Chrumkavé a chutné kapusta z vašej záhrady - všetky nuansy pestovaných odrôd Vestri F1

Nie každý záhradník sa môže pochváliť chutnou a zdravou kapustou vo svojej záhrade. Vyžaduje si to nielen nepretržité zavlažovanie, ale aj starostlivú údržbu.

Vestri je jeden z tých hybridov, ktorý je považovaný za vrtošivý a rozmarný závod. Ten, kto miluje svoju prácu, sa však nebojí žiadnych ťažkostí. Ťažkosti, s ktorými sa stretnete pri pestovaní, sa vyplatia šťavnatej a svetlej chuti!

O tom, ako sa táto odroda líši, odkiaľ pochádza a ako ju pestovať a ako sa o ňu starať, sa bude diskutovať v tomto užitočnom článku.

Hybridný opis

Vestri (F1) - mocná rastlina s hmotnosťou hláv od 4 do 8 kg, Jeho vzhľad poteší oko každého záhradníka: veľké, mierne bublinkové listy, príjemnú zelenú farbu s jemným voskovým náterom, vyvýšenú listovú ružicu. Hlavy kapusty sú husté a okrúhle, žlto-biele na rezu. Kapusta má krátky vnútorný pahýl a stredný vonkajší pahýl. Hybrid je veľký dopyt. Podiel pestovania na obchodné účely je približne 90%.

História spoločnosti

Vestri pochádza z voľne žijúcich druhov, ktoré boli pozorované v západnej Európe a Afrike. Prvýkrát sa objavil v starovekom Španielsku. Miestni obyvatelia nazývali hybridným „aschi“. Keďže samotná kapusta vyžadovala serióznu starostlivosť, ľudia si zachovávali tajomstvá svojej kultivácie. Neskôr sa Vestri rozšíril na územie Rímskej ríše, Grécka a Egypta.

Druhou vlastnosťou hybridu je Rusko, Naši poľnohospodári, preslávení svojou veľkou usilovnosťou, sa snažili o jeho pestovanie. Kapusta bola cenným každodenným produktom, ktorý si obyčajní ľudia mohli dovoliť.

Staroveká referenčná kniha Kyjevskej Rusi ("Izbornik Svyatoslav"), ktorá mala samostatnú časť, prežila do našich dní. Naznačila bezpečnosť a spôsoby aplikácie hybridu.

Rozdiel od iných odrôd

Vestri, na rozdiel od mnohých odrôd, sa môže pochváliť všestrannosťou. Je skvelý na prípravu šalátov, pretože listy sú sladké a šťavnaté. Vďaka chrumkavej chuti je tento hybrid mimoriadne dobrý pri spracovaní. Každá žena by mala vedieť, že táto odroda je ideálna pre kyslú kapustu.

Silné a slabé stránky

výhody:

 • odolné voči chorobám;
 • veľké veľkosti;
 • výborná chuť;
 • univerzálnosť vo varení;
 • jednotnosť vo forme;
 • vysoký výťažok.

nevýhody:

 • rastie dlho;
 • krátkodobé skladovanie;
 • nedostatočne pestované v interiéri;
 • je potrebné systematické uvoľňovanie a zalievanie.

Pokyny pre starostlivosť a pristátie

Kde a ako môžem kúpiť semená?

Najčastejšie semená kapusty možno zakúpiť v internetovom obchodeExistujú však výnimky. Cena za ne sa pohybuje od 15 do 40 rubľov za 10 ks.

Výber predajní v Moskve a Petrohrade:

 1. Moskva, m. Rokossovskogo Boulevard, Open, 14, str.2.
 2. Moskva, m. Komsomolskaya, Riga pasáž, 3.
 3. Moskva, stanica metra ENEA, ul. 1. Ostankino, d.53 (TC "Rapira", pavilón 26E).
 4. Moskva, stanica metra VDNKh, Prospekt Mira, d. 119, park VDNKh, pavilón 7, hala 2.
 5. Moskva, m. Maryina Roshcha, 3. pasáž Marina Grove, 40, s. 1, r.11.
 6. Moskva, m. Timiryazevskaya, st. Yablochkova, d.
 7. Petrohrad, stanica metra Ladozhskaya, Zanevsky Ave., d.65, budova 2, nákupné centrum Platforma.
 8. Petrohrad, stanica metra Pionerskaya, Kolomyazsky pr., D.15, k. 2.
 9. Petrohrad, Moskva, st. Altai, d.16.

Kedy je najlepšie zakoreniť mladú rastlinu?

Keďže Vestri je kapusta v polovici sezóny (obdobie od klíčenia po technickú zrelosť je 85 - 95 dní), vysadiť čo najskôr, Optimálny čas je začiatok marca.

Príprava sadeníc

Pre začiatok sa kapusta najlepšie pestuje v samostatných nádobách (použitie rašelinových nádob). V súlade s počasím určte čas výsadby v otvorenom teréne. Vysadené sadenice by mali byť vtedy, keď sú už dostatočne silné a vyvinuté. Bude to však lepšie, ak to urobíte skôr, pretože zariadenie bude mať viac času na to, aby si zvyklo na nové miesto.

Kapusta sadenice rastú najlepšie v slnečných skleníkoch, pretože v noci nie je teplota pod nulou. Sadenice tak rastú zdravo a pripravujú sa na pestovanie v otvorenom poli.

Teplota a pôda

Kapusta môže vydržať chlad, ale miluje teplo a svetlo. Tvárené hlavy odolávajú teplotám od -5 do -8 °. Teploty nad + 25 ° sú pre Vestri katastrofálne. 15-18 ° - sa považuje za optimálny.

