Hostia hotela dacha. Ako sa zbaviť mravcov v záhrade?

Zvyčajne sa mravce považujú za neúnavných staviteľov a dobrých pomocníkov pre ľudí v boji proti rôznym škodlivým hmyzom. Ale pre záhradkárov a záhradkárov sú tieto chyby skutočnou katastrofou.

Mravce plemena neuveriteľne rýchlo. V krátkom čase sa ich počet môže zvýšiť o niekoľko desiatok. Takáto armáda potrebuje dobrú výživu.

V snahe nájsť potravu sa mor moru postupne šíri po celej ploche lokality. Hmyz neváhajte urobiť čokoľvek: zničia sadenice, ovocie, puky, bobule, semená rastlín, pohltia korene rastlín. Boj proti mravcom, ktoré hrozia opustením pozemku bez zberu - ťažké a nevďačné, pretože ich počet je obrovský, podzemné anténne tunely (prístrešky) sa môžu merať v kilometroch a na povrchu pôdy sa objavujú nové kopce mravcov rýchlosťou 1-3 kusov týždenne. S týmto nešťastím sa však môžete vyrovnať.

Prečo je dôležité zbaviť sa záhrady alebo záhrady mravcov?

V prímestských oblastiach sa zvyčajne nachádzajú 2 druhy mravcov: červený már a čierna záhrada. Hniezdi hmyzu sú komplexný systém oválnych komôr prepojených priechodmi. Veľmi často mravce stavajú nad podzemné hniezda nadzemné kopce, takzvané "mravenisko", dobre sa ohrieva slnečnými lúčmi a mravce potomkovia sa vyvíjajú oveľa lepšie.

Reprodukcia vošiek sa považuje za najväčšie nebezpečenstvo z mravcov.

POZOR! Je to mravce, ktoré spôsobujú chov vošiek. Riešenie je oveľa ťažšie a škodí tomuto hmyzu oveľa viac!

Mravce sú veľmi citlivé na tento škodlivý hmyz, chránia ho, prispievajú k jeho aktívnej reprodukcii (voške voške), pretože sa živia semenoštiepenou šťavou, ktorá pravidelne produkuje vošky. V dôsledku toho hordy vošiek zničia mladé výhonky a listy ovocných stromov, sadeníc, kvetov, plodov bobuľovín. Je ľahké uhádnuť, že po takýchto nájazdoch sa zber nemôže počítať.

Ďalšou nepríjemnosťou spôsobenou mravcami je poškodenie koreňov ovocných stromov. hmyz aktívne podkopávajú korene (najmä ak je ich dom postavený na dne kmeňa), strom postupne chradne a vyschne po chvíli.

Mravce nevadí jesť už zrelé ovocie a bobule. Najmä milujú jahody.

Metódy zaobchádzania s mravcami na ich letnej chate

Ak je na vašich stránkach hlavná nehnuteľnosť je záhrada - výsledok mnohých rokov práce, mali by ste dbať na obmedzenie prístupu mravcov na stromy. Po ich invázii môže trpieť koreňový systém stromu, ako aj voška, ​​ktorú mravce budú šíriť na mladých výhonkoch a listoch.

Existuje niekoľko spôsobov blokovania mravcov z prístupu:

 • vápno vápno. Vápno odradí hmyz a odradí od túžby vyliezť na stromy. Kvôli väčšiemu účinku stojí za to ošetrovať vápnom a pôdou okolo kmeňov;
 • lepiaca páska. Baliace kmene s lepiacou páskou môžu chrániť stromy nielen z mravcov, ale aj zo škodlivých húseníc a drobných chrobákov;
 • fóliové sukne. Okolo kmeňa je možné vyrobiť fóliové sukne. Po prvé, spodná časť stromu je zabalená vo fólii, potom je zhora vytvorená podoba sukne s ostrými hranami. Mravce nemajú flexibilitu, nebudú schopné prekonať ostré hrany;
 • ropná bariéra. Bariéra pre mravce môže slúžiť ako pás akéhokoľvek rastlinného oleja (lepšie ako konope, ale je problematické, aby ste ho dostali teraz, takže môžete použiť ľanový alebo slnečnicový olej). Hmyz nebude riskovať pohyb cez olejovú bariéru.

Ak výhonky, zeleninové a bobuľové plodiny trpia mravcami, mali by sa uplatňovať závažnejšie. opatreniazamerané na úplnú likvidáciu škodlivého hmyzu.

chemické činidlá

Ako sa zbaviť mravcov v záhrade a na mieste? Boj proti mravcom s chemikáliami je takmer k ničomu, pretože väčšina z týchto chýb je v podzemí, okrem iného, ​​poskytujú pre seba veľa úkrytov a môžu sa v nich kedykoľvek ukryť.

POZOR! Všetky insekticídy sú toxické a slúžia predovšetkým ako hrozba pre plodiny a ovocné stromy pestované na mieste.

