Najlepšie recepty na varenie šalát "Neha" s čínskou kapustou

Ak chcete pripraviť jemný a zdravý šalát, musíte starostlivo vybrať prísady. Pekinská kapusta je skladom dlhovekosti.

Táto zelenina je schopná zvýšiť imunitu a očistiť krv. Spotrebitelia oceňujú, že sú schopní uchovávať všetky živiny počas celej zimy.

Preto, ak v období jesene a zimy niekto potrebuje obrovské množstvo vitamínov a živín, potom ich môže bezpečne nájsť v tomto produkte.

Aké zložky urobia jedlo veľmi jemným?

Pekingská kapusta je nevyhnutnou zložkou v mnohých ľahkých a delikátnych jedlách. To stalo sa populárne po celom svete nie je tak dávno. Pochádza z Číny, ako už názov napovedá. A po čase sa ostatné krajiny naučili vytvárať podmienky pre svoju kultiváciu.

Poskytuje korenie akémukoľvek pokrmu, ale ak ho skombinujete s plátkami jabĺk, dostanete skutočnú pochúťku. Okrem toho môžete pridať syr, uhorku, rovnako ako sezónu s olivovým olejom. Potom bude jedlo veľmi elegantné a jemné, a čo je najdôležitejšie - užitočné.

Táto zelenina je naozaj veľmi harmonická s ovocím. Môžete napríklad urobiť ľahké občerstvenie s ananásmi. Hlavnými zložkami budú kapusta a ananás. Tieto dva produkty pomôžu vytvoriť skutočne jemný a chutný a čo je najdôležitejšie zdravý šalát. Obe zložky obsahujú obrovské množstvo živín a pri komplexnom príjme pozitívne ovplyvňujú celé telo.

Táto zelenina ide dobre s kuracím mäsom v akejkoľvek forme. Je potrebné variť kuracie prsia, kapustové kapustové listy a sezónu s maslom. Potom dostanete veľmi diétne a jemné občerstvenie. Alebo môžete pridať údené kuracie mäso, ktoré pridáva korenie do šalátu.

Prínos a škoda

Čínska kapusta je milovaná každým, kto chce získať dokonalú postavu. V 100 gramoch len 12 kcal, 1,2 g proteínov a 0,2 g tuku. To je prítomné v takmer všetkých fitness diéty. Je dokázané, že táto zelenina je schopná dokonale vyčistiť črevá od toxínov a trosky.

Je bohatý na vitamín C, ktorý je pre každého nevyhnutný. Obsahuje minerály, ako aj kyselinu citrónovú, čo je v iných produktoch pomerne zriedkavé. Pre ľudí, ktorí majú problémy s tráviacim traktom, bude čínska kapusta skutočnou spásouviac než to, že normalizuje stolice.

Je to dôležité! Stojí za to poznať opatrenia v spotrebe tohto výrobku, pretože ak máte problémy s tráviacim traktom, musíte konzumovať obmedzené množstvo kapusty na zlepšenie zdravia. Toto pravidlo platí pre všetky potraviny, pretože aj tie najužitočnejšie z nich môžu byť škodlivé pri prejedaní.

Pokyny na varenie krok za krokom

Predtým, ako sa začnete hýčkať s chutnými pokrmami, ako aj pomáhate svojmu telu, mali by ste poznať základné recepty na šalát "Neha", ako aj všetky potrebné ingrediencie pre takéto jedlo.

S kuracím mäsom

Ako už bolo spomenuté skôr, pekinská kapusta je s kuracím mäsom v akejkoľvek forme.

Na prípravu jedla, ktoré mnohí ľudia nazývajú Caesar, budete potrebovať:

 • 1 hlava kapusty.
 • Libra húb.
 • Kuracie prsia s hmotnosťou do 300 gramov.
 • Čerstvé uhorky.
 • Olej (olivový alebo zeleninový).
 • Chlieb.

