Užitočné tipy na prípravu semien baklažánu na siatie sadeníc, ako aj na prípravu nádoby a pôdy? Približný čas pristátia

Pri pestovaní baklažánu musí brať do úvahy niekoľko jeho vlastností: je veľmi vyberavý na teplo a svetlo.

Ak teplota vzduchu klesne pod +20 stupňov, celý proces jeho životne dôležitej činnosti (rast, sad ovocia) sa veľa spomalí a niekedy sa úplne zastaví.

Teplota nižšia ako +15 stupňov vedie k pádu farby a vaječníkov. Tieň susediacich kríkov, stromov, príliš hustá výsadba, predĺžené mraky - to všetko môže spomaliť rast a viesť k zníženiu veľkosti ovocia a dokonca k nižším výnosom.

Dátumy pristátia

Baklažány sa pestujú prostredníctvom sadeníc a priamo v záhrade, v závislosti od teplotného režimu v regióne. Pri výsadbe semien baklažánu je potrebné brať do úvahy, že aj pri správnej starostlivosti rast trvá dlho, Preto je najčastejšie rastliny zasadené cez sadenice.

Semená rastlín sa vysievajú 2 mesiace pred priamou transplantáciou do otvoreného terénu, tj vo februári a začiatkom marca.

Ak ste zasadili baklažány v polovici marca, potom, čo sa objavili výhonky, musia poskytnúť dodatočné svetlo so žiarivkami do výkonu 80 wattov pred ponorom (asi mesiac).

Sú zavesené horizontálne vo vzdialenosti 50 cm od sadeníc a sú pripojené od 8-20 hodín, av noci musia byť vypnuté.

Včasné odrody dozrievajú v priemere po 90 dňoch, Kvitnutie sa vyskytuje pri teplote nie nižšej ako +20 stupňov po 40 dňoch, a môžete zbierať prvé plodiny v ďalších 30-32 dní.

Príprava na výsadbu sadeníc

Pristávacie nádrže

Kapacita na sadenie sadeníc baklažánu akékoľvek vhodné.

Rašelinové poháre sú najčastejšie používané, pretože sú najvhodnejšie pri presadení do otvoreného terénu a bezpečného pre samotné rastliny.

Vzduch a vlhkosť prechádzajú cez rašelinovú základňu, čo neumožňuje zostávajúcu vlhkosť.

Tiež pre pestovanie sadeníc baklažánu dobre využite plastové kelímky alebo špeciálne kazety, Pohodlie spočíva v tom, že každá semenáčik je v samostatnej časti a nepotrebuje sa potápať, je bezpečný pre transfer z domu do záhrady, pre každú rastlinu sú vytvorené rovnaké podmienky.

Ak nie je nič z vyššie uvedeného, ​​potom vysadené v táckach alebo boxoch s ďalším ponorom, Treba mať na pamäti, že táto operácia vedie k nevyhnutnému poškodeniu nedostatočne rozvinutého koreňového systému a pomalému rastu, pokiaľ rastlina nie je chorá.

Ako pripraviť pôdu na sadenice baklažánu?

Aby bolo možné pripraviť pôdu pre ďalšiu výsadbu sadeníc, je potrebné pred jesenným kopanie záhrady, aby sa do na 1 m2 4 kg humusu a 500 g superfosfátu.

Pridajte 100 - 150 g chloridu draselného.

Odporúča sa pristáť na predchádzajúcom mieste pristátia najskôr dva, ale najlepšie tri roky.

Pôda pre sadenice vlastnými rukami

Na základe jedného vedra sa zmiešajú štyri časti rašeliny, tri časti humusu alebo kompostu, na jednu časť sa používa riečny piesok. Keď je zmes pripravená, pridajú sa k nej 3 krabičky superfosfátu a pohár dreveného popola (bude fungovať aj pol šálky kalcium sulfátu). Výsledná zmes sa potom dôkladne premieša.

Na zalievanie nepomýva pôda, od povrchu pôdy po horný okraj škatule ponechajte medzeru až 2 cm.

Príprava semien baklažánu na siatie sadeníc

Zvážte podrobnejšie, ako pripraviť semená na sadenie sadeníc baklažánu?

Pred výsadbou semien je potrebná predbežná úpravana zvýšenie klíčivosti. Najprv musíte vykonať postup dezinfikovania semien. Uskutočňuje sa použitím roztoku draslíka kyseliny mangánovej počas 25 minút.

Potom sa semená umyjú čistou vodou a položia sa do tkaninových vreciek v miske s živným roztokom na jeden deň. Zahŕňa: 1 liter vody, zahriaty na 25-28 stupňov, 1 lyžička. nitrofosfátového (ak nie, potom môžete nahradiť nitrofór popolčekom alebo tekutým humátom sodným).

Tento postup napomáha rýchlemu klíčeniu semien a rýchlemu vzniku skorej úrody v budúcnosti.

Keď sa vrecká osiva podrobia procesu namáčania v živnom roztoku, musia sa odstrániť a mierne postriekať vodou. Potom na 1-2 dni pri teplote 30 stupňov pred klíčením semien na posun na doske.

Tašky musia byť vlhké. V prípade, že sa semená baklažánu vysadia na klíčiace semenáčiky, potom sa výhonky dajú očakávať už na 5. alebo 6. deň.

Semená v prípade potreby môže byť kalené, K tomu je potrebné, aby po výživnom roztoku prešli na spodnú poličku chladničky (2 - 5 stupňov) na 2 dni, potom na 1 deň na miesto na teplom mieste (18 stupňov), potom sa presunúť na 2 dni do chladničky.

