Príčiny chorôb sadeníc baklažánu a ich kontrola: fotografie postihnutých rastlín, preventívne opatrenia

Každý, kto chce začať pestovať baklažány, by si mal byť vedomý určitých ťažkostí pri ich pestovaní.

Baklažán je dosť rozmarná kultúra a je náchylná k mnohým chorobám. Ako sa im vyhnúť a ako bojovať, ak choroba navštívila vaše stránky alebo skleník?

Prečítajte si viac o chorobách a ich liečebných metódach v našom článku.

Choroby sadeníc baklažánu a boj s nimi, foto

Čierna škvrna

Je to najčastejšou chorobou semenáčok baklažánu doma. Dôvodom pre jeho vzhľad je nadmernej vlhkosti, Príčinou môže byť aj príčina zemina je príliš hrubá alebo hrubá.

Na liečbu tohto ochorenia je ťažké. Na zastavenie choroby na samom začiatku sa okamžite vykoná komplex činností.

Najprv potrebujete znížiť hustotu pôdy a kontrolovať odvodnenie nádržekde mladé výhonky baklažánu rastú, možno je nahromadená prebytočná vlhkosť.

Ak sú sadenice príliš tesné, je potrebné pristátie zneškodniť, To môže slúžiť ako dodatočná prevencia nielen proti tejto chorobe, ale aj voči mnohým iným. Taktiež nebude zbytočné liečiť fungicídmi a znižovať vlhkosť prostredia.

Falošná a múčnatka

Toto ochorenie spôsobuje vysušenie listov sadeníc, ktoré môžu spôsobiť vädnutie, a potom smrť baklažánu sadeníc. Toto ochorenie môže postihnúť mladé stonky výhonkov kvôli príliš vysokej vlhkosti a náhlym zmenám teploty.

Musí sa liečiť liekom "Fitostorin", Dôležitou udalosťou bude vetranie skleníkov a znižovanie zavlažovania, Pri vetraní sa treba vyhýbať prievanom, mladým stromčekom sa to nepáči.

Múčnatka je zákerné plesňové ochorenie liečené liečivom "Topaz", ako aj koloidnou sírou.

Čierna noha semenáčok baklažánu? Čo robiť

Jedným z najčastejších ochorení v semenáčkoch tohto člena čeľade popola. Keď ochorel mladá rastlina, V koreňovom systéme sa objaví akýsi jumper, ktorý neposkytuje dobrú výživu pre sadenice.

Z tejto rastliny, ak nie zomrieť, bude plodina chudobná. Je potrebné liečiť toto ochorenie znamená "Trikhodermín", Ak to nepomôže, musíte ho odstrániť.

To je nevyhnutné, aby sa neinfikovali susedné kríky, pretože ide o plesňovú infekciu.

Vertex Rot

Toto ochorenie zriedkavo postihuje sadenice a nie je nákazlivýstáva sa to z nedostatku draslíka, Ale ak táto choroba zasiahla semenáčiky, nebuďte znepokojení.

Potaš hnojivá budú stačiťako choroba ustúpi.

POMôŽTE! Môže sa vyskytovať vo všetkých štádiách rastu a opakovane.

Tabaková mozaika

Toto ochorenie postihuje nielen plody dospelých rastlín, čo ich robí nevhodnými pre potraviny, ale aj sadenice. Ovplyvnené sú listy, výhonky a kvety rastliny., S výrazným poškodením sa sadenice odstránia a miesto vykládky je ošetrené nehaseným vápnom, Táto choroba je nevyliečiteľná.

Sivá hniloba

Bohužiaľ, pre záhradníka s malými skúsenosťami je veľmi ťažké si všimnúť túto chorobu v počiatočnom štádiu. To sa stáva viditeľným len vtedy, keď na listoch a výhonky viditeľné šedej škvrny podobné plesni, Môže sa liečiť iba aktívnym použitím komplexných fungicídov.

Pre prevenciu tejto nebezpečnej choroby pre budúcu sezónu je potrebné vykonať opatrenia na dekontamináciu pôdy alebo skleníka. To sa robí pomocou fumigácie pôdy.

Neskorá pleseň

Hlavný a najhorší nepriateľ Baklažán a všetky kultúry čeľade Solanaceae. Ak boli listy farbené hrdzou. To je určite znamenie, že vaše semenáčiky sú ovplyvnené týmto vírusom.

Rastlina môže zomrieť, ak neprijmete neodkladné opatrenia. Infikované sadenice sa musia odstrániť.tak eliminujete ohnisko, čím zabránite ďalšiemu šíreniu choroby.

Rýchlo sa šíri. Zvyšok sadeníc kríkov spracujte roztok Bordeaux alebo roztok síranu meďnatého.

Sadenice nie je dospelá rastlina a potrebuje osobitnú starostlivosť. Všetky choroby, ktoré majú dospelé rastliny odolnosť, sadenice sú veľmi ťažko odolné.

Tu musíme byť obzvlášť pozorní a starostliví. Začiatočník nebude ľahké zvládnuť túto úlohu, ale potom môžete byť hrdí na výsledok. Veľa šťastia a skvelé úrody z najlahodnejších baklažánov.

Takže sme diskutovali o hlavných chorobách sadeníc baklažánu, fotografie sú pripojené. A tiež opísal postup identifikácie týchto chorôb.

POZOR! Čo robiť, keď padá, sadenice sú vytiahnuté alebo úplne zomrieť? Príčiny bielych škvŕn, zožltnutie a skrútenie listov. A tiež čo škodcovia môžu napadnúť mladých stromčekov?

Užitočné materiály

Prečítajte si ďalšie články o pestovaní a starostlivosti o sadenice baklažánu:

  • Rôzne spôsoby pestovania: v rašelinových tabletách, v slimákovi a dokonca aj na toaletnom papieri.
  • Všetky vlastnosti výsevu podľa lunárneho kalendára.
  • Zlaté pravidlá pre pestovanie zo semien.
  • Rysy pestovania v rôznych oblastiach Ruska: v Ural, na Sibíri av Moskovskej oblasti.
  • Rady pre prípravu semien pred siatím, správne kŕmenie a zber mladých rastlín.

Loading...