Skorý zber pre začiatočníkov - Baron paradajka: odroda popis, foto, charakteristiky

Na jar, záhradníci majú veľa starostí: je potrebné upratať letnú chatu, vyčistiť odpadky a zasiať semená pre sadenice. Ale aký druh paradajok vyberiete v tejto sezóne?

Pre tých, ktorí robia prvé kroky smerom k pestovaniu paradajok vo svojich lôžkach, existuje veľmi dobrá skorá odroda. A on sa volá - barón. Tieto paradajky sú nenáročné a tolerujú výkyvy teploty, začínajúci záhradník si poradí s ich pestovaním.

V našom článku Vám predstavíme popis odrody, predstavíme vám jej vlastnosti, povieme vám o vlastnostiach pestovania a odolnosti voči chorobám.

Paradajky Barón: opis odrôd

Meno triedyBarón
Všeobecný popisVčasné zrelé determinantné druhy paradajok na pestovanie v skleníkoch a otvorenom teréne.
pôvodcaRusko
doba zrenia90-100 dní
tvarZaoblené, dokonca, jedna veľkosť
farbačervená
Priemerná hmotnosť rajčiakov150-200 gramov
prihláškauniverzálne
Výnosové odrodydo 6-8 kg z puzdra
Vlastnosti pestovaniaNenáročný, dobre znášaný mrazom
Odolnosť voči chorobámOdolný voči veľkým chorobám paradajok

Tomato Baron je skorý zrelý hybrid, od okamihu, keď ste zasadili sadenice na plné dozrievanie prvých plodov, 90-100 dní. Rastlina je rozhodujúca, štandardná. Môžete sa dozvedieť o indeterminant odrôd v tomto článku.

Prvá kefa sa vytvorí po 6-7 listoch. Rastlina je dobre listová, farba listov je jasne zelená. Nízky krík 70-80 cm, má F1 hybridy rovnakého mena. Tento typ paradajok sa odporúča na pestovanie ako v skleníkoch, hotbeds, pod filmom, av otvorených lôžkach.

Má veľmi vysokú odolnosť voči tabakovej mozaike, kladosporii, Fusarium, Verticilliosis, Alternaria., Potom, čo plody dosiahli odrodovú zrelosť, sú červenej farby, zaoblené, dokonca v tvare, rovnakej veľkosti. Samotné paradajky nie sú príliš veľké, 150-200 gr.

V južných oblastiach môže dosiahnuť 230 gramov, ale to je zriedkavé. Buničina je hustá, mäsitá. Chuť je dobrá, sladká, sladkastá. Počet komôr 4-6, obsah pevných látok 5-6%. Úroda môže byť uskladnená na dlhú dobu a dokonale prepravuje prepravu na dlhé vzdialenosti.
Hmotnosť plodov tejto odrody môžete porovnať s ostatnými v tabuľke nižšie:

Meno triedyHmotnosť ovocia
Barón150-200
Bella Rosa180-220
Gulliver200-800
Pink Lady230-280
Andromeda70-300
zamyslený90-150
roughneck100-180
grapefruit600
De barao70-90
De Barao Giant350

charakteristiky

Baron F1 paradajky boli chované v Rusku v roku 2000, dostali štátnu registráciu ako odrodu odporúčanú pre filmové prístrešky a otvorenú pôdu v roku 2001. Odvtedy sú v neustálom dopyte medzi amatérskymi záhradníkmi a poľnohospodármi.

Najvyššie výsledky v nechránenej pôde sú uvedené v južných oblastiach. Ideálny Kuban, Voronezh, Belgorod a región Astrachan. V strednom pruhu pre zaručenú úrodu je lepšie pokryť tento odrodový film. Vo viac severných oblastiach, na Ural a na Ďalekom východe, sa pestuje len v skleníkoch.

V tabuľke nižšie vidíte výťažok tejto a ďalších odrôd paradajok:

Meno triedyproduktivita
Barón6-8 kg z kríka
Darček babičkydo 6 kg z puzdra
Hnedý cukor6-7 kg na meter štvorcový
Predseda vlády6-9 kg na meter štvorcový
Polbig3,8-4 kg z puzdra
Čierna partia6 kg z kríka
Kostroma4,5-5 kg ​​z kríkov
Červená partia10 kg z kríka
Lazy man15 kg na meter štvorcový
Bábika8-9 kg na meter štvorcový

Paradajky hybridnej odrody "Baron" sú vďaka svojej veľkosti takmer ideálne na prípravu domácej konzervy a morenia. Bude tiež dobré a čerstvé na výrobu šalátov. Dokonale kombinovaná s inou zeleninou. Šťavy a pasty sú veľmi chutné a zdravé vďaka správnej rovnováhe kyselín a cukrov.

