Všetko o egyptskej plochej repy: popis s fotografiami, pestovaním a zberom

Medzi odrodami pestovateľov repy, ktoré sú populárne medzi záhradkármi, je veľmi populárna odroda s názvom "egyptský byt".

Táto odroda je tabuľka, to znamená, že jej hlavným účelom je jedlo. Zahradníci si vyberajú túto osobitnú odrodu vďaka vysokému výnosu, príjemnej chuti dezertu a odolnosti voči nepriaznivým podmienkam.

Tento článok poskytne všetky užitočné informácie o tejto odrode. Dozviete sa, čo táto zelenina vyzerá, jej výhody a nevýhody, pravidlá pestovania tejto odrody a mnoho ďalšieho.

Vzhľad Opis

Hustá koruna malého vzpriameného kríka pozostáva z listov bohatej tmavozelenej farby. Ovocie sa líši mierne splošteným zaobleným plochým tvarom. a malú hlavu. Hmotnosť jednej repy farebnej gaštanovej sa pohybuje od troch stoviek do päťsto gramov. Farba jasného červeného nežného mäsa na niektorých miestach sa zmení na fialový odtieň.

Rovnomerná konzistencia buničiny eliminuje prítomnosť bielych žíl, čo výrazne zhoršuje kvalitu repy. Jadro plodov sa vyznačuje karmínovo-červeným odtieňom. Chuť je bohatá na šťavnatú zeleninu. Z jedného štvorcového metra výsadby môžete zbierať od piatich do ôsmich kilogramov úrody, čo znamená, že z hektára výsadby dostanete od 50 do 80 tisíc kilogramov ovocia.

Presné ukazovatele závisia od výrobcov sadivového materiálu. Na kríkoch "egyptský byt" sa najprv objavujú vaječníky v porovnaní s inými odrodami repy. Percento klíčivosti semien je veľmi vysoké - asi osemdesiat. "Egyptský byt" je odroda s priemernou splatnosťou 101 až 128 dní.

Pri kultivácii za priaznivejších podmienok môžu korene dozrieť do 90 dní. Odroda sa môže pestovať na komerčné účely, pretože korene dokonale tolerujú dopravu bez toho, aby sa stratil atraktívny vzhľad.

Foto rastliny

Tu môžete vidieť fotografie repy:História chovu

Odroda červenej repy s názvom "egyptský byt" bol chovaný v roku 1943 Vedci, ktorí pracovali vo Výskumnom ústave poľnohospodárstva Stredného čierneho zemského pásu pomenovaného po V.V. Dokuchaev. Základom pre nové odrody repy slúžili ako zahraničné odrody.

Výsledná odroda je vhodná na pestovanie v oblastiach Volhy, Východnej Sibírskej, Strednej a Strednej Čiernej Zeme. Aj odroda sa odporúča na pestovanie v Kirgizsku, Tadžikistane, na Ukrajine av Arménsku. V posledných rokoch sa odroda opakovane zlepšovala, čím sa získali nové pozitívne vlastnosti.

Aký je rozdiel od iných odrôd?

Experimentálne a na základe pozorovaní boli identifikované vlastnosti odrody. Kríky, ktoré sa vynorili zo semien, sa aktívne vyvíjajú a rýchlo rastú.objem. Z dvoch gramov semien môžete pestovať veľkú záhradu, ktorá sa skladá zo štyroch radov.

"Egyptský byt" dáva päťdesiat percent klíčivosť v nepriaznivých podmienkach, skladá sa z častých dažďov av prítomnosti veľkého počtu burín okolo. Koreňové plodiny, aj v takých podmienkach, budú silné a zdravé.

Silné a slabé stránky

výhody:

 • bohatá farba a príjemná sladkastá chuť koreňovej zeleniny;
 • dužina jednotnej konzistencie, nedostatok žíl bielej farby;
 • na prvý pohľad plochý tvar nevyzerá esteticky príjemne, ale má niekoľko výhod: je vhodné umiestniť koreňovú zeleninu na panvicu alebo do skladovacieho kontajnera a je tiež ľahšie sekať;
 • odolnosť voči suchu a tsvetushnosti.

nevýhody:

 • malé plody môžu počas skladovania vyschnúť a nesmú prežiť do konca zimy;
 • niekedy klíčenie klesá na päťdesiat percent, je to ovplyvnené výrobcom semien a podmienkami, v ktorých boli chované a osiate.

Na čo a kde sa používa?

Korene "egyptského bytu" vhodné pre univerzálne použitie, Môžu byť konzumované čerstvé, rovnako ako konzervy a pridané do jedál. Repa tejto odrody robí vynikajúce šťavy a zeleninové pyré. Mladé listy výhonkov repy sa používajú aj na kulinárske účely, pridávajú sa do šalátov a polievok.

Podrobný návod na výsadbu a starostlivosť

Rastlina je stará dva roky, ale pestuje sa ako ročná, pretože plody dosahujú plnú zrelosť štyri mesiace po výsadbe. Kríky sú ponechané na druhý rok, aby z nich dostali semená.

 • Získavanie osiva.

  "Egyptský byt" sa pestuje vo všetkých regiónoch Ruska, pretože dobre znáša sucho a nízke teploty. Semená si môžete kúpiť v záhradných obchodoch alebo v online obchodoch za priemernú cenu 20 rubľov za malý vak.

 • Čas pristátia.

  Pri pestovaní v oblastiach s teplým podnebím sa semená nachádzajú v otvorenom teréne v marci, termín pre chladné regióny sa presúva na máj. Priemerná denná teplota vzduchu by nemala klesnúť pod osem stupňov. Jesenná výsadba nie je populárna, pretože zimné mrazy a návrat jarných mrazov môže zničiť prvé výhonky.

