Ako ľahko pestovať chutné paradajky "ruské šťastie F1"? Opis a vlastnosti odrody

Paradajky s krásnym názvom "Ruská F1 šťastie" sú ako záhradníci pre veľké, chutné ovocie a odolnosť voči väčšine chorôb. Vďaka svojim vlastnostiam sa tento hybrid zamiloval do mnohých ľudí a nesklame ich.

Prečítajte si úplný opis odrody v našom článku. Tiež povieme, kde bol kríženec vyšľachtený, ako ho správne pestovať, či potrebuje prevenciu pred chorobami.

Paradajka "Šťastie ruská F1": opis odrody

Meno triedyRuské šťastie
Všeobecný popisV polovici sezóny indeterminantny hybrid
pôvodcaRusko
doba zrenia110 až 115 dní
tvarPloché zaoblené s miernym rebrovaním na stopke
farbaružový
Priemerná hmotnosť rajčiakov300 gramov
prihláškauniverzálne
Výnosové odrody9 kg na meter štvorcový
Vlastnosti pestovaniaNorma Agrotechnika
Odolnosť voči chorobámOdolnosť voči chorobám

Je to hybrid prvej generácie F1. Hlavným rozdielom medzi hybridom a odrodou je nemožnosť prenosu kvalitatívnych znakov na budúcu generáciu - semená nebudú produkovať dobrú úrodu na budúci rok. Rastlina je neurčitá, je potrebné odstrániť rastové body pre dobrý vývoj ovocia, zvyčajne zostáva 6-8 kefy s ovocím. Podľa typu puzdra - nie štandardné.

Má silný dobre listnatý kmeň, výška je viac ako 2 m. Oddenok je silný, vyvinutý, viac ako 50 cm, listy sú veľké, tmavo zelené, typu "paradajok", vrásčitá štruktúra, bez pubescencie. Kvetenstvo má jednoduchý, stredný typ. Prvé kvetenstvo sa položí nad list 7-8, potom prichádza s intervalom 1-2 listov. Existuje mnoho kvetov v kvetenstve, je možné odstrániť niekoľko zlepšiť a zväčšiť ovocie.

Kmeň s artikuláciou. Podľa stupňa dozrievania - miernejšie, zrelé plody sú už 115 dní po vyklíčení. Má vysoké percento rezistencie voči chorobám (fusarium, tabaková mozaika, verticillis, Alternaria). Kultivácia je k dispozícii v skleníkoch (sklenené skleníky).

charakteristiky

Tvar je zaoblený, sploštený v hornej a dolnej časti, stredne rebrovaný. Veľkosti sú veľké, hmotnosť je asi 300 g, stáva sa viac. Koža je hrubá, hladká. Farba zrelého ovocia je ružová, nezrelá - svetlozelená. Dužina je jemná, šťavnatá. Je to veľa semien, sú distribuované rovnomerne na 4-6 kamier.

V tabuľke nižšie môžete porovnať hmotnosť plodov odrody s inými odrodami:

Meno triedyHmotnosť ovocia
Ruské šťastie300 gramov
Ultra Early F1100 g
Pruhovaná čokoláda500-1000 gramov
Banana Orange100 g
Kráľ Sibíri400 až 700 gramov
Ružový med600 až 800 gramov
Rosemary libra400 až 500 gramov
Med a cukor80 až 120 gramov
Demidov80 až 120 gramov
bezrozmernéaž 1000 gramov

Sušina - malé množstvo. Zozbierané ovocie sa dlhodobo skladuje, má dobrý výhľad, doprava je dobre znášaná. Chovali ho vedci - chovatelia Ruskej federácie. V roku 2010 je registrovaná v Štátnom registri cez Ruskú federáciu na pestovanie v uzavretej pôde. Prijateľné pestovanie v celej Ruskej federácii, na Ukrajine.

Spôsob použitia je univerzálny. Paradajky majú sladkú chuť. Vhodné na čerstvú spotrebu, ako samostatný produkt v šalátoch, sendvičoch. Nestráca chuť počas spracovania za tepla. Skvelé na spracovanie v paradajkovej paste, omáčkach a šťave. Niektorí záhradníci pestujú paradajky "ruské šťastie F1" na predaj. Má výťažok viac ako 9 kg na 1 m2. S dobrou starostlivosťou o 1 závod môžete získať asi 6 kg.

