Výber z najpopulárnejších ročných astry

Astry sú nielen jesenné kvety, s ktorými žiaci zvyčajne chodia 1. septembra. Táto kvetina má mnoho odrôd a odrôd, medzi ktorými je nedostatočný a stredný rast, ročný a celoročný. Nižšie sa zoznámime s najobľúbenejšími ročnými odrodami astry.

Nízko rastúce odrody astry (do 25 cm)

Tieto froté kvety sa používajú na rôzne účely - na dekoráciu kvetinových záhonov, záhradných chodníkov a dokonca hraníc. Najobľúbenejšími v tomto ohľade sú, samozrejme, poddimenzované odrody astry, ktoré možno pripísať univerzálnemu. Medzi týmito farbami nájdete odrody s veľmi odlišnými farbami a tvarom koša.

Astra trpaslík kráľovský

Táto rozmanitosť astry je považovaná za najkratšiu, pretože stonky sú zvyčajne ťahané iba do výšky 20 cm a vo vzácnych prípadoch môžu rásť až do 30 cm, ale práve z tohto dôvodu je kráľovský trpaslík najobľúbenejším asterom na hraniciach.

Listy na stonkách tejto kvety sú úzke, kvety majú levanduľovo-modrú farbu, aj keď existujú aj odrody s bielymi okvetnými lístkami. Kríky sú pomerne široké a trvanlivé, môžu dosahovať priemer 25 cm, samotné púčiky sú froté, ale malé, ich maximálny priemer môže dosiahnuť len 8 cm, tvar kvetov je plochý, až 20 kusov môže byť vytvorených na jednom kríku, čo robí tento aster. atraktívne pre záhradkárov.

Odporúča sa pestovať túto odrodu sadenicami, ktoré, keď sa objavia prvé dva pravé listy, môžu byť už presadené do otvoreného terénu. Pri siatí semien v apríli sa transplantácia zvyčajne vykonáva v polovici mája. Pokiaľ ide o siatie semien v otvorenom teréne, túto úlohu možno vykonať v máji až júni.

Viete? Trpaslík kráľovský aster má mnoho poddruhov, medzi ktorými sa môžete stretnúť ako ročné, tak celoročné.

Astra Baby obrubník

Kučeravé dieťa má veľmi atraktívne ihličkovité kvetenstvo. Stonky tejto odrody, dokonca aj s dobrým kŕmením a najpriaznivejšími podmienkami, nerastú nad 30 cm, kvetenstvo na širokom kríčiku, ktorý môže tiež rásť do 20 cm, tvorí veľa, ich priemer môže byť 10 cm, čím sa líši zakrivená krémovo-ružová farba ich kvetov.

Ako je zrejmé z názvu odrody, tieto astry sú najvhodnejšie pre pestovanie na obrubníky. To prispieva k termínu kvitnutia Baby obrubník, ktorý padá už v polovici júla. Ak ste zasiať v krabiciach a potom sadenice sadeníc, môžete dosiahnuť skorší vzhľad kvetov.

Astra Leto

Táto rozmanitosť astrov je tiež charakterizovaná ihlovito tvarovanými kvetenstvami. Okrem toho, kvetenstvo odrody je veľmi veľké - až 9 cm, ale je možné dosiahnuť také veľké kvetenstvo len s opatrnou starostlivosťou o kvety, rovnako ako pravidelné kŕmenie. Výška stoniek odrody, ako aj vo všetkých málo poddimenzovaných, zriedka presahuje 30 cm, kríky rastú veľmi široko, s hustou sadbou, nedobytnými malými plotmi.

Ihlové astry Leto potešia oko svojimi ružovými kvetenstvami, ktoré sa objavujú v polovici alebo na konci júla. Majú dlhé obdobie kvitnutia 8 až 12 týždňov.

Šnúrky Vologda

Iná poddimenzovaná odroda sa vzťahuje na ihličkovité astry. Šnúrky Astra Vologda majú biele kvety, ktoré môžu rásť až do priemeru 8 cm, kríky rastú veľmi sviežo, veľkoryso zdobené krásnymi púčikmi. Výška stoniek s opatrnou a pravidelnou starostlivosťou môže dosiahnuť 30 cm.

Čipka Astra Vologda sa vyznačuje skorým obdobím kvitnutia. Ak zasiate semená tejto odrody na začiatku apríla a závod na otvorených lôžkach v polovici mája, do konca júna, kvety už môžu byť spokojní s prvými kvetenstvo. Ak však žijete v oblasti s chladným podnebím a koncom jari, táto možnosť vylodenia astry je uskutočniteľná len s použitím prístrešia pre sadenice.