 • Výber miesta a pôdy

  Desať alebo dvanásť gramov semien sa zaseje na pozemku s plochou desiatich metrov štvorcových. Dodržujte pravidlá striedania plodín, preto sa repa pestuje v oblasti, kde sa predtým pestovala kapusta, uhorky alebo paradajky. Miesto by malo byť dobre osvetlené tak, aby záhradník mohol na výstupe získať maximálne množstvo plodiny.

  Ideálnou možnosťou je pôda s neutrálnou kyslosťou. Slabá kyslá pôda je vhodná pridaním popola alebo vápna. Kyslé pôdy nie sú vhodné na pestovanie cukrovej repy, ale kyslosť možno neutralizovať vápnom a bórovými hnojivami.

  Alkalická pôda je okyslená, čím vzniká kompost pozostávajúci z javorových a dubových listov, rašeliníka a ihličia. Ak nechcete optimalizovať alkalické pôdy pre pestovanie "egyptský byt", ovocie začne hniť. Výsadba jám pripravených na jeseň. Vykopávajú zem a oplodňujú ju.

 • Proces pristátia.

  Proces pristátia zahŕňa nasledujúce kroky:

  1. Na začiatok sa pripravujú semená. Vybrané celé exempláre veľkej veľkosti, bez poškodenia. Semená stvrdnúť, naleje ich teplou vodou, potom umiestnenie na spodnej polici chladničky na týždeň.
  2. Vo vybranej oblasti urobte lôžka v intervale dvadsať centimetrov.
  3. Výsadbový materiál sa umiestni do zeme, prehlbuje sa tri centimetre a na ďalšie semeno sa ponechá vzdialenosť 10 centimetrov.
  4. Ak sa výsev vykonáva v chladnom regióne, zasiapajte nevyhnutne v skleníku.

 • teplota.

  Optimálna teplota pre klíčiace semená je desať stupňov. Výhonky možno vidieť po 23 dňoch. Maximálna teplota klíčenia je 26 stupňov, ďalší nárast má negatívny vplyv na výsadbu.

 • zalievanie.

  Kultúra sa hojne zavlažovala, snažila sa nie zaplaviť a udržať v stave sucha, čo nepriaznivo ovplyvňuje tvorbu ovocia. Večer zalievajte kríky, aby ste zabránili popáleninám v dôsledku vlhkosti na listoch. V horúcom dni sa voda rýchlo odparuje, takže kultúra nemá čas naplniť sa. Keď sa plody začnú tvoriť, zvyšuje sa frekvencia zalievania.

 • Top dressing.

  Prvýkrát sa semenáčky kŕmia v štádiu vzhľadu štvrtého listu s použitím hnojív bohatých na dusík. Po druhý raz sa kultúra oplodní počas tvorby ovocia, pričom sa do pôdy zavádza draslík a fosfor.

 • Ostatné opatrovateľské opatrenia.

  Po každom zalievaní musí byť pôda uvoľnená a mulčovaná tak, aby vlhkosť pretrvávala dlhšie v zemi. Takéto postupy tiež pomáhajú zabrániť aktívnemu rastu burín.

 • Zber a skladovanie

  1. Tri týždne pred zberom už repa už nie je napojená.
  2. Akonáhle plody dozrievajú, začnite zber, ktorý sa vykonáva v teplom počasí bez dažďa.
  3. Kríky sú vytiahnuté z voľnej zeme, z tvrdej pôdy sú vytiahnuté pomocou vidlice.
  4. Ovocie sa suší a čistí od zeme. Vrcholy sú odrezané.
  5. Koreňové plodiny sa skladujú v pivniciach, umiestnia sa do škatúľ z dreva a vylejú riečny piesok.

  Trieda sa vyznačuje vysokou trvanlivosťouza určitých podmienok skladovania môže ovocie dokonale ležať až do marca, bez toho, aby sa stratili jeho prospešné vlastnosti a atraktívny vzhľad. Najčastejšie sa na jeseň av zime jedia „egyptská plochá“ repa.

  Choroby a škodcovia

  Odroda "egyptský byt" je odolná voči chorobám a škodcom, avšak ak sú porušené agrotechnické podmienky, kríky môžu ochorieť. Odroda sa považuje za odolnú voči hlavným chorobám repy: fomose a cerkosporoze.

  Ak vykonávate hĺbkové obrábanie včas, ako aj včas sa zbavíte burín a poškodených častí repného kríka, môžete sa vyhnúť invázii medveďa, múch a ploštice domácej.

  Prevencia rôznych problémov

  Aby sa kríky mohli aktívne rozvíjať a tvoriť zdravé a silné ovocie, je potrebné striktne dodržiavať pravidlá poľnohospodárskeho inžinierstva. Dodržiavanie rastových podmienok je najlepšou prevenciou pred akýmikoľvek problémami..

  Chovatelia vyvinuli obrovské množstvo odrôd krmiva, stola, cukru a dokonca aj listovej repy. Väčšina z nich je prispôsobená na pestovanie v otvorenom teréne, vrátane Uralu a centrálneho Ruska. Prečítajte si na našich webových stránkach o výdatnom valci a ďalších skorých, stredných a neskorých odrodách, ako aj tých najsladších.

  "Egyptský byt" - stolová odroda repy vynikajúcej kvality. Záhradkárov láka príjemná chuť, nedostatok bielych pruhov, ako aj vysoký výnos.

  Loading...