Kroky k skleníkovému obchodu: príjmy a ziskovosť

Pestovanie zeleniny v skleníku môže byť vysoko ziskové business.

Na dosiahnutie úspechu je dôležité vybrať správne druhy a odrody, nájsť sľubný trh marketing.

Nemenej dôležitý bod - stavba skleníka, ktorý poskytne normálnu mikroklímu a nebude príliš drahý na údržbu.

Skleník: čo by to malo byť?

Skleník pomáha zvyšovať výnosy a predlžovať obdobie pestovania rastlín. V riadne vybavenom prístrešku úrodu možno loviť celý rokvýrazne zvýši ziskovosť podniku.

Špecialisti rozdeľujú skleníky podľa formy, materiálov, z ktorých sú vyrobené, spôsobov vykurovania a iných kritérií. Výber jednej alebo inej možnosti závisí od klimatických podmienok, v ktorom bude skleník fungovať, ako aj zo zeleniny určenej na pestovanie.

Najvhodnejší variant - skleník na kovovom ráme, pokrytý polykarbonátom. Takáto stavba bude trvať mnoho rokov, bez potreby opravy a dodatočných investícií. V obzvlášť chladných oblastiach odporúča sa dvojité zasklenie, Vzduch medzi dvoma vrstvami polykarbonátu pomôže udržať požadovanú teplotu vo vnútri skleníka, čo šetrí na umelé vykurovanie.

Ďalším spôsobom, ako zohriať budovu, je, aby bola severná stena hluchá a položená z škvŕn. Stena bude plniť funkciu solárneho panelu a ochranu pred chladným vetrom, bez toho, aby zasahovala do normálneho slnečného žiarenia.

Samozrejme používať biopalivápomôže výrazne ušetriť.

Na výrobu biopalív sa zmieša bravčové, kravské alebo kozie hnoj s slamou, rozliata voda a umiestni sa do hromád pod filmom. Po niekoľkých dňoch sa zhnitá hmota umiestni do skleníka pod vrchnú vrstvu pôdy.

Takéto palivo 3-4 mesiaceudržiavaním teploty medzi 15 a 30 ° C.

Doplňte vykurovacie rúrky položené v podzemí alebo po obvode skleníka. Ako ohrievače sa používajú elektrické kotly alebo požiare. Na udržanie požadovanej teploty v skleníku môžete použiť kachle, kachle, ohrievače alebo infračervené káble.

skleník nutne vybavené ventilačným systémom a dobré podsvietenie. Ideálne žiarivky s teplým spektrom, ktoré priaznivo ovplyvňujú rast a vývoj rastlín.

Zelenina pre skleník: čo si vybrať?

V skleníku môžete pestovať akýkoľvek druh zeleninyod zvyčajných až po exotické. Nemali by ste vsádzať na sezónnu zeleninovú zeleninu (mrkva, repa, repa). Tieto druhy zeleniny sa vyznačujú dobrou trvanlivosťou, letné pestovanie v otvorenom poli umožňuje zachrániť úrodu až do jari.

Majitelia skleníkov by sa mali zamerať na plodiny, ktoré neboli skladované viac ako niekoľko mesiacov.

Medzi najobľúbenejšie pestovatelia vyrábajú: t

 • uhorky;
 • paradajky;
 • kapusta;
 • korenie.

uhorky Vedúci skleníkových plodín. Je lepšie ich pestovať zo sadeníc, čo vám umožňuje výrazne zrýchliť dozrievanie. zelenina veľmi citlivá na vlhkosť, nemala by klesnúť pod 80%. Vyžaduje časté organické obväzy. Môžete pestovať uhorky v zemi alebo na rohože policový spôsob. Regály pomôžu ušetriť miesto v skleníkoch a výrazne zvýšiť plochu výsadby.

Prečítajte si aj na našich stránkach, ako na vodu, tvar a zviazať riasy uhoriek v skleníku.

paradajky v skleníku možno pestovať podľa rôznych technológií. Najvýnosnejšie - hydroponické, čo znamená použitie živného roztoku. Hydroponika má výrazný mínus - plody získavajú vodnatú chuť, strácajú chuť. Preto, mnoho majiteľov skleníkových plynov uprednostňujú obrábanie pôdy.