Jesenná olympiáda

Táto odroda je vhodná pre tých, ktorí hľadajú modrú aster s bujnou ihlou-ako kvetenstvo. Počet kvetenstiev na širokom kríži môže dosiahnuť 20 kusov, pričom môžu dosiahnuť priemer 9 cm. Kríky za normálnych rastových podmienok na lôžku sú natiahnuté len do výšky 25 cm, v jesennej olympiáde začína kvitnúť odroda v priemere, kvetenstvo sa môže zachovať až do septembra.

Je to dôležité! Odporúča sa pestovať astry len na dobre osvetlených záhonoch, ktoré nie sú fúkané ponormi. Ak sa nebudete riadiť týmto pravidlom, kríky môžu rásť príliš vysoko, ale krehké, a preto padnú nabok alebo vyžadujú podväzky.

Stredné a vysoké odrody astry (do 80 cm)

Srednerosly a vysoké odrody nie sú vhodné na pestovanie v blízkosti obrubníkov a záhradných ciest. Takíto obri vyzerajú harmonickejšie vo veľkých kvetinových záhonoch. Vzhľadom k rôznorodosti odrôd a ich farieb, môžete vytvoriť vynikajúcu krajinnú kompozíciu od astry sám. Poďme sa zoznámiť s najobľúbenejšími odrodami, ktoré sa na tento účel používajú.

Biela veža

Je to veľmi atraktívna asterónia, ktorá kvitne sviežim, krásnym bielym kvetenstvom. Na jednom kríku môže tvoriť 9 až 12 froté polguľových froté kvetov, ktorých okvetné lístky sú veľmi blízko pri sebe. Kvety sa objavujú na týchto kríkoch v polovici júla a môžu zostať na nich až do novembra. Dlhé skladované a rezané astry White Tower - až 18 dní.

Táto odroda dobre znáša krátkodobý mraz, ale miluje slnečné svetlo. Pre vysadenie Asters, biela veža bude vyhovovať akémukoľvek typu pôdy, ale ak vlhkosť na záhonu stagnuje, alebo je kriticky chýba, táto odroda je nepravdepodobné, že rast až na krátku. Semená pred výsevom sa odporúča namočiť na 1 deň v rastovom stimulátore.

Modrá veža

Ďalší zástupca vysokých odrôd astry s kvetmi pivonky. Kvety na kríkoch týchto astry sú tvorené veľmi veľké, môžu dosiahnuť priemer viac ako 10 cm, ich farba je veľmi jemná, fialovo-modrá, ktorá dala názov odrode. Samotný krík je pomerne kompaktný, rozprestiera sa viac ako rastie. Jeho stonky sú husté, asi 65 cm vysoké.

Odroda bude apelovať na tých, ktorí milujú dlhé obdobie astry kvitnúce, ktoré v Modrej veži trvá od júla do najviac mrazu (kvety tolerujú mrazy až -4 С dokonale). Táto odroda sa pestuje nielen na dekoráciu kvetinových záhonov, ale aj na rezanie a predaj kytíc.

Apollonia of Heaven

Táto ročná kvetina sa vyznačuje veľkými hustými kvetmi, ktoré sa vyznačujú nezvyčajnou svetlou nebeskou farbou. V priemere môžu dosiahnuť 10 cm a viac ako desať je vytvorených na puzdre do výšky 65 cm. Okrem bohatého a nezvyčajného kvitnutia, odroda tiež poteší skorým výskytom kvetov, ktoré zostávajú na kríkoch až do mrazu.

Assol

Astra odrody Assol je veľmi často používaný v dizajne záhonov, pretože sa vzťahuje na stĺpcové kvety s bujnou kríky a veľké množstvo kvetenstvo. Na výšku, môže byť Bush tohto druhu ľahko vytiahnuť až 60 cm, a ak dostane pravidelné obliekanie, potom až 70.

Kvety týchto astry sa vyznačujú bohatou karmínovo-červenou farbou, rovnako ako veľký priemer - asi 10-12 cm. Kvitnú v priemere čas, bližšie ku koncu júla, ale môžu pretrvávať na kríkoch až do prvého mrazu.

Viete? Astry majú ďalší oficiálny názov - callistephus. A grécky názov "aster" znamená "hviezda".

slávnosť

Astra Gala sa vyznačuje malým počtom kvetenstiev (nie viac ako osem je tvorených na jednom kríku), ktoré dosahujú priemer 6 - 7 cm a ktoré sa vyznačujú bohatou modrou farbou, ktorá môže výrazne kontrastovať s inými farbami na kvetinovom záhone, a preto Pred výsevom tejto odrody musíte starostlivo premýšľať o kombinácii.