Meno triedyproduktivita
Ruské šťastie9 kg na meter štvorcový
Aurora F113-16 kg na meter štvorcový
Leopold3-4 kg z kríka
Sanka15 kg na meter štvorcový
Argonaut F14,5 kg z kríka
Kibits3,5 kg z kríka
Ťažká Sibír11 - 12 kg na meter štvorcový
Medový krém4 kg na meter štvorcový
Ob domes4-6 kg z puzdra
Marina Grove15-17 kg na meter štvorcový
Prečítajte si viac o chorobách paradajok v skleníkoch v článkoch našej webovej stránky, ako aj o metódach a opatreniach na boj proti nim.

Môžete sa tiež zoznámiť s informáciami o odrodách s vysokým výnosom a odolnosťou voči chorobám, o rajčiakoch, ktoré nie sú vôbec náchylné k fytofthore.

Silné a slabé stránky

Nedostatky nie sú identifikované, recenzie od záhradkárov len pozitívne.

Výhody označené:

 • veľké ovocie;
 • bohatá úroda;
 • odolnosť voči chorobám;
 • dlhé skladovanie;
 • obchodné šaty.

Vlastnosti pestovania

Je odolný voči praskaniu na genetickej úrovni. Miluje dobré zavlažovanie a kŕmenie. Výsadba semien pre sadenice v marci sa vykonáva v spoločnej nádobe s dekontaminovanou, vyhrievanou pôdou. Pôda by mala byť vysoko kyslá a nasýtená kyslíkom.

Semená sa zvyčajne dezinfikujú v slabom roztoku manganistanu draselného alebo inej látky, potom sa premyjú a vysadia do hĺbky približne 2 cm, pričom medzi rastlinami je vzdialenosť 2-3 cm. pre určitú vlhkosť.

Vyberá sa, keď sa vytvoria 2 dobre tvarované listy. Keď sa pôvodne zasadil do spoločného kontajnera, je potrebný výber pre vývoj koreňového systému. Krmte najmenej 2 krát. 2 týždne pred presadením do skleníka sa sadenice vytvrdia, čo umožní lepší prenos teplotných kvapiek. Pôda v skleníku musí byť dekontaminovaná a zahriata na 25 stupňov v čase výsadby.

Prečítajte si viac o pôde pre sadenice a pre rastliny v skleníkoch. Povieme vám, aké druhy pôdy pre paradajky existujú, ako si pripraviť vlastnú pôdu a ako pripraviť pôdu v skleníku na jar na výsadbu.

Vo veku asi 50 dní možno sadenice presadiť do studní s hnojivom, vzdialenosť medzi nimi je asi 50 cm, zalievanie rastlín sa vykonáva v koreňoch, hojne. Mulčovanie je vítané. Top dressing a uvoľnenie raz za 10 dní. Maskovanie je nevyhnutné. Viazanie na samostatné podpery.

Existuje veľké množstvo spôsobov, ako pestovať sadenice paradajok. Ponúkame vám sériu článkov o tom, ako to urobiť:

 • v zákrutách;
 • v dvoch koreňoch;
 • v rašelinových tabletách;
 • žiadne výhonky;
 • o čínskej technológii;
 • vo fľašiach;
 • v rašelinových nádobách;
 • bez pôdy.

Choroby a škodcovia

Sú potrebné profylaktické spreje všeobecného účinku proti škodcom a dobre známym chorobám. Šťastie ruskej F1 - naozaj šťastie pre záhradkárov, nevyžaduje žiadne úsilie na rast, výsledok je vynikajúci.

S ďalšími odrodami sa môžete zoznámiť s rôznymi termínmi dozrievania podľa nižšie uvedenej tabuľky:

Včasné zrenieStredne neskoroStredne skoré
Crimson VikomtŽltý banánPink Bush F1
Zvonček kráľtitánplameniak
KatiaF1 slotprelamované
miláčikZdravý medChio Chio San
Brusnice v cukreZázrak trhusupermodelka
Fatimazlatá rybkaBudenovka
VerliokaDe barao čiernaF1 dur

Loading...