Zistite si na našich webových stránkach, ako uviazať, štipka a mulčovanie paradajok v skleníku.

Zvyšuje náklady na proces, ale paradajky sú oveľa chutnejšie. Vyberte si odrody špeciálne určené pre skleníky, preferované paradajky sú ruský, poľský a holandský výber.

kapusta - ideálny kandidát na skleníky. Uzavretý priestor poskytne tejto kultúre požadovanú úroveň vlhkosti. Vo vnútri môžete strieľať niekoľko zberov ročne.

Pre pestovanie vhodná brokolica, biela, Peking, farba, Brusel kapusta. Ak chcete urýchliť rast, môžete pred-pestovať sadenice v kazetovom spôsobom.

Na siatie vyberte skoré zrelé hybridné odrody, ktoré nepotrebujú opelenie. Na dosiahnutie dobrej úrody je dôležité sledovať teplotu v skleníku. Nemalo by prekročiť 20 ° C, inak mladé rastliny vyhodia kvetinové stonky príliš rýchlo.

Paprika - vynikajúci závod na skleníky. Je lepšie vybrať si odrody špeciálne vybrané na pestovanie v skleníkoch, rýchlo sa schovávajúce a nevyžadujúce opelenie. Papriky v skleníkoch rýchlo rastúpotrebujú pravidelné minerálne a organické doplnky a vysokú úroveň vlhkosti.

Hlavné náklady na skleníkový obchod

Pestovanie zeleniny v skleníku ako podnik vyžaduje veľké počiatočné investície, Patrí medzi ne:

 1. Prenájom pozemkov, Priemyselný skleník trvá najmenej 100 metrov štvorcových. m, v hospodárstve týchto budov môže byť niekoľko.
 2. Výstavba skleníkov, Konštrukcia štandardného polykarbonátového skleníka na kovovom ráme bude stáť 100 000 až 120 000 rubľov.
 3. Nákup sadivového materiálu, Akvizícia pripravených sadeníc bude stáť viac, šetrí rast zo semien. Na výsadbu v skleníku musíte stráviť aspoň 10.000 rubľov.
 4. Hnojivá a poľnohospodárske stroje, Pre rýchly rast vyžadujú rastliny komplexné minerálne a organické doplnky, ktoré sa zavádzajú do pôdy niekoľkokrát za sezónu. V roku pre hnojivo bude musieť stráviť najmenej 10 00 rubľov.
 5. Najdrahšou časťou je vykurovanie a osvetlenie, Pre úspešné pestovanie rastlín je potrebné udržiavať teplotu 15 až 20 stupňov po celý rok. Cena závisí od zvoleného spôsobu vykurovania skleníkov. Najdrahšia možnosť - elektrina, čo najjednoduchšia - biopalivá.

Ziskovosť a príjem

Špecialisti odhad ziskovosti skleníkový podnik v. t 50-75%, Rozdiel závisí od sezóny, ziskovosť v zime je výrazne vyššia. V chudých rokoch sa môže zvýšiť na 200% alebo viac. obchodné vyplatí sa za 2-3 rokya.

Ziskovosť skleníkového obchodu závisí od mnohých faktorov. Medzi nimi sú:

 • veľkosť skleníka;
 • prítomnosť konkurentov v regióne;
 • vybraných kultúr;
 • počet distribučných kanálov.

Ak chcete zvýšiť príjem, musíte sa zamerať na 2-3 populárnej kultúry. Medzi lídrami v oblasti ziskovosti sú uhorky a paradajky, príjem a prinášajú zelenú: zelená cibuľa, rôzne druhy šalátu, petržlen, kôpor, korenené bylinky.

Veľmi veľa je to dôležité a zriadenie viackanálová sieť predajné, ktoré môžu zahŕňať obchodné reťazce, obchody, zeleninové kiosky, zásobníky na trhu, online predaj a mnoho ďalšieho.

Užitočné video:

Loading...