Ak sa príprava semien baklažánu na výsadbu na sadenice bol úspešný, potom šanca na získanie dobrej úrody výrazne zvýšiť.

ponoriť

Semenáčiky baklažánu sa môžu pestovať s alebo bez potápania. Semenáčiky baklažánu silne prevody vyzdvihnúť, pretože koreňový systém je veľmi jemný a zle obnovený. Ak však existuje potreba budúceho ponoru, napríklad neexistujú žiadne ďalšie hrnce na individuálnu výsadbu, potom sa musia dodržiavať určité pravidlá.

Pred ponorom môže byť pôda oplodnená prostriedkami, ktoré obsahujú všetky mikro a makro prvky, ktoré rastlina potrebuje.

Kým sadenice sú vo fáze rastu, jeho Zalievali trochu hnojiva na koreň namiesto vody.

S potápaním sadeníc, misky na pestovanie sú naplnené 7 cm zmesi pôdy, potom vyrovnaný a trochu zhutnený. Brázdy sa robia vo vzdialenosti 5-6 cm od seba do hĺbky 1-1,5 cm, sú vrhané do vody, potom sú semená umiestnené vo vzdialenosti 2 cm od seba.

Potom drážky zaspia a mierne zhutnia. Vrchné plodiny pokryté sklom alebo filmom, aby sa zachovala vlhkosť a teplota (v priemere 20-26 stupňov). Výhonky sa objavia na 6-10 deň.

Po klíčení baktérií musí byť sklo alebo film odstránené a teplota vzduchu v miestnosti by mala byť znížená. Počas dňa počas týždňa je podpora v priemere +17 stupňov av noci +14 stupňov.

Potom sa teplota počas dňa zvýši na +27 stupňov av noci na +14 stupňov. Táto klíma je priaznivá pre rozvoj koreňov a pripravuje sadenice pre vonkajšie podnebie. Kalenie pomôže rastlinke zažiť menej stresu a ľahšie sa usadiť.

Aby sa semenáčiky čo najmenej rušili, je potrebné po rozvinutí klíčkov otočiť.

Zalievanie, úprava a osvetlenie

Prvých desať dní musíte urobiť zalievanie nie viac ako raz týždenne, časté zalievanie bude oslabovať. Voda sa výhodne zahrieva na 25 až 28 stupňov, Ak je to možné, pred prvými výhonkami, použite postrekovač, aby sa semená neperali a nenakrali korene.

mušt vyhnúť sa zavlažovanie listy na zalievanieSpôsobuje plesňové ochorenia. Výhonky na prevenciu musia naliať ružový roztok manganistanu draselného. V budúcnosti sa semenáčiky baklažánu musia napojiť častejšie, keď ornica vysychá.

Nedostatok vlhkosti vedie k skorému lignifikácii kmeňa a zníženiu výnosu. Rašelinové hrnce sú najlepšie umiestnené v táckach, ktoré je potrebné pravidelne doplňovať vodou, keď sa odparuje.

Je to dôležité! Je potrebné zabezpečiť, aby voda nestačila - koreňová hniloba je možná. Voda je lepšie používať oddelenú alebo dažďovú vodu.

Prvé kŕmenie sa vykonáva 7-10 dní po klíčenía v prípade ponoru 10-12 dní po tomto postupe. Hnojivá musia obsahovať fosfor na vytvorenie koreňového systému. Potom oplodniť sadenice nie viac ako 7-10 dní na stimuláciu rastliny počas vegetačného obdobia. Hnojenie potrebné s polievaním.

Tak, aby sadenice dobre rástli, nie príliš pretiahnite a neoslabujte, ona potrebné dodatočné svetlo, Môžete použiť fytolampy alebo luminiscenčné. Má sa zapnúť od 20 do 20 hodín vo vzdialenosti 50 cm.

Na sadenice baklažánu v budúcnosti by mohol vychutnať plodiny, striedavé zalievanie s hnojivom, raz mesačne, posypeme dreveným popolom. Voda v dopoludňajších hodinách, dávajú kalenie sadenice.

Výsadba sadeníc na ulici je priaznivejšia v máji alebo začiatkom júna - to priamo závisí od výsadby semien. Pochopte, že je pripravený, keď máte na ňom vytvorených asi 12 skutočných listov. Je zasadená v záhrade s výživnou zrazeninou zeme z hrnca.

Ak sa to urobí správne, potom 3 mesiace po vzniku sadeníc, sadenice sú pripravené na výsadbu v otvorenom teréne.

POZOR! Zistite, čo choroby baklažány sú náchylné k: čo robiť, ak sadenice padá, je vytiahnutý alebo je úplne mŕtvy? Príčiny bielych škvŕn, zožltnutie a skrútenie listov. A tiež čo škodcovia môžu napadnúť mladých stromčekov?

Užitočné materiály

Prečítajte si ďalšie články o pestovaní a starostlivosti o sadenice baklažánu:

  • Rôzne spôsoby pestovania: v rašelinových tabletách, v slimákovi a dokonca aj na toaletnom papieri.
  • Všetky vlastnosti výsevu podľa lunárneho kalendára.
  • Zlaté pravidlá pre pestovanie zo semien.
  • Rysy pestovania v rôznych oblastiach Ruska: v Ural, na Sibíri av Moskovskej oblasti.

Loading...