Najobľúbenejšie typy cheflerov

Schefflera v prírodných podmienkach je strom alebo ker čeľade Araliaceae. V prírode rastie v krajinách s tropickým podnebím. Pohľad má asi dvesto zástupcov.

Schefflera strom alebo strom (Schefflera arboricol) t

Vlasti rastliny Schefflery strom zvážiť krajinu Austrálie a Nová Guinea. Je to malá rastlina s kmeňom stromu, ktorý rastie rovno, rozvetvený, so silným a rozvinutým koreňovým systémom. Mladý rast trávy, ako rastie, je hnedý. Jasne tmavo zelené listy sú rozdelené do šestnástich listových dosiek v tvare elipsy. Kvetenstvo hrozno so zelenožltými kvetmi. Najpopulárnejšie odrody tohto druhu:

  • Zlato Capella - okrasné listnaté listy opúšťajú palmové listy. Na povrchu zelenej listovej dosky sa rozptýlili žlté škvrny nepravidelného tvaru.
  • Amát - rôzne rôzne prekvapujúce imunity proti hmyzím škodcom. Rastlina krásne rastie v tieni.

Schefflera elegantissima

Najelegantnejší šofér sa vyznačuje bujnou hmotou listov s malým počtom stoniek. Kmeň rastliny je šedohnedý. Na každom stonku rastie zložitá konfigurácia listov, rozdelená do dvanástich listových dosiek. Každá z nich je pretiahnutá, so zúbkovaným okrajom. Doma rastie na dva metre.

Najčastejšie v obchodoch môžete vidieť tri odrody tejto rastliny:

  • Castor má malé zelené listy až jeden a pol centimetra, na zložitej listovej doske - tri listy;
  • Bianca je podobná ako Castor, okrem Kant na béžovej doske;
  • Gemini odroda, jej listy nie sú pretiahnuté, ako v predchádzajúcich, ale v tvare nepravidelného oválu, hrana je zubatá.
Je to dôležité! V zime nemôžete umiestniť zariadenie v blízkosti vykurovacích zariadení a umožniť umiestnenie ponoru. V zime sa zredukujú zavlažovanie.

Schefflera veitchii

Tento typ shefflera má vlnitú platňu v tvare podlhovastého oválu. Rastlina je zaujímavá, pretože v mladom veku má načervenalé listy, ako rastie, farba stmavne a získa tmavo zelený tón. Tento milenec miluje slnko, najlepšie miesto pre ňu je východné alebo západné okno.

Schefflera chobotnica alebo chobotnica (Schefflera octophylla)

Tento typ chobotnice sa nazýva strom chobotnice pre nezvyčajnú štruktúru listových dosiek. Na stonke mliečnych farieb je až dvanásť dlhých (chápadlových) listov až desať centimetrov širokých. Listy sú zaujímavé samé o sebe: drsné na dotyk a lesklý vzhľad; spodná strana je matne sivozelená; mladé listy sú farbou olív a staré sú bledozelené. Rastlina tvorí žlto-zelené púčiky, kvet má dlhú tyčinku a päť okvetných lístkov.

Viete? Schefflera - užitočná rastlina. Rovnako ako špongia absorbuje negatívnu energiu v dome a neutralizuje jej vplyv.

Schefflera actinophylla (Schefflera actinophylla)

Schefflera luchelistnaya je najobľúbenejšia paleta záhradkárov. Za prirodzených podmienok rastie v Austrálii a rastie na dvanásť metrov. Strom má silný hnedý kmeň so silným širokým základom. Na dlhých zelených stonkách je komplexná listová doska rozdelená na 14-16 listov. Listy sú oválne, mierne predĺžené s ostrým koncom. Povrch listov je lesklý, šťavnatý zelený odtieň. Populárne odrody sú:

  • Zelené zlato s horčicovými listami;
  • Nova - olivovo žlté listy s zubatými okrajmi a žltými alebo červenými strapcami.
Varovanie! Dekoratívny shefflera netoleruje teplo. Ak teplota miestnosti stúpne nad 23 ° C, zariadenie by sa malo presunúť na chladnejšie miesto, prípadne na balkón.

Schefflera digitata

Vlasť Shefflera palmate - Nový Zéland. Rastlina stromu rastie na osem metrov. Vyzerá to ako palma v tvare zložitých listov. Listová doska je rozdelená do desiatich jednotlivých listov, pripomínajúcich predĺžený ovál, na oboch stranách ostré konce. Listy sú tenké, lesklé, na dotyk pripomínajú pergamen. Listy mladých listov sú pinnate, ako starnú, stávajú sa zúbkované. Stonka listov tiež priťahuje pozornosť, vyzerá ako trubica až dvadsať centimetrov dlhá. Existujú opisy odrôd Schefflera tohto druhu s pestrými listovými farbami. Scheffler nikdy neodkláňa listy.

Zaujímavý fakt! V dávnych dobách, ľudia používali Shefflera palmar dreva, produkovať oheň trením.

Nie je možné povedať všetko o šaškovi, o to viac, aby sme opísali všetky jeho formy. Ale môžete stručne hovoriť o najobľúbenejších a dekoratívnych z nich. Janine trpaslík sheffler je len bonsai nájsť. Má krásne zúbkované listy s bielymi vzormi.

Odroda Charlotte - kompaktný krík s bielymi listami, ktorý je odolný voči chorobám. Tiež nie je náchylný k ochoreniu Melanie s tvrdými šťavnatými listami. Vo veľkom dopyte sú odrody s mozaikovým vzorom na listoch, odrôd, ktoré môžu byť skrútené vetvy.

Všetko, čo je potrebné pre rast Shefflera je pozornosť a včasnú starostlivosť. Chcem varovať majiteľov mačiek. Mačky sú zvedavé a často sa snažia ochutnať zaujímavé, šťavnaté šťavy môžu spôsobiť podráždenie slizníc u zvierat. Takže je lepšie udržať rastlinu ďaleko od domácich zvierat.