Pestujeme plodné paradajky "Volgogradets": opis a vlastnosti odrody

Rozmanitosť paradajok "Volgogradets" počas svojej existencie sa dokázala dobre etablovať medzi domácimi záhradkármi. Aj vy ho môžete pestovať vo svojej letnej chate a využívať ho na osobnú spotrebu aj na predaj.

Ak sa chcete dozvedieť viac o týchto paradajkách, prečítajte si náš článok. V ňom sme pre Vás pripravili kompletný popis odrody, jej hlavné charakteristiky, výhody a nevýhody, najmä pestovanie.

Paradajka "Volgogradets": opis odrody

Meno triedyvolgogradets
Všeobecný popisStredná odroda
pôvodcaRusko
doba zrenia110 až 115 dní
tvarOkrúhle, mierne rebrované
farbačervená
Priemerná hmotnosť rajčiakov60 až 90 gramov
prihláškauniverzálne
Výnosové odrody5-12 kg na meter štvorcový
Vlastnosti pestovaniaTáto odroda je termofilná a náročná na osvetlenie.
Odolnosť voči chorobámPotrebujete prevenciu neskorej plesne, tabakovej mozaiky, hniloby a septoria

"Volgogradets" sa vzťahuje na stredne dozrievajúce odrody, pretože od okamihu siatia semien až po dozrievanie ovocia trvá od 110 do 115 dní. Determinantné paradajkové kríky tejto odrody nie sú štandardné. Vyznačujú sa polovičným šírením, stredným vetvením a silným olistením. Výška rastliny je asi 70 cm., Sú pokryté mierne vlnitými plechmi strednej veľkosti a svetlozelenou farbou.

Odroda "Volgogradets" nie je hybrid a nemá rovnaké hybridy F1. Môže sa pestovať v otvorenom teréne av skleníkoch. Tieto paradajky sú veľmi náchylné na choroby, ako je top rot, septorioz, neskoré plesne a vírus tabakovej mozaiky. Sú však odolné voči hnedým škvrnám, fusáriu a verticillu.

charakteristiky

Plody paradajok "Volgogradets" majú mierne rebrované okrúhle rebrá a vážia od 60 do 90 gramov., Vyznačujú sa červenou farbou a hustou mäsitou konzistenciou. Tieto paradajky majú pozoruhodné chuťové vlastnosti a obchodnú kvalitu. Tolerujú prepravu a môžu byť uskladnené na dlhú dobu. V izbových podmienkach nestrácajú svoje komoditné kvality dva týždne.

Porovnať hmotnosť ovocných odrôd s ostatnými môže byť v tabuľke:

Meno triedyHmotnosť ovocia
volgogradets60 až 90 gramov
Ružové srdce250 až 450 gramov
Čierna hruška55 až 80 gramov
Dusya červená150-350 gramov
grandee300-400 gramov
Veža Spasskaya200-500 gramov
Honey drop90 až 120 gramov
Čierna partia10-15 gramov
Divoká ruža300-350 gramov
Rio grande100 až 115 gramov
roughneck100 až 180 gramov
Tarasenko Yubileiny80 až 100 gramov

Pre paradajky Volgogradets je typická prítomnosť dvoch alebo troch hniezd a úroveň obsahu sušiny v nich sa pohybuje od 4,2% do 5,3%. Rajčiaky odrody "Volgogradets" boli chované ruskými chovateľmi v XXI storočia. Táto odroda bola zaradená do Štátneho registra pre pestovanie v oblasti Strednej Čiernej Zeme, Nizhnevolzhsku, Severného Kaukazu, Uralu a Ďalekého východu pre vzácne zbierky a pre jednorazový mechanizovaný zber.

Paradajky "Volgogradets" možno použiť na prípravu čerstvých šalátov, ako aj na všetky druhy konzervovania, vrátane celozrnného konzervovania. S jedným hektárom výsadby môžete získať 505 až 801 centov obchodovateľného ovocia a z jedného štvorcového metra pristátia zbierať od 5 do 12 kilogramov paradajok.

Výnos odrody môžete porovnať s inými odrodami v tabuľke uvedenej nižšie:

Meno triedyproduktivita
volgogradets5-12 kg na meter štvorcový
Čierna vresoviská5 kg na meter štvorcový
Jablká v snehu2,5 kg z kríka
nažka krídlatá11-13 kg na meter štvorcový
Apple Rusko3-5 kg ​​z kríka
miláčik10-12 kg na meter štvorcový
Katia15 kg na meter štvorcový
Výbuch3 kg z kríka
Malinová jingle18 kg na meter štvorcový
Yamal9-17 kg na meter štvorcový
kryštál9,5-12 kg na meter štvorcový

Silné a slabé stránky

Paradajky "Volgogradets" majú nasledujúce výhody:

 1. Vysoký výťažok.
 2. Jednotné dozrievanie ovocia.
 3. Vynikajúca chuť a produktové vlastnosti ovocia.
 4. Dobrá prenosnosť a zachovanie kvality ovocia.
 5. Odolnosť voči niektorým chorobám.
 6. Univerzálnosť pri využívaní ovocia.

