Ako uviazať uhorky v skleníku vyrobenom z polykarbonátu: metódy, materiály a fotografie

Každý záhradník vie, že uhorky patria k plodinám, ktoré rastú rýchlo a súčasne vyžaduje kvalifikovanú a kvalitnú starostlivosť.

Okrem hnojenia a konštantného zalievania si tento skleníkový zeleninu vyžaduje aj viazanie. Zdá sa, prečo potrebujeme tento postup?

Ukazuje sa, že podväzok uhoriek v skleníku je nielen potrebné, ale aj nevyhnutné. Keď je hotová, starostlivosť o uhorky a zber budú oveľa jednoduchšie.

Prečo potrebujete viazanie?

Uhorky sú jednoročná plodina tekvica rodiny, ktoré majú pentahedral stonku a pripomínajúce viniča vo vzhľade. Prostredníctvom fúzu sa rastlina šíri pozdĺž zeme alebo sa drží na neďalekom povrchu. to je svetlo a vlhkosť. Počas celej sezóny vytvára krík značné množstvo zelene a aktívne absorbuje prospešné látky obsiahnuté v pôde.

Najjednoduchší spôsob, ako pestovať dobrú úrodu tejto zeleniny v skleníku, kde je oveľa jednoduchšie vytvoriť potrebné podmienky. Podväzok je potrebný, aby nedošlo k strate niektorých plodov v štádiu tvorby vaječníkov.

Ak sa Bush šíri po povrchu pôdy, zvyčajne nemá dostatok svetla. V tomto prípade sa púčiky začínajú rozpadať a plody ležiace na zemi sú vystavené škodcom a začínajú sa hniť.

Ak hovoríme konkrétne o uhorkách pestovaných v skleníku, tu je viazanie potrebné z tých istých dôvodov:

 1. Zelenina dostane viac svetla.
 2. Ušetrí viac vaječníkov.
 3. Vousy sa nelepia na okolité kríky.
 4. Ľahšie na zber.

Mnohí majú otázku uhoriek v skleníku z polykarbonátu, ako sa zviazať? Skúsení záhradníci uviaznu stonku, keď rastie až do výšky 30 cm, v tomto momente už má 4-5 listov. Ak je podväzok držaný neskôr, musí sa dbať na to, aby nedošlo k náhodnému zraneniu na stonke.

Ako uhorky podväzujú v skleníku

 1. Horizontálne Podväzky sa praktizujú priamo v skleníku. Na oboch stranách lôžka sú umiestnené 2 stĺpy z kovu alebo dreva, medzi ktorými sa napína lano alebo drôt. Prvý krok je 27 cm od zeme, ostatné sú pripevnené s medzerou 35 cm, stonky spájajú horizontálny podväzok, pozdĺž ktorého začínajú rásť. Bočné výhonky sa zvyčajne držia v nasledujúcom kroku.
 2. Varovanie! Tento spôsob má jednu hlavnú nevýhodu. Po tom, ako sa fúzy dostanú do prvého radu, rastliny sa nad ním začnú stáčať a neukazujú viac na rast.
 3. pre vertikálna metóda charakteristická konštrukcia dreveného rámu, a pomerne vysoká: asi dva metre. Horná doska je spravidla umiestnená priamo pod hrebeňom konštrukcie. Spodná tyč je umiestnená na zemi. V tejto polohe rastliny získajú viac svetla. Medzi spodnými a hornými doskami je napnutý drôt alebo bežné lano.

V polykarbonátovom skleníku bude počet strií závisieť od počtu rias. Najmä každý stonok vyžaduje jediné lano, ktoré sa pomocou háčikov vtiahne do skleníka. Druhý koniec sa najčastejšie vrhá do zeme spolu s barom. Existujú aj iné spôsoby.

Napríklad viazanie sa môže vykonávať na kolíku. K tomu, kopať do krajiny drevené dosky. Jeho dĺžka závisí od výšky skleníka. Kolík je viazaný na kolík s látkovými stuhami.

3. Zmiešaný spôsob používa v skleníku, kde je kruhové usporiadanie záhradných plodín. Súčasne sa do pôdy dostane 9 tyčí.

Táto konštrukcia má tvar kužeľa. Na ňom sa vytiahne mriežka, v ktorej prechádzajú otvory, v ktorých sú vousy kríka. Na druhej strane začína vplývať na štruktúru, ktorá časom nadobúda podobu chaty.

4. Ideálne - mriežka z mreží pre uhorky v skleníku: odolná a pohodlná, pomáha stavať záhradu do estetického vzhľadu, hoci jej cena je dosť hmatateľná. Ak chcete nainštalovať mriežku, na hrebeň uhorky na okrajoch stĺpov sú namontované.

Dobrá voľba bude a oblúk, Výška celej konštrukcie by mala dosiahnuť 80 cm, oblúky sú vyrobené z odolného materiálu, pretože ich konštrukcia na nich nakoniec vyvinie určitý tlak. Stĺpiky sú poháňané do zeme o 30 cm a potom sú zhutnené. Mriežka by mala byť zvolená s priemerom článku 10 cm, čo je ideálne. Tvar buniek nezáleží.