Široké a odolné puzdrá Astry Gala sú napnuté až do výšky 55 cm, vyznačujú sa veľmi odolnými stonkami. Doba kvitnutia v opísanej odrode je stredná - prvé kvetenstvo sa objavuje začiatkom augusta.

Modrý mráz

To je ďalší modrý aster, ktorý je už jasné od samotného mena. Pravé kvetenstvo má bledší odtieň, ktorý mimochodom neznamená, že odroda nie je menej atraktívna. Puzdrá môžu byť natiahnuté do výšky 70 cm, majú stĺpcový tvar.

Kvetenstvo je pomerne veľké - až 11 cm v priemere, čo robí puzdro veľmi atraktívnym. Kvitnú v posledných júlových týždňoch, niekedy dokonca začiatkom augusta. Ale farba poteší záhradníka až do neskorej jesene.

Beatrice žltá

Táto odroda je považovaná za najhojnejšie prekvitajúcu zo všetkých ostatných odrôd astry. Na jednom pomerne kompaktnom stĺpcovom puzdre s výškou maximálne 50 cm sa môže súčasne tvoriť až 45 kvetenstvo. Stopky v kríku sú dlhé, ale mierne. Kvetenstvo je veľmi malé - od 6 do 8 cm, ale sú veľmi bujné, čo z nich robí atraktívne. Farba kvetenstva je jasná z názvu.

Doba kvitnutia tejto odrody môže byť 70 dní, zatiaľ čo v rámci tejto odrody sa vyskytujú ako skorokveté, tak aj neskorokveté druhy. Najlepšia trieda je vhodná na výsadbu v pásmových alebo skupinových výsadbách, v mapovaní, ktoré je veľmi dôležité vziať do úvahy výšku Beatrice aster.

Je to dôležité! Aby astry mohli kvitnúť tak dlho, ako je to možné, je dôležité pravidelne poskytovať tieto kvety s polievaním, odstrániť všetky buriny z lôžok, uvoľniť pôdu a nie šetriť na minerálnych doplnkoch.

Zimná čerešňa

Astra Winter Cherry je vysoký, mohutný stĺpovitý ker, ktorý sa dá natiahnuť až do 60 cm a počas vegetačného obdobia sa striedavo vytvárajú kvetenstvo na kríkoch a ich celkový počet môže byť okolo 25 kusov. Kvitne veľmi sviežo a dlho - od júla do prvého mrazu má veľmi bohatú a atraktívnu červenú farbu. Môže sa použiť na akýkoľvek typ výsadby, ale s povinným zvážením výšky kríkov.

Vzhľadom na výšku a okázalosť kríkov tejto odrody je veľmi dôležité nezosilňovať výsadbu tejto odrody. Pri výsadbe sadenice je potrebné ponechať medzi kríky vo vzdialenosti 20-30 cm.

Nočná hviezda

Tieto astry sa vyznačujú veľmi veľkými pyramidálnymi kríkmi, ktoré sa dajú ľahko natiahnuť do výšky 50-55 cm, kvetenstvo je fialovej farby a zvyčajne dosahuje priemer 12 cm a kvitne skôr ako v polovici júla.

Rosanna

Astra Rosanna má veľmi veľkolepé kvetenstvo, ktoré si dlhodobo zachováva svoju krásu na kríkoch. Doba kvitnúcich odrôd môže dosiahnuť 70 dní. Súčasne sú kríky odrody Roseanna veľmi vysoké - až 65 cm a sú posypané hustými farebnými púčikmi s hustými lístkami ohnutými smerom do stredu. Kvetenstvo môže dosiahnuť priemer asi 8-10 cm a ich počet na jednom kríku je 10 kusov.

Sineokaya

O farbe kvetenstvo tejto odrody astry hovorí, že jeho meno - sú fialovo-modrej farby. Kvetenstvo s priemerom 11 cm je tvorené na širokých a trvanlivých puzdrách do výšky 55 cm, prvé astry na kríkoch tejto odrody sa objavujú už v júli a môžu zostať až do októbra.

Medzi všetkými hojnosť ročných astry, každý záhradník bude môcť vybrať odrodu, ktorá najlepšie zdobí jeho záhon. Súčasne, v závislosti od výšky kríka, môžu byť astry vysadené nielen v strede kvetinových záhonov, ale aj ako dekorácia záhradných chodníkov alebo v blízkosti plotov. Astry sú dobré, pretože majú dostatočne dlhé obdobie kvitnutia, ktoré možno do novembra chrániť mrazuvzdornými odrodami.

Loading...