Nevýhodou tohto druhu je skutočnosť, že rastliny sú citlivé na niektoré bežné ochorenia.

Vlastnosti pestovania

Táto odroda paradajok sa vyznačuje prítomnosťou jednoduchých kvetenstiev, z ktorých prvá je položená na ôsmom alebo deviatom liste a na druhom cez jeden alebo dva listy. Táto odroda je termofilná a náročná na osvetlenie., Vlhkosť prostredia by mala byť na úrovni 60-65%, a to paradajky nespôsobuje vysoké nároky na pôdnu vlhkosť.

Výsev semien pre sadenice by sa mal vykonávať od 1. marca do 20. marca a výsadba sadeníc v krajine by sa mala uskutočniť od 10. do 20. mája. Najmenej šesť zariadení by sa malo umiestniť na jeden meter štvorcový. Vzdialenosť medzi puzdrom by mala byť 70 cm a medzi radmi - 60 cm. Starostlivosť o paradajky pozostáva z pravidelného zalievania, odburávania a uvoľňovania pôdy, ako aj minerálnych hnojív. Úroda týchto paradajok sa zberá od 10. júla do 30. augusta.

Existuje veľké množstvo spôsobov, ako pestovať sadenice paradajok. Ponúkame vám sériu článkov o tom, ako to urobiť:

 • v zákrutách;
 • v dvoch koreňoch;
 • v rašelinových tabletách;
 • žiadne výhonky;
 • o čínskej technológii;
 • vo fľašiach;
 • v rašelinových nádobách;
 • bez pôdy.

Choroby a škodcovia

Paradajky “Volgogradets” často trpia neskorou plesňou, vírusom tabakovej mozaiky, verte rot a septorioz. Neskorá pleseň sa prejavuje vo forme tmavých škvŕn na listoch rastlín a na ovocí. Ak spozorujete podobné príznaky, okamžite odstráňte infikované listy a vypálite ich. Prežité ovocie by sa malo odstrániť zelenou, opláchnuť a držať dve až štyri minúty vo vode pri teplote 60 stupňov. Takéto lieky ako Ecosil, Fitosporin, zmes Bordeaux, Tattoo, Quadris, Ridomil gold MC a srvátka pomôžu vyrovnať sa s plesňou.

Symptómy vírusu tabakovej mozaiky sa môžu nazývať výskytom žltých škvrnitých listov, ktoré sa potom zmenia na zelenú mozaiku. Keď k tomu dôjde, vrásky a deformácie listov, a plody sa stávajú malé a dozrievajú nerovnomerne. Aby sa zabránilo tomuto ochoreniu, sadenice a záhradné náradie sa ošetrí 5% roztokom manganistanu draselného. A ak spozorujete prvé príznaky ochorenia na rastlinách, upravte ich 10% roztokom srvátky s prídavkom mikroživín.

Pri pestovaní paradajok v otvorenom teréne by mali byť presadené na iné miesto, a keď sa pestuje v uzavretom teréne, horná vrstva pôdy by sa mala odstrániť. Rajčiaková hniloba zvyčajne infikuje zelené plody a prejavuje sa tvorbou sivých škvŕn na ich vrchoch naplnených tekutinou. Neskôr sa škvrny zhnednú a pokožka plodov zaschne a praskne. Na ošetrenie by sa rastlina mala postriekať roztokom popola, dusičnanu vápenatého alebo Brexilu Ca.

Príznaky septoria sú tmavé mokré škvrny, ktoré sa objavujú na listoch. Listy vysychajú, čo spôsobuje spomalenie rastu paradajok. Na boj proti tejto chorobe sa používajú lieky ako Tit, Tanus a Revos. Na ochranu záhrady pred škodcami vykonajte preventívne ošetrenie rastlín insekticídnymi prípravkami.

Napriek tomu, že paradajky "Volgogradets" sú predmetom niektorých chorôb, záhradníci stále milujú túto odrodu pre mnoho svojich pozitívnych vlastností. Ak budete dodržiavať všetky rastové podmienky týchto paradajok, budú vám bohatú úrodu.

Včasné zrenieStredne neskoroStredne skoré
Crimson VikomtŽltý banánPink Bush F1
Zvonček kráľtitánplameniak
KatiaF1 slotprelamované
miláčikZdravý medChio Chio San
Brusnice v cukreZázrak trhusupermodelka
Fatimazlatá rybkaBudenovka
VerliokaDe barao čiernaF1 dur

Loading...