Príprava:

 1. Mali by byť vyprážané šampiňóny, kurča a kúsky chleba.
 2. Kapusta nakrájaná na prúžky a plátky uhorky.
 3. Všetky prísady by sa mali posunúť a pridať korenie a oleje podľa chuti.
 4. Môžete tiež pridať majonézu a strúhaný cesnak.

Snack na tomto recepte sa ukáže ako výživný a chutný, ale nie diétny. Pre priaznivcov správnej výživy bude nasledovať nasledujúci recept.

Zložky budú podobné, okrem toho, že všetky nebudú vyprážané, ale varené. Ak potrebujete fitness šalát, mali by ste sa vyhnúť takým obväzom ako majonéza a rastlinný olej. Možno, že jedlo nebude tak bohatý, ale to bude určite čerstvé a ponuky.

S ananásom

Pre tento šalát bude potrebovať:

 • kuracie filé;
 • pohár ananásu;
 • syr;
 • 1 kapusta kapusta.

Príprava:

 1. Varíme filé, nakrájame kapustu a nastrúhame syr.
 2. To všetko sa zmieša a ochutí akoukoľvek omáčkou alebo olivovým olejom.

Odporúčania. Môžete si urobiť občerstvenie z podobných zložiek, ale s niekoľkými rafinované doplnky. Napríklad pridajte kokosové hobliny, ktoré pridajú slávnosť a jedinečnosť do misky.

S olejovým obväzom

Šalát s touto kapustou môže byť oblečený s rôznymi olejmi. Najobľúbenejšie prísady sú:

 • kapusta;
 • kura;
 • uhorka.

Možnosti varenia:

 1. Šalát je potrebné naplniť rastlinným olejom, čo nie je zlá voľba, pretože všetky vitamíny zo zeleniny sa rýchlo vstrebávajú do tela.
 2. Druhou verziou obväzu je olivový olej, ktorý má tiež mnoho prospešných vlastností, takže výsledné občerstvenie bude mať veľký vplyv na celé telo.

S uhorkou

 • Prvá verzia čínskeho kapustového šalátu s uhorkou je kombináciou týchto dvoch zložiek a obliekania olejom.
 • Druhá možnosť zahŕňa pridanie ďalších produktov, ako sú avokádo, kuracie mäso, sušienky.

Všetka výsledná zmes je ochutená korením a olejmi. Je dôležité pochopiť, že je celkom možné získať vynikajúce jedlo, ktoré má len dve zložky, ale s pridaním zvyšku sa jedlo stane pikantnejším.

S sušienkami

Ak chcete pridať do misky sofistikovanosti, mnohé ženy v domácnosti používajú pri príprave jedál s pekárskou kapustou, sušienkami.

Môžete kombinovať kapustu s kuracím mäsom, uhorkami a pridávať toasty bieleho chleba. Mnohí ľudia praktizujú tento predjedlo s krutónmi a získajú jedlo ako dobré.

Niektoré jednoduché a chutné recepty.

Recepty s čínskou kapustou sú veľmi jednoduché.nemusíte dlho piecť, alebo sa snažiť nájsť nejaké komplexné ingrediencie. Najlahodnejšie šaláty sa získavajú kombináciou vareného alebo vyprážaného kuracieho filé, čerstvých uhoriek, kapusty. To všetko by malo byť doplnené a soľ podľa chuti.

Help. Existujú recepty s náhradou niektorých zložiek. Napríklad namiesto uhorky môžete pridať ananás alebo jablká. A čo je najdôležitejšie, každý má právo experimentovať a dosiahnuť vynikajúce výsledky.

Ako slúžiť jedlo?

Odporúča sa pripraviť tieto jedlá bezprostredne pred podávaním, pretože ak sa postavia v chladničke, všetky zložky stratia svoju chuť.

Každý je schopný variť chutné a zdravé, kombinovať niektoré zložky. A ak sa rozhodnete postarať sa o svoje zdravie a telo, mali by ste začať varením šalátu s čínskou kapustou.

Loading...