5. Tradičné a "oslepujúce" uhorky, Hlavný kmeň sa viaže na mrežu, s odstráneným fúzy, ako aj bočné výhonky (50 cm od pôdy)

Je to dôležité! Pred zakúpením mriežky na mreže skontrolujte jej pevnosť. Venujte zvláštnu pozornosť spojeniu. V prípade náhodného roztrhnutia bude trpieť celý výstrel.

Mriežka pre skleník pre uhorky sa umiestni medzi stĺpiky, ktoré úplne pokrývajú priestor. Jej napínacie lano, ktoré je pripojené na dno. Po prvé, spodné okraje sú pevné, potom horné. Materiál je pevne upevnený v strede. Ak kvalitný produkt nemá dostatok finančných prostriedkov, môžete použiť bežný drôt.

Ako vidíme, cesty sú odlišné. Ak sa však použijú správne, bude ľahké a pohodlné starať sa o uhorky. Plody budú v nedohľadne, nemusia sa pozerať hlboko do lístia. Stačí si vybrať, ako uviazať uhorky v skleníku, akú metódu vybrať.

fotografie

Najjednoduchší a najbežnejší spôsob viazania uhoriek nájdete na fotografii nižšie:

Formovanie Bush

Metóda Bushovej formácie záhradníci začali používať nie tak dávno. Pointa je, aby sa z hlavného stonky a bočné výhonky.

 1. Pomocou tejto metódy je centrálny driek pripevnený k mrežovke, podobne ako je to s "oslepením".
 2. Pred výskytom prvých vaječníkov sa bočné riasy môžu vyvinúť bez akýchkoľvek obmedzení.
 3. Keď sa objavili vaječníky, bočné výhonky umelo priťahujú hlavnú vec.
 4. Fúzy z hlavného drieku sú navinuté okolo jedného z bočných ramien. Najlepšie je robiť 2 až 3 otočky, najmä flexibilita fúzu to umožňuje bez väčších ťažkostí. Postupom času musíte držať viac rovnakých podväzkov s fúzy. Extra fúzy a výhonky sú odstránené. Ak sa tak nestane, úroda sa výrazne zníži. Toto, samozrejme, nemá rád žiadneho záhradníka.
Dávajte pozor! Uhol medzi hlavnými a bočnými výhonkami by mal presiahnuť 60 stupňov. Potom sa Bush nebude zranený.

Podväzky uhorky: materiály

Pre skleníkové uhorky Najjednoduchšie je použitie dvojmetrovej vertikálnej mreže. Je pripevnený k bočnému profilu skleníka v hornej časti. Stierka z rôznych materiálov. Medzi nimi sú:

 • Vláknina;
 • Tenké vetvy stromov;
 • Textilné náplasti;
 • Jutové motúzy.

Pásky široké 2 až 4 cm sa dajú ľahko odrezať od starých handier, sú navzájom spojené alebo zviazané, čo má za následok potrebnú tapisériu tejto dĺžky. Hlavnou nevýhodou je ich krehkosť a nestabilita.

Dráhy pre uhorky v skleníku sú vyrobené z tenkých drevených konárov, ktoré nie je ťažké nájsť v lese. Z bočných výhonkov sa odstránia vetvy, po ktorých zostane len tenká vetvička, ktorá je pripevnená k hornému profilu pomocou drôtu. Spodný koniec je zaseknutý do pôdy a zakopaný. Uhorky sú veľmi pevne obalené okolo takýchto prírodných podpier.

Urobiť vertikálne mreže, je najlepšie použiť povraz z nejakého prírodného materiálu, ako je napríklad juta. Neodporúča sa používať nylon a nylonové vlákna, ktoré poškodzujú výhonky. Uhorky riasy, ktoré sú silne pritlačené listami a ovocím, na takomto motúzy sa posúvajú dole.

Motúzy sa upevňujú na horný profil skleníka, potom sa spúšťajú na lôžko. Z hlavnej mreže ustúpiť o pol metra, po ktorom je zviazaný povraz pre bočné výhonky. Pohroma v prítomnosti siete nie je viazaná. Zvyčajne sa držia na bunkách s ich fúzy a potom sa zdvihnúť bez ďalších väzieb. Ale mriežka bude potrebovať špeciálny rám. Musí byť postavený skôr, ako sa uhorky vysejú v skleníku.

Na vytvorenie takéhoto rámu si sami, budete potrebovať 8 stávok s priemerom 8 cm a výškou 2 a pol metra. Pridajte k tomu 4 lamely s dĺžkou 0,8 cm a ďalšie 4 dĺžky 2,5 metra a prierez 4 až 4 cm.

Ďalej pozdĺž dĺžky radu 4 sa jazdia v intervale 1,25 metra. V poháňanom stave musia mať stávky výšku 1,8 metra. Top kolíky zviazané lamelami. Ukazuje rám, na ktorom je mriežka namontovaná.

Je to dôležité! Vklady končia v zemi sa môže časom hniť. Aby sa tomu zabránilo, musia byť ošetrené zmesou benzínu a soli na 200 gramov soli na liter benzínu. Zostávajúce časti dizajnu sú odporúčané na spracovanie päťpercentného roztoku síranu meďnatého.

záver

Tak, ako uviazať uhorky v skleníku, každý záhradník si vyberá sám na základe svojich preferencií a finančných možností. Ako vytvoriť uhorky v polykarbonátovom skleníku, prečítajte si na našich webových stránkach.

Loading...