Pri vytváraní vhodných podmienok, z jedného Bush môžete získať 6-8 kg.

Odporúčaná hustota výsadby je 3 kríky na meter štvorcový. m, tak to dopadá na 18 kg. To nie je moc, ale výsledok je považovaný za veľmi dobrý.

Prečítajte si aj na našich webových stránkach: Jemnosť technológií pre pestovanie skorých odrôd paradajok. Ako pestovať lahodné paradajky po celý rok vo vyhrievaných skleníkoch?

Ako získať vysoký výnos paradajok v otvorenom poli? Ktoré odrody majú vysoké výnosy a dobrú imunitu, odolné voči neskorej plesni?

fotografie

Fotografia ukazuje paradajky Baron f1:Silné a slabé stránky

Medzi hlavné výhody tohto typu paradajok rozhodne stojí za zmienku.:

 • krásna prezentácia;
 • nádherná ovocná chuť;
 • predĺžené plodenie;
 • ovocie nepraská;
 • veľmi vysoká odolnosť voči chorobám;
 • odolnosť voči výkyvom teploty;
 • vysoké odrodové vlastnosti ovocia;
 • všeobecná jednoduchosť.

Z nevýhod sa zvyčajne nedajú rozlíšiť najvyššie výnosy, a to vo fáze aktívneho rastu môže byť náchylné na zavlažovací režim.

Vlastnosti pestovania

Tvorba paradajkových kríkov

Hlavným znakom odrody je veľmi dobrá tolerancia voči mrazom a všeobecná jednoduchosť. Tiež sa uistite, že hovoríte o vysokej imunite. Sadenice môžu byť vysadené skôr ako iné odrody.

Krík je tvorený zovretím, jedným alebo dvoma stonkami, ale častejšie do jedného. Kmeň potrebuje podväzok, a vetvy sú v rekvizitách, pretože sa môžu pretrhnúť pod hmotnosťou ovocia.

Vo všetkých štádiách rastu veľmi dobre reaguje na stimulátory rastu a komplexné doplnky. Pri aktívnom vývoji je potrebné dodržať zavlažovací režim, večer je potrebné vodu zaliať teplou vodou. Rastliny milujú svetlú výživnú pôdu.

Čo sa týka hnojív pre paradajky, viac sa o tejto téme dočítate v našich článkoch:

 • Organické a minerálne, hotové komplexy, TOP najlepšie.
 • Pre sadenice, pri zbere, list.
 • Kvasinky, jód, popol, peroxid vodíka, amoniak, kyselina boritá.
Prečítajte si aj na našich stránkach: Ako pripraviť pôdu v skleníku na výsadbu na jar? Aké druhy pôdy pre paradajky existujú? Aké zloženie pôdy je najvhodnejšie pre paradajky v skleníkoch?

A tiež, ktoré choroby najčastejšie ovplyvňujú skleníkové paradajky a aké opatrenia možno prijať na ich boj proti nim?

Choroby a škodcovia

Paradajkový barón má veľmi dobrú odolnosť voči všetkým typickým chorobám, ale nemali by sme zabúdať na preventívne opatrenia. Aby bola rastlina zdravá a prinášala úrodu, je potrebné pozorovať režim zavlažovania a osvetlenia, včas uvoľniť a hnojiť pôdu. Potom vás prejdú choroby.

Zo škodcov najčastejšie napadajú vošky, strapce, roztoče. Na boj proti týmto škodcom používajú silný mydlový roztok, ktorý sa používa na utieranie plôch rastlín, ktoré zasiahli hmyz, umývanie je a vytvorenie prostredia nevhodného pre ich život. Žiadne poškodenie rastliny prinesie.

V južných oblastiach je chrobák zemiakov Colorado najčastejším škodcom paradajok. Môže byť zostavená ručne, ale bude efektívnejšie používať Prestige alebo iné insekticídy.

Táto odroda je ideálna pre tých, ktorí práve začínajú pestovať paradajky na svojich stránkach. Starostlivosť o neho nie je zložitá. Veľa šťastia a dobrá úroda.

V tabuľke nižšie nájdete užitočné odkazy o odrodách paradajok s rôznymi obdobiami dozrievania:

Stredne neskoroStredne skoréSuperranny
Volgogradsky 5 95Pink Bush F1labrador
Krasnobay F1plameniakLeopold
Zdravý medTajomstvo prírodySchelkovsky čoskoro
De Barao RedNový kráľovský palácPredseda 2
De Barao OrangeKráľ obrovLiana ružová
De barao čiernaprelamovanélokomotíva
Zázrak trhuChio Chio SanSanka

Loading...