostatne umiestnené opuchy..

Vyhnúť sa kultúre kliešťovOdporúča sa čistiť stromy zo starej kôry v jarnom období a vykonávať ich vápnenie. S masívne infekcie nemôže urobiť bez ošetrenie dreva insekticídmi„Malathion“ alebo „Trichlormetaphos“.

Okrem toho uľahčuje ničenie kliešťov pomocou liekov s translaminárnymi vlastnosťami, ktoré sú schopné preniknúť do tkanív stromov do plytkej hĺbky a nerozširujú sa cez cievny systém. Tieto lieky zahŕňajú "Abamectin", ktorý má neurotoxický účinok na kliešte.

Bežná meď

Bežná meď - nebezpečný škodca, ktorý nasáva miazgu z listov stromu a spôsobuje, že sa stočia a spadnú. Rast a vývoj stromu sa spomaľuje, začína niesť ovocie horšie, oslabuje a netoleruje zimovanie.

S masívnou infekciou na listoch hrušky sa objaví medovicaktoré je úrodným prostredím pre rozvoj čierne huby.

Aby sa znížila pravdepodobnosť infekcie hrušky, odporúča sa na jar ju vyčistiť od mŕtvej kôry, machu a lišajníkov. Zabrániť šíreniu škodcu pomôže včas postrek insekticídmiKarbofos, Agrovertin alebo Decis.

Viete? Z populárnych metód sa ukázalo, že fumigovanie záhrady tabakovým dymom a striekanie stromov mydlovým a mydlovým roztokom je vynikajúce. Ďalšou nezvyčajnou metódou nakladania s škodcom je postrek stromov roztokom silikátového lepidla. Na striekanie sa lepidlo zriedi vodou v množstve 100 gramov na 100 litrov vody.

mol

Hmyz ako molveľmi často navštevujú naše záhrady. Najnebezpečnejšie pre hrušky sú východné mory, hrušky a jablká. Navonok sú títo škodcovia medzi zlyhaniami veľmi podobní. Motýľ leží vo vnútri kvetu a po narodení lariev sa poškodené plody vysušia a rozpadnú.

Orientálne mol

Orientálne mol - nebezpečný škodca, ktorý poškodzuje výhonky a plody všetkých záhradných plodín. Tento malý motýľ so širokými obdĺžnikovými krídlami. Telo hmyzu je tmavo modré.

Predné krídla sú pokryté strieborno-bielymi šupinami, ktoré vytvárajú jemné vlnité priečne pruhy. Zadné krídla majú sivohnedú farbu a široký okraj kosti. Rozpätie krídla dosahuje 14 milimetrov.

Hruškový mol

Hruškový mol - je to monofág, škodí iba plodom hrušiek. Hmyz má špeciálnu vášeň pre skoré odrody hrušiek, pretože ich plody majú mäkšiu pokožku.

Predné krídla mora sú natreté tmavosivou farbou a zadné krídla sú hnedasté. V júli dochádza k páreniu hmyzu, po ktorom samica kladie vajíčka na plod hrušky. Larva húsenice nahlodáva rovný priebeh ovocia, zahryzne do semennej komory, postupne pozrie všetky semená, čo vedie k jeho smrti.

Viete? Húsenica nechodí von a neprekrýva sa na susedných plodoch. V jednom plodoch môže byť naraz až päť lariev.

Codling moth

Poľnohospodársky škodca kaplnka moth ovplyvňuje plody záhradných plodín, ako sú jablká, hrušky, broskyne a slivky. Motýľ má sivohnedú farbu. Rozpätie krídla hmyzu môže dosiahnuť 20 milimetrov.

Mory majú zeleno-biele vajcia s priemerom najviac 1 milimeter. Každý z nás našiel v hruškách, jablkách alebo slivkách malých svetlých ružových húsenice s hnedými hlavami, schopných rýchlo zničiť celú plodinu.

V boji s můrou mora Vynikajúce výsledky sú dané agrotechnickými technikami, ktoré spočívajú v zničení zvyškov rastlín a vykopaní pôdy v oblasti stonky. Aby sa znížila pravdepodobnosť šírenia škodcov, je potrebné odstrániť padajúce ovocie.

Na tento účel sa odporúča zakryť oblasť batožinového priestoru krytmi a spadnúť alebo odobrať spadnuté hrušky z miesta. Dobré výsledky a dáva postrek stromov insekticídmi, ako napríklad Iskra, Karbofos a Fufanon.

Ako možnosť môžete použiť insekticídy biologického typunapríklad "Lepidocide". Inštalácia loveckých pásov tiež eliminuje škodcu.

Subcrustary moth

Subcrustary moth postihuje takmer všetky ovocné stromy, to sú nebezpečné škodcovia kmeňa jabloní a hrušky. Hmyz je schopný infikovať všetky časti stromu, ale najmä sapwood, kôru a kambium, čo vedie k zníženiu rýchlosti rastu stromu a zníženiu jeho produktivity.

Keď sa objaví škodca, je potrebné okamžite s ním začať vojnu, pretože dlhotrvajúce ignorovanie problému môže viesť k úplnému zničeniu stromu.