Táto odroda potrebuje dobre vyhrievanú a úrodnú pôdu. s nízkou kyslosťou. Najlepší predchodcovia sú strukoviny, uhorky a zemiaky.

Akákoľvek plodina, ktorá dostala dostatok hnojiva, však bude robiť. Hĺbka osiva je 1,5-2,5 cm, preto by mali byť semená kapusty vysadené pre optimálny rast.

Starostlivosť o zeleninu

Kapusta vysadená v otvorenom teréne by mala byť napojená teplou vodou (18-23 °). Hypotermia môže trpieť podchladením. Vestri potrebuje vlhkosť po celú dobu: najmä po výsadbe sadeníc a po začiatku tvorby hlavy. Rastlina je napojená niekoľkokrát denne. Hlavná vec - nepreháňajte to. V opačnom prípade bude zelenina hniloba.

Je to dôležité! Po daždi alebo zalievaní sa vyžaduje hilling! Spôsob sa uskutočňuje pred uzavretím vývodov listov. Postup sa vykonáva 2-3 krát, umožní vytvoriť ďalšie korene.

Top dressing pred zakorenením v otvorenom teréne

 1. Prvý tekutý obväz konali týždeň a pol po zbere sadeníc:

  • dusičnan amónny - 2,5 g;
  • superfosfát - 4 g;
  • chlorid draselný - 1 g.

  Všetky zložky sa rozpustia v litri vody.

 2. Druhý kvapalný obväzO týždeň neskôr: dusičnan amónny - 3-4 g.

  Rozpustí sa v litri vody.

 3. Tretí tekutý obväz, ktorý sa koná niekoľko dní pred výsadbou sadeníc:

  • chlorid draselný - 2 g;
  • superfosfát - 8 g;
  • dusičnan amónny - 3 g

  Tiež sa rozpustí v litri vody.

Počas obdobia zvyšovania objemu kapusta spotrebuje veľké množstvo prvkov z pôdy. Preto hybrid potrebuje systematické kŕmenie. Vestri dokonale asimilovať organické. Pod jesennou orbou je žiaduce, aby sa hnoj, a na jar potrebuje dusík, draslík a fosfor. Je tiež žiaduce, aby sa hnoj na malú hĺbku.

úrodu

Vzhľadom k tomu, že obdobie od východu slnka po technickú zrelosť je 85-95 dní, zber by sa mal vykonávať v júli a auguste. Nie je ťažké zbierať kapusta; Hlavnou vecou je poznať niektoré vlastnosti, s ktorými sa zachová kvalita zeleniny. Potrebujete len ostrý nôž alebo špachtľu (v prípade, že chcete vykopať kapustu s koreňom).

 1. Ľahko odrežte hlavu kapusty, ponechajte spodné listy a úrodnú nohu (3 až 5 cm dlhé).
 2. Neklaďte hlavy kapusty na zem. Je lepšie ich položiť na položenú pôdu alebo nádobu.
 3. Ak chcete bezpečnosť kapusta, držte rezané hlavy v záhrade. Horné listy by mali byť štepené.
 4. Pri kopaní hybrid z pôdy, starostlivo vyčistiť koreňový systém pôdy a odtrhnúť žlté listy.
 5. Suchú kapustu s koreňmi na položenej pôde.
Je to dôležité! Nezabudnite vykopať zostávajúce korene a bazálne nohy tak, aby nemohli vyvinúť rôzne choroby.

Správne zozbierané plodiny budú uskladnené počas jesene a začiatkom zimy. Vestri rýchlo kazí v čerstvom stave (asi 3-4 mesiace), takže väčšina z väčšiny hláv hlavy na kvasenie. V tomto prípade zelenina nestráca vitamíny a živiny.

Choroby a škodcovia, ako aj ich prevencia

Hybrid Vestri dostatočne odolný voči bežným chorobám, Nemá strach z vädnutia a vaskulárnej bakteriózy fuzária (čierna hniloba).

Kapusta rád hoduje nielen ľudí, ale aj rôznych škodcov. Keďže listy Vestri sú veľmi sladké, zelenina podlieha napadnutiu hmyzom, ako napríklad:

 • babanuha (chrobák kapustový);
 • baryt;
 • molica;
 • kapusta;
 • húsenica kapusta moth.

Hlavnými ochrannými opatreniami sú dôkladné odstraňovanie všetkých pozberových zvyškov rastlín z ložísk, kontrola burín a kopanie pôdy pred výsadbou. Pravidelne postriekajte plodinu vodou a potom uvoľnite pôdu a oplodnite ju humusom. Použite rôzne pasce pomocou tabaku ako návnada (vôňa tejto rastliny priťahuje zvedavý hmyz).

Ak chcete sa zbaviť kapustové muchy potrebujú postrek zeleninové infúzie lopúchainfúziou po dobu dvoch dní (dáme 2,5 kg rozdrvených listov do 9 litrov teplej vody). Zaťaženie výslednej hmotnosti.

Takže Vestri nie je v žiadnom prípade horší ako iné hybridy. Napriek ťažkostiam s rastúcim a dlhým dozrievaním je dobre aklimatizovaný v prímestských oblastiach. Kytica jasne zelených listov doplní akékoľvek jedlo, dá mu chuť. Ak budete starostlivo liečiť výsadbu zeleniny, potom chuť Vestri nepochybne poteší vás a vašich blízkych.

Loading...