"De Barao Cherny" - exotické paradajky vo vašich záhradných posteliach

Čo je v tejto sezóne zaujímavá hybridná elektráreň? Pre majiteľov vysokých skleníkov, by som chcel odporučiť špeciálne odrody paradajok. Toto je hosť z horúcej Brazílie, nazýva sa De Barao Black. Jeho plody vás nepochybne potešia svojím vzhľadom a chuťou.

V našom článku nájdete veľa zaujímavých a užitočných informácií o týchto paradajkách. Prečítajte si úplný opis odrody, zoznámte sa s jej vlastnosťami, kultivačnými vlastnosťami.

Paradajky De Barao Black: odroda

"De Barao Black" bol spustený vo vzdialenej Brazílii. V Rusku je známy už od 90. rokov. Prijatá štátna registrácia ako skleníková odroda v roku 1997. Od tej doby si získal dobrú povesť medzi majiteľmi vysokých skleníkov. "De Barao Black" je stredne neskorá odroda paradajok, od výsadby sadeníc až po dozrievanie prvých plodov, trvá 115-130 dní. Rastlina je veľmi vysoká, môže dosiahnuť 240-300 cm, ker je neurčitý, nie štandardný.

Odolný voči väčšine chorôb, môže byť pestovaný v otvorenom teréne av skleníkoch. Kvôli vysokému rastu je stále lepšie rásť vo vysokých skleníkoch, pretože je tu pravdepodobnosť poškodenia rastliny vetrom. Pohľad "De Barao Cherny" je známy pre svoj dobrý výnos. Pri starostlivej starostlivosti z jedného puzdra môžete zbierať až 8 kg, ale zvyčajne to je 6-7, Pri pestovaní schéma 2 Bush na štvorcový. m, to dopadá asi 15 kg, čo je celkom dobrý výsledok.

Medzi hlavné výhody týchto paradajok patrí:

  • neobvyklý vzhľad;
  • tolerancia odtieňa a nenáročnosť;
  • odolnosť voči zmenám teploty;
  • dobrá imunita voči chorobám;
  • vysoký výťažok.

Medzi nevýhody emitujú:

  • v otvorenom teréne v oblastiach so studeným letom nemusí dozrieť;
  • zle sa dostane s inými paradajkami;
  • vyžaduje opatrnú starostlivosť, pokiaľ ide o prerezávanie;
  • kvôli vysokému rastu, nie každý môže pestovať v skleníkoch.

charakteristiky

Zrelé plody majú tmavofialovú farbu, zaoblený. Malé paradajky sú 40-70 gr. Počet komôr 2-3, obsah sušiny okolo 5-6%. Zozbierané plody sa dlhodobo skladujú a tolerujú prepravu.

Tieto paradajky majú veľmi vysokú chuť a sú veľmi dobré čerstvé. Ovocie "De barao black" sú skvelé pre celozrnné konzervy a morenie. Šťavy a pasty zvyčajne nie, ale varenie je tiež možné.

fotografie

Vlastnosti pestovania

Ak sa tento typ paradajok pestuje na otvorenom poli, potom sú na to vhodné iba južné regióny, ako napríklad územie Krasnodar, Krym a Kaukaz. Je možné pestovať túto odrodu v skleníkoch v regiónoch stredného Ruska. Chladnejšie oblasti tohto typu paradajok nebude fungovať.

Medzi vlastnosti odrody patrí veľký rast kríka, môže dosiahnuť 300 cm a nezvyčajná farba jeho ovocia. Tiež medzi vlastnosti môžeme zaznamenať odolnosť druhov voči chorobám, ale hlavným znakom je, že netoleruje blízkosť k iným druhom paradajok.

Vzhľadom na veľmi vysoký rast, kríky "De Barao Cherny" nevyhnutne potrebujú podväzok, a jeho pobočky sú podporované. Bush je tvorený v 2 stonkách, tento problém je potrebné pristupovať veľmi opatrne. Paradajky tejto odrody veľmi dobre reagujú na doplnky obsahujúce fosfor.

Choroby a škodcovia

Tento typ paradajok má dobrú odolnosť voči chorobám, ale stále môže byť vystavený čiernej bakteriálnej škvrne. Ak chcete sa zbaviť tejto choroby, použite liek "Fitolavin". Môže byť ovplyvnená aj apikálnou hnilobou ovocia. Pri tejto chorobe sa rastlina postrieka roztokom dusičnanu vápenatého a znižuje zalievanie.

Najpravdepodobnejšími škodcami tohto giganta sú chrobák zemiakový a slimáci. Bojujú s chrobákom zemiakov Colorado, ktorí ho zbierajú ručne, potom sa rastlina ošetruje Prestige. Slimáky možno bojovať so špeciálnym riešením, ktoré môže byť vykonané nezávisle. To bude vyžadovať lyžicu feferónky alebo suchú horčicu v 10 litroch vody, tento roztok sa naleje na zem okolo kríka.

To je pomerne ťažké zachovať odrody, takže je vhodnejšie pre záhradníkov so skúsenosťami. Ale nezúfajte, ak ste naozaj začali s kultiváciou tohto pekného muža, trochu námahy a trpezlivosti a všetko sa ukáže. Veľa šťastia na záhrade a dobré úrody!

Loading...