Mnohí záhradníci si však vyberajú túto škodlivú, ale nie namáhavú metódu. Širokú škálu chemikálií možno zakúpiť v obchode "Všetko pre záhradu". Prostriedky: „Thunder“, „Muracid“, „Trinol“, „Karbofos“ pomôžu pri riešení problému, ale nie dlho. Hmyz zostane na pozemkoch v nemeranom množstve, len malá časť z nich zahynie počas liečby insekticídmi, zvyšok sa úspešne znásobí.

Fotografie chemikálií:

Ľudové (humánne) metódy ako sa zbaviť hmyzu

 • zničenie vošiek. Tento malý hmyz slúži ako zdroj sladkej potravy pre mravce. Nebude to jej, a mravce budú postupne miznúť z miesta;
 • prevodu "mravencov". Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob. Mravenisko sa jemne rozbije lopatou a odvezie sa z prímestskej oblasti. V každom mravenisku sa nachádza vajíčka, ktorá sa nachádza v maternici, z ktorej sa neskôr objavujú larvy a dospelí, ktorí nedávajú oddych letným obyvateľom. Odporúča sa tiež vykopať zem pod mraveniskom (larvy sa nachádzajú v nej, ako aj samotná kráľovná mravcov) a vyhodiť ju z chaty;
 • desivé pachy. Mravce netolerujú ostré pachy. Cesnak, klinčeky, vavrín, aníz, cibuľa, valerián, nechtík lekársky Vám pomôžu s nechcenými hosťami. Cez cibuľu, cesnak, mleté ​​klinčeky, aníz môžu byť rozprestreté okolo mravcov, ako aj na cestách hmyzu. Valeriánske a nechtíkaté kvety v okolí lokality;
 • odstrašujúce prostriedky, Mnoho postihnutých záhradkárov sa podelí o svoje metódy, ako tieto škodlivé hmyzy vystrašiť. Odporúčajú: posypať mravenisko a cesty popolom, vápnom, tabakovým prachom, kostnou múčkou, sadzami, červenou paprikou;
 • čistota dachy. Ak chcete bojovať s otravnými hosťami, bolo efektívnejšie, aby ste si vyčistili svoje stránky z polovice prehnitých dosiek, zhnitých pňov, kde sa tento hmyz rád zbiera. Je potrebné zbierať padlé ovocie a bobule v čase, priťahujú mravce so svojou sladkou vôňou.

Menej humánne, ale účinné spôsoby

 • návnada na jed. Zvyčajne sa návnady vyrábajú s použitím bóraxu (1 hod. Lyžice) a najmä produktov, ktoré sú obľúbené u mravcov (mleté ​​mäso, žĺtok, med). Kúsky tejto zmesi sú rozložené po celom povrchu lokality. Po jedení mravce po chvíli umierajú. Práca s jedom by mala byť veľmi opatrná, nosiť rukavice;
 • POZOR! Jedovatá návnada môže prilákať nielen mravce, ale aj domáce zvieratá, ktoré si majitelia privezú so sebou na chaty!
 • proso krupice, Hmyz jednoducho zbožňuje proso a rád na neho vrhne. Ale oni nie sú schopní stráviť rump, tak oni zomrú po chvíli. Jáhly by mali byť hojne posypané mravcami, ako aj chodníkmi, pozdĺž ktorých sa pohybuje hmyz;
 • vriacej vody. Nalejte hniezda, hromady, pohybuje sa vriacou vodou.

Nemyslite si, že všetky vyššie uvedené metódy poskytujú stopercentnú záruku. Boj proti mravcom je veľmi pracný a dlhý. Stačí nájsť spôsob, ktorý vám pomôže. Mravenci sú okrem iného veľmi dôležitým článkom v potravinovom reťazci. Potom, čo zničil ich armádu, budete prekvapení, nájsť v oblasti nespočetné hordy húsenice, larvy a škodlivé chyby, ktoré vaši nepokojní hostia jedli predtým. Vyberte si teda humánnejšie spôsoby, ako tento problém vyriešiť.

Užitočné materiály

Potom sa môžete zoznámiť s článkami, ktoré môžu byť pre vás užitočné a zaujímavé:

 • Vyhladenie ant:
  1. Ako sa zbaviť červených mravcov v byte?
  2. Kyselina boritá a borax z mravcov
  3. Ľudové prostriedky pre mravce v byte a dome
  4. Hodnotenie účinných prostriedkov mravcov v byte
  5. Ant pasce
 • Mravce v záhrade:
  1. Druhy mravcov
  2. Ako mravce prezimujú?
  3. Kto sú mravce?
  4. Čo jedia mravce?
  5. Hodnota mravcov v prírode
  6. Hierarchia mravcov: kráľ mravca a štruktúrne znaky pracovného mravca
  7. Ako sa chovajú mravce?
  8. Mravce s krídlami
  9. Lesné a záhradné mravce, rovnako ako mravenec

Loading...