Honey Drop - jantárovo sfarbené paradajky: odroda, pestovanie

Lianovidnye paradajky s malými svetlými plodmi - skutočná výzdoba záhrady alebo skleníka. Tieto odrody paradajok sú veľmi plodné, odolné voči škodcom, zriedkavo ovplyvnené vírusmi alebo hubami. Navyše, ich plody sú veľmi chutné.

Populárna odroda paradajok Honey Drop je jasným predstaviteľom tejto odrody. Viac sa o tom dozviete v našom článku. Prečítajte si úplný opis odrody, jej kultivačných vlastností a hlavných charakteristík.

Med Drop Tomato: popis odrody

Meno triedyHoney Drop
Všeobecný popisStredná sezóna indeterminantny triedy
pôvodcaRusko
doba zrenia110 až 115 dní
tvarhruškovitý
farbažltý
Priemerná hmotnosť rajčiakov10-30 gramov
prihláškauniverzálne
Výnosové odrody6 kg z kríka
Vlastnosti pestovaniaNorma Agrotechnika
Odolnosť voči chorobámOdolný voči mnohým chorobám

Trieda je odstránená v Rusku, určená na pestovanie v skleníku. V regiónoch s teplým a dlhým letom je možné zasadiť v otvorenom teréne, v miernom podnebí, vytvorené vaječníky nebudú mať čas dozrieť. Paradajky Honey Drop - stredne skorá maloplodá odroda.

Neurčené kríky, nie štandardné, dosahujú výšku 2 m, vyžadujú silnú podporu, viazanie a pasynkovaniya, Veľké listy paradajok sú podobné listom zemiakov. Plody sa zbierajú v zhlukoch 10-15 kusov. Plodenie trvá od polovice leta do konca septembra.

Medzi hlavné výhody odrody:

  • vysoká klíčivosť semien (až 95%);
  • vynikajúca chuť ovocia;
  • Paradajky sú vhodné na konzervovanie a čerstvú spotrebu;
  • výborný výťažok;
  • rozmnožovanie semien zozbieraných z úplne zrelého ovocia je možné.

Záhradníci, ktorí odrodu už testovali, poukazujú na niektoré nevýhody:

  • vysoké puzdrá vyžadujú opatrné stlačenie;
  • paradajky potrebujú silnú podporu;
  • zvýšené požiadavky na zloženie pôdy, hnojivá a zavlažovanie.

Výnos odrody môžete porovnať s ostatnými v tabuľke:

Meno triedyproduktivita
Honey Drop6 kg z kríka
Cukrový krém8 kg na meter štvorcový
Priateľ F18-10 kg na meter štvorcový
Sibírsky čoskoro6-7 kg na meter štvorcový
Zlatý prúd8-10 kg na meter štvorcový
Pýcha Sibíri23-25 ​​kg na meter štvorcový
liang2-3 kg z kríka
Zázračný lenivý8 kg na meter štvorcový
Predseda 25 kg z kríka
Leopold3-4 kg z kríka

charakteristiky

Plody sú malé, s hmotnosťou od 10 do 15 g, jednotlivé exempláre môžu dosahovať 30 g. Paradajky majú originálny hruškovitý tvar pripomínajúci jantárovú kvapku. Farba je tmavo žltá, svetlá. Chuť je príjemná, nasladlá, s jemnými medovými tónmi., Paradajky sú veľmi šťavnaté, vnútorné komory sú malé, s malým množstvom semien. Obsah cukru v blízkosti maxima, tieto paradajky sú veľmi rád deti.

Krásne a šťavnaté ovocie sa môže jesť čerstvé, používané na výrobu šalátov, príloh, polievok, džúsov. Paradajky sú vhodné na konzervovanie, najmä v kombinácii s inými malými odrodami červených alebo oranžových kvetov.

Porovnať hmotnosť ovocných odrôd s ostatnými môže byť v tabuľke:

Meno triedyHmotnosť ovocia
Honey Drop10-30 gramov
Alpatieva 905A60 gramov
Pink Flamingo150 až 450 gramov
tanya150-170 gramov
Zjavne neviditeľné280 až 330 g
Včasná láska85 až 95 gramov
Barón150-200 gramov
Apple Rusko80 gramov
miláčik80 až 90 gramov
Katia120 až 130 gramov

fotografie

Paradajky (paradajky) „Honey Drop“ sú svetlé a krásne, potom môžete vidieť ich fotografie:

Vlastnosti pestovania

Sredneranny stupeň Honey Drop paradajka sa odporúča byť zasiata na začiatku marca. Na siatie, semená vhodné na 2-3 roky starnutia, majú maximálnu rýchlosť klíčenia (95-96%). Semená môžu byť zakúpené alebo zberané samostatne, s použitím ovocia vo fáze fyziologickej zrelosti. Odobraté semená sa musia pred siatím dezinfikovať, namočiť vo vodnom roztoku manganistanu draselného alebo peroxidu vodíka.

Ľahká živná pôda potrebná pre sadenice zo zmesi záhradnej zeme, humusu, piesku alebo vermicultu. Pred výsevom sa pôda dekontaminuje. Do pôdnej zmesi sa pridá malé množstvo superfosfátových a draselných hnojív.

Semená sa vysievajú miernym prehlbovaním, klíčia sa výhodne pod film. Optimálna teplota pre výsadbu - 22-25 stupňov. Plodiny vyžadujú starostlivé zalievanie teplou usadenou vodou a dvojité kŕmenie komplexnými alebo minerálnymi hnojivami..

V rozvinutej fáze 2 pravých listov sa mladé rastliny ponoria do samostatných nádob. Pri zbere sa odporúča stlačiť hlavný koreň, aby sa stimuloval rozvoj menších. Uistite sa, že kalenie, príprava sadenice na presadenie do trvalého bydliska. Sadenice vykonávané na čerstvom vzduchu, odchádzajúce niekoľko hodín. Pre úspešný rozvoj sadeníc vyžaduje jasné slnečné svetlo, v oblačnom počasí, sadenice sú osvetlené elektrickými lampami.

V skleníku sadenice môžu byť presadené v prvej polovici mája. V otvorenom teréne sú sadenice umiestnené neskôr, koncom mája alebo začiatkom júna. optimálna vzdialenosť medzi kríkmi - 40-45 cm, so vzdialenosťou medzi radmi 70 cm, Pri pestovaní v pôde sa odporúča pokryť mladé rastliny filmom.

Paradajky "Honey Drop" sú veľmi náročné na kvalitu pôdy, horná vrstva pôdy v skleníku je každoročne nahradená. Nepestujte paradajky v mieste, kde baklažány alebo papriky už rastú. Odporúča sa zasadiť ich na postele, ktoré obsadili kapustu, strukoviny alebo korenisté zelene.

Prečítajte si viac o pôde pre sadenice a pre rastliny v skleníkoch. Povieme vám, aké druhy pôdy pre paradajky existujú, ako si pripraviť vlastnú pôdu a ako pripraviť pôdu v skleníku na jar na výsadbu.

Po výsadbe musia byť kríky zviazané s podperou, V skleníku dosahujú vinice dva metre na dĺžku, takže sa najlepšie pestujú na mrežách, horizontálnych alebo vertikálnych. V otvorenom poli rastú paradajky do výšky 1,5 m, môžu byť pripevnené k mriežke alebo k dlhým stávkam. Kríky sa formujú do dvoch alebo troch stoniek, ktoré neustále odstraňujú bočné stepsony. Ak sa tak nestalo, výsadba paradajok sa zmení na hustú húsenicu a plody budú horšie.

Voda paradajky potrebujú teplú vodu, nie viac ako 1 krát za 6 dní, Skleník musí byť neustále vetraný, odroda nemá rád príliš vlhký vzduch. Týždenne sa pôda pod paradajkami uvoľňuje a zároveň ničí burinu. Krmte kríky 1 krát za 2 týždne, striedavo zavádzajte vodné roztoky komplexných minerálnych a organických hnojív. Po vytvorení vaječníkov je potrebné kŕmiť kríky potašovými hnojivami, čo stimuluje skoré dozrievanie plodov.

Na našich stránkach nájdete veľa užitočných informácií o tom, ako pestovať sadenice paradajok. Prečítajte si všetko o výsadbe sadeníc doma, ako dlho po výsadbe semien objaviť a ako ich správne vodu.

A tiež, ako pestovať paradajky v twist, hore nohami, bez pôdy, vo fľašiach a podľa čínskej technológie.

Choroby a škodcovia

Odroda je odolná voči hlavným chorobám Solanaceae: neskorá pleseň, čierna hniloba, šedá hniloba. Okolie s inými paradajkami však môže spôsobiť infekciu kríkov. Tento jav je častejšie pozorovaný v skleníkoch a malých skleníkoch, kde sa rastliny pestujú tesne. Všimli sme si, že v otvorenom teréne sú paradajky choré menej často.

Ako preventívne opatrenie sa odporúča starostlivo kultivovať pôdu pred výsadbou sadeníc, mulčovaním pôdy rašelinou alebo slamou, ako aj častým postrekovaním netoxickými antifungálnymi a antivírusovými prípravkami, napríklad fytosporínom. Je dôležité nezaplavovať rastliny počas zavlažovania a uistiť sa, že vzduch v skleníku nie je príliš vlhký.

Časté vetranie, mulčovanie pôdy a striekanie puzdier vodným roztokom peroxidu vodíka alebo žiabronôžka budú chrániť pred hmyzími škodcami. Z vošiek pomáha roztok vody a pracieho mydla, ktoré jemne ošetrené postihnuté kríky.

záver

Honey Drop je zaujímavá a originálna odroda, ktorá stojí za to rásť na mieste. Je vhodný pre priemyselný chov na farmách, Chutné a elegantné ovocie ozdobí sviatočný stôl vhodný pre detskú výživu a konzervovanie. Všetci záhradníci, ktorí sa rozhodli pre túto odrodu, ju už neopúšťajú a každoročne vysádzajú aspoň niekoľko kríkov.

strednáStredne skoréneskorého dozrievania
AnastasiaBudenovkaPredseda vlády
Malinové vínoTajomstvo prírodygrapefruit
Kráľovský darčekRužový kráľDe Barao Giant
Malachit BoxkardinálDe barao
Ružové srdcebabičkaYusupov
cyprusLev TolstojAltaic
Malinový obrDankoraketa

Loading...