Pre varovanie vzhľad škodcu Odporúča sa, aby ste z prameňa odstránili mŕtvu kôru každú jar a vykonali vápnenie kmeňov. Inštalácia feromónov a svetelných pascí tiež poskytuje dobré výsledky.

Včasná ochrana stromov pred škodcami postrek organofosforových zlúčenín, minerálnych olejov a pyretroidov.

krtek

krtek - To je ďalší nebezpečný škodca hruška, ktorá nebude chýbať možnosť vyskúšať iné druhy ovocných stromov. Mory kladú vajíčka, z ktorých sa potom larvy objavujú asi 15 milimetrov dlho, čo poškodzuje plody hrušky, jablka, slivky a broskyne.

Ovocie Moth

Ovocie Moth - pôvabná mora, ale jej larvy budú bezohľadne pohlcovať vašu záhradu. Malý škodca môže spôsobiť značné škody na záhradných stromoch. Poškodené kultúry slabnú, stávajú sa slabými a ich produktivita klesá.

Larva škodcu dosahuje dĺžku asi 5 mm, má tmavozelenú farbu. V miestach nahromadenia húsenice na listoch, tvorenie okrúhlych bielych baní. Škůdca jej oddeľuje mäso z listov a plodov, čo spôsobuje ich smrť.

Banícke mory

Nemenej nebezpečné a Banícke mory. Skrývajú sa v listoch trubíc. Húsenice molí sú pozoruhodné svojou vynikajúcou chuťou: jedia nielen listy stromu, ale aj lásku hrýzť pasáže v plodoch hrušiek a jabĺk, čo vedie k ich pádu.

Pri prvých náznakoch objavenia sa krtkov musíte okamžite vyhlásiť vojnu. Vynikajúce výsledky sa dosahujú včasným čistením padlých listov a postrekovaním stromov na začiatku jari insekticídnymi prípravkami, ako sú Zolon, Metathion, Nexion a fosfamid.

Skúseným záhradníkom sa odporúča postriekať stromy horkým extraktom z korenia a mydlom na pranie.

Je to dôležité! Počas vegetácie hmyzom je insekticídne postrekovanie neúčinné, pretože škodca sa živí vo vnútri listu.

vošky

vošky - Toto je najčastejší hosť našich záhrad. Mnohí záhradníci sú ročne nútení zničiť kolónie vošiek. Vošky parazitujú na rastlinách, živia sa životne dôležitou miazgou mladých výhonkov a infikujú rastliny nebezpečnými fytovírusmi.

Viete? Celkovo je v prírode 10 rodín a viac ako 4 000 druhov vošiek, pričom v Európe žije približne 1 000 rôznych druhov vošiek.

Zelená voška

Zelená voška - To sú bezohľadní škodcovia hrušky, ktoré môžu viesť k smrti stromu. Malý hmyz, usadzujúci sa na stromoch, množia sa veľmi rýchlo, škodca nie je zvlášť lhostejný k mladým výhonkom a absorbuje ich šťavy s apetítom.

Krv vošky

Ako už názov napovedá krv vošky má jasne červenú farbu. Hmyz sa živí miazgou záhradných plodín, a ak nezačnete bojovať proti hmyzu včas, vetvy stromov budú pokryté vredmi, ktoré môžu spôsobiť ich smrť.

Viete? Krvavá voška zasiahla územie Európy zo Severnej Ameriky na samom začiatku XVIII storočia.

Kým sa vošky nevynásobia, mechanicky ju zničia, inými slovami, rozdrvia ju. Ale potom, čo škodca lipne na hustom koberci konárov a listov rastliny, použitie insekticídov je nevyhnutné.

Pre varovanie šírenie vošky skoro na jar stromov spracované 25% práškovým hexachlóranom na fosfátovej skale alebo prispievajú 12% hexachloranového prachu do pôdy.

Taktiež sa zvažuje vynikajúci ľudový liek na vošky sypanie stromov roztokom mydla a popolaktorý je bezpečný pre ľudí, ale veľmi nebezpečný pre tohto malého škodcu.

Weevil

Weevil - hmyz nie menej rozšírený ako zelená voška. Epidémia kvetinového chrobáka vždy vedie k smrti plodiny. Farba chrobák je hmyz, ktorý je považovaný za nebezpečného škodcu, ktorý sa živí šťavou z opuchnutých púčikov hrušky alebo jablone.

Hruškový kvet jedlík

Hruškový kvet jedlík - Toto je hmyz z radu chrobákov patriacich do čeľade Weevil. Takýto chrobák na hruške je vážnym dôvodom na znepokojenie.

On uštipne cez tesné šálky pukov, ktoré už mali čas naliať šťavu, ale ešte praskla. To je skutočná pochúťka pre chrobáka. Invazia chrobákov je dôvodom, prečo strom odmieta kvitnúť a v dôsledku toho nenesie ovocie.

Apple Blossom

Apple Blossom navonok veľmi podobný jeho kolega hruška tsvetoeda. Tento hnedasto-šedý chrobák, ktorý má dlhý kmeň hlavy, ktorý používa na nasávanie šťavy z obličiek. Dospelí sa živia púčikmi a listami, zatiaľ čo ich larvy ničia iba puky z hrušiek a jabĺk.

Vyčistenie kôry na jar a vápnenie kmeňov pomôže zastaviť inváziu škodcov. Dobré výsledky tiež umožnia inštaláciu lepiacich pásov.

Chrobák sa môže jednoducho pokúsiť striasť korunu stromu na prikrývke a potom zničiť. Ak mechanická metóda nepriniesla výsledky, potom postrek rastliny s biologickými pesticídmi, ako napríklad "Decis" alebo "Kinmic".

húsenice priadky morušovej

húsenice priadky morušovej - veľký mol, s rozpätím krídiel až 8 centimetrov. Húsenica priadky morušovej v dĺžke dosahuje 7 centimetrov a má tmavosivú alebo hnedú farbu.

Viete? Hmyz miluje hodovať na listoch, vaječníkoch, púčikov a plodoch hrušky. Skutočnosť, že jediná húsenica môže jesť až 35 listov, pomôže urobiť približný obraz rozsahu katastrofy, keď je rastlina napadnutá priadkou morušovou..

Prsteň priadky morušovej

Prsteň priadky morušovej - motýľ s rozpätím krídiel od 32 do 40 milimetrov. Škůdca má tehlovohnedú alebo okrovo žltú farbu. Telo hmyzu je husto pokryté chlpy tmavožltého odtieňa. Larva môže mať dĺžku od 40 do 60 milimetrov a má šedo-modré telo pokryté hustými vlasmi.

Viete? Hmyz je nebezpečný len v štádiu larvy, dospelí sa nekrmia.

Húsenica poškodzuje takmer všetky ovocné a lesné stromy. Ak nezničíte škodcu včas, môže úplne pohltiť korunu zadného stromu.

Gypsy moth

Gypsy moth Živí sa na viac ako 300 rastlinných druhoch, ale jej hlavným jedlom je hruška, dub, topoľ a jablone.

Rozpätie krídel samičky môže dosiahnuť 75 milimetrov. Telo hmyzu je pokryté hustými hnedými vlasmi, krídla sú biele, na nich sa aplikujú čierne cik-cak pruhy.

Larva môže dosiahnuť dĺžku až 75 milimetrov, jej telo je pokryté dlhými hnedými vlasmi. Je veľmi nenásytný, a preto, keď sa zistí hmyz, je potrebné ho čo najskôr zničiť.

Je to dôležité! Vyhnite sa masívnej infekcii priadky morušovej a coconopad pomôcť pravidelnú kontrolu stromov pre detekciu hmyzu. Keď sa zistí znášanie vajec, musia sa starostlivo zozbierať a spáliť. Pre masívne očkovanie sa odporúča použiť insekticídy. Na tieto účely sa dobre hodí "Nitrafen". Vynikajúce výsledky sa dosahujú pri použití lepiacich pásov, odstraňovaní starej kôry a vápnenia kmeňov.

Bourovcovití

Bourovcovití - Je to veľký motýľ s hustým chlpatým telom, s veľkou hlavou a hrebeňovým fúzy. Motýľ má krátky životný cyklus a má slabo rozvinutú proboscis.

Hmyz obsahuje vajcia v skupinách. Larvy kokosových orechov nie sú veľmi selektívne v potravinách, a preto radi vstrebávajú listy všetkých ovocných stromov a dokonca aj ihličia.

Viete? Ak viete, čo presne na liečbu hrušiek na jar z škodcov, potom sa nemôžete starať o bezpečnosť plodín.

Jose stupnice zapyatovidnaya

Jose stupnice zapyatovidnaya - bežný škodca. Dospelý hmyz je veľmi odolný voči nepriaznivým faktorom, čo im umožňuje tolerovať významný pokles teploty.

Už potom, čo je dospelý hmyz pokrytý ochranným plášťom, účinnosť použitia insekticídov prudko klesá. Externe, hmyz vyzerá ako obrátená čiarka, ktorá je sfarbená hnedo.

Na začiatku jari, pred objavením sa obličiek, rastliny sa ošetria roztokom DNOC, Ktoré vám umožní zničiť hmyz vajcia včas. Po vyliahnutí lariev z vajec sa odporúča sprejové stromy s insekticídmi kontaktnej činnostiNa tento účel je „Decis“ alebo „Kinmic“ perfektné.

Hlavnou úlohou pri prevencii zamorenia stromami škodcami sú preventívne agrotechnické opatrenia, ktoré spočívajú v odstraňovaní starej kôry, vápnitých kmeňov, zhromažďovaní a ničení hniezd škodcov a kopaní pôdy okolo kmeňa. Iba pozorný postoj k stromom a včasná ochrana proti škodcom vám pomôžu získať veľkorysú úrodu sladkých a voňavých hrušiek.

Pozrite si video: Čo s voškami v záhrade? NOVÁ ZÁHRADA (